Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  trt çoçuk rüzgar gülü başvuru formu

  1 ziyaretçi

  trt çoçuk rüzgar gülü başvuru formu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu - Başvuru Formu 2022-2023 | Başvur.co

  TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu – Başvuru Formu 2022-2023

  TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu 2022-2023 için binlerce insan nasıl başvuruda bulunacağını araştırıyor. Çocuk yarışma programı olan Rüzgar Gülü hem eğlenceli hem de öğretici bir programdır. Öyle ki bu programda kitap okumak, deyim ve atasözlerini ezberlemek ve eğlenerek öğrenme yöntemi kullanılmaktadır. Rüzgar Gülü yarışmasına katılmak isteyen binlerce kişiden biriyseniz acele etmelisiniz. Çünkü bu yarışmaya çok ciddi talep var ve her geçen saat başvuranların sayısı ciddi ölçüde artış gösteriyor.

  TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü programı, ilk çıktığı günden itibaren ses getirmeyi başarmıştır. Her programda reyting rekorları kıran Rüzgar Gülü, aynı zamanda yeni yarışmacı adaylarını da bekliyor. Peki TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu nasıl doldurulur? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için hazırladık. Aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek siz de hızlı bir şekilde Rüzgar Gülü programına başvuru da bulunabilirsiniz. Yarışmaya katılımlar tamamen ücretsizdir. Sizden kesinlikle hiçbir şekilde ve ad altında para talep edilmeyecektir. Şansınızı arttırmak için sizlere yöneltilen sorulara eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıt verin. Aksi takdirde kazanmış olsanız dahi elenmiş sayılacaksınız.

  TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu Şartları Nelerdir?

  TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu için öncelikle yarışma şartlarını taşıyor olmanız gerek. Rüzgar Gülü programı için başvuru yapabileceğiniz resmi bir kanal bulunuyor. Bu kanal vasıtasıyla başvuruda bulunabilir ve şansınız deneyebilirsiniz. Yapılan başvurular ortalama 15 gün içerisinde değerlendirilmiş oluyor. Başvurunuzun olumlu olması halinde bu süre içerisinde sizinle irtibata geçilecektir. Ancak bu süre zarfı boyunca tarafınıza geri dönüş olmazsa başvurunuz kabul edilmemiş demektir.

  Başvurunuz 15 gün içerisinde kabul edilmediği durumda tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Yeniden başvuruda bulunmanızın herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak bir başvuru yaptıktan sonra hemen akabinde diğer başvuruyu yapmayın. Aksi takdirde tüm başvurularınız otomatik bir şekilde iptal olacaktır. Bu yüzden başvurunuzun üzerinden 15 gün geçtikten sonra yeniden başvuruda bulunun.

  Rüzgar Gülü başvuru formu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Yanlış ve hatalı bilgi girmemelisiniz. Aksi halde başvurunuz onaylansa bile hatalı bilgi vermekten dolayı direkt diskalifiye edilirsiniz. Bu yüzden bilgilerin tamamını doğru bir şekilde doldurmak son derece önemli bir konudur.

  Her gün 18.30’da TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü programına her şehirden başvuruda bulunabilirsiniz. Fırsat eşitliği kapsamında Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde dilediğiniz herhangi bir yerden kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. Çocukların büyük bir merak ve ilgiyle takip ettiği bu yarışma programı oldukça eğlenceli ve öğreticidir. TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu şartları aşağıda verildiği gibidir,

  Programa başvuru şartlarında sizlerden istenecek olan bilgiler sadece bu kadar. Tüm bu bilgileri verirken doğru olduklarından emin olmalısınız. Yapmış olduğunuz başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda sizlerle iletişime geçilecek. Canlı yayına bağlanmadan önce sizlere çeşitli sorular sorulacak. Sorulan bu sorulara doğru yanıt veren çocuklar ise canlı yayına katılmaya hak kazanacak. Telefonda sorulan sorulara doğru yanıt veren çocuklar, bir sonraki günde yayına alınacak.

  Telefon ile sizlere ulaştıklarında ve çocuğunuza sorular sorulduktan bir gün sonra canlı yayına alınacaksınız. Bu sebepten dolayı programı düzenli bir şekilde takip edip işleyişi tam öğrenmek, atasözleri ve deyimlere hakim olmak size büyük katkı sunacaktır.

  trt çocuk rüzgar gülü başvuru formu

  TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu Adresi

  TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu için ziyaret edeceğiniz tek bir adres var. TRT Çocuk resmi başvuru kanalı olan https://www.trtcocuk.net.tr/oyunlar/ruzgar-gulu adresini ziyaret ederek gerekli başvuru şartlarını sağladıktan sonra başvuruda bulunabilirsiniz. TRT Rüzgar Gülü başvuru adresi olarak sizlere farklı linkler veren sitelere itibar etmemelisiniz. Kanalın resmi başvuru adresini sizlerle paylaştık. Bu adresi ziyaret edip resmi başvuruda bulunabilirsiniz.

  Siteye girdikten sonra bir intro sizler karşılayacak. Bu intronun sonunda ise başvuru formu karşınıza çıkacak. Başvuru formundaki tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra “Başvur” butonuna tıklayarak siz de TRT Çocuk Rüzgar Gülü yarışmasına başvuruda bulunabilirsiniz.

  İlk başvuru formunu doldurduktan sonra yarışmanın en neşeli ve sevilen karakteri olan Zıp Zıp tarafından size bir adet soru yöneltilecek. Bu soruya da doğru cevap vererek başvurunuz alınacak. Tüm bu formları doldurduktan ve size yöneltilen soruları doğru cevapladıktan sonra başvurunuz kabul edilecek. Bundan sonraki aşamada ise yalnızca aranmayı bekleyeceksiniz.

  TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

  En çok merak edilen sorulardan biri de budur. Her gün milyonlarca kişinin yakından takip ettiği program olan Rüzgar Gülü yarışmasına binlerce başvuru yapılıyor. Bu yoğun katılımda adaletli ve eşit bir şekilde yarışmacılar belirleniyor. Türkiye’nin her noktasından adayların yarışmaya katılabilmeleri mümkün. Yalnızca İstanbul’da ikamet etmeniz gerekmiyor. Rüzgar Gülü yarışmasına başvurduktan sonra ortalama 15 gün içerisinde başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda tarafınıza geri dönüş yapılacak.

  Eğer başvuruda bulunduktan sonra 15 günlük süre içerisinde tarafınıza dönüş olmazsa başvurunuz reddedilmiş demektir. Yarışmacı seçimi konusunda oldukça şeffaf davranan TRT Çocuk yetkilileri, tüm başvuruları doğal olarak kabul edemiyor. Şanslı kişiler arasında yer almanız için bir an evvel yarışmaya başvurmanız gerekmektedir.

  Başvurunuz 15 gün içerisinde sonuçlanmazsa tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Böylelikle şansınızı yeniden denemiş olursunuz. Ancak ilk başvurunuzu yaptıktan sonra aynı gün içerisinde bir daha başvuru yapmayın. Sistem otomatik olarak tüm başvurularını geçersiz kılacaktır. Yeniden başvuru yapabilmek için en az 15 gün beklemeniz gerekecek.

  TRT Çocuk kanalında yayınlanan ve en çok tutulan yarışmalardan Rüzgar Gülü, tüm katılımcılarına çeşitli ödüller sunuyor. Merak edilen konulardan biri de budur. Rüzgar Gülü yarışması kazanan kişilere ne ödül veriyor? Yarışmaya katılan çocuklara çok sayıda ve çok çeşit ödüller veriliyor.

  Programda kazanan ve kazanmayan tüm çocuklara hediyeler veriliyor. Hediyelerin yanı sıra ayrıca kamp malzemeleri, mp3 çalar, tablet, tişört, bulmaca kitapları ve TRT Çocuk dergisi gibi ödüllerde veriliyor. Yarışma esnasında kazanılan tüm bu ödüller, başvuru formunda belirtmiş olduğunuz adresinize gönderiliyor.

  TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü yarışmasında yalnızca yarışmayı kazanan çocuklar değil bütün çocuklara da hediyeler gönderiliyor. Bu sayede tüm çocukların kazanmış olması amaçlanıyor. Siz de çocuğunuzu Rüzgar Gülü yarışmasına kayıt ederek çeşitli ödüller kazanmasına vesile olabilirsiniz. Üstelik yarışmaya başvurmakta katılmakta tamamen ücretsiz. Yalnızca 10 dakikanızı ayırarak siz de TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

  Yarışmada verilen ödülleri kazanmak ise çok kolay. Çocuğunuzun yarışmayı kazanması ya da kaybetmesine gerek kalmaksızın tüm çocuklara hediye veriliyor. Kazanılan tüm bu hediyeler ise belirtmiş olduğunuz adresinize kargo ile yollanıyor. Bu eşsiz deneyimi yaşamak ve çocuğunuzun bir şeyler kazanabilme duygusunu pekiştirmek için siz de daha fazla geç olmadan TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü yarışmasına katılabilirsiniz.

  trt çocuk rüzgar gülü başvurusu başvuru formu

  Yazı kaynağı : www.basvur.co

  TRT Rüzgar Gülü Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Şartları

  TRT Rüzgar Gülü Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Şartları

  TRT rüzgar gülü başvurusu nasıl yapılır araştırmasını bu programı ilgi ile izleyen çocukları için aileleri yapmaktadırlar. TRT Çocuk kanalında yayınlanan bir yarışma programı olan Rüzgar gülü çocukların kültürümüzü ve dilimizi öğrenmelerine önemli katkıda bulunuyor. Çocukların kitap okumalarını, deyim ve atasözlerini eğlenerek öğrenmelerine yardımcı olan bu yarışmaya neredeyse bütün çocuklar katılmak istiyorlar. Bu yarışmaya katılmak içinse öncelikle başvuru yapılması gerekiyor. Yoğun şekilde başvuru yapıldığı için aranma süresi bazen uzayabilmektedir.

  TRT Rüzgar gülü yarışması için hazırlanmış olan bir internet sitesi bulunmaktadır. Yarışmaya katılım için bu internet sayfasına giriş yapılarak başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Yarışmaya sekiz ile on iki yaş arasında olan çocuklar başvuru yapabilmektedirler. Çocuğun kendisi ya da ailesi tarafından yapılan başvurular on beş gün içinde değerlendirilmektedir. Bu süre içinde geri dönüş alamadığınız takdirde yeniden başvurunuzu yapmanız yararlı olmaktadır.

  TRT Rüzgar Gülü Başvuru Şartları Nelerdir?

  TRT Rüzgar gülü başvuru şartları nelerdir incelendiğinde çocuklar için oldukça kolaylaştırıldığı görülmektedir. Burada önemli olan formda istenen bilgilerin tam ve doğru şekilde girilmesidir. Aksi takdirde başvurunuz kabul edilse dahi programın size ulaşması dolayısıyla yarışmanız mümkün olmayacaktır. Her gün 18.30’da TRT Çocuk kanalında yayınlanan bu programı çocuklar ilgi ile takip etmektedirler. Pek çoğu da yarışarak bilgilerini ortaya koymak ve verilen ödülleri kazanmak istemektedir. Tüm çocuklara fırsat eşitliği olması için ülkemizin her şehrinden yarışmacı kabul ediliyor.

  Başvuru yapan kişiler yarışmaya canlı bağlanmadan önce sorulan bazı sorulara cevap veriyorlar. Bu sorulara doğru cevap veren çocuklar ise ertesi gün canlı yayına bağlanarak yarışmaya katılabiliyorlar. Yarışmada başarılı olmak isteyen çocukların programı dikkatle izlemeleri, bol kitap okumaları, atasözü ve deyimleri öğrenmeleri tavsiye ediliyor. TRT Rüzgar gülü başvuru formu dolduran kişilerin şu bilgileri doğru olarak girmeleri gerekiyor.

  trt rüzgar gülü başvurusu nasıl yapılır başvuru formu ve şartları

  TRT Rüzgar Gülü Başvuru Adresi

  TRT Rüzgar gülü başvuru adresi TRT Çocuk kanalının resmi sitesi olarak belirlenmiştir. Yarışmaya başka bir siteden başvurunun yapılması mümkün değildir. TRT Çocuk resmi sitesine girdiğinizde burada bulunan başvuru seçeneğinin üzerine tıkladığınızda form karşınıza gelecektir. Formda istenen bilgileri girmenin ardından ikinci aşamaya geçebiliyorsunuz. İkinci aşamada atasözü göndermek için tekrar aynı bilgileri girmeniz istenmektedir.

  Programın en çok sevilen karakteri olan Zıp Zıp tarafından sorulacak soruya cevap vermek için de yeni aşamada bilgiler tekrar giriliyor. Bu aşamada ilave olarak yarışmanızı seçmeniz gerekiyor seçebileceğini yarışmalar arasında tahmin et, hayvanı tahmin et, atasözünü tahmin et, yazarı kim, şifre şehir yer almaktadır. Bu konulardan en çok hangisinde kendinize güveniyorsanız seçiminizi yapabiliyorsunuz. Tüm bu bölümleri doldurduktan sonra ise artık programın sizi aramasını beklemeye başlamanız gerekiyor.

  TRT Rüzgar gülü yarışması aranma süresi olarak en fazla on beş gün beklemelisiniz. Bu süre içinde aranmadığınız takdirde ise tekrar başvuru yapma hakkınız bulunuyor. Çocuğunuzun yarışmada kendini sınaması, özgüvenini geliştirmesi ve kazanmanın keyfini yaşayabilmesi için başvuruyu aranana ya da çocuk 12 yaşını geçene kadar yapabiliyorsunuz. Her gün binlerce çocuk tarafından izleniyor olması nedeniyle yarışma programında yer almak kendini göstermek isteyen çocuk sayısı da artmaya devam ediyor. Kısa sürede geri dönüş yapılmayan çocuklarda hayal kırıklığına uğrayabilmektedir.

  Çocuğunuzun üzülmemesi ve yarışmaya katılabilmesi için on beş gün içinde aranmadığınız takdirde tekrar başvuru yapmayı ihmal etmemelisiniz. TRT Rüzgar gülü başvuru formu doldurulması sırasında çocuğunuza yardımcı olabilirsiniz. Bu şekilde bilgilerin doğru girildiğinden de emin olabilirsiniz. Eğlendirici, eğitici olan yarışmanın kendine özel sitesi bulunuyor. Bu sitede bulunan mobil uygulamayı indirebilir ve çocuğun program tekrarlarını a izleyebilmesini sağlayabilirsiniz.

  TRT Rüzgar gülü yarışması ödülleri çocukların ilgisini çekecek şekilde hazırlanmıştır. Bu programda yarışan çocuklara sürpriz hediyelerin yanı sıra kamp çadırı, tablet, firizbi, mp3 çalar, bulmaca kitapları, tişört, TRT Çocuk dergisi gibi çok çeşitli ödüller gönderiliyor. Bu ödüller arasından çocuğun kazandığı ödülü adresine gönderiliyor. Bu şekilde çocuğun bilgisi ve cesareti ile kazanmanın ödülünü alması sağlanıyor. Çocukların ilgisini çeken yarışmada ödüllere sahip olmak için mutlaka tüm soruları bilmesine de gerek bulunmuyor.

  TRT Rüzgar gülü başvuru şartları yerine getirerek programa bağlanan bütün çocuklara belirtilen hediyeler arasından yapılan seçimler gönderiliyor. Yarışma özellikle soruları bilmeyen çocuklarında ödül kazanıyor olması ile bütün çocukları mutlu etmeyi başarıyor. Ailelerde yararlı olduğu açıkça görülen bu yarışma programını izlemeleri için teşvik ediyorlar. Programın ilgi çekmesinde yarışmayı sunan Emel Yurt, Serkant Özenç ve Zıp zıp tarafından başarılı şekilde sunuluyor olmasının da etkisi bulunuyor.

  Yazı kaynağı : www.basvur.co

  Rüzgar Gülü Başvurusu! 2022 Başvuru Şartları ve Formu

  Rüzgar Gülü Başvurusu! 2022 Başvuru Şartları ve Formu

  Rüzgar Gülü başvuru yapmak için TRT Çocuk’un formu doldurulmalıdır. TRT Çocuk kanalında hafta içleri yayınlanan bu program, çocuklar için eğlenceli ve bilgilendirici yayınlar yapmaktadır.

  Ülkemizi, hayvanları ve şehirleri tanımak ve kültür sahibi olmanın amaçlandığı program yetişkinler için değil, çocuklar için düzenlenmiştir. Bu sebepten ötürü yarışmacı olabilmek için yalnızca çocuklar katılım sağlayabilmektedir.

  Oldukça eğlenceli olan bu program uzun zamandır devam etmekle beraber, Türkiye’nin dört bir yanından onlarca çocuk programa katılmakta ve Rüzgar Gülü’nden çeşitli ödüller kazanmaya devam etmektedir.

  Rüzgar Gülü yarışması başvurusu için TRT Çocuk’ta yer alan başvuru formu doldurulur. Talep fazlalığı sebebi ile son 15 günlük başvurular geriye dönük olarak incelenir ve iletişim hatlarından çocuk ve ailesi ile bağlantı kurulur.

  Rüzgar Gülü Kimler Katılabilir?

  Rüzgar Gülü katılım şartları arasında, genel kültür bilgisini sınamak, özgüven kazanmak ve aynı zamanda çeşitli hediyeler kazanmak isteyen çocuklar bulunmaktadır. Yarışmaya yetişkinler katılamaz ve çocuklar bu yarışma esnasında eğlenerek öğrenirler.

  Ülkemizin bölümleri, dünyadan çeşitli bölgeler, kitaplar ve içerikleri, Atasözlerimiz ve bunun gibi çocuklara yönelik genel kültür içeren birçok bilgi çocuklara sorulur ve çocuktan bunlara doğru cevap vermesi beklenir.

  Sorulan sorular yetişkinler için zorlayıcı olmamakla beraber, bu yaş grubunda öğrenmenin sağlanması ve öğrenirken de çocuğun bundan keyif almasını sağlamak amaçlanmaktadır.

  Formun ebeveyn tarafından doldurulması beklenir ve başvuru sayısının çok olması sebebi ile geri dönüşün hızlıca sağlanması için çocuk için 15 günde bir başvurunun yenilenmesi gerekmektedir.

  Ebeveynin kendisi tarafından doldurulan formda, mail adresi ve telefon bilgisi yer almakta, çocuğun nerede yaşadığı ve yaşı gibi bilgiler burada yer almaktadır. Başvuru sonucunda olumlu dönüşlere iletişim kanalı aracılığı ile ulaşım sağlanır.

  Rüzgar Gülü Sunucuları Kimlerdir?

  Rüzgar Gülü sunucuları uzun zamandır ekranlarda boy gösteren ve iletişimleri ile çocuklar tarafından çok sevilen iki sunucudan oluşmaktadır. Emel Yurt ve Serkan Özenç yarışmada sunuculuğu üstlenen isimlerdir ve uygun soru sorma yöntemleri ile çocukların gayet soğukkanlı bir şekilde soruları cevaplayabilmelerine olanak sağlarlar.

  Neşeli anlatımları ve çocuk psikolojisine gayet hakim olmaları ile gayet iyi bir ikili olan Yurt ve Özenç, çocuklar tarafından çok sevilmekte ve bu sebepten ötürü de program çok sevilerek izlenmektedir.

  Rüzgar Gülü Programı Devam Ediyor mu?

  Rüzgar Gülü yarışması zamanı hafta içleri 18.30 olarak bilinmekle beraber bir süredir program çeşitli sebeplerden ötürü devam etmiyordu. 2017 yılından itibaren yayınlanmaya başlayan ve Türkiye’nin hem de yurt dışından dört bir yandan çocuk izleyicisi ile buluşan program, yayın hayatına kısa bir süreliğine ara vermiş olsa da kanal tarafından verilen bilgiye göre çok kısa süre içerisinde Rüzgar Gülü çocuklar için yayın hayatına devam edecektir.

  Yayınlandığı günlerde hafta içleri 5 gün olmak üzere 18.30’da başlayarak yarım saatlik süre zarfı içerisinde çocuklar ile yarışmada olan bu program, yeniden dönmek üzere ara vermiştir. Çocuklar tarafından büyük bir ilgi ile izlenen programın ara verme nedeninin pandemi şartları olduğu düşünülmektedir.

  Rüzgar Gülü yarışması başvuru için önce yayın hayatına geri dönmesini beklediğiniz programa, daha sonra şansınızı artırmak için 15 günde bir yeniden yapacağınız başvurular ile dahil olabilirsiniz.

  Rüzgar Gülü Yarışması Nasıl Sorular Sorulur?

  Rüzgar Gülü yarışması soruları itibari ile yetişkinler için zorlayıcı statüsünde kabul edilemez. Ancak çocukların bilgilenmeleri, öğrenmeleri ve aynı zamanda yarışarak çeşitli hediyeler kazanmaları usulüne dayanmaktadır.

  Çocuklara birçok alanda soru sorulabilmektedir. Çocuklar çeşitli atasözlerini tamamlamak üzere soru duyabilir, ya da hem ülkemizin hem de dünyanın farklı yerindeki herhangi bir ülkenin başkenti ile ilgili bir soru alabilir.

  Dolayısı ile hem ülkemiz hem de dünya kentleri konusunda bilgilenmek için çok iyi bir fırsat niteliğinde olan yarışma, soruları bilenler için son derece keyiflidir. Aynı zamanda ülkelerin hangi özelliklerinin meşhur olduğuna, kültürel ve yemekler yönü ile de çeşitli sorular bu aşamada çocuğa yöneltilebilir.

  Genel kültür yarışması olan programda çocukların en sevdiği soru bölümlerinden bir tanesini de hayvanlar oluşturmaktadır. Çeşitli hayvanlar konusunda da çocuk sınanabilir ve bilmesi durumunda kendisine çeşitli hediyeler gönderilmektedir.

  Rüzgar Gülü Yarışması Cevap Süresi Ne Kadardır?

  Rüzgar Gülü yarışma süresi çocuğa soru yöneltildikten sonra 90 saniye olacak şekilde belirlenmiştir. Çocuk için sorular şıklı şekilde düzenlenmiş olmakla beraber iki şıktan bir tanesini süre zarfı içerisinde yanıtlayan çocuk, sistemden rastgele belirlenmiş olan kategoride yarışmaktadır.

  Genelde aile büyüklerinden yardım alan çocukların tamamına yakını yarışmayı başarılı olarak tamamlar ve çeşitli bilgiler öğrenirler. Yarışmaya başvuru yapmak kolay olmakla beraber, yarışmacı olarak seçilmek için başvurunun düzenli olarak yenilenmesi önerilmektedir. Aksi halde, zaman zaman başvurular ekip tarafından gözden kaçırılabilmektedir.

  Rüzgar Gülü Yarışması Ödülü Ne Kadardır?

  Rüzgar Gülü yarışması ödülü çocuğun faydalanması için kendine gönderilen kitaplar, bulmacalar ve boyama setleri ve bisiklet gibi çeşitli ödüllerden oluşmaktadır ve bu ödüller çeşitli zamanlarda değişiklik göstermektedir. TRT Çocuk tarafından ayrıca bilgilendirici dergiler, oyunlar için çeşitli bulmaca ve ekler de çocuklar için gönderilmektedir. Çocuklar genelde gönderilen ödüllerden memnun şekilde telefondan ayrılmaktadır.

  Rüzgar Gülü yarışması başvurusu, program yeniden yayın hayatına başladıktan sonra internet sitesi üzerinden basit bir form doldurularak yapılabilir.

  Aileler bu programa ilgi duyan çocukları için TRT Windrose’a nasıl başvuru yapacaklarını araştırıyor. TRT Çocuk Kanalı’nda yayınlanan Rüzgar Gülü yarışma programı, çocukların kültürümüzü ve dilimizi öğrenmelerine önemli katkı sağlıyor. Çocukların kitap okumasına, deyim ve atasözlerini eğlenerek öğrenmesine yardımcı olan bu yarışmaya hemen hemen tüm çocuklar katılmak ister. Bu yarışmaya katılabilmek için öncelikle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Yoğun uygulama nedeniyle arama süresi bazen daha uzun olabilir.

  TRT Windrose yarışması için bir web sitesi hazırlandı. Yarışmaya katılabilmek için bu web sitesine kayıt olmanız ve kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Sekiz ila on iki yaş arasındaki çocuklar başvurabilir. Çocuk veya ailesi tarafından yapılan başvurular 15 gün içinde incelenecektir. Bu süre içerisinde cevap alamazsanız tekrar başvurmanız mantıklı olacaktır.

  TRT Rüzgar Gülü başvuru şartları nelerdir?

  TRT Rüzgar Gülü başvuru şartları incelendiğinde çocuklar için oldukça kolay olduğu görülmektedir. Formda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesi önemlidir. Aksi takdirde başvurunuz kabul edilse dahi program size ulaşacağı için katılım sağlayamazsınız. TRT çocuk kanalında her gün 18:30’da yayınlanan bu programı çocuklar ilgiyle takip ediyor. Birçoğu bilgilerini test etmek ve ödüller kazanmak istiyor. Tüm çocuklara aynı imkanları sunmak için ülkemizdeki tüm şehirlerden katılımcı kabul edilmektedir.

  Başvuru sahipleri, yarışmaya canlı bağlanmadan önce birkaç sorulan soruyu yanıtlar. Bu sorulara doğru cevap veren çocuklar ertesi gün canlı yayına bağlanarak yarışmaya katılabilirler. Yarışmada başarılı olmak isteyen çocukların programı yakından incelemeleri, bol bol kitap okumaları, atasözleri ve deyimler öğrenmeleri önerilir. TRT Windrose Başvuru Formunu dolduran kişilerin aşağıdaki bilgileri doğru bir şekilde girmeleri gerekmektedir.

  Çocuk adı
  Gün, ay ve yıl olarak benzersiz doğum tarihi bilgileri
  Ülke, şehir, sokak gibi benzersiz adres bilgilerinin sağlanması gerekmektedir.
  Ebeveyn telefon numarası ve e-posta adresi bilgileri
  ebeveynlerin adı
  trt Windrose Başvuru Formu ve Koşulları Nasıl Başvurulur

  TRT Rüzgar Gülü başvuru adresi

  TRT Windrose’un başvuru adresi, TRT çocuk kanalının resmi web sitesi olarak belirlendi. Başka bir siteden yarışmaya başvurmak mümkün değildir. TRT Çocuk resmi sitesine girdiğinizde buradaki başvuru seçeneğine tıklayın, form karşınıza çıkacaktır. Formda istenen bilgileri girdikten sonra ikinci aşamaya geçebilirsiniz. İkinci aşamada, sözü göndermek için aynı bilgileri tekrar girmeniz istenecektir.

  Programın en popüler karakteri Zip Zip tarafından sorulacak soruya cevap verebilmek için yeni aşamada bilgiler tekrar girilir. Bu aşamada ayrıca yarışmanızı seçmelisiniz.Yarışmalar arasından hayvanı tahmin edin, atasözünü tahmin edin, yazarı kimdir ve şifre şehri tahmin edebilirsiniz. Bu temalardan hangisinde kendinizi daha rahat hissedeceğinizi seçebilirsiniz. Tüm bu bölümleri tamamladıktan sonra programın sizi aramasını beklemeniz gerekiyor.

  TRT Rüzgar Gülü yarışması çağrı saati

  TRT Rüzgar Gülü Yarışması için arama süresi olarak en fazla on beş gün beklemeniz gerekmektedir. Bu süre içinde aranmazsanız tekrar başvuru hakkınız vardır. Çocuğunuzun rekabette kendini sınaması, özgüveninin gelişmesi ve kazanmanın keyfini çıkarması için 12 yaşına kadar başvurabilirsiniz. Her gün binlerce çocuğun izlediği bu yarışma programında yer almak isteyen çocukların sayısı artmaya devam ediyor. Kısa sürede yanıt vermeyen çocuklar hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Çocuğunuzun üzülmemesi ve yarışmaya girmesi için 15 gün içinde size telefon gelmezse tekrar başvurmayı unutmayınız. Çocuğunuzun TRT Windrose Başvuru Formunu doldurmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu şekilde bilgilerin doğru girildiğinden emin olabilirsiniz. Eğlenceli ve eğitici yarışmanın kendi web sitesi vardır. Bu web sitesinde mobil uygulamayı indirebilir ve çocuğun tekrarları izlemesini sağlayabilirsiniz.

  TRT Rüzgar Gülü Yarışması Ödülleri

  TRT Rüzgar Gülü Yarışma Ödülleri çocukların ilgisini çekmek için hazırlandı. Bu programa katılan çocuklara sürpriz hediyelerin yanı sıra kamp çadırı, tablet, frizbi, MP3 çalar, puzzle kitabı, tişört ve TRT çocuk dergisi gibi çeşitli ödüller verilecek. Bu ödüller arasında çocuğun kazandığı ödül adreslerine gönderilecektir. Bu da çocuğun bilgisi ve cesareti ile kazanmasını sağlar. Çocukların ilgisini çeken yarışma ile ödül kazanmak için tüm soruları bilmeye gerek yok.

  Verilen hediyelerden yapılan seçim, TRT Rüzgar Gülü başvuru şartları sağlanarak programla ilgili tüm çocuklara gönderilecektir. Yarışma tüm çocukları mutlu etmeyi başarıyor, çünkü esas olarak soruları bilmeyen çocuklar ödül kazanıyor. Ailelere açıkça fayda sağlayan bu yarışma programını izlemeleri için onları teşvik ediyorlar. Ayrıca yarışmanın moderatörlüğünü yapan Emel Yurt, Serkant Özenç ve Zip Zip’in başarılı moderatörlüğü programın çekiciliğini etkiledi.

  Yazı kaynağı : sonbasvuru.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap