Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  top yuvarlama oyunu nasıl oynanır

  1 ziyaretçi

  top yuvarlama oyunu nasıl oynanır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Top yuvarlama | Çocuklar için oyunlar

  Top yuvarlama | Çocuklar için oyunlar

  MALZEMELER

  NASIL OYNANIR?

  Öncelikle çocuğunuzla beraber tuvalet kâğıdı rulolarını ikiye bölünüz. Böldüğünüz bu parçaların üzerine 1’den 10’a kadar sırası ile sayıları yazınız ve karmaşık bir şekilde ayakkabı kutusu kapağı içerisine yapıştırınız. Sonrasında çocuğunuzdan pamuk topu sırası ile rulolar içerisinden yuvarlamasını isteyiniz. Dilerseniz daha sonradan bu oyunu sayıların değerlerini büyülterek veya beşer beşer sayma halinde ilerleyen şekilde kullanabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  Top Oyunları

  Çocuklar yan yana dizilirler. En baştaki çocuğun eline top verilir. Çocuk topu iki eliyle yukarıya doğru atar ve tutar. Her tutuşunu bir rakam,bir gün ya da bir ay ismi ile ifade eder. Çocuklar, topu iki elle yukarı atıp tutma becerisini kazandıktan sonra, oyun aşağıda belirtildiği şekilde çeşitlendirilebilir:
  Topu tek elle yukarıya atıp tek elle yakalama, topu sağ elle yukarı atıp, sol  elle yakalama ve topu yerde sıçratarak yakalama gibi.

  Yazı kaynağı : www.acevokuloncesi.org

  Top Yuvarlama

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap