Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  turkcell gizli numara engelleme

  1 ziyaretçi

  turkcell gizli numara engelleme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Turkcell Gizli Numarayı Engelleme Nasıl Yapılır? | Turkcell Gizli Özel Numara Kapatma, Açma, Engelleme NASIL yapılır?

  Turkcell Gizli Numarayı Engelleme Nasıl Yapılır? | Turkcell Gizli Özel Numara Kapatma, Açma, Engelleme NASIL yapılır?

  Turkcell Gizli Numarayı Açma ve engelleme, Turkcell gizli numaradan arama kapatma ve açma nasıl olur? Turkcell hattını kullanan aboneler için Turkcell Gizli Numaradan Gelen aramaları yani Turkcell Gizli Numaradan Gelen Çağrıları Engelleme Nasıl Yapılır? Turkcell Özel Numaralardan Gelen Çağrıları nasıl engellerim google aramasını yapanlar haberimizden yararlanabilirler. Peki Turkcell Gizli Numaradan Gelen Çağrıları Engelleme Nasıl Yapılır? Turkcell Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için bir kaç farklı yöntem bulunmaktadır.

  TURKCEL GİZLİ NUMARA ENGELEME, GİZLİ ÖZEL NUMARA AÇMA KAPAMA NASIL YAPILIR?

  Turkcell hattını kullanan vatandaşların gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için neler yapması gerekeni vereceğimiz yöntemlerle siz okuyucularımıza büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için birkaç yol vardır. Bunu, tüm hizmetlerde olduğu gibi en başta; '532' nolu müşteri hizmetlerini arayarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat müşteri hizmetlerini aramak yerine daha kolay ve basit bir işlem yapmak istediğimiz anda ise, gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek adına daha basit bir şekilde gerçekleştirme şansını da bulabiliriz. Telefonunuzun arama kısmından *253# tuşlayıp ardından arama tuşuna bastığımızda, gizli numaralardan gelen çağrıları engellemiş oluruz. Bu yaptığımız yöntemle kullandığımız hat üzerinden tamamen ücretsiz olduğu gibi, istediğiniz zamanlarda da iptal seçeneğimiz de mevcuttur. Gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme iptalini yapmak için ise; #253# ‘i tuşlayıp arama tuşuna basmamız yeterli olacaktır.

  Türk Telekom için Gizli Numara Engelleme nasıl yapılır...

  Tüm hat şirketlerinde olduğu gibi, Türk Telekom hattını kullanan vatandaşlarımız içinde gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmemek mümkündür. Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için yapmamazı gerekenlerin en başında, *100# tuşladıktan sonra karşımıza gelen menüden seçim yapmamız olacağı gibi, yine Turkcell’de olduğu gibi *253# tuşladığımız anda gizli numaralardan gelecek olan aramaları kapatmış olabiliriz. Ayrıca Türk Telekom üzerinden web sitesinde yer alan Online işlemler bölümünden de aynı şekilde gizli numara engelleme işlemini yapabileceğimizi unutmamamız gerekir. Gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme işlemini iptal etmek içinde tam tersi işlemleri yapmamız yeterli olacaktır.

  Vodafone için Gizli Numara Engelleme nasıl yapılır

  Gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme için kullandığımız hat Vodafone ise, gizli numara kapatma işlemini tamamen diğer hat abonelerinden farklı bir şekilde yapmak zorundasınız. İlk alternatif olarak, müşteri hizmetlerinden bu işlemi daha kolay yapmanız mümkün olacaktır. Vodafone hat üzerinden kısa SMS bölümüne GIZLI AC yazarak 7046’a gönderdiğiniz durumda Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemeyi kapatmış olacaksınız. Aynı şekilde Gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme servisinin iptali isterseniz ise, GIZLI KAPAT yazıp 7046’a göndermeniz yeterli olacaktır. Tüm operatörde olduğu gibi, Vodafone’da da ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Özel numara kapatma işlemi! Gizli numara engelleme nasıl yapılır?

  Özel Numara Nasıl Kapatılır? Gizli Numara Engelleme, Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

  Özel Numara Nasıl Kapatılır? Gizli Numara Engelleme, Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

  Özel ve gizli numaralardan gelen çağrıların engellenmesi için telefon aranma özelliğinde bu özelliklerin devre dışı bırakılması gerekir. Bu şekilde istenmeyen çağrılardan korunmak mümkün olur.

  Özel Numara Nasıl Kapatılır?

  Gizli ya da özel numara adı verilen arama özelliği karşı tarafa numaranızı kapatarak arama yapmanızı sağlayan bir özelliktir. Telefon arama kısmına #31# karakterlerinin tuşlanmasıyla birlikte telefon numarası gizli moda geçer ve bu modda yapılan aramalarda kullanıcının telefon numarası karşı taraf tarafından görülmez.

  Bu bir güvenlik önlemi olarak kullanılabilen bir yöntem olsa da bazı durumlarda gizli numaralardan gelen çağrılar telefon kullanıcılarının huzursuz hissetmesine neden olur. Bu durumda gizli numara çağrılarının birkaç basit tuşlama yöntemiyle kapatılması mümkündür. Bu sorun Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi farklı hat kullanıcılarının uygulayabileceği basit adımlarla oldukça kısa sürede çözümlenir.

  Gizli Numara Engelleme, Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

  Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için farklı operatörlerde farklı işlemlerin uygulanması gerekir.

  1- Turkcell:

  Turkcell operatörünü kullananların gizli numara çağrılarını engellemesi için aşağıdaki adımları uygulamaları yeterlidir.

  Öncelikle telefon arama bölümüne giderek *253# karakterlerini tuşlayın ve arama yapın. Bu işlem hattınızı gizli numaralar karşı kapatacaktı.

  Daha sonra aynı adımı tekrarlarsanız gizli numara aramalarına tekrar açık hale gelirsiniz.

  2- Vodafone:

  Vodafone hattı kullanıcıları gizli çağrıları kapatmak için mesaj özelliklerini kullanabilirler.

  İlk önce telefonun mesajlar bölümüne giderek yeni mesaj oluşturma seçeneğine girin.

  Sonrasında metin kısmına "GIZLI AZ" yazarak mesajı 7046'ya gönderin.

  Bu şekilde telefonunuz gizli çağrılara kapalı hale gelir.

  3- Türk Telekom:

  Türk Telekom kullanıcıları arama yöntemlerini kullanarak gizli çağrıları kapatabilirler.

  Telefonunuzun arama kısmına gidin ve *253# karakterlerini tuşlayın.

  Arama gerçekleştirerek gizli çağrı alma özelliğini kapatabilirsiniz.

  Tekrar aynı işlemi uyguladığınızda bu özellik devre dışı kalır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Turkcell Özel Numaraya Açma ve Kapama, Gizli Numaraya Engelleme

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap