Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  travazol krem bebeklerde kullanılır mı

  1 ziyaretçi

  travazol krem bebeklerde kullanılır mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  En İyi Pişik Kremi Hangisi?

  En İyi Pişik Kremi Hangisi?

  Bebeğinin pamuk cildi biraz zarar gördüğünde hemen için parçalanıyor değil mi? O minik bedende meydana gelen kızarıklıklar, tahrişler ve pişik moralini bozmasın. Senin için en iyi pişik kreminin hangisi olduğunu araştırdık ve bir de kullanan annelerin yorumlarına kulak verdik.

  "Bunca annenin de bir bildiği vardır." diyelim ve en etkili pişik kremlerini birlikte inceleyelim!

  Pişik hakkında merak ettiğin her şeyi de buraya aldık: Pişik Neden Olur? Pişiğe Ne İyi Gelir?

  Yazı kaynağı : www.anneysen.com

  Travazol Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

  Travazol krem bebeklerde kullanılır mı?

  pisik-tedavisi

  Travazol krem özellikle mantar tedavisinde etkili olduğu için sıklıkla kullanılan bir kremdir. Çeşitli özelliklerinin yanı sıra anneler bebeklerinin pişiklerinde haricen kullandığı bir kremdir. Travazol krem çocuklarda ve bebeklerde pişik ve yaralarda kullanımı tavsiye edilir.

  Ancak antifungal etkisinden dolayı basit pişiklerde değil, de doktorun önerisiyle mantara dönüşen pişik tedavisinde kullanılır.

  Travazol prospektüsünü incelediğinizde ilacın kullanıldığı durumlar, ilaç etkileşimleri, yan etkileri ve bebeklerde kullanımı ile ilgili de detaylı bilgi edinebilirsiniz. İlacın pediatrik kullanımında dört yaşından küçük çocuklarda ve bebeklerde üç haftadan daha uzun süre kullanılmaması öneriliyor.

  Endikasyonları:

  Travazol Krem hem antifungal hem de antiinflamatuar etkilidir. İltihaplı ve ekzematöz yüzeyel cilt mantar enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir.

  Kontrendikasyonları:

  Preparatın bileşiminde bulunan herhangi bir maddeye karşı hassasiyeti olan kişilerde kullanılmamalıdır. Tedavi alanında tüberküloz, Herpes grubu enfeksiyonlar, su çiceği varlığında ve canlı virüs aşılarının uygulanması sırasında kontrendikedir.

  Uyarılar/Önlemler:

  Travazol Krem kesinlikle göze sürülmemelidir. Perioral dermatit ve rozasea tedavisi için uygun değildir. Lokal tahriş ve allerjik belirtiler gibi yan etkiler görülebilir. Kimyasal irritasyon veya aşırı duyarlılık reaksiyonu meydana gelirse uygulamaya son verilmelidir.

  Emziren annelerde kullanımı:

  Süte geçtiği tespit edilmiştir. Bu nedenle emziren annelerde kullanılmamalıdır.

  Pediatrik kullanımı:

  Çocukluk çağındaki hastalar erişkinlere göre steroidlere daha duyarlıdır. Hipotalamus-hipofiz-adrenal aksının supresyonundan kaçınmak için, çok geniş yüzeylerde kullanılmamalıdır. Bebeklerde ve dört yaşından küçük çocuklarda üç haftadan daha uzun süre kullanılmamalıdır.

  Yan etkiler/Advers etkiler:

  Travazol Krem seyrek olarak uygulama yerinde irritasyon, kaşıntı ve yanma hissi yapabilir. Geniş alanlara (vücut yüzeyinin %10′ u veya fazlası) ve/veya uzun süreli (4 haftadan uzun) uygulamalarda, içeriğindeki kortikosteroide bağlı olarak deride atrofi, telenjiektazi hipertrikozis, akneiform döküntüler, hipopigmentasyon, perioral dermatit, sekonder bakteriyel enfeksiyon, çatlaklar ve isilik görülebilir.

  Not: Doktor tarafından önerilmedikçe kullanmayınız. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

  Yazı kaynağı : www.acilservis.pro

  Travazol Krem Kullananlar Yorumları Nasıldır? - Selmasultan

  Travazol Krem Kullananlar Yorumları Nasıldır? - Selmasultan

  Travazol Krem Ne İşe Yarar Kullananların Yorumları Nasıldır?

  Travazol krem, cildiye uzmanlarının sıkça önerdikleri bir üründür ve eczanelerden temin edilebilir. Mantar rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde büyük fayda sağlayan travazol krem, alerjik yapılarda, bakteriyel enfeksiyonlarda, iltihaplarda ve egzama  türlerinde de oldukça tesirlidir. Egzama, ağır iltihap, kaşıntı, kızarıklık ve benzeri pek çok problemin çözümüne yardımcı olmaktadır ve medikal kremler arasında önemli bir yeri vardır. Cilt üzerinde ortaya çıkan bakteri ve mantar hastalıklarında da tercih edilen travazol krem, virüslere karşı herhangi bir etkiye sahip değildir.

  Travazol Krem Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

  Travazol kremin en çok tercih edildiği alanlardan birisi, mantar rahatsızlıklarının iyileştirilmesidir. Çok sayıda işlevi bulunan bu krem, annelerin popüler tercihidir ve bebeklerdeki pişik sorununda cilt üzerine sürülerek kullanılmaktadır. Travazol krem bebek ve çocuklar için yara ve pişik iyileştirici olarak önerilir.

  Fakat antifungal etkiye sahip olduğundan, basit pişikler için kullanılmayıp, mantar hâline gelen pişik rahatsızlığının tedavi edilmesinde doktor onayı ile uygulanabilir.

  Travazol Krem Kullananların Yorumları

  Travazol vazgeçilmezim olan süper bir kremdir, cildimde döküntü olduğunda, suratımda sivilce çıktığında veya başka bir problem oluştuğunda derhal Travazol kremden yardım alıyorum. Hattâ 1 gün içinde sivilcelerimin %100’e yakın oranda geçirdiğini de belirtmeliyim.

  Travazol krem, yanımdan hiç ayırmadığım muhteşem bir üründür. Mantar rahatsızlığının bütün çeşitlerinde ve tüm kaşıntılarda son derece etkilidir. Vajinal mantarı da kısmen tedavi ediyor, ancak tamamen iyileşme sağlamıyor. Yine de yanma ve kaşıntıya en iyi çözüm.

  Travazol krem, çoğunlukla genital bölgedeki kaşıntıların giderilmesi için kullanılmaktadır. Bu merhemi bilhassa geceleri uyumadan evvel kullanırsanız, gerçekten çok rahatlarsınız.

  Travazol kremin kaşıntılara çok iyi geldiği bilinmektedir. Öyle ki neredeyse sürer sürmez hemen anında durdurmaktadır. Tıpkı bir kurtarıcı gibi olan bu ürüne sahip olmayan hiç kimse kalmasın bence.

  Bacak arasındaki kaşıntılar için Travazol kremden yararlanılır. Tek kullanım bile yeterli olmakta ve çok hızlı etki etmektedir.

  Bence ilaçların hiçbiri, Travazol kremden daha çabuk sonuç vermiyordur. Bu kremi kullanıyorum, 10 dakika olmadan derhal tesir etmeye başlıyor. Genital bölgedeki mantar rahatsızlığında ve kaşıntılarda çok başarılı sonuçlar ortaya koyuyor.

  İki yıldan beri parmak arası mantarıyla mücadele ediyor fakat çok acı çekmeme rağmen tedavimi hep erteliyordum. Sonunda Travazol krem kullandım ve iki hafta içinde mantardan eser kalmadı. Bu mükemmel ilaçtan çok memnunum. Ayak parmağımın aralarında sert bir şey oluşmuştu. Mantar olduğunu sonradan anladığım bu şey, 2 senedir nereye gitsem benimle geliyordu. Fakat Travazol kremin yardımıyla artık kendisinden kurtuldum. Arko kreme çok benziyor. Başlangıçta bu ürünü hafife alabilir ve o inatçı mantara karşı hiçbir etki gösteremeyeceğini zannedebilirsiniz. Fakat harika etkisini görünce, bu krem hakkındaki tüm önyargılarınız yıkılacaktır. Hiçbir yan etkisi söz konusu değil ve uygulandığı bölgede rahatsızlık hissetmenize ya da cildinizin kötü kokmasına yol açmaz.

  Travazol krem, cilt üzerinde oluşan alerjiye, iltihaba ve mantara birebirdir ve 7-14 günde bile tam anlamıyla iyileşme sağlayabilir. Tüm eczanelerden temin edilmesi mümkündür, bu gibi problemleriniz varsa kullanmanızı öneriyorum.

  Travazol krem, el ve ayaklarda ortaya çıkan kaşıntıların, egzamaların tedavisinde son derece başarılıdır. Bu şahane ürün, egzamaların rahatlamasını sağlar. Fakat kendi tecrübelerimden yola çıkarak, Travazol kremin kalıcı bir tedavi sunmadığını söyleyebilirim.

  Askere gidecekseniz, yanınızda mutlaka Travazol kremi de götürmelisiniz. 3-4 kutu alıp stoklayın, çünkü askerlikte mantar rahatsızlıkları çok yaygındır. Bu yüzden Travazol kreme çok ihtiyacınız olacaktır. Fakat mantar diye isimlendirdiğimiz kâbus, bir gece içerisinde bitmeyecektir. Minimum iki hafta boyunca düzenli olarak kullanılması şarttır. Her gün 1 defa uygulamalı ve işlem öncesinde cildinizin kuru ve temiz olmasına özen göstermelisiniz. Belli bir noktada, mantarın tamamen düzeldiğini sanabilirsiniz, ancak kremi bırakmamalısınız. Yavaş yavaş daha uzun aralıklarla kullanmaya başlayın. Mesela ben ilk ay çok sık kullanırken, sonraki 3 ay boyunca ara sıra seyrek olarak kullanmıştım. Bu şekilde tedavi oldum.

  Esasen Travazol krem, mantarın iyileştirilmesinde kullanılır. Kortizonlu olduğundan; döküntü, kaşıntı ve kızarıklık gibi cilt sorunlarına da hızlıca çözüm sağlar. Fakat uzun müddet kullanılırsa, derinin soyulmasına, kızarmasına ve incelmesine sebep olabilir. Şayet bir uzmanın önerisiyle kullanmıyorsanız, sık aralıklarla uygulama yapmanız tavsiye edilmez. Yararını gördükten sonra bırakmalısınız. Pişik başta olmak üzere terlemeye bağlı kaşıntıların ve kızarıklıkların geçmesi için, birkaç kez kullanmak bile kafî gelmektedir.

  Yazı kaynağı : selmasultan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap