Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  trafik cezaları affı ne zaman yürürlüğe girecek 2023

  1 ziyaretçi

  trafik cezaları affı ne zaman yürürlüğe girecek 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ehliyet affı geldi mi? Ne zaman başlayacak, ehliyet affından kimler yararlanabilecek?

  Ehliyet affı geldi mi? Ne zaman başlayacak, ehliyet affından kimler yararlanabilecek?

  Milyonlarca sürücünün beklediği ehliyet affı ile ilgili olarak önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün düzenlenen Kabine Toplantısı’nın ardından ehliyet affı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan ehliyet affı geldiğini açıkladı.

  Peki ehliyet affı kimleri kapsıyor? Ehliyet affı ne zaman yürürlüğe girecek? İşte ehliyet affı ile ilgili merak edilen sorular ve yanıtları.

  2023 ehliyet affı ne zaman başlayacak?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  "- Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizin karayolu altyapısı, bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik.

  - Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari karayolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi.

  - Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı gaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum."

  Trafik ceza puanı nedir?

  Karayolları Trafik Kanun'un suç saydığı bir fiilden dolayı haklarında ceza uygulanan sürücülere, aldıkları her ceza için esasları yönetmelikte belirlenen ceza puanları verilir.

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Son dakika... Yeni trafik cezaları belli oldu: 1 Ocak 2023'te yürürlüğe girecek

  Son dakika... Yeni trafik cezaları belli oldu: 1 Ocak 2023'te yürürlüğe girecek

  Yeni trafik cezaları belli oldu. Kırmızı ışıkta geçmenin cezası 427 liradan 952 liraya yükseltilecek. Ehliyetsiz araç kullanmanın cezası bu yıl 3 bin 674 lirayken 2023 yılından itibaren 8 bin 190 TL olacak. Alkollü araç kullanmak (ilk yakalanma) bin 823 liradan 4 bin 64 liraya yükseliyor.

  Hız sınırını yüzde 10 ile yüzde 30'a kadar aşmanın cezası bu yıl 427 lirayken 2023'ten itibaren 952 liraya çıkacak. Hız sınırını yüzde 50 ve üzeri aşmak bin 823 liradan 4 bin 64 liraya yükselecek.

  Emniyet kemeri kullanmamanın cezası 196 TL'den 436 TL'ye, araç kullanırken cep telefonu kullanmanın cezası 427 TL'den 952 TL'ye, çakar veya siren kullanmanın cezası ise bin 823 liradan 4 bin 64 liraya yükseltiliyor.

  Bu yıl 9 bin 125 TL cezası olan drift'in cezası ise yeni yılda 20 bin 342 liraya çıkıyor.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap