Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  uğur mumcu gaffar okkan ismail cem

  1 ziyaretçi

  uğur mumcu gaffar okkan ismail cem bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Onları asla unutmayacağız… Uğur Mumcu, Gaffar Okkan ve İsmail Cem…

  Onları asla unutmayacağız… Uğur Mumcu, Gaffar Okkan ve İsmail Cem…

  9 yıl arayla 24 Ocak'ta haince katledilen Gazeteci Uğur Mumcu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 1997-2002 yılları arasında Dışişleri Bakanı olarak görev yapan İsmail Cem ise, 24 Ocak 2007’de akciğer kanserine yenik düştü. 

  ~~Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te evinin önünde uğradığı bombalı suikast sonucu, Ali Gaffar Okkan ise 8 yıl sonra 24 Ocak 2001'de Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'den valilik binasına giderken pusuya düşürülerek şehit edildi

  Araştırma, kitap ve makaleleri ile Mumcu, Türkiye tarihine damga vuran gazeteci Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te, evinin önünde park halinde olan otomobiline yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetti. Aradan geçen 27 yıla rağmen olayın ardındaki sır perdesi henüz aydınlatılamadı.

  Diyarbakır'a ‘evim’ diyen ve Diyarbakırlıların da ‘baba’ olarak nitelendirdiği Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ise 24 Ocak 2001’de Emniyet Müdürlüğü'den valilik binasına giderken pusuya düşürülmüş, açılan çapraz ateşte yanında bulunan 5 polis memuruyla birlikte şehit olmuştu.

  Okkan 1997 yılında atandığı Diyarbakır Emniyet Müdürülüğü görevinde Türk emniyet teşkilatı için ilk sayılabilecek uygulamaları hayata geçirmişti. Polisin halktan kopuk olamayacağına inanan Okkan emniyet teşkilatı ile vatandaşı kaynaştırmayı başarmıştı. Hizbullah terör örgütüne yönelik başarılı operasyonlarla örgütü önemli ölçüde yıpratan Okkan örgütün hedefi haline gelmişti.

  ~~MUMCU ANKARA’DA ANILACAK

  Uğur Mumcu, katledilişinin 27'nci yıl dönümünde Türkiye'nin dört bir yanında da anmalar yapılacak. Mumcu için Ankara’da düzenlecek anma töreni saat 10.00'da Batıkent Metro durağından Uğur Mumcu Anıtı'na yürüyüşle başladı. Evinin bulunduğu Uğur Mumcu Sokağı'ndaki anma programı ise, saat 12.00'de gerçekleşecek. Saat 14.30'da da anıtmezar ziyareti gerçekleşecek.

  OKKAN HEM MEMLEKETİNDE HEM DE DİYARBAKIR’DA ANILACAK

  Diyarbakır Sezai Karakoç Bulvarı'nda koruma polisleri Atilla Durmuş, Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi ve Selahattin Baysoy ile birlikte şehit edilen Ali Gaffar Okkan için şehit edilişlerinin 19'uncu yıl dönümünde hem Diyarbakır’da hem de memleketi Sakarya Hendek'teki mezarı başında da bir anma gerçekleşecek.

  Yazı kaynağı : www.belcikaaydinhaber.com

  ANMA MESAJI : UĞUR MUMCU, İSMAİL CEM, GAFFAR OKKAN —- ONLARI HERZAMAN SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ … .

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Mumcu, Okkan ve Cem anılacak

  Mumcu, Okkan ve Cem anılacak

  Ankara’da evinin önünde 24 Ocak 1993’te, arabasına yerleştirilen bombanın patlamasıyla şehit düşen Uğur Mumcu için bugün eski adıyla Karlı Sokak yeni adıyla Uğur Mumcu Sokağı'nda şehit düştüğü yerde anma programı düzenlenecek. Mumcu için ölüm yıldönümünde Türkiye'nin dört bir yanında da çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek.

  Okkan'a çifte anma

  Diyarbakır'da 24 Ocak 2001'de düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ile koruma polisleri Atilla Durmuş, Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi ve Selahattin Baysoy da ölüm yıldönümülerinde bugün Diyarbakır'da anılacak. Okkan için memleketi Sakarya Hendek'teki mezarı başında da bir anma gerçekleşecek.

  Çok yönlü siyasetçi

  Türk dış politikasının önemli aktörlerinden eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem, vefatının 15. yılında anılacak. Aktif ve çok yönlü dış politika benimseyen Cem, Türkiye'nin bölgede ve dünyada rolünün artması gerektiğini savunurken Avrupa'nın yanı sıra Asya ve Afrika ülkeleriyle ilişkilerin gelişmesi için de adımlar attı.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap