Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  twitter da kullanıcı adı değiştirme

  1 ziyaretçi

  twitter da kullanıcı adı değiştirme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Twitter kullanıcı adınızı değiştirme

  Sık karşılaşılan Twitter kullanıcı sorunları – kullanıcı adınızı mı unuttunuz?

  Twitter'da kullanıcı adı ve isim nasıl değiştirilir? Twitter kullanıcı adı değiştirme

  Twitter'da kullanıcı adı ve isim nasıl değiştirilir? Twitter kullanıcı adı değiştirme

  Twitter kullanıcıları tarafından isim değiştirme işlemi çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun sebebi ise takipçilerin kullanıcıları ismi ile tanımasıdır. Fakat Twitter hesabı yeni açan veya kullanıcı adı değiştirmek isteyen kişiler bu işlemleri kolay bir şekilde yapabilmektedir.

  Twitter'da Kullanıcı Adı ve İsim Nasıl Değiştirilir?

  Twitter son yılların en çok tercih edilen sitelerinden birisidir. gerek internet sitesi üzerinden gerek se akıllı telefonların uygulamaları ile Twitter sosyal medya platformuna çok kişi giriş yapmaktadır. Pek çok üyeye sahip olan Twitter içerisinde pek çok konu da sıklıkla araştırılmaktadır. Bunlardan birisi de kullanıcı adı veya isim değiştirme işlemidir.

  Twitter sitesinde üyelerin kullanıcı adı veya isimlerini değiştirme imkanları bulunmaktadır. Birkaç adım ile kısa sürede isim değiştirmek mümkündür. İnternet sitesi üzerinden Twitter isim değiştirme şu şekilde yapılmaktadır:

   - İlk olarak Twitter internet sitesi açılmalıdır.

   - Mevcut olan Twitter kullanıcı adı ve şifresi girilmelidir.

   - Sol sütunda yer alan ''daha fazla'' seçeneği tıklanmalıdır.

   - Daha sonra ''ayarlar ve gizlilik'' sayfaları açılmalıdır.

   - Hesabın sayfasında yer alan ''hesap bilgileri'' seçeneği tıklanmalıdır.

   - Buradan ''kullanıcı adı'' seçeneği tıklanmalıdır.

   - Buraya yeni Twitter ismi yazılmalı ve kaydet seçeneğine tıklanmalıdır.

   - Daha sonra Twitter şifresi istenir ise şifre doğru bir şekilde girilmelidir.

  Twitter kullanıcıların isimleri sık sık değiştirilmemektedir. Bunun yerine genellikle görünür ismin değiştirilmesi yapılmaktadır. Bu işlem ise profil düzenle seçeneği üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıca görünür adının istenildiği kadar değiştirilebilmesi mümkündür. Fakat kullanıcı adının isim ile uyumlu olması da çok önemlidir.

  Mobil Uygulama Üzerinden Twitter'da Kullanıcı Adı ve isim Nasıl değiştirilir?

  Günümüzde Twitter hesaplarına genellikle mobil uygulama üzerinden girilmektedir. Bu nedenle mobil uygulama ile isim değiştirme işlemleri de sıklıkla araştırılmaktadır. Mobil uygulama üzerinden isim değiştirme şu şekilde yapılmaktadır:

   - Mobil uygulama ile Twitter hesabı kullanıcı adı ve şifre ile açılmalıdır.

   - Üç çizgi alt alta butonuna dokunularak menü açılmalıdır.

   - Buradan ayarlar ve gizlilik sekmesine girilmelidir.

   - Hesap seçeneğine dokunarak kullanıcı adı seçeneği seçilmelidir.

   - Buraya yeni Twitter ismi yazılmalı ve bitti butonuna dokunulmalıdır.

   - Ardından Twitter şifresi istenir ise şifre doğru bir şekilde girilmelidir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Twitter İsim Değiştirme Nasıl Yapılır? (2021)

  Twitter İsim Değiştirme Nasıl Yapılır? (2021)

  Dünya çapında milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan Twitter sosyal medya platformu uzun yıllardır kullanılıyor. Eğer siz de platformun ilk zamanlarında bir kullanıcı adı aldıysanız Twitter isim değiştirme işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Twitter isim değiştirme işlemi her zaman uygulanan bir işlem değil çünkü takipçileriniz sizi bu adla tanıyor. Ancak pek çok farklı nedenden dolayı Twitter hayatınıza farklı bir adla devam etmek isteyebilirsiniz.

  Twitter isim değiştirme işlemi düşünüldüğünün aksine oldukça basit birkaç adımdan oluşuyor. Yani kolayca kendinize yeni bir kullanıcı adı alabilirsiniz. Bu işlemi platformun internet sitesinden yapabileceğiniz gibi App Store ve Google Play üzerinden indirebileceğiniz iOS ve Android mobil uygulamalarından da gerçekleştirebilirsiniz. Twitter isim değiştirme işlemi nasıl yapılır adım adım tüm detaylarıyla anlattık.

  İnternet sitesi üzerinden Twitter isim değiştirme:

  Twitter internet sitesi üzerinden Twitter isim değiştirme işlemi için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli. Daha önce giriş yaptıysanız yeniden kullanıcı adı ve şifreniz istenmeyecektir. Hesabınıza sık sık giriş yapmıyorsanız Twitter isim değiştirme işlemi sonrası şifreniz istenebilir.

  Twitter kullanıcı adınızı sık sık değiştirmeniz önerilmiyor. Bunun yerine Twitter profil sayfanızdaki Profili Düzenle seçeneği üzerinden görünür adınızı değiştirebilirsiniz. Görünür adınızı dilediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz ancak kullanıcı adınızla uyumlu olması profiliniz için çok daha doğru bir tercih olacaktır.

  Mobil uygulama üzerinden Twitter isim değiştirme:

  Mobil uygulama üzerinden Twitter isim değiştirme işlemi için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli. Küçük arayüz farklılıkları olsa da yukarı adımlar hem iOS hem de Android Twitter mobil uygulaması için geçerlidir. Burada da daha önce giriş yaptıysanız ve sık sık uygulamayı kullanıyorsanız kullanıcı adınız ya da şifreniz istenmeyecektir.

  Mobil uygulama üzerinden görünür adınızı değiştirmek için de Twitter profil sayfanızdaki Profili Düzenle seçeneğini kullanabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden yaptığınız işlemler internet sitesinde de senkronize olarak değişecektir. Yani hangi versiyonu kullanmak daha kolay geliyorsa oradan Twitter isim değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Twitter isim değiştirme işlemi hakkında dikkat etmeniz gerekenler:

  Twitter isim değiştirme olarak da geçen Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemini sık sık yapmanız önerilmiyor. Çünkü Twitter takipçilerini sizi bu isimle tanıyorlar. Özel konuşmalarda ve mention paylaşımlarında da adınız bu şekilde görünür. Twitter isim değiştirme işlemi sonrası paylaşımlarda geçen adınız da yeni adınıza uyum sağlayacaktır.

  Twitter isim değiştirme işlemi sonrası eski adınızı geri almak istediğiniz zaman bu isteğinizi hemen yerine getiremeyebilirsiniz. Çünkü Twitter sık sık böyle bir işlem yapmanıza izin vermez. Twitter izin verse bile eğer eski adınız popüler kelimelerden oluşuyorsa başkası tarafından kullanılmaya başlayabilir.

  Yeni bir Twitter kullanıcı adı alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da alacağınız yeni ismin kullanılabilir durumda olduğundan emin olmaktır. Hayallerinizdeki isim çoktan alınmış olabilir. Bu nedenle Twitter isim değiştirme işlemi yapmadan önce Twitter arama çubuğundan yeni almak istediğiniz ismi aratın. Eğer karşınıza hiçbir sonuç çıkmıyorsa gönül rahatlığıyla Twitter isim değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Kurumsal bir sosyal medya kimliği için ne yapmalısınız?

  Bireysel kullanıcılar Twitter isim değiştirme işlemi için önceki başlıkta anlattığımız noktalara dikkat etseler yeter. Ancak adınıza ya da şirketiniz adına kurumsal bir sosyal medya kimliği yaratmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktaların sayısı artıyor. Kullanıcı adının biçimi bile bu noktada önem arz ediyor.

  Kurumsal bir sosyal medya kimliği için tüm sosyal medya platformlarında benzer kullanıcı adları seçmeye çalışın. Böylece takipçileriniz nerede ararlarsa arasınlar sizi kolayca bulabilirler. Kullanıcı adlarınızın okunabilir ve akılda kalır olmasına da dikkat etmelisiniz. Uzun ve zor okunan isimler kimseye çekici gelmeyecektir. 

  Eğer kurumsal kimliğinizin bir parçası değilse kullanıcı adlarında rakam ve farklı noktalama işaretleri kullanmayın. Bol rakamlı ve noktalama işaretli kullanıcı adlarının sahte göründüğünün hepimiz farkındayız. Kullanıcı adınızın logo ve benzeri görsel ürünlerde şık duracak yapıda olması da bir o kadar önemlidir.

  Twitter isim değiştirme olarak da bilinen Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve sosyal medya dünyası ile ilgili dikkat etmeniz gereken noktaları anlattık. Biraz özen göstererek görenleri hayran bırakan bir kullanıcı adına sahip olabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Twitter kullanıcı adınızı ve görünen adınızı nasıl değiştirirsiniz?

  Twitter kullanıcı adınızı ve görünen adınızı nasıl değiştirirsiniz?

  Twitter adınız zamanla değişebilir. Bir isimden sıkılırsanız başka bir isim seçmek için daha nasıl bir nedene ihtiyaç olsun ki. İşte nasıl değiştireceğinizin detaylı anlatımı.

  Talihsiz bir doğum ismini değiştirmek çoğu zaman zor olsa da, Twitter hesabınızda kötü bir isim kullanmanız gerekmez. Kendinizi internette nasıl tanımladığınız hakkında çok şey söyleyebiliriz, bu nedenle kullanıcı adınızı çevrimiçi kişinize en uygun şekilde uyarlamanız çok önemlidir. Neyse ki, hem kullanıcı adınızı hem de görünen adınızı Twitter'da değiştirmek kolaydır ve kaç kez değiştirebileceğiniz konusunda bir sınır yoktur.

  Değiştirilebilir şekilde kullanılmasına rağmen, Twitter kullanıcı adınız ve ekran adınız aynı şeyler değildir. Kullanıcı adınız, benzersiz Twitter tanıtıcınız, profil URL'nizde görünen ve giriş yapmanızı, tweet'leri yanıtlamanızı ve başkalarına doğrudan mesaj göndermenizi sağlayan addır (@ sembolünü izleyen addır). Diğer yandan, görünen adınız, profil sayfanızdaki kullanıcı adınızın üstünde görünür ve muhtemelen çoğu kullanıcının sizi tanıyacağı addır.

  İsim değiştirme zamanının geldiğini düşünüyorsanız - çevrimiçi kişinize bir profesyonellik düzeyi eklemek mi istiyorsunuz yoksa sadece eski adınızdan mı bıktınız? - burada Twitter adınızı nasıl değiştireceğiniz konusunda hızlı bir rehberimiz var. Yeni bir hesap oluşturmanın aksine, kullanıcı adınızı veya görünen adınızı değiştirmek mevcut takipçilerinizi, doğrudan mesajlarınızı ve cevaplarınızı bozulmadan bırakır.

  Twitter kullanıcı adınızı ve görünen adınızı nasıl değiştirirsiniz?

  Twitter kullanıcı adınızı nasıl değiştirirsiniz?

  1. Adım: Twitter hesabınıza giriş yapın

  Normalde geçerli kullanıcı adınız (veya e-posta adresiniz) ve şifrenizle olduğu gibi Twitter'a giriş yapın. Not: Bu, telefonunuzda veya tabletinizde Twitter uygulamasını kullanarak da yapılabilir.

  2. Adım: Hesap Ayarlarına Erişim

  Ardından, web sitesinde Diğer> Ayarlar ve gizlilik'i tıklayın veya uygulamadaki profil simgesine dokunduktan sonra Ayarlar ve gizlilik'i seçin. Hesaba Git. Hesap sekmesi web sitesinde varsayılan olarak açılmalıdır, ancak uygulamadaki Hesap seçeneğini tıklamanız gerekir.

  3. Adım: Kullanıcı adınızı değiştirin

  Kullanıcı adı seçeneğini göreceksiniz. Seçin ve istediğiniz kullanıcı adını metin alanına yazın. Sadece 15 karakter veya daha az olması gerekiyor. İlk tercihiniz uygun değilse, başka bir kullanıcı adı seçmenizi isteyen bir mesaj görünecektir.

  Yeni kullanıcı adınız yalnızca alfanümerik karakterler içerebilir ve resmi bir Twitter hesabı kullanmıyorsanız hem “Twitter” hem de “Admin” kelimelerini kullanmamalısınız. Kullanıcı adı kısıtlamaları ile ilgili daha fazla bilgi için Twitter Yardım Merkezine başvurabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, yeni kullanıcı adınızı kaydetmek için Kaydet seçeneğine tıklayın.

  Doğrulanmış bir hesabınız varsa (adınızın yanındaki mavi onay işareti ile belirtilir), kullanıcı adınızı değiştirirseniz rozetinizi kaybedersiniz. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce Twitter ile iletişim kurmanızı ve uyarmanızı öneririz. 

  Twitter'da görünen adınızı nasıl değiştirirsiniz?

  1. Adım: Twitter hesabınıza giriş yapın

  Daha önce olduğu gibi, kullanıcı adınız ve şifrenizle Twitter'da oturum açın. Not: Bu uygulamada da yapılabilir.

  2. Adım: Profilinize gidin

  Profilinize erişmek için, ekranın sol tarafındaki portre üzerine tıklayın ve ardından uygulamadan Profil seçin. Web sitesinde, ekranın sol tarafındaki Profil seçeneğine tıklayın.

  Ardından, Profili düzenle'yi seçin. Ekranın sağ üst tarafındaki büyük, kaçırılması zor bir düğme.

  Adım 3: Twitter ekran adınızı değiştirin

  İstediğiniz ismi girin - şu anda 50 karakter veya daha az olabilir - profil resminizin hemen altında bulunan İsim metin alanına. Kullanıcı adınızdan farklı olarak, görünen adınızın hesabınıza özgü olması gerekmez (dünyanın John Smith'leri, sevinin!) Ve hatta emojiler de içerebilir.

  İşiniz bittiğinde, yeni görünen adınızı kaydetmek için sayfanın sağ tarafındaki Kaydet'i tıklayın.

  İşte bu kadar!  Adınızı Twitter'da bu talimatları izleyerek istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. Ancak, daha önce belirtildiği gibi, doğrulanmış bir hesabınız varsa, kullanıcı adınızı değiştirmek, doğrulama onay işaretinizi kaybetmenize neden olur. Adınızı sürekli değiştiriyorsanız, takipçileriniz için de kafa karıştırıcı olabilir. Sonuçta büyük emekler büyük sorumluluklar getirir. Mutlu tweetler.

  İlgili İçerikler

  Yazarın Diğer Yazıları

  Yazı kaynağı : tekmoloji.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap