Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tyt basvuru son gun ne zaman 2023

  1 ziyaretçi

  tyt basvuru son gun ne zaman 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2023 YKS başvurusu nasıl yapılır? YKS 2023 başvuru kılavuzu...

  2023 YKS başvurusu nasıl yapılır? YKS 2023 başvuru kılavuzu...

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav takvimini yayımladı.

  2023 YKS sınavı ne zaman?

  Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS), 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak.

  17 Haziran'da Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak.

  Deprem sebebiyle afet bölgesi ilan edilen 11 il ve bir ilçemizde ikamet eden, deprem sonrasında başka il ve ilçelere göç eden adaylardan sınav ve başvuru ücreti alınmayacak.

  Depremlerin yaşandığı Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya'da YKS yapılmayacak. Adaylar istedikleri illeri tercih edip sınava girebilecek.

  YKS 2023 sınav başvurusu nasıl yapılır?

  Sınava başvurular, 8-23 Mart tarihleri arasında yapılacak. Sınavın sonuçları 20 Temmuz'da açıklanacak.

  Adaylar başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin internet adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan yapabiliyor.

  2023 YKS sınav başvurusu için tıklayınız.

  YKS 2023 başvuru kılavuzu yayımlandı

  Sınava girecekler ayrıntılı bilgiye ÖSYM'nin sitesindeki 2023-YKS Kılavuzu’ndan ulaşabiliyor.

  YKS 2023 başvuru kılavuzu için tıklayınız.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrencilere mesaj

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajında gençlere başarılar diledi:

  "Sevgili genç kardeşlerim, bugün başvuru süreci başlayan YKS’de her birinize şimdiden başarılar diliyor; hedeflerinize, hayallerinize en güzel şekilde ulaşmanızı gönülden temenni ediyorum."

  2023 YKS sınav ücreti ne kadar?

  YKS ücretlerinde bu yıl bir değişiklik yapılmadı. TYT, AYT ve YDT oturumlarının her biri için 115 lira ücret belirlendi.

  YKS 2023 geç başvuru tarihi ne zaman?

  Süresi içinde başvurusunu yapmayan adaylar, 27 Mart-3 Nisan'da geç başvuru yapabilecek. Ek başvurulardan alınan yüzde 50'lik ek ücretlerin bu yıl alınmaması kararlaştırılmıştı.

  Bugünden itibaren 23 Mart'a kadar YKS'ye başvuran ancak AYT veya YDT'ye girmek istemediği için ilgili oturumlara ait seçenekleri işaretlemeyen adaylar, geç başvuru günlerinde bu oturumlara girmek için başvuru yapabilecekler ve geç başvuru sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayabilecekler. Bu tarihler arasında YKS'nin herhangi bir oturumuna başvuru yaparak sınav ücretini yatıran adaylar, sistemde kayıtlı oturum bilgilerini geç başvuru günlerinde değiştiremeyecekler.

  Kimler başvuru yapacak?

  2023-2024 öğretim yılında ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme (TÜBİTAK yarışmalarıyla sınavsız geçiş hakkı edinenler dahil) veya ilgili yükseköğretim kurumlarınca yapılacak özel yetenek sınavı sonucu yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemine alınacak tüm adaylar, 2023-YKS'ye başvuru yapmak ve sınavın ilgili oturumuna katılmak zorunda olacak.

  MSÜ askeri öğrenci adayları YKS’ye başvurmak zorunda

  2023 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na (2023-MSÜ) başvuran adayların Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Savunma Üniversitesi'ne yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için 2023-YKS’ye başvuru yapma zorunluluğu bulunuyor.

  Ayrıntılı bilgi 2023-MSÜ Kılavuzu’nda yer alıyor.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  YKS ne zaman 2023? YKS 2023 başvuru tarihi ÖSYM tarafından açıklandı!

  ÖSM YKS başvurusu son gün ne zaman? YKS 2023 hangi tarihte? ÖSYM tek tek açıkladı!

  ÖSM YKS başvurusu son gün ne zaman? YKS 2023 hangi tarihte? ÖSYM tek tek açıkladı!

  ÖSM YKS başvurusu son gün ne zaman? YKS 2023 hangi tarihte? ÖSYM tek tek açıkladı!

  YKS sınav tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2023 yılında haziran ayında gerçekleştirilecek. Peki, YKS 2023 başvuruları ne zaman başlayacak? TYT, AYT ve YDT dahil YKS sınavı ne zaman yapılacak?

  Binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleşecek olan YKS 2023 için sınav ve başvuru tarihleri belli oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınavların başvurularının hangi tarihte alınacağını duyurdu. İşte sınav ve başvuru sürecine dair tüm detaylar…

  ÖSYM YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan son dakika açıklamasında yer alan bilgilere göre YKS 2023 başvuruları 8-23 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak. Başvurular 8 Mart 2023 Çarşamba günü saat 12.00'de başladı.

  YKS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

  YKS 2023 TYT, AYT VE YDT NE ZAMAN?

  ÖSYM’nin açıkladığı sınav tarihlerine göre 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS), 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır. 17 Haziran 2023 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak.

  YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  YKS başvuruları ÖSYM'nin AİS sayfası üzerinden yapılabilecek. AİS sayfasına TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan adaylar başvurularını tamamlayabilecekler.

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINZ...

  YKS 2023 BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR, KAÇ TL?

  Sınava katılacak adaylar her oturum için 115 TL ödeyecekler. Ödemeler ÖSYM'nin anlaşmalı olduğu bankalardan ve kartlı ödeme sistemi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

  ÖSYM ÖDEME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  YKS (TYT, AYT ve YDT) son başvuru tarihi ne zaman, hangi gün? YKS başvuru ücreti ne kadar 2023, geç başvuru tarihi ne zaman?

  YKS (TYT, AYT ve YDT) son başvuru tarihi ne zaman, hangi gün? YKS başvuru ücreti ne kadar 2023, geç başvuru tarihi ne zaman?

  34 YAŞINI TAMAMLAYAN KADINLARA BU YIL İLK KEZ KONTENJAN AYRILDI

  YÖK Başkanı Özvar, farklı nedenlerle üniversiteye gidememiş 34 yaşını tamamlayan kadınlara bu yıl ilk kez devlet üniversitelerindeki programlarda kontenjan ayırdıklarını bildirdi.

  Deprem nedeniyle afet bölgesi olarak ilan edilen 11 ilde ikamet eden, buralardan deprem sonrasında başka il ve ilçelere göç adaylardan sınav ve başvuru ücreti alınmayacak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap