Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  twitter hesabını gizliye alma

  1 ziyaretçi

  twitter hesabını gizliye alma bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Tweetlerinizi korumaya alma ve Tweetlerinizin korumasını kaldırma

  Yazı kaynağı : help.twitter.com

  Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

  Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

  Twitter hesap gizleme nasıl yapılır? Twitter'ın varsayılan ayarları dahilinde attığınız ya da beğendiğiniz tweetler, dünyanın dört bir yanındaki herhangi bir kullanıcı tarafından görülebilir. Eğer attığınız ya da beğendiğiniz tweetleri yalnızca takipçilerinizin görmesini istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

  Uzun yıllar önce kullanıma sunulan Twitter, günümüzde en popüler sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Platforma kayıt olan kullanıcılar, herhangi bir konu hakkında duygu ve düşüncelerini aktarabiliyor, bunun yanı sıra fotoğraf ve video paylaşabiliyor.

  Sosyal ağ üzerinden atılan tweet’ler, kişinin profilini görüntüleyen herkes tarafından görüntülenir. Bu durum, bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir. Pek çok kullanıcı, attığı tweet’leri herkesin görmesini istemeyebilir. Eğer siz de yaptığınız paylaşımları herkesin görmesini istemiyorsanız bazı adımları uygulamanız gerekiyor.

  Hazırladığımız rehberde yer alan adımlar sayesinde popüler sosyal medya platformunda yer alan hesabınızı gizleyebilirsiniz. Böylelikle paylaşımlarınızı diğer insanların görmesini önleyebilirsiniz. İşlemi tamamladığınız takdirde tweet’lerinizin görülebilmesi için takipçi olunması gerekir.

  Popüler sosyal medya platformunda bir hesabınız bulunmuyorsa endişelenmenize gerek yok. Bu yazı ile Twitter hesabı nasıl açılır sorusunu da yanıtladık. Yazımızda bulunan adımlar, çok kolay bir şekilde sosyal medya hesabı açabilmenize de olanak tanır.

  Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

  Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Twitter'da etkinliklerinizin ve attığınız adımların herkesçe görülmesini istemiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak hesabınızı gizleyebilir, bu sayede paylaşımlarınızın yalnızca takipçileriniz tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz.

  PC’de Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

  Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan sosyal medya hizmetinde bulunan hesabınız üzerinden paylaştığınız tweet’leri gizlemek istiyorsanız bazı adımları uygulamanız gerekiyor. Bu adımları uygulamanız halinde söz konusu işlemi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

  İlk olarak bilgisayarınızda yüklü olan internet tarayıcısı üzerinden Twitter’ın resmî web sitesini ziyaret edin. Platforma giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan profil fotoğrafınıza tıklayın. Ayarlar ve Gizlilik bölümünü görüntüleyin. Bu işlemin hemen ardından Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayın.

  Tweet Gizliliği kategorisine girin. Açtığınız kategoride konumlanan "Tweetlerimi Korumaya Al" seçeneğini aktif hale getirin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra "Değişiklikleri Kaydet" butonuna basın. Değişikliklerin geçerli olması şifrenizi girmeniz gerekiyor.

  Android’de Twitter hesabı Nasıl Gizlenir?

  Popüler sosyal medya hizmetinde yer alan hesabınızı gizlemek için ilk önce akıllı telefonunuzda yüklü olan Twitter’ı açın. Sol üst köşede bulunan profil fotoğrafınızın üzerine dokunun. Ayarlar ve Gizlilik kategorisine girin. "Tweetlerimi Korumaya Al" seçeneğini etkinleştirin.

  iOS’te Twitter hesabı Nasıl Gizlenir?

  Akıllı telefonunuzda yüklü olan Twitter isimli sosyal medya uygulamasını açın. Uygulamaya girdikten sonra sol üst köşede yer alan profil fotoğrafınızın üzerine dokunun. "Tweetlerimi Korumaya Al" isimli seçeneği işaretleyin. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde hesabınız gizlenir.

  Listemizde yer alan adımları uygulayarak Twitter hesabınızı birkaç saniyelik birkaç işlemle gizleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra paylaştığınız ya da beğendiğiniz tüm içerikleri yalnızca takipçilerinizin görebileceğini, sizi takip etmek isteyen kişilerin de sizin onayınızdan sonra takipçi listesine alınacağını hatırlatalım.

  Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

  Popüler sosyal medya platformunda hesabınız yoksa bu işlemi çok hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreci tamamlamak için elbette bazı adımları uygulamanız gerekiyor. Bu adımları tamamladığınız takdirde artık sizin de bir Twitter hesabınız olacak.

  Söz konusu işlemi gerçekleştirmek için ilk önce bilgisayarınızda yüklü olan internet tarayıcısını açın. Tarayıcı üzerinden sosyal medya hizmetinin resmî internet sitesini ziyaret edin. Açılan sayfada yer alan "Telefon numarası veya e-posta adresiyle kaydol" butonuna tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde yeni bir sayfa ile karşılaşacaksınız.

  Açılan sayfa üzerinden isim, telefon ve doğum tarihi bilgilerini girmeniz gerekiyor. Tüm gerekli bilgileri girdikten sonra "İleri" butonuna basın. Daha sonra talimatları izleyin. İşlem tamamlandığında hesabınız açılmış olacak. Açtığınız hesap üzerinden tweet atabilmenin yanı sıra tweet beğenme, paylaşma ve yorum yapma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  Yukarıda yazı ile bilgisayar üzerinden Twitter hesabı nasıl açılır sorusunu yanıtladık. Hesap açma işlemi, mobil cihazlar üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla Android ya da iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefon veya tablet üzerinden söz konusu işlemi çok pratik bir şekilde tamamlayabilmeniz mümkün.

  Peki siz hazırladığımız bu rehber hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada yer alan bilgiler işinize yaradı mı ve hesabınızı kolayca gizleyebildiniz mi? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

  Yazı kaynağı : www.tamindir.com

  Twitter hesabı nasıl gizlenir? Twitter hesabını gizliye alma ve açma (iphone & android)

  Twitter hesabı nasıl gizlenir? Twitter hesabını gizliye alma ve açma (iphone & android)

  Twitter hesabını gizlemek isteyenler, birkaç dakikalarını ayırmaları yeterli olmaktadır. Gizleme işleminin ardından paylaşılan veya beğenilen tweetler, yalnızca takipçiler tarafından görülmektedir. Aynı zamanda sizi takip etmek isteyenler, takip isteği göndermek zorunda kalmaktadır.

  Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

  Twitter hesabına giriş yapılmaktadır.

  Sağ üstte bulunan profil fotoğrafına tıklanmaktadır.

  Ayarlar ve Gizlilik seçeneklerine gidilmektedir.

  Tweet Gizliliği bölümünde ''Tweetlerimi Korumaya Al'' seçeneği aktif hale getirilmektedir.

  Bu işlemin ardından Değişikleri Kaydet butonuna tıklanmaktadır.

  Değişiklerin geçerli olması için kullanıcılardan şifre istenmektedir.

  Şifre yazıldıktan sonra hesap gizliye alınmaktadır.

  Bir süre sonra hesaplarını tekrar herkese açmak isteyenler, aynı işlemleri tekrarlamaktadır. Sadece Tweetlerimi Korumaya Al seçeneği pasif bırakılmaktadır. Bu işlemin ardından paylaşılan içerikler, herkes tarafından görünmeye başlamaktadır. Duygu, düşünce ve görüşlerin paylaşıldığı içerikler, istenildiği zaman gizlenebilmektedir. Gizleme işleminin her zaman gerçekleştirilebilmesi, kullanıcıların kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktadır.

  Twitter Hesabını Gizliye Alma ve Açma (iPhone & Android)

  Dünya üzerinde birçok kullanıcıya sahip olan Twitter, kullanıcılarına hesaplarını gizli veya açık tutma hakkı tanımaktadır. Twitter hesabını gizleyenlerin paylaşımları, sadece takipçileri tarafından görülmektedir. Aynı zamanda hiçbir kullanıcı atılan tweetleri retweet ederek paylaşamamaktadır. Kişisel bilgilerinin ve paylaşımlarının görülmesini istemeyenlere, Twitter hesaplarını gizliye almaları önerilmektedir.

   Twitter hesaplarına PC platformlarının yanı sıra Android ve iOS cihazlardan giriş yapılmaktadır. Twitter uygulamasına kayıt olan herkesin ilk başta tweetleri herkese açık olmaktadır. Herkes tarafından görülen paylaşımlar, ayarlar kısmından ''Tweetlerimi Korumaya Al'' seçeneği ile gizlenmektedir. Twitter kullanıcıları istedikleri zaman hesaplarını gizleyebilmektedir.

   İlk olarak iOS veya Android telefonlardan Twitter uygulaması açılmaktadır.

   Daha sonra açılan pencerenin sol üst tarafında gözüken profil fotoğrafına dokunulmaktadır.

   Açılan sekmede ''Ayarlar ve Gizlilik'' bölümü bulunmakta olup bu bölüme girilmektedir.

   Çıkan sekmede ''Tweetlerimi Korumaya Al'' seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.

   Yapılan işlem kayıt edilerek Twitter hesabını gizleme işlemi tamamlanmaktadır.

   İşlemi tamamladığından emin olmak isteyenler, profil fotoğraflarının yanında kilit işareti bulunup bulunmadığını kontrol etmektedir.

  Adım adım paylaşılan direktifler takip edilerek hesaplar korumaya alınmaktadır. Tweetlerinin korumasını kaldırmak isteyenler, paylaşılan adımları takip ederek ''Tweetlerimi Korumaya Al'' seçeneğinin yanında bulunan kutucuktaki işareti kaldırmaktadır. Aynı işlem Android ve iOS cihazlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bazı kişiler ilk başta hesaplarını gizli kullanmayı tercih ederken, daha sonra fikirlerini değiştirerek hesaplarını herkese açık bir konuma getirmektedir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap