Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  torbalı, tepeköy izban saatleri

  1 ziyaretçi

  torbalı, tepeköy izban saatleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İZBAN Durakları ve İsimleri: İZBAN Sefer Saatleri ve Güzergah Hattı

  İZBAN Durakları ve İsimleri: İZBAN Sefer Saatleri ve Güzergah Hattı

  İZBAN, TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle ilk seferini 30 Ağustos 2010 yılında gerçekleştirmiştir. Diğer adı İzmir Banliyö Sistemi ya da diğer adıyla Egeray olan İZBAN, Aliağa Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet verir. Toplamda 41 istasyonu bulunur ve 136 kilometre uzunluğundadır. Aliağa-Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet veren İZBAN hafta içi hafta sonu saat 05.20’de açılıyor. Resmi tatillerde bazen saatler değişiklik gösterebiliyor.

  İZBAN Durakları ve İsimleri

  - Aliağa,
  - Biçerova,
  - Hatundere,
  - Menemen,
  - Egekent 2,
  - Ulukent,
  - Egekent,
  - Ata Sanayi,
  - Çiğli,
  - Mavişehir,
  - Şemikler,
  - Demirköprü,
  - Nergiz,
  - Karşıyaka,
  - Alaybey,
  - Naldöken,
  - Turan,
  - Bayraklı,
  - Salhane,
  - Halkapınar,
  - Alsancak,
  - Hilal,
  - Kemer,
  - Şirinyer,
  - Koşu,
  - İnkılap,
  - Semt Garajı,
  - Esbaş,
  - Gaziemir,
  - Sarnıç,
  - Adnan Menderes Havalimanı,
  - Cumaovası,
  - Develi,
  - Tekeli,
  - Pancar,
  - Kuşçuburun,
  - Torbalı,
  - Tepeköy,
  - Sağlık,
  - Belevi
  - Selçuk

  istasyonları hizmet vermektedir. Alaybey, Karşıyaka, Nergis ve Şirinyer istasyonları yer altında, diğer istasyonlar yer üstündedir.

  İZBAN Durakları ve İsimleri: İZBAN Sefer Saatleri ve Güzergah Hattı

  İZBAN Sefer Saatleri

  Sefer Başlangıç Saati: 05:20

  Son İstasyona Varış Saati: 01:23

  İZBAN sefer saatleri resmi tatillerde farklılıklar gösterebilir.

  İZBAN İlk Sefer Saati

  Aliağa-Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet veren İZBAN hafta içi hafta sonu saat 05.20’de açılıyor. Resmi tatillerde bazen saatler değişiklik gösterebiliyor.

  İZBAN Son Sefer Saati

  Aliağa-Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet veren İZBAN hafta içi hafta sonu saat 01.23’te kapanıyor. Resmi tatillerde bazen saatler değişiklik gösterebiliyor.

  Aliağa-Selçuk arasındaki 136 kilometrelik banliyö hattında işletmecilik yapan İZBAN’ın güzergah boyunca 40 istasyonu yer almaktadır. Aliağa-Menemen arası Kuzey aksı, Menemen-Cumaovası arası merkez aks, Cumaovası-Tepeköy-Selçuk arası güney aksı olarak anılır.

  İZBAN Güzergah Hattı ve Aktarma İstasyonları

  Halkapınar ve Hilal istasyonlarından İzmir metrosuna; Alsancak, Biçerova, Cumaovası, Çiğli, Egekent, Esbaş, Halkapınar, Hatundere, Kemer, Mavişehir, Menemen, Salhane, Sarnıç, Semt Garajı, Şirinyer, Turan ve Ulukent istasyonlarından otobüslere aktarma yapılabilmektedir. Adnan Menderes Havalimanı’na hattın güneyindeki aynı adlı istasyondan ulaşılabilmektedir. Alaybey, Alsancak, Halkapınar ve Mavişehir istasyonlarından ise tramvay hatlarına aktarma yapılabilmektedir.

  İZBAN Hakkında

  İZBAN, Aliağa-Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet veren, ülkemizin havalimanı bağlantılı, en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden biridir.

  Yolculu ön işletmeye 30 Ağustos 2010 tarihinde başlayan İZBAN, TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 ortaklıklarıyla kurulmuştur. Şirket, bu özelliği ve günde 3 bin yolcunun taşındığı bir hat üzerinde yaratılan inovasyonla 225 bin yolcuya ulaşılmasını sağladığı gerekçesiyle, Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından 2013 yılında “En İyi İşbirliği” kategorisinde büyük ödüle layık görülmüştür. 

  İşletmeye 31 istasyonla başlayan İZBAN’ın istasyon sayısı, önce Hilal’in açılmasıyla birlikte 32’ye, hemen ardından Torbalı hattının açılmasıyla 38’e yükselmiştir. Sağlık ve Selçuk istasyonlarının da devreye girmesiyle istasyon sayısı 40’a çıkmıştır. Hilal, İzmir Metrosu ile İZBAN’ın, Halkapınar’dan sonraki ikinci kesişme noktasıdır ve özellikle Güney yönünden gelen yolcuların, İzmir Metrosu’na aktarma yaparak Konak yönüne ulaşmalarında büyük kolaylık sağlamıştır. Günde 550 bin yolcu hedefine doğru ilerleyen İZBAN’ın, Cumaovası’ndan sonraki istasyonları olan Develi, Tekeli, Pancar, Kuşçuburun, Torbalı,Tepeköy, Sağlık ve Selçuk’un açılmasıyla birlikte hat uzunluğu 136 kilometreyi buldu.

  Kuzeyde Bergama’ya kadar uzanacak olan İZBAN hattı, proje tamamlandığında 185 kilometreye ulaşacaktır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Torbalı Tepeköy Selçuk İzban Saatleri | Torbalı Rehberi

  Tepeköy’den Selçuk’a İzban ile seyahat yaklaşık 23 dakika sürmektedir.

  Sırasıyla Tepeköy, Sağlık, Belevi, Selçuk istasyonları vardır.

  Her gün karşılıklı 14 sefer vardır.

  Tepeköy’den Selçuk İzban Saatleri

  Selçuk’dan Tepeköy İzban Saatleri

  Yazı kaynağı : www.torbalirehberi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap