Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  touch ıd ayarlaması tamamlanamıyor hatası

  1 ziyaretçi

  touch ıd ayarlaması tamamlanamıyor hatası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  IPhone Touch ID Ayarlaması Tamamlanamıyor Hatası | Cep Market ™ Kadıköy

  IPhone Touch ID Ayarlaması Tamamlanamıyor Hatası | Cep Market ™ Kadıköy

  iPhone Touch iD Ayarlaması Tamamlanamıyor Hatası

  iPhone telefonlarda kullanılan Touch iD teknolojisi, telefonun home tuşunda bulunan bir teknolojidir ve parmak izinin tanınarak telefonun açılmasını sağlamaktadır. Bu özellik de diğer birçok telefonda bulunan parmak izi tanıma özelliği gibi bozulma ya da aniden durma durumları gösterebilmektedir.

  Bu tür durumlar telefonda gerçekleşen yazılım kaynaklı sorunlar olabildiği gibi daha kompleks çözümleri olan donanım kaynaklı sorunlardan biri olabilir. Örneğin ekran değişimi sonrası Touch iD çalışmıyor sorunu alabilirsiniz. Yazılım kaynaklı sorunları gidermek mümkün olduğu gibi üç farklı çözüm yöntemine sahiptir. Bunlardan ilki telefonu resetlemektir. Telefonu normal bir şekilde yeniden başlatarak bu sorunu gidermeyi deneyin. Bazen bu tür durumların en kolay çözümü telefonu yeniden başlatmak olabilir.

  Telefonda bu durumun yaşanıyor olmasının bir diğer sebebi ise telefon yazılımının güncel olmaması olabilir. Telefonunuza iOS güncellemesi gelip gelmediğini kontrol ederek eğer güncelleme varsa güncellemeyi yapmalısınız. Güncelleme sonrası telefonda bulunan Touch iD teknolojisi eskisinden daha optimize ve sorunsuz çalışacaktır.

  Fakat telefonunuzda aldığınız hata iPhone Touch iD ayarlaması tamamlanamıyor hatası ise bu hatayı çözmek için aşağıdaki maddeleri uygulamanız gerekmektedir:

  Telefonda yaşadığınız bu sorunu bu şekilde gidermeyi deneyin. Eğer giderebilirseniz Touch iD kısmını sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer kullanım kısmında sorun çıkarsa bunun için bu konuda profesyonel destek almanız gerekmektedir. Cep Market 14 yılı aşkın tecrübesi ile iPhone telefonlarda yaşanan bu sorunu hızlıca çözüme kavuşturarak telefon sahiplerine teslim etmektedir. Eğer telefonunuzda yaşadığınız bu sorunu çözemiyorsanız Cep Market ile iletişime geçerek sorunu doğru bir şekilde anlatır, ardından çözülmesini bekleyebilirsiniz.

  iPhone Ekran Değişimi Sonrası Parmak İzi Okuyucusu Bozulur mu?

  iPhone Home Tuşu Değişimi Fiyatları

  Yazı kaynağı : cepmarket.com.tr

  Touch ID Etkinleştirilemiyor Hatası Çözümü

  Touch ID Etkinleştirilemiyor Hatası Çözümü

  Hakkımızda

  Hesap Numaralarımız

  Şirket Belgelerimiz

  Gizlilik

  Yazı kaynağı : www.cephastanesi.org

  touch id ayarlaması tanımlanamıyor hatası çözümü

  Merhaba Saliha hanım,

  iphone cihazınızda karşılaştığınız touch id sorunuyla son zamanlarda birçok kullanıcı karşılaşmaktadır. Touch id olarak ifade edilen home tuşunun arızası sonrası ortaya çıkan parmak izi okumama ve özelliğin açılışı ile ilgili bir sorun çıkmaktadır.

  Darbe, sıvı teması veya home butonun değişmesi sonrasında ortaya çıkmakta olan bir arıza çeşididir. Bunun yanı sıra bu arıza yazılımsal olabilmektedir. Cihazınızın yazılımını sıfırladıktan sonra tekrar parmak okuyucu sensörünü çalıştırmayı deneyin.

  Bu sorunun yazılım sürümünü değiştirmek dışında ne yazık ki teknik servisimizde tamir hizmeti verilmektedir. Eğer cihazınızı sıfırlayarak touch id sorununu çözemezseniz konuyla ilgili Apple Parmak okuyucu sensörle ilgili garanti kapsamında hizmet vermektedir.  Home butonu üzerinde bulunan touch id özelliği cihazı açabiliyor, otomatik ödeme yapabilir ve birçok şifreli alanda parmak iziyle giriş sırasında şifre istemiyor. Bu parçanın arızalanması sonrası cihazınızın touch id'si yani home tuşu değişse bile artık parmak izi okutamıyorsunuz. 

  Apple yetkili servisinde cep telefonunuzun home butonunu yani touch id'nin olduğu kısmı değiştirerek bu sorunu çözebiliyormuş. Konuyla ilgili almış olduğunuz hata ekranı aşağıdaki gibidir.

  Yazı kaynağı : ceptelefonuservisi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap