Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  trend aramalar nasıl kapatılır

  1 ziyaretçi

  trend aramalar nasıl kapatılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Google Trend Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

  Trend olan aramalar, Google tarafından benzer arama terimlerini kullanan kişi sayısına göre arama önerileri gösteren bir özelliktir. Bu şekilde kullanıcılar, aksi takdirde kaçırmış olabilecekleri belirli bir konu hakkında bilgi bulabilirler. Ancak, diğerleri trend aramaları dikkat dağıtıcı ve muhtemelen sinir bozucu buluyor. Ayrıca, sistem üzerindeki ayak izi çok küçük olsa da, özellik arka planda çalışır ve belirli durumlarda istenmeyen ağ verileri üretir. Artık Google'dan trend önerileri almak istemiyorsanız, aşağıda özetlenen kılavuzları kullanın.

  iPhone veya iPad Cihazlarında Chrome'da Trend Olan Önerileri Durdurun

  Trend olan aramaları almamak için başka bir seçenek de Gizli modu kullanmaktır.

  iPhone ve iPad Aygıtlarında Safari'de Trend Olan Öneriyi Durdurun

  Mac'te Chrome'da Trend Önerilerini Devre Dışı Bırakma

  Google web sitesinden Trend Olan Aramaları devre dışı bırakın

  Yazı kaynağı : www.enigmasoftware.com

  Trend Olan Aramalar Nasıl Silinir? Google Arama Önerileri Nasıl Kaldırılır?

  Trend Olan Aramalar Nasıl Silinir? Google Arama Önerileri Nasıl Kaldırılır?

  Trend olan aramalar Google üzerinden kolayca kaldırılabilir. Ayarlara giriş yaparak genel ayarlar seçilir. "Trend olan aramalarla otomatik tamamla" ayarı kapatılabilir.

  Trend Olan Aramalar Nasıl Silinir?

   Kişiler merak ettiği bir kelimeyi ve olayı araştırırken Google sitesini kullanıyor. Google sitesine daha herhangi bir kelime yazmadan, kişilere bazı trend kelimeler sunuluyor. Bireyler trend kelimeleri gördüğünde yanlış işlemler yapabiliyor. Pek çok kişi trend olan aramaları görmek istemediğinden silmek için birçok yönteme başvurabiliyor. Trend olan aramalar, herkes tarafından yapılan aramaları ifade ediyor.

   Kişiler her ne kadar başka konuları araştırsa da, trend aramalar önüne çıkabiliyor. Trend aramaların kaldırılması çok kolaydır. Ayarlar kısmında yer alan "trend olan aramalarla otomatik tamamla" ayarı bulunmalıdır. Ayar eğer açık ise, kapatılmalıdır. Kapatılmasıyla birlikte, trend olan aramalar kişilerin önüne çıkmayacaktır. Eğer tekrar açılmak istenirse, aynı ayarlardan tekrar aktif edilebilir.

   Google Arama Önerileri Nasıl Kaldırılır?

   Google üzerinden her gün yapılan milyarlarca arama bulunuyor. Google sistemi kullanıcıların işlemlerini kolaylaştırmak için onlara pek çok kelimeyle ilgili öneri veriyor. Kullanıcılar verilen önerilerden rahatsız olabiliyor. Verilen arama önerileri kişiler tarafından hoş karşılanmıyor. Google arama önerilerini kaldırmanın birçok farklı yöntemi bulunuyor.

   Öncelikle tarayıcı ayarlarına girerek, bazı ayarlara ulaşmak gerekiyor. "Trend olan aramalarla otomatik tamamla" ayarı bulunarak kapatılmalıdır. Ayarın kapatılmasıyla birlikte, Google kullanıcılara herhangi bir kelimeyi veya cümleyi öneri olarak göstermeyecektir.
  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Google Trend Aramaları Kapatma Nasıl Yapılır?

  Google Trend Aramaları Kapatma Nasıl Yapılır?

  Google trend aramaları kapatma işlemi, çoğu internet kullanıcısının nasıl gerçekleştireceğini merak ettiği adımlardan biridir.

  Aslına bakılacak olursa trend aramaların dezavantajından çok avantajı vardır. Google, diğer arama motorları gibi arama sürecini kullanıcı tarafında mümkün olduğunca sorunsuz hâle getirmeye çalışır. Bu yöndeki çabalarının en önemli örneği de trend aramalardır.

  Bu açıdan bakıldığında trend aramaları gizlemek aslında çok gerekli bir işlem değildir. Gündemde neler olduğunu, bulunduğunuz bölgedeki insanların hangi konular ile ilgilendiğini bu özellik sayesinde öğrenirsiniz.

  Tabii ki bu kendinize göre nedenleriniz olabileceği gerçeğini değiştirmez.  Neyse ki bu özelliği beğenmeyenler için arama motorunun hem telefon hem de masaüstünde trend aramaları kapatma seçeneği bulunuyor.

  Bunu nasıl yapacağınız hakkında bir fikriniz olmayabilir. Size bu konuda yardımcı olmak için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini içeren bir rehber hazırladık.

  Google Trend Aramaları Kapatma Adımları

  Google arama motorunda yer alan trend aramaları hem mobil hem masaüstü sürümünde yukarıdaki adımları takip ederek kapatabilirsiniz. Adımlar her iki sürümde de aynı olsa da mobilde üç yatay çizginin üzerine basarak ayarlara girerken masaüstü sürümünde sağ alt köşede yer alan “Ayarlar” seçeneğine basmanız gerekiyor.

  Masaüstü sürümünde “Ayarlar” seçeneğine tıkladıktan sonra ayrıca açılır menüden “Arama Ayarları” seçeneğine basmanız gerekiyor. Bu adımların ardından takip edeceğiniz adımlar aynıdır.

  Google Trend Aramalar Kapanmıyor, Çözümü Nedir?

  Google’da trend olan aramaları eğer kapatamıyorsanız bu yöntemlere başvurabilirsiniz.

  Web Tarayıcısını ve Cihazı Yeniden Başlatma

  Trend olan aramaları kapatamıyorsanız ilk olarak web tarayıcısını kapatıp yeniden açın. Bu yöntem eğer işe yaramazsa cihazınızı yeniden başlatın. Bu, geçici dosyalardan kaynaklı sorunları ortadan kaldırır. Basit bir yeniden işlemi ile sorunu çözebilirsiniz.

  Ön Belleği Temizleme

  Sorun hâlâ devam ederse ayarlardan uygulamaları açın ve kullandığınız web tarayıcısını bulup üzerine basın. Depolama kısmından uygulamanın ön belleğini temizleyin. Masaüstü web tarayıcısı kullanıyorsanız Control + Shift + Delete kısayolunu kullanarak arama geçmişini temizleyebilirsiniz.

  Uygulamayı Güncelleme

  Her iki yöntemi de denemenize rağmen sorun devam ederse uygulamayı ve işletim sistemini güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bu, mevcut sorunları ortadan kaldırabilir.

  Yazı kaynağı : technotoday.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap