Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  turkish airlines bilet sorgulama

  1 ziyaretçi

  turkish airlines bilet sorgulama bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Mali e-Bilet

  Dikkat!

  Giriş yaptıktan sonra Türk Hava Yolları’nın direkt satış kanallarından yapılan satışlara ilişkin mali e-biletinizi görüntüleyebilir, mali e-bilet üzerindeki mükellef bilgilerini güncelleyebilirsiniz. 462 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Tebliğ uyarınca bu biletler mali olarak geçerli bir belge olarak kabul edilmektedir. Mali e-bilet çıktılarının ayrıca kaşelenip imzalanmasına gerek bulunmamaktadır.

  Biletinizi bir acenteden satın aldıysanız lütfen faturanızı almak için acenteye başvurunuz.

  Mali e-biletler her bir yolcu için ayrı ayrı düzenlenmektedir. Bir rezervasyonda birden fazla yolcu olması halinde her bir yolcu için ayrı mali e-bilet oluşturulmaktadır. Aynı rezervasyondaki mali e-biletler için farklı mükellef bilgilerinin girilmesi mümkündür.

  Düzenlenecek olan mali e-bilet, bulunduğunuz ülke mevzuatı uyarınca fatura yerine geçmiyorsa, lütfen bulunduğunuz ülkedeki satış ofisimize başvurun.

  Yazı kaynağı : ebiletfatura.turkishairlines.com

  Türk Hava Yolları - Turkish Airlines - THY Bilet Sorgulama

  Türk Hava Yolları Türkiye’nin ulusal havayolu taşıyıcı  şirketidir. İşletme merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yer almaktadır. Şirket kuruluş tarihi 20 mayıs 1933. 2008 yılı itibari ile havayolu ittifakı Star Alliance üyesidir. Taşıyıcı 2011 ve 2013 yıllarında Skytrax’ın ödüllerine göre iki kez Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçilmiştir. Türk Hva Yolları dünyanın en büyük uçuş ağına sahiptir. Taşıyıcının ikincil bazlarının bulunduğu havalimanları - Ankara Esenboğa, İzmir havaalanlarında , Antalya ve İstanbul’daki diğer havaalanı olan Sabiha Gökçen. Şirket tüm tüm yerleşim kıtalarına uçuş gerçekleştirmektedir.

  20 Mayıs 1933 tarihli 2186 sayılı kanunla kurulan ve ilk adı Havayolları Devlet İşletme İdaresi olan Türk Hava Yolları, 1935 yılına kadar Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı kaldıktan sonra 2744 sayılı kanunla, Bayındırlık Bakanlığı'na bağlanmıştır.

  O zamanlardaki ismiyle Devlet Hava Yolları İşletmesi, şimdiki adıyla Türk Hava Yolları, beş uçak ve 23 koltuk kapasitesi ile Ağustos 1933 tarihinde seferlere başlamıştır.

  İlk uluslararası sefer 12 Şubat 1947 tarihinde Atina'ya yapmıştır.

  Türk Hava Yolları, yakında başlanacak noktalar ile birlikte, 111 ülkede 227 dış hat (Son ilan edilenler dahil, askıya alınan destinasyonlar hariçtir; Hong Kong, Kosova, KKTC ve Tayvan ayrı ülke olarak kabul edilmektedir) ve 51 iç hat (Anadolujet'in uçtuğu noktalar hariç) olmak üzere toplamda 278 noktaya sefer düzenlemektedir. Bu uçuş ağı ile en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde dünyada 4. sırada yer almaktadır.

  Yazı kaynağı : turkishairlines.esky.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap