Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  trendyol ile işbirliği nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  trendyol ile işbirliği nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  3 Basit Adımda Trendyol Influencer İşbirliği Başvurusu Nasıl Yapılır? Kazanç Durumu

  3 Basit Adımda Trendyol Influencer İşbirliği Başvurusu Nasıl Yapılır? Kazanç Durumu

  Trendyol Influencer sistemi aracılığıyla Trendyol İşbirliği başvurusu yapabilir ve Trendyol’dan para kazanmak için 3 basit adımda harekete geçebilirsiniz.

  Ülkemizin en büyük alışveriş sitesi olan Trendyol, İşbirliği sistemi ile platforma müşteri yönlendiren kullanıcılara komisyon ödemektedir. Trendyol Influencer adlı bu sisteme 3 basit adımda nasıl başvurabileceğinizi ve hızlıca nasıl para kazanabileceğinizi rehberimiz aracılığıyla aktaracağız. Siz de şartları karşılıyorsanız eğer Trendyol affiliate sistemi aracılığıyla sisteme dahil olabilir ve sosyal medya platformlarınızdan reklam yapmaya başlayabilirsiniz.

  Trendyol işbirliği kazanç ve diğer tüm ayrıntılar rehberimizde!

  TRENDYOL INFLUENCER İŞBİRLİĞİ NEDİR?

  trendyol influencer işbirliği

  Trendyol Influencer, ülkemizin en büyük alışveriş sitesi olan Trendyol’un bir sosyal medya pazarlama yöntemidir. Genel olarak sosyal medyada yüksek takipçisi olan hesap sahiplerine verilen bir ortaklık / affiliate yöntemidir. Sistem genel olarak kazan-kazan prensibi ile çalışmaktadır. Siz Trendyol’a kazandırdıkça, Trendyol da size komisyon ödüyor.

  Trendyol işbirliği sistemi aracılığıyla sosyal medyadaki fenomenlere ve yüksek takipçisi olan kişilere reklam vermektedir. Bu reklamlardan gelen satışlardan da belirli oranda bir komisyonu size ödüyor.

  Sosyal medyada takipçi sayılarınız yüksekse; Trendyol’un ilgili sistemi aracılığıyla reklam alabilir ve reklamlarınıza tıklayan kişilerden gelen satışlardan komisyon kazanabilirsiniz. Trendyol Influencer İş birliği sistemi genel hatları ile bu sistemi otomatik hale getiren bir platformdur.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol’da Mağaza Açmak

  TRENDYOL INFLUENCER İŞBİRLİĞİ BAŞVURU ŞARTLARI

  Trendyol ilgili platforma elbette tüm sosyal medya kullanıcılarını kabul etmemektedir. Söz konusu platforma kayıt olmak ve reklam almaya başlamak için ilgili sosyal medya platformunda fenomen olmanız gerekiyor.

  Trendyol son dönemde başvuruların büyük kısmına olumlu yanıt sağlıyor olsa bile minimum 10 bin takipçi kuralına muntazaman önem göstermektedir.

  Trendyol İşbirliği Başvuru şartları:

  Trendyol’un kabul ettiği sosyal medya hesapları:

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medyadan Para Kazanmak

  TRENDYOL İŞBİRLİĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

  Yukarıda yer alan şartları taşıyan her hesap Trendyol’un ilgili sistemine başvuruda bulunabilmektedir. Başvuruda bulunmak üzere bir ajansa üye olabilir veya doğrudan fatura kesebiliyorsanız https://www.trendyol.com/influencerbasvuru sayfasına giriş yapabilirsiniz.

  Trendyol’da ilgilendiğiniz kategori seçimini de doğru yapmanız gerekiyor. Sosyal medya hesaplarınız kontrol edilirken ilgili kategorilerden birine uygun içeriğe sahip olmanız gerekiyor.

  MUTLAKA İNCELEYİN: İnternette Ne Satılır?

  BAŞVURU SÜRECİ ve REKLAM PAYLAŞIMI

  İlgili başvuruyu yaptıktan yaklaşık 10 gün sonra platform size ulaşmakta ve olumlu-olumsuz yanıt sağlamaktadır. Yukarıdaki tüm şartları karşılıyor ve belgeleri eksiksiz bir şekilde sunarsanız büyük ihtimalle olumlu yanıt alacaksınız.

  Başvuru sonrasında şirketinize ilişkin şu belgeleri sisteme yüklemeniz gerekiyor:

  Şahıs şirketinde sadece TC numarası yeterlidir.

  Başvuruyu tamamladıktan sonra Trendyol gelen mail ile sisteme nasıl gireceğinizi belirtecektir. İlgili bilgileriniz ile Trendyol’un sistemine giriş yapabiliyorsunuz.

  Sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili panelde reklam kodunuzu almanız gerekiyor. Reklam kodu oluşturma süreci genel olarak şöyle ilerliyor:

  koleksiyon oluşturr

  Koleksiyon oluşturuyor ve bu koleksiyon linkini sosyal medyada paylaşıyorsunuz. Ardından satışlardan komisyon elde ediyor ve bu satışları gün sonunda gelen mail ile kontrol edebiliyorsunuz.

  NE KADAR KAZANIRIM?

  Trendyol Influencer İşbirliği sisteminden elde edeceğiniz kazançlar; sizin linkiniz üzerinden gelen satışlar ile doğru orantılıdır. Dolayısıyla çok fazla satış yaparsanız çok kazanırsınız.

  Ortalama olarak 100 liralık bir üründen 15 TL civarında bir gelir elde ediyorsunuz. İlgili satışın teknoloji kategorisinde olması durumunda ise 100 lira için sadece 2 TL kazanıyorsunuz. Elbette teknoloji ürünleri diğer kategorilerdeki ürünlere göre çok pahalıdır. Örneğin, 10.000 TL’lik bir laptop satışının sizin üzerinden gelen linkten gerçekleşmesi durumunda 200 TL kazanabiliyorsunuz.

  Ortalama olarak Instagram’da 100 bin takipçisi olan hesaplar Trendyol Influencer İşbirliği aracılığıyla ay sonunda 6-7 bin lira para kazanıyor. Özellikle kozmetik sektöründe makyaj tarzındaki videolar yapan fenomenler ise ay sonunda 20 bin liraya yakın para kazanabiliyor.

  Sosyal medya hesaplarından reklam yaparken kullanıcıların ilgisini çekecek olan görseller seçmeye özen gösterin. Aynı zamanda gündemi mutlaka yakından takip etmeniz gerekiyor. Özel günlere yönelik mutlaka ürün barındırmaya özen gösterin. Instagram’ın hikaye link özelliği en çok satış yapabileceğiniz kategoridir. Ayrıca son dönemde Facebook’tan satışların da yükseldiğini belirtmekte yarar var.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol Express ve Trendyol Go Başvuru

  ÖDEMEYİ NE ZAMAN ALIRIM

  trendyol influencer

  Trendyol’da ödemeler her ayın 23’ünde yapılmaktadır. Ancak bu aynı ay içerisindeki 23 değildir. Bir önceki ayın 23’üne kadar olan hak edilmiş ödeme kısmı bir sonraki ayın 23’ünde yapılıyor.

  Betül 1 Mart’ta Trendyol’un işbirliği sistemine kabul edildi ve reklam yayınlamaya başladı;
  23 Mart’ta Trendyol o ayın bilançosunu kesinleştirir ve Nisan ayının 23’ünde ödemesini Betül’ün hesabına gönderir.

  INFLUENCER EĞİTİMİ VERİYOR

  Trendyol aynı zamanda influencerlar için bir eğitim programı düzenliyor. Trendyol akademi adındaki programa başvuruda bulunarak siz de Trendyol’un influencerlar için verdiği eğitimleri ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bu sayede sosyal medya üzerinden kendinizi geliştirerek; Trendyol işbirliği programı aracılığıyla daha fazla para kazanabilirsiniz.

  TRENDYOL İŞBİRLİĞİ İÇİN DOĞRU PLATFORM INSTAGRAM MI?

  Türkiye’nin Instagram kullanımında dünyada 6. oldu, Twitter kullanımında 7., Facebook’ta ise 12. sıradadır.  39 milyon kullanıcı Instagram kullanırken, bu rakam Twitter’da 37 milyon, Facebook’ta ise 13.6 milyondur. Dolayısıyla sosyal medyadan e-ticaret yapmak ve Trendyol Influencer  programından daha fazla para kazanmak için ilk tercihiniz Instagram olmalıdır. Özellikle hikayelere eklenen linkler aracılığıyla e-ticaretten ciddi düzeyde para kazanma fırsatınız bulunmaktadır.

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Trendyol uygulaması üzerinden koleksiyon oluşturuyorsunuz. Bu koleksiyonun paylaş kısmından linkini alabilirsiniz.

  Trendyol her Influencer’e elbette promosyon göndermiyor. Ancak bir önceki ay yaptığınız ciroya göre sadece Trendyolmilla ve Trendyol Man ürünlerinde geçerli hediye çekleri veriliyor. Ay sonunda hesabınızdaki hediye çeklerim kısmından görüntüleyebilirsiniz.

  – Trendyol her günün sonunda başvuru esnasında verdiğiniz mail adresinize raporunuzu göndermektedir.

  – Hayır, yasalara uygun paylaşımlar yapmanız yeterli. Paylaşımlar için onay almanız gerekmiyor.

  – Trendyol’da yer alan tüm ürünleri koleksiyonunuza ekleyerek satabilirsiniz. Bu konuda bir sınırlama yoktur.

  – Bir kullanıcı sizin linkinize tıkladıktan 24 saat sonrasına kadar alışveriş yapması durumunda satış sizin hesabınıza kayıt edilmektedir. Kullanıcı eğer sizin verdiğiniz ürünü değil de başka bir ürünü satın alırsa; komisyon ürünü yüzde 5’e düşmektedir. Raporlamalar bazen 48 saat gecikebilmektedir.

  – Teknoloji kategorisinde yüzde 2, diğer tüm kategorilerde yüzde 15 kazanç elde edersiniz.

  – Trendyol’un işbirliği sisteminde tüm kullanıcılar için komisyon oranları sabittir.

  – Genellikle 1 hafta ile 10 gün arasında onay süreci tamamlanmaktadır.

  – Raporlarda elde edilen ciro, en çok satılan ürünlerin kategorisi, linklerin performansı ve en çok satılan ürünleri görebilirsiniz.

  – Evet, şirketin size ait olmasına gerek yok. Aynı zamanda bir ajans ile de çalışabilirsiniz. Ancak mutlaka fatura kesilmesi gerekiyor. Dolayısıyla başka bir ajanstan da bu konuda destek alabilirsiniz.

  Panele giriş yaptıktan sonra örnek faturaları görebilirsiniz.

  Trendyol işbirliği sistemi hakkında merak ettiğiniz başka sorular varsa; bunları aşağıdaki YORUM bölümünden bizlere yönlendirebilirsiniz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol Go Paket Ücretleri

  Yazı kaynağı : www.superisfikirleri.com

  Trendyol İnfluencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Instagram’daki yerli fenomenlerin “story”lerinde Trendyol ürün linkleri paylaştıklarını görmüşsünüzdür.

  Bu programın adı Trendyol Affiliate Sistemidir.

  Sosyal medya kanallarında, beğendiğiniz ürünleri takipçilerinizle paylaşarak siz de satın alınan ürünler üzerinden komisyon kazanabilirsiniz.

  Trendyol İnfluencer Başvuru Şartları

  Trendyol Affiliate Sistemi’nin bir üyesi olmak için karşılamanız gereken şartlar ve kısa kısa bilmeniz gerekenler:

  Önemli İpucu: Daha çok kazanabilmek için paylaştığınız linkleri güzel görsellerle olduğu kadar eyleme davetle de pazarlamanız gerekiyor. İnsanları linke tıklayıp ürünü incelemeleri konusunda teşvik etmelisiniz. Ancak bunu yaparken ılımlı ve sade bir dil kullanmanız çok iyi olur. Kimse kendisine zorla bir şey pazarlanmasını istemez. Ürünün özelliklerinden en önemli birkaçını kısaca sıralayıp takipçileri linke tıklamaları konusunda yönlendirmeniz en doğrusu olur.

  Trendyol’da İnfluencerlar Ne Kadar Kazanıyor?

  Trendyol kazançları takipçi kitlesine ve takipçilerin etkileşim oranına bağlı olarak değişmektedir. Örneğin takipçilerin çoğu 18 yaş altıysa ve erkekse satış yapma oranı oldukça düşük olacaktır. Ancak 18 yaş üstü sadık bir bayan kitlesine sahipseniz daha çok satış oranı ve bu sayede de daha çok kazanç elde edebilirsiniz. Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında 10.000 takipçiye sahip bir hesap ayda 500 – 2.000 TL arasında, 100.000 takipçili bir hesap da 5.000 – 20.000 TL arasında kazanabilmektedir.

  Adım Adım Trendyol İnfluencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

  1- 10.000 ve üzeri takipçiye sahipseniz başvurunuzuTrendyol sitesindeki şu sayfadan yapabiliyorsunuz. Başvuru yaptıktan sonra instagram sayfanız incelenmekte ( takipçi kitlenizin, beğenilerinizin, izlenmelerinizin organik olup olmadığı) ve kabul edildiğiniz takdirde size 2 hafta içinde mail yoluyla dönüş yapılmaktadır. 2 hafta içinde dönüş olmazsa başvurunuzun kabul edilmediğini varsayabilirsiniz.

  2- Başvurunuz kabul edildiğinde trendyol hesabınızda “Belge Yönetimi” sayfası ve ayarları aktif konuma geçecektir. Ve buradan öncelikle trendyol sözleşmesini indirip imzaladıktan sonra verdikleri adrese sözleşmeyi kargoyla göndermelisiniz.

  3- Sözleşme Trendyol’a ulaştıktan sonra sıra geldi fatura işlemlerini nasıl halledeceğinize. Eğer kendi faturanızı kesecekseniz – ki bunun için en düşük maliyetli olan şahıs şirketi kurmanız gerekir. Bunun için aylık yaklaşık 1300 TL sabit gideri gözden çıkarmalısınız. Bu yolu seçerseniz “Belge Yönetimi” sayfasındaki “kendi faturamı keseceğim” seçeneğini saçip şirketinizin bilgilerini( Şirket ismi, adresi, vergi numarası vb.) girmelisiniz. Çoğu kişi başlangıç aşamasında bu yöntemi tercih etmemektedir. Çünkü aylık ne kadar kazanabileceğiniz henüz belli değilken aylık böyle bir masrafı ve yine yaklaşık 2000 TL tutan şirket kurulum masrafına katlanmanız pek de mantıklı gözükmemektedir. Bunun yerine çok daha hızlı ve kolay bir seçenek vardır. O da bir ajansla çalışmak.

  Ajansla çalıştığınızda Trendyol kazancınızı ajansa gönderecek ajans da bu kazançtan yaklaşık %10 oranında kendi payını ve %15 de stopaj vergisi kesip kalan tutarı size gönderecektir. Örneğin 1000 TL’lik bir kazancınız varsa sizin elinize geçecek miktar 765 TL olacaktır. Siz de bu sayede ödeme, fatura, vergi vb. yasal işlerler uğraşmadığınız için kendi instagram sayfanıza ve paylaşımlarınıza odaklanabileceksiniz.

  Ajansla çalışabilmek için öncelikle bir ajans bulmanız gerekli. Trendyol Belge Yönetimi sayfasından “ajansla çalışıyorum” seçeneğini tıkladıktan sonra Trendyol’a kayıtlı olan ajansların listesi gözükmekte. Siz bu ajanslardan biriyle çalışabileceğiniz gibi burada kayıtlı olmayan bir ajansla da çalışabilirsiniz. Ancak bu ajansları tek tek aramak yerine ( çünkü çoğunun telefon numarasını dahi bulmanız oldukça zor) ya da yeni bir ajans bulmak yerine Trendyol temsilcinize mail ile ajansla çalışmak istediğinizi belirtip bu konuda onlardan yardım isteyebilirsiniz. Onlar bu konuda size seve seve yardımcı olacaklardır. Trendyol size bir ajans önerdiğinde bu ajansla iletişime geçebilirsiniz. Bu ajans size bir influencer sözleşmesi gönderecektir.  Siz bu sözleşmeyi imzalayıp taratmalı ve son olarak Belge Yönetimi sayfasından çalıştığınız ajansı seçip sözleşmeyi de yükleyip Trendyol’a göndermelisiniz. Ve işlem tamam. Artık siz de artık Trendyol’da istediğiniz şekilde link vererek para kazanmaya başlayabilrsiniz. Link oluşturma konusunda Trendyol ve ajans size her türlü konuda yardımcı olacaktır.

  4- “Trendyol’dan ne kadar kazandığımı nasıl bileceğim? Ödememi ne zaman alacağım?” diye merak ediyorsanız bunu da hemen belirtelim. Kazançlarınız size 1 gün gecikmeli olarak günlük rapor halinde sunulmaktadır. Paylaşım yaptıktan sonraki gün raporunuz boş gelirse endişelenmeyin 🙂  Ertesi gün ilk kazançlarınızı görebileceksiniz. Ödemeler ise yaklaşık bir ay sonra yapılmaktadır. Kazançlarınız her ayın 24’üne kadar hesaplanmakta ve bir sonraki ayın 24’ünden sonra vermiş olduğunuz banka hesabınıza ilgili ajans tarafından gönderilmektedir.

  Ajansla çalışmayıp kendi faturanızı kesecekseniz ne yapmalısınız?

  Ajansla çalışmayanlar Belge Yükleme aşamasında kendi faturamı kesebiliyorum seçeneğine tıklayıp aşağıdaki belgeleri sisteme yüklemeleri gerekiyor.

  Her ayın belirlenen hakediş döneminde o aya karşılık gelen kazanç tutarında fatura kesmeniz beklenir. Fatura keseceğiniz toplam tutar ve fatura kesim rehberi her ay ilgili mail ile iletilir. Fatura Trendyol’a ulaştıktan itibaren herhangi bir sorun olmadığı durumda 30 gün içerisinde ödemeniz gerçekleşir.

  Link Paylaşım Kuralları

  Influencer pazarlamasının sürdürülebilirliğini sağlamak adına bir günde paylaşılan en verimli linkli story sayısını 8 adet olarak belirlenmiştir. Bunun üstünde yapılan paylaşımlar komisyon modeline dahil edilmez.

  *Kampanyalarda müşterilerin de beklentisinin artmasına paralel olarak paylaşım adetleri özelinde gelen şikayetler azaldığı için bu limiti kampanya dönemlerinde uygulanmıyor. Paylaşım adedi uygulamasının kalktığı tarihler önceden bildirilmektedir. *Trendyol Yemek, Trendyol Hızlı Market ve Dolap paylaşımları bu paylaşım adedi limitine dahil değildir.

  Her günün sonunda ilgili ayın l’inden itibaren bir gün önceki günün sonuçlarının yer aldığı performans raporu mail adresine iletilir. Raporlar linkinden ilk satış gerçekleştikten sonra gönderilmeye başlar.

  Linkinize tıklayarak Trendyol’a gelen bir takipçinin alışverişi başka bir linke tıklamadığı sürece sizin linkinizden yapılmış sayılır. Bu linkin içerisindeki ürünler 1 gün boyunca takip edilir ve 1 gün içerisinde herhangi bir an alışveriş yaptığında tüm link içi alışverişleri kazancınıza yansıtılır. Link dışı ürünler ise 6 saate kadar takip edilir ve 6 saat içerisinde yapılacak tüm link dışı ürünlerin alışverişleri raporuna yansıtılır.

  Trendyol Affiliate Sistemi Komisyon Oranları

  Link içi ve link dışı olmak üzere iki çeşit komisyon vardır. Eğer takipçiniz paylaştığıniz linkin yönlendirdiği ürünlerden birini satın aldığı durumda ürünün satış fiyatı üzerinden %15, paylaştığınız ürünler dışında Trendyol’da yer alan başka bir ürünü satın aldığı durumda %5 komisyon kazanırsınız.

  Elektronik kategorisi için link içi veya link dışı farketmeksizin komisyon oranı %2’dir. Altın kategorisi ise komisyon modeline dahil değildir.

  Dolap, Trendyol Hızlı Market ve Trendyol Yemek platformlarımızda sabit bir komisyon modeli bulunmuyor. Hesabınızın influencer panelinden güncel komisyon oranlarına ulaşabilirsiniz. Örneğin Hızlı Market’te komisyon oranı bazı günler %40’a kadar çıkabilirken Trendyol Yemek’te ise genelde sipariş başına 10 TL gibi bir komisyon verilmektedir. Bu uygulamalarrda aylık belli bir sipariş sayısına ulaştığınızda (50 vb.) ekstra olarak bonus da kazanabiliyorsunuz.

  Trendyol Affiliate Sistemi Link İçi Cirolara Göre Kupon Kazançları

  Her ay bir önceki ay elde ettiğiniz link içi ciro sonuçlarına göre belirlenen miktarları gerçekleştirdiğiniz takdirde hesabınıza, aşağıda gösterildiği miktarda TrendyolMilla, Trendyol Man, Modest ve Trendyol Kids ürünlerinde geçerli indirim kuponu ilgili ayın ilk haftası otomatik olarak tanımlanır.

  Link içi Ciro ve Kupon Miktarı (TL)

  2.000 – 3.000= 100 TL

  3.000 – 4.000= 200 TL

  4.000 – 5.000= 300 TL

  5.000 – 10.000= 600 TL

  10.000 – 50.000= 700 TL

  50.000 – 100.000= 800 TL

  100.000 – 300.000= 900 TL

  300.000 – 500.000= 1000 TL

  500.000+ =1250 TL

  Her ay linkinizden alınan ve iade edilen ürünlerden oluşan iptal iade oranı hesaplanır. Her ay bir önceki aydaki iptal iade oranına bakılarak mevcut cironuzdan düşürülür.

  Sıkça sorulan sorular

  İlginizi çekebilir

  İnstagram’dan Para Kazanmak

  İnstagram ile Milyoner Olmak

  Yazı kaynağı : www.yeniisfikirleri.net

  Trendyol'da Para Nasıl Kazanılır?

  Dilerseniz;

  7/24 Müşteri Destek Hattı

  0850 811 08 20

  telefonumuzdan
  bize ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.ticimax.com

  Trendyol İnfluencer Şikayetleri - Şikayetvar

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap