Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  twitter ses odasına nasıl girilir

  1 ziyaretçi

  twitter ses odasına nasıl girilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Twitter Sohbet Odaları hakkında

  Twitter Sohbet Odaları hakkında

  Yöneticiler, oluşturdukları Sohbet Odalarını tekrar yayın için kaydedebilir. Bunun için Sohbet Odası oluştururken Sohbet Odasını kaydet ayarını açın.

  Kayıt sırasında Sohbet Odasının yönetici tarafından kaydedildiğini belirtmek için üstte bir kayıt simgesi görünür. Sohbet Odası sona erdiğinde bir bağlantıyla birlikte Tweet yoluyla paylaşmak için Sohbet Odasına kaç kişinin katıldığını görürsünüz. Kaydı Tweetlemek için Bildirimler öğesinin altında Ayrıntıları görüntüle seçeneğini de kullanabilirsiniz. Yönetici ayarları altında Başlangıç saatini düzenle ayarı ile kaydınıza nereden başlayacağınızı seçebilirsiniz. Bu, Sohbet Odasının başlangıcında meydana gelebilecek herhangi bir sessizlik süresini kesmenize olanak tanır.

  Sohbet Odanızı kaydetmeyi seçerseniz canlı Sohbet Odası sona erdiğinde kaydınız herkesin istediği zaman dinleyebilmesi için anında ve herkese açık olur. Kaydınızın Twitter'da artık herkese açık olmaması için kaydın üzerindeki daha fazla simgesi aracılığıyla kaydınızı silerek istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Silmediğiniz sürece kaydınız, canlı Sohbet Odası sona erdikten sonra tekrar oynatılabilir.* Canlı Sohbet Odalarında olduğu gibi Twitter, Twitter Kuralları'nın ihlal edilip edilmediğini incelemek üzere Sohbet Odaları sonlandırıldıktan sonra 30 gün boyunca ses kopyalarını saklar. İhlal olduğu tespit edilirse Twitter, ses kopyalarını toplamda 120 güne kadar tutabilir. Sohbet Odalarını indirme hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki "Sohbet Odası sonlandırıldığında neler olur ve veriler herhangi bir yerde tutulur mu?" başlıklı SSS bölümüne bakın.

  Kaydedilen bir Sohbet Odasına giren yardımcılar ve konuşmacılar bir kayıt simgesi (REC) görürler. Dinleyiciler de kayıt simgesini görürler ancak kayıtta görünmezler.

  Kayıtlarda canlı Sohbet Odasındaki yönetici, yardımcı/yardımcılar ve konuşmacılar gösterilir. 

  *Not: iOS 9.15+ ve Android 9.46+ sürümlerindeki yöneticiler, süresiz Sohbet Odası kaydı alabilir. Daha eski uygulama sürümlerindeki yöneticiler ise yalnızca 30 gün süreli kayıt alabilir. Süresiz kaydedilen Sohbet Odaları için Twitter, Sohbet Odası Twitter'da yeniden oynatılabilir olduğu sürece bir kopyasını saklar ancak bu süre Sohbet Odası sona erdikten sonra en az 30 gün olur.

  Yazı kaynağı : help.twitter.com

  Twitter Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

  Twitter sohbet odası nedir ve nasıl açılır? Twitter sohbet odası ile para kazanma

  Twitter sohbet odası nedir ve nasıl açılır? Twitter sohbet odası ile para kazanma

  Twitter içerisinde kullanıcılar için sohbet odaları bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar sohbet odaları ile sesli sohbet yapma imkanını yakalamaktadır. Twitter üyeleri birkaç adım ile sohbet odalarını açabilmektedir.

  Twitter Sohbet Odası Nedir?

  Twitter sosyal medya mecraları arasında en çok tercih edilen platformlardan birisidir. Gündem hakkında bilgi almanın yanı sıra farklı paylaşımlarla da kullanıcılar pek çok konuda bilgi alabilmekte ve arkadaşları ile etkileşimde bulunabilmektedir. Twitter içerisinde bulunan özelliklerden birisi de sohbet odalarıdır.

  Sohbet odaları Twitter içerisinde canlı olarak sesli sohbet yapılan bir uygulama olarak bilinmektedir. Burada herhangi bir sorun yaşanmaması için bu yenilik @TwitterSpaces üzerinden ve geri bildirimler doğrultusunda herkese açık bir şekilde test edilmekte ve hayata geçirilmektedir. Günümüzde Twitter üzerinden sohbet odalarına katılmak ve bu odalarda canlı olarak sohbet edebilmek mümkündür.

  Twitter Sohbet Odası Nasıl Açılır?

  IOS ve Android telefonlarda Twitter kullanan herkes sohbet odasına katılabilmekte ve konuşmacı olabilmektedir. Web üzerinden sohbet odası başlatılamamaktadır. Fakat katlım sağlayarak dinleyici olabilmek mümkündür. Akıllı telefonlarda kullanılan Twitter uygulaması ile sohbet odaları başlatmak ise oldukça kolaydır.

  Sohbet odaları iki farklı şekilde açılmaktadır. Bunlardan birincisi tweet atma simgesine basılı tutarak karşılaşılan üç sekmeden sohbet odası simgesine tıklamaktır. Daha sonra kullanıcılar sohbet odasına bir isim vermeli ve bir konu seçmelidir. Şimdi Başlat butonuna basılmasının ardından sohbet odaları açılmış olacaktır.

  Sohbet odalarının açılmasının ardından kişilerin odaya girmesi beklenmektedir. Bu odalar herkese açık olmaktadır. Bu sebeple takip etmeyen kişiler de dahil olmak üzere odalara herkes katılabilmektedir. Bunlarla birlikte dinleyiciler DM göndererek, tweetleyerek yada başka bir yerde bağlantı paylaşarak doğrudan sohbet odasına davet etmek mümkündür.

  Twitter Sohbet Odaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Twitter sohbet odaları hakkında pek çok soru sorulmaktadır. Bu nedenle bu konu hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Twitter sohbet odaları hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

  - Sohbet odaları herkese açık olmaktadır.

   - Sohbet odalarında en fazla 13 konuşmacı olabilmektedir.

   - Sohbet planlamak için daha sonrası için planla öğesine dokunmak gerekmektedir. Buradan tarih ve saat seçilmelidir.

   - Sohbet odası başlatıldıktan sonra yönetici kişiler simgesine dokunarak konuşmacı veya yardımcı ekleyebilmektedir. Bununla birlikte sohbet odasındaki herhangi birinin profil resmine onu yardımcı veya konuşmacı olmaları için talep gönderebilmektedir.

   - Sohbet odası oluşturan yönetici mikrofonu kapalı olarak katılmaktadır.

   - Konuşmacıların mikrofon erişimine izin vermek için mikrofon erişimine izin ver ayarı açılması gerekir.

   - Dinleyiciler altyazıları görüntüle seçeneği ile altyazı seçeneğini açabilmektedir.

  Twitter Sohbet Odası İle Para Kazanma

  Son zamanlarda toplumumuzda sosyal medya platformlarında para kazanma oldukça popüler olmuştur. Bunlardan birisi de Twitter olmaktadır. Twitter üzerinden sohbet odaları ile para kazanma imkanı bulunmaktadır. Biletli sohbet odaları içerik oluşturan kullanıcıların sohbet odalarında sağladığı deneyim ve sohbet için hedef kitlelerin bilet satın alarak desteklerini göstermelerine olanak tanımaktadır. İçerik oluşturan kişilerin yönettikleri sohbet odalarından da gelir elde edilmektedir.

  Twitter uygulamasına sohbet odaları ile içerik oluşturan kişiler Para kazanabilmektedir. Bu kişiler en sadık hayranları ile sohbetler, tanışma toplantıları ve atölyeler düzenlemek için biletli sohbet odaları kullanmaktadır. İçerik oluşturucular da artık sohbet odalarını yöneterek para kazanmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Twitter’da Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

  Twitter Spaces herkese açıldı! Nasıl kullanılır?

  Twitter Spaces herkese açıldı! Nasıl kullanılır?


  Nil Ticaret Merkezi – Giriş Katı
  Yeşilce Mah. Yunus Emre Cd. No:8
  34418 – Kâğıthane/İstanbul

  [email protected]

  Yazı kaynağı : shiftdelete.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap