Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  trafik kazasına sebep olan unsurları açıklayınız

  1 ziyaretçi

  trafik kazasına sebep olan unsurları açıklayınız bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Türkiye'de Trafik Kazalarının Nedenleri Nelerdir?

  Türkiye’de Trafik Kazalarının Nedenleri

  Türkiye’de Trafik Kazalarının Nedenleri

  Bu formu doldurarak, www.hesapkurdu.com adresindeki Internet sitesini görüntüleyerek veya herhangi başka bir şekilde Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş.’ye (bundan böyle “Şirket” olarak anılacaktır) ileteceğiniz kişisel bilgileriniz Şirket tarafından, bireysel finans (banka, sigorta), ödemeler (elektrik, gaz, su, kontör, TV), ve telekomünikasyon (sabit hat, GSM, ADSL) ürün ve hizmetlerinin size tanıtılması ve/veya kullanılmasına aracılık edilmesi amacıyla (bundan böyle kısaca “Amaç” olarak anılacaktır), saklanacak, kullanılacak ve/veya işlenecektir.

  Şirket, yalnızca bu Amaç doğrultusunda kendisine iletmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizi 3. tüzel kişilerle paylaşabilecektir. Şirket tarafından kişisel bilgilerinizin iletildiği 3. tüzel kişiler söz konusu bilgileri sadece ve sadece Amaç kapsam ve doğrultusunda ve ilgili yasal düzenlemelere uygun olarak kullanacak ve/veya işleyeceklerdir. Şirket, yine Amaç kapsam ve doğrultusunda kişisel bilgilerinizin iletildiği 3. tüzel kişilerden Amaç ile ilgili geçtiğiniz süreçlerle alakalı ve ilettiğiniz talebin durumuyla alakalı bilgi alabilecektir.

  Kişisel ve süreçlerle alakalı bilgileriniz “Gizli Bilgi” olarak nitelendirilecek olup, Amaç’a uygun süre boyunca saklanacaktır.

  Kişisel bilgilerinizin herhangi bir 3. tüzel kişiyle paylaşılmasına ve/veya size Şirket tarafından sunulan herhangi bir hizmete ilişkin olarak Şirket size herhangi bir hizmet ve/veya ürün ile ilgili herhangi bir garanti vermemektedir ve/veya taahhütte bulunmamaktadır.

  Bu formu doldurmak ve kutucuğu işaretlemek suretiyle; kişisel bilgilerinizin saklanmasına, işlenmesine, Amaç doğrultusunda 3. tüzel kişilere iletilmesine ve 3. Kişiler veya Şirket tarafından size Amaç ve ilgili ürün ve hizmetlerle alakalı pazarlama faaliyetleri için tarafınıza e-mail ya da SMS gönderilmesine veya telefonla aranmanıza onay vermektesiniz

  Burada yayınlanmış olan bilgiler ürün ve piyasa koşulları gözetilerek verilmektedir. Banka’ya yapılan başvurudan sonra kredi değerlendirmesi Banka’nın kendi iş akışına tabi olup kredi değerlendirme neticesi Banka’nın uygun gördüğü yöntemle Müşteri'ye bildirilecektir. Kredi kullandırılıncaya kadar, Banka, kredi koşullarında istediği her türlü değişikliği yapmakta ve/veya krediyi kullandırıp kullandırmamakta tamamen serbesttir. Müşterinin beyan ettiği bilgilerle Banka’ya ibraz ettiği belgeler arasında farklılık olması durumunda, her aşamada Banka krediyi kullandırmaktan imtina edebilecektir.

  Bu doğrultuda beyan etmektesiniz ki; Kişisel bilgilerimin nasıl ve hangi amaçla kullanılacağını okudum ve anladım ve kişisel bilgilerimin Amaç doğrultusunda saklanmasına, kullanılmasına, 3. tüzel kişilere aktarılmasına ve Şirket’in tarafıma pazarlama amaçlı e-mail ve SMS göndermesine veya beni telefonla aramasına, izin ve onay veriyorum.

  Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okudum ve kabul ediyorum.

  Yazı kaynağı : www.hesapkurdu.com

  Trafik Kazalarının Başlıca Sebepleri

  Trafik Kazalarına Sebep Olan Faktörler Nelerdir? - SürücüKursları.com

  Trafik Kazalarına Sebep Olan Faktörler Nelerdir? - SürücüKursları.com

  Ülkelerin gelişmişlik düzeylerini bildiren unsurlar dikkate alındığında ülkelerin ekonomik ve sosyal imkânlarının yanında trafik güvenliği ve gelişmiş karayolu ağına sahip oldukları görülmektedir. Kısacası bir ülkenin gelişmişlik düzeyi sahip olduğu karayolları kapasitesinin gelişmişliği ile bağlantılı bir durumdur.

  Son yıllarda araç sayısındaki artışa bağlı olarak birçok trafik kazası meydana gelmektedir. Ülkemizin en önemli sorunlarında biri olan trafik kazalarını önleyebilmek için çalışmalar sürdürülmektedir.

  Trafik kazalarına sebep olan en önemli unsur sürücülerin trafik kurallarına uymamasından ve bu konuda yeterli bilgiye sahip olmamasından kaynaklanmaktadır. Trafikte en önemli sorumluluk sürücülere düşmektedir. Birçoğu ölümle ve yaralanmalarla sonuçlanan trafik kazalarının önüne geçebilmek için sürücülere büyük sorumluluk düşmektedir.

  Trafik kazaları, karayolu üzerinde herhangi bir hatadan dolayı meydana gelen maddi hasarlara ve birçok yaralanma ve ölümlere sebep olan olaylardır. Her geçen gün taşıtların sayısının artmasıyla birlikte trafikte yer alan bilinçsiz sürücülerin de sayılarında artış yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak trafik kazaları da her geçen gün can almaya devam etmektedir. Trafik kazaları sonucunda maddi hasarlar yaşandığı gibi yaralanma ve ölümle de yaşanmaktadır.

  Trafik kazaları sürücü hatalarından kaynaklandığı gibi yolculardan da kaynaklanabilmektedir. Sürücüden kaynaklanan trafik kazalarının sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  Bazı trafik kazaların sebeplerinden bir diğeri de yolcuların hatalarına bağlı olan hatalardır.

  Trafik kazalarının sebeplerinden biri de araçların düzenli olarak muayenesinin yapılmamasıdır. Düzenli olarak muayenesi yapılmayan araçlar trafikte arızalanıp başka araçlara zarar verebilmekte ve trafik kazalarının yaşanmasına sebep olmaktadır.

  Trafik Kazalarını Engelleyebilmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Ülkemizde her gün yaklaşık olarak 600 trafik kazası meydana gelmektedir. Bunun önüne geçebilmek için hem sürücülerin hem de yolcuların trafik kurallarına uyması gerekmektedir. Sürücüler dikkatini dağıtan unsurlardan uzak durmalıdır. Yolculuk esnasında emniyet kemerlerinin takılması meydana gelebilecek kazalarda yaralanmaların ve ölümlerin önüne geçilmesi açısından çok önemlidir.

  https://www.surucukurslari.com/

  Yazı kaynağı : www.surucukurslari.com

  Trafik Kazalarına Alınması Gereken Önlemler

  Karayollarında hareket hâlinde bir ya da birden fazla aracın karıştığı ve ölüm, yaralanma ya da hasarla sonuçlanan olaylar trafik kazasıdır. Emniyet Genel Müdürlüğünün istatistiklerine göre 2017 yılında Türkiye genelinde toplam 1.202.716 trafik kazası meydana gelmiştir. Üzücü durumlar ve maddi hasarların ağır yükleri ile sonuçlanan kazaları önlemek, aslında bizim elimizdedir. Her bir trafik kazası incelendiğinde trafik kazasına sebep olan unsurlar arasındaki en önemli ve büyük sebebin insan hatası olduğu görülür. Trafik kazalarına sebep olan hataların en başında bilinçsiz sürücülerin kuralları ihlal etmesi gelir. O kadar tedbire rağmen trafik kazası nasıl olur diye düşünmeden önce trafikteki bilinçsizce ihlal edilen kuralların insanlar için önemli olduğunun farkına varılması önemlidir. Trafik kazalarının manevi yıkıcı etkilerine bir nebze olsun destek olabilmek için ve maddi hasarların ağır yüklerine karşı bireysel önlemler, trafik sigortası ile alınabilir.

  Trafik Kazası Yaşanması Durumunda

  Sürücüler başta olmak üzere araç içinde yolculuk eden herkesin trafiğe çıkmadan önce tüm tedbirlerini alması gereklidir ve trafikte bütün kurallara uyulmalıdır. Yayalar da onlara trafikte tanınan haklar çerçevesinde tüm kurallara uymalı ve trafikte dikkatli olmalıdır. Böylelikle yaşanması hiç istenmeyen trafik kazalarına karşı en önemli tedbirler alınmış olur. Öte yandan, tüm tedbirlerin alınmasına rağmen olası bir trafik kazası sonrası yapılması gerekenler vardır. Kazaya karışan her bir aracın sürücüsü, hayati önlemleri aldığından emin olmalıdır. Ardından, kazaya karışan araçlar, tehlike arz etmeyecek bir yere park edilerek hasarlı bölgelerin fotoğrafı çekilmelidir. Sürücülerin bu noktadan sonra mutlaka trafik kazası tutanağı doldurmaları gerekir. Bu tutanak, her bir sürücü için çok önemlidir; çünkü olası kazalar için tedbir olarak yaptırdığınız kaskonun kullanılma zamanı gelmiştir. Maddi hasarları karşılamak için ibraz edilecek tutanakların yanında sürücü belgelerinin de eksiksiz olması gerekir.

  Kasko Sigortası ve Trafik Sigortası Her Araç İçin Şart

  Özellikle büyük şehirlerde kaskosuz araç ile trafiğe çıkmak, ciddi bir risktir; çünkü kasko sigortası hem araçları hem de bütçeleri korur. Kasko sigortası hakkında tüm sürücülerin bilmesi gereken bir nokta vardır ki o da kasko sigortasının, sürücünün sadece kendi aracındaki hasarlar için yapıldığıdır.Kasko sigortasının yapılması, sürücülerin inisiyatifindedir. Unutulmamalıdır ki araçlarda hasar oluşumu, sadece trafikte olmayıp park hâlinde de gerçekleşebilir. Sürücüler, kasko sigortası kapsamında kendilerine uygun teminatları bulabilmek için farklı firmalardan mutlaka bütçelerine uygun kasko sigorta teklifi almalıdır. Trafik sigortası ise kaza yapılması durumunda diğer aracın hasarlarına yönelik alınan bir tedbirdir. Hem kasko hem de trafik sigortası ile araç sahipleri, büyük maliyetlere karşı kendilerini güvenceye alır. Trafik sigortası zorunlu olup, trafik sigortasının yaptırılmaması durumunda sürücüler, ciddi cezalar ile karşılaşabilir.

  Herhangi bir hasar durumunda belirsizliğe maruz kalmamak ve beklenmedik masraflarla karşılaşmamak için tüm araç sahipleri kasko sigortası sayfamızdan size en uygun teklifi alabilir, kazalara karşı en kapsamlı önlemi bizlerle alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.sigortaladim.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap