Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  trakya üniversitesi rektörlüğü

  1 ziyaretçi

  trakya üniversitesi rektörlüğü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Trakya Üniversitesi

  Trakya Üniversitesi

  Trakya Üniversitesi, Edirne merkezli bir devlet üniversitesidir.

  1973 senesinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesine bağlı Edirne Tıp fakültesiyle ilk adımları atılan, 20 Temmuz 1982’de kuruluşunu tamamlayan Trakya Üniversitesi 13 fakültesi, 4 enstitüsü, 5 yüksekokulu, 10 meslek yüksekokulu, 1 konservatuvarı, 28 uygulama ve araştırma merkezi, 1 anaokulu, 4 bölümü ve 2017 yılı itibarıyla yaklaşık 47 bin öğrencisi vardır. Trakya Üniversitesi Türkiye'nin Balkanlarla olan ilişkilerinin geliştirilmesinde bölge üniversitesi rolünü üstlenmiştir.

  Sadece bilimsel gelişmelerle değil; kültürel, sanatsal ve sportif başarılarla da adından söz ettiren Trakya Üniversitesi, Trakya Bölgesi’nde kara, su, toprak kirliliği başta olmak üzere çevre problemlerini araştırmak, kontrol etmek, çözüm önerileri üretmek amacı ile sanayi çevreleri, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları ile görüşmelerde bulunan ve Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı Projesini başarıyla tamamlayıp Çevre Bakanlığı’na sunan, Avrupa Konseyi 2004 Yılı Avrupa Müze Ödülü ile müzecilik anlamında çok ciddi adımlar atan ve Türkiye'nin tüm dünyada adının duyulmasında etkin rol oynayan bir üniversitedir; ayrıca Türkiye’de ilk defa öğrenci temsilciliği seçimi yapılan üç üniversiteden biridir. Araştırma Görevlisi ve Öğrenci Temsilciliği Sistemi ile seçilen öğrenciler ve araştırma görevlileri senato ve yönetim kurullarında öğrencilerin ve araştırma görevlilerinin fikirlerini ve isteklerini iletme olanağına sahiptir. Üniversitenin Tıp, Biyoloji, Mühendislik ve Tarih Bölümleri yüksek standartlara sahiptir.

  Görev yapan rektörler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Akademik birimler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Enstitüler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Fakülteler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yüksekokullar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Meslek Yüksekokulları[değiştir | kaynağı değiştir]

  Araştırma ve Uygulama Merkezleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yerleşkeler[değiştir | kaynağı değiştir]

  Konservatuvar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Trakya Üniversitesi Rektörlüğü

  Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu kimdir, nereli? Erhan Tabakoğlu kaç yaşında?

  Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu kimdir, nereli? Erhan Tabakoğlu kaç yaşında?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 16 üniversiteye rektör ataması gerçekleştirildi.Atanan isimlerden biri ise Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu oldu. Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. Peki Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu kimdir?

  PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU KİMDİR?

  1967 yılında Kırklareli’nde doğdu. Tekirdağ-Hayrabolu nüfusuna kayıtlı olan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, ilk ve ortaokul eğitimini Kırklareli’nin Alpullu ilçesinde tamamladı. 1981-1984 yılları arasında, parasız-yatılı sınavını kazanarak Edirne Lisesi’nde öğrenim gören Tabakoğlu, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2 yıl boyunca Adana’nın Pozantı ilçesinde mecburi hizmette bulundu.

  1992 yılında Trakya Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda asistan olarak göreve başladı. 1996 yılında “Göğüs Hastalıkları Uzmanı” oldu. 1997-1998 yıllarında GATA Çamlıca Asker Hastanesi’nde askerlik görevini yaptı. 1999 yılında Trakya Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda “Yardımcı Doçent”, 2005 yılında “Doçent”, 2011 yılında ise “Profesör” unvanını aldı. 2009 yılında, Trakya Üniversitesi Hastanesi Dahili Yoğun Bakım Ünitesi’nin Kurucusu ve Sorumlusu oldu. Burada 5 yıl boyunca aralıksız görev yaptı. Ardından 2012 yılında “Yoğun Bakım Uzmanı” unvanını aldı. Bu süre zarfında, mesleki gelişim amacıyla, Trakya Üniversitesi dışında Hacettepe, Marmara, Gazi ve Erciyes gibi farklı üniversitelerde görev yaptı.

  Ulusal ve uluslararası mecralarda, uzmanlık alanları olan “Göğüs Hastalıkları” ve “Yoğun Bakım” konularında çok sayıda bilimsel makalesi yayımlanan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, ilgili derneklerde aktif olarak görev aldı. Kariyeri boyunca Tıp Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği, Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Seçilmiş Doçent Temsilciliği, Tıp Fakültesi Hastanesi ISO Kalite Belgesi İç Denetim Sorumluluğu, Tıp Fakültesi Farabi Koordinatörlüğü, Yabancı Uyruklu Öğrenciler Akademik Danışmanlığı, Uyku Kliniği Göğüs Hastalıkları Sorumluluğu, Trakya Üniversitesi Eğitim Komisyonu Tıp Fakültesi Öğretim Üyeliği gibi birçok farklı idari ve akademik görev üstlendi.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap