Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  turkiye aile destek programi nedir

  1 ziyaretçi

  turkiye aile destek programi nedir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır, nedir? Türkiye Aile Destek Programı başvurusu e-Devlet üzerinden alınacak

  Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır, nedir? Türkiye Aile Destek Programı başvurusu e-Devlet üzerinden alınacak

    

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Aile destek programı nedir, aile destek ödemesi ne zaman yapılacak? Başvuru nasıl yapılır, şartları nelerdir?

  Aile destek programı nedir, aile destek ödemesi ne zaman yapılacak? Başvuru nasıl yapılır, şartları nelerdir?

  Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından millete seslendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Suriye sınırımızda oluşturmaya başladığımız güvenlik koridorunun eksiklerini tamamlamayla ilgili hazırlıklarımız biter bitmez orada da yeni harekatlara başlayacağız.” dedi.

  Aile destek ödemesi ne zaman yapılacak?

  Daha önce açıkladığımız 15 milyar liralık ilave bütçeye sahip ve 12 ay süreyle devam edecek olan Aile Destek Programının ilk ödemesini Temmuz ayında yapıyoruz."

  Aile destek programı nedir, başvuru nasıl yapılır, şartları nelerdir?

  Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programı'ndan yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasını beklediklerini belirterek, "Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık 450, 550, 600 olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz'' dedi. Vatandaşların başvurularını e-devlet üzerinden yapabileceklerini aktaran Bakan Yanık, e-devlet uygulamasını kullanmayanların Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıflarına başvuru yapabileceğini kaydetti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı "Türkiye Aile Desteği Programı"na ilişkin Bakan Yanık, "Mevcut sosyal yardım yararlanıcıları yoksulluğun yanında başkaca dezavantajları da olan gruplar iken, bu paketle biz ekstra bir dezavantaja gerek kalmaksızın, sosyoekonomik düzeyi belirlenenin altında olan vatandaşlarımıza da sosyal yardım desteği sağlayacağız." diye konuştu.

  Bakan Yanık, "Türkiye Aile Destek Programı'ndan yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasını bekliyoruz. Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık 450, 550, 600 lira olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz. Yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek. Bunu 12 ay boyunca süreli ve düzenli yapmış olacağız. Başvuruları inşallah 27 Haziran Pazartesi günü almaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Sosyal yardım başvurusu 2022! Türkiye Aile destek programı nedir? Aile destek paketine nasıl başvurulur? Aile Destek Paketi ödemesi ne kadar? - Ekonomi Haberleri

  Sosyal yardım başvurusu 2022! Türkiye Aile destek programı nedir? Aile destek paketine nasıl başvurulur? Aile Destek Paketi ödemesi ne kadar? - Ekonomi Haberleri

  4 milyon haneye verilecek Türkiye Aile Destek Programı için başvurular başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurduğu 15 milyar liralık sosyal destek paketi için başvuru alınacak. Peki, Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır? Aile Destek Paketi’ne kimler başvuru yapabilir? Aile Destek Paketi ödemesi ne kadar? Başvuru şartları ne? İşte Aile Destek Programı ile ilgili tüm detaylar…

  TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?

  Türkiye Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ile dar gelirlerinin alım gücünü daha da artıracağız. Aile destek programları Haziran'da başlıyor. 2.5 milyon haneye 2.5 milyar tahsis ettik. Desteklerin kapsamını genişletecek çalışmaları sürdürüyoruz" açıklamalarıyla duyuru yapmıştı.

  AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Başvurular, e-devlet üzerinden yapılacak. Türkiye Aile Destek Programı için e-devlet uygulamasını kullanmayanların sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarına, onu da bilmemeleri halinde Bakanlığın herhangi bir kurumuna veya kuruluşuna gittiklerinde nereye, nasıl başvuru yapmaları gerektiği konusunda yönlendirilecek.

  BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

  AİLE DESTEK PAKETİ’NE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  Türkiye Aile Destek Programı’ndan yararlanacak haneler gelir durumlarına göre belirlenecek.

  TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI TEK SEFERLİK Mİ VERİLECEK?

  Haneler destek paketinden 12 ay boyunca süreli ve düzenli alabilecek.

  AİLE DESTEK PAKETİ ÖDEMESİ NE KADAR?

  Aylık 450, 550, 600 lira olmak üzere üç segmentte destek verilecek. Ödemeler yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap