Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  uğur derin dondurucu kırmızı ışık nasıl söner

  1 ziyaretçi

  uğur derin dondurucu kırmızı ışık nasıl söner bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Uğur Soğutma Kırmızı Işık Şikayetleri - Şikayetvar

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları Modelden modele değişebilir, bu nedenle lütfen kılavuzunuza bakın. Cihazın içindeki üç renkli gösterge lambası dondurucunun çalışma modunu gösterir. Amber Göstergesi, termostat maksimuma getirildiğinde yanar ve hızlı dondurma işlemi otomatik veya manuel olarak devre dışı bırakılana kadar açık kalır.

  Cihaz ana şebekeye bağlandığında Yeşil Gösterge yanar ve elektrik varsa yanar. Kırmızı Gösterge, sizi yüksek sıcaklık uyarısı konusunda uyarmak için yanar. Kırmızı gösterge açık kalırsa, servis merkezini aramadan önce 24 saat bekleyin.

  Derin Dondurucu Işıkları

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları Ünitenin Dondurucu olarak kullanılması Düğmeyi dondurucu ayarına getirdiğinizde, kabindeki sıcaklık -18°C civarında olacaktır. Bu sıcaklık donmuş gıdaların uzun süre saklanması için idealdir. Taze yiyeceklerin dondurulması en az 20 saatlik bir çalıştırmadan sonra mümkündür.

  Derin Dondurucu Yeşil Işık

  Cihaza enerji verildiğini çalışmaya hazır veya çalışıyor oldugunu gösterir.

  Derin Dondurucu Kırmızı Işık

  Hasar Arıza bu ışık bölmedeki sıcaklık çok yüksek olduğunda yanar. LED ışık, cihaz çalışmaya başladıktan sonra 15-45 dakika yanar, daha sonra sönmelidir. LED ışık çalışma sırasında yanmaya devam ederse, bu birtakım hataların oluştuğu anlamına gelir.

  Derin Dondurucu Turuncu Işık

  Derin Dondurucu Turuncu Veya Sarı Işık Hızlı dondurma bu işlev sadece dondurucu çalıştırma modunda kullanılabilir! Bu düğmeye bastığınızda, turuncu ışık yanar ve cihazın “fast freeze” (hızlı dondurma) moduna girdiğini gösterir. Bu moddan çıkmak için düğmeye tekrar basılır ve bu durumda turuncu ışık söner. Bu üç LED ışık cihazın çalışma modu hakkında bilgi verir.

  Derin Dondurucu Sarı Işık

  Kırmızı sıcaklık uyarı lambası 24 saat boyunca devamlı yanıyorsa;

  – Kapağın doğru kapanıp kapanmadığını kontrol ediniz.
  – Derin dondurucunuzun bir ısı kaynağına (kalorifer, soba, güneş v.s.) yakın olup olmadığına bakınız.
  – İç duvarda kalın bir buz tabakası oluşup oluşmadığını kontrol ediniz. Bu durumda buz çözme (defrost) işlemini uygulayınız.

  – Süper soğutma ışığının yanmadığından emin olunuz. Yanıyor ise termostatı “3” konumuna getiriniz. Işık yanmaya devam ediyorsa size en yakın Yetkili Servisini arayınız.
  – Kontrol paneli olmayan ürünlerde kapı bir süre açık kaldığı durumda kompresörün çalışması sürebilir. Ayarlanan sıcaklığa ulaşmak için bu durum normaldir. Yeşil renkli enerji lambası sönüyor veya ürününüz çalışmıyor ise;
  – Elektrik kesintisi olup olmadığını kontrol ediniz.
  – Tesisatınızdaki sigortanın atıp atmadığına bakınız
  – Ürününüzün elektrik kablosunda kopukluk, zedelenme, fişinde hasar veya prizde arıza, temassızlık olmadığını kontrol ediniz. Priz ile ilgili konularda elektrikçinize, ürün fiş ve kablosu ile ilgili durumlarda Yetkili Servisini arayınız.

  Yeşil renkli enerji lambası yanmıyor ancak ürününüz çalışıyor ise,

  – Lambanın değiştirilmesi gerekir. Lambayı değiştirmek için Yetkili Servisini arayınız. Ürününüz çok ses yapıyor ise;
  – Ürününüzün titreşim yapabilecek bir yere temas edip etmediğini kontrol ediniz.
  – Bütün ayakların yere oturduğundan emin olunuz. Üründen sıvı akması, püskürmesi vb. gibi sesler geliyor ise;
  – Ürünün çalışma prensipleri gereği içerisinde sıvı ve gaz akışları gerçekleşmektedir. Bu durum normaldir ve bir arıza değildir. Üründen rüzgar sesi vb. gibi sesler geliyor ise;
  – Ürünün soğutma işlemini gerçekleştirebilmesi için içerisinde fan kullanılmaktadır. Bu durum normaldir ve bir arıza değildir.

  – Ürünümüzdeki besinleri ağzı kapaklı torbalarda veya kapaklı kaplarda saklayınız.
  – Ürününüzün içini temizleyiniz.
  – Ürün su tahliye kanalında su kalmadığından emin olunuz. Ürünün içerisinden ses gelmesi ve kompresörün ısınması,
  – Soğutucu borulardan soğutucu akışkanın dolaşımı sonucunda ses gelmesi ve ürün çalışırken kompresörün ısınması normaldir.

  Yazı kaynağı : www.servisi.com.tr

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları Nedir?

  Her evin vazgeçilmezi haline gelen derin dondurucularda hangi işaretin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Pek çok kişi derin dondurucunun üzerinde bulunan ışıkların anlamını bilmiyor. Eğer siz de bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. İşte derin dondurucu ışıkları ve anlamları…

  Her markanın ve modelin gösterge paneli farklı olmakla birlikte genel olarak birbirine benzer anlamlara sahiptir. Derin dondurucunun yiyecekleri dondurmak için önerilen sıcaklığı -18 derecedir ve dondurucu moduna aldığınız zaman zaten otomatik olarak -18 dereceye ayarlar.

  Mesela 3 renkli gösterge lambası dondurucunun hangi modda çalıştığını gösterir. Mesela termostatı maksimum seviyeye aldığınız zaman Amber Göstergesi yanar ve hızlı dondurma işlemi başlar. Taze yiyeceklerin dondurulması için minimum 20 saat çalışması gerektiğini unutmayın.

  Derin dondurucunun fişini prize takdığınız zaman yeşil gösterge yanmaya başlar. Eğer kırmızı gösterge yanarsa bunun anlamı derin dondurucunun içindeki sıcaklığın yükselmesi yani aşırı ısınmasıdır. Eğer bu kırmızı ışık yanarsa, 24 saat boyunca cihazı çalıştırın ve bu sürenin sonunda sönmediyse servisi çağırabilirsiniz.  Dondurucu modunda iken hızlı dondurma (fast freeze) düğmesine basarsanız, turuncu ışık yanar. Hızlı dondurma düğmesine tekrar basarak bu moddan çıkarsanız, turuncu ışık söner.

  Eğer kırmızı ışık yandıysa ve sönmüyorsa, kapağın tamamen kapandığından emin olun, derin dondurucunun sobadan, petekten veya güneşten uzak olduğundan emin olun ve derin dondurucunun iç duvarında kalın buz tabakası olup olmadığına bakın. Eğer buz tabakası varsa buz çözme yani defrost işlemini yaparak sorunu çözebilirsiniz.

  Eğer derin dondurucu pis koku yaparsa, yiyecekleri kapalı kaplarda saklayın veya poşet içinde dolaba yerleştirin. Ayrıca dolabı sürekli temiz tutun ve su tahliye borusunda su kalmadığından emin olun.

  Eğer derin dondurucu çok ses çıkartıyorsa, ayaklarının zemine iyice oturduğundan emin olun. Bunun haricinde rüzgar sesine benzer bir ses geliyorsa normaldir. Çünkü içerisinde fan çalışmaktadır.

  Yukarıda derin dondurucu ışıkları anlamları hakkında bilgiler paylaştık. Umarız işinize yarar. Bu sayfayı sosyal medya hesabınızda bir kere paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.telefonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap