Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  toki tuzla engelli kura sonuçları

  1 ziyaretçi

  toki tuzla engelli kura sonuçları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İstanbul TOKİ Tuzla kura sonuçları ve isim listesi | 17 Mart 2023 İstanbul Tuzla TOKİ kura çekilişi ne zaman, saat kaçta başlayacak? İşte T.C kimlik no ile toki.gov.tr sonuç ekranı...

  İstanbul TOKİ Tuzla kura sonuçları ve isim listesi | 17 Mart 2023 İstanbul Tuzla TOKİ kura çekilişi ne zaman, saat kaçta başlayacak? İşte T.C kimlik no ile toki.gov.tr sonuç ekranı...

  TOKİ kura sonuçları yalnızca E-Devlet üzerinden erişime açılan ekran aracılığıyla sorgulanabiliyor. Sonuçların o ekran üzerine eklenmesi ise ortalama 1 gün sürebiliyor.

  TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  İstanbul Tuzla TOKİ kura çekilişi sonuç sorgulama! TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları açıklandı mı, Tuzla TOKİ isim listesi nasıl sorgulanır, TOKİ çekilişi canlı nereden izlenir?

  İstanbul Tuzla TOKİ kura çekilişi sonuç sorgulama! TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları açıklandı mı, Tuzla TOKİ isim listesi nasıl sorgulanır, TOKİ çekilişi canlı nereden izlenir?

  TOKİ TUZLA KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2023 AÇIKLANDI MI, TUZLA TOKİ ÇEKİMİ YAPILDI MI?

  TOKİ Tuzla kura sonuçları için aşağıda yer alan bağlantıdan e-Devlet ekranına girerek, T.C. Kimlik numarası ve şifrenizle sistemde sorgulama yapabilirsiniz. İsminiz çıkmışsa çekilişlerden sonraki birkaç gün içerisinde sisteme yüklenir.

  TOKİ İSTANBUL TUZLA KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  TOKİ Tuzla sonuç emekli genç isim listesi! TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları sorgulama ekranı! TOKİ ev çıktı mı?

  TOKİ Tuzla sonuç emekli genç isim listesi! TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları sorgulama ekranı! TOKİ ev çıktı mı?

  İstanbul Tuzla TOKİ kura sonuçları isim listesi! Emekli, genç Tuzla İstanbul TOKİ kura çekiliş sonucu sorgulama ekranı erişime açılıyor. TOKİ’nin İstanbul’un Tuzla ilçesinde inşa edeceği 20 bin 920 konutta çekilişler başlıyor. ‘İlk Evim’ projesi kapsamında İstanbul çekilişleri 16 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında tamamlanacak. Haberimizden TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları asil yedek isim listesine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

  İSTANBUL TUZLA TOKİ KURA SONUÇLARI

  Aşağıdaki bağlantıdan e-Devlet ekranına girerek, T.C. Kimlik numarası ve şifrenizle sistemde sorgulama yapabilirsiniz. İsminiz çıkmışsa çekilişlerden sonraki birkaç gün içerisinde sisteme yükleneceği tahmin ediliyor. Bu nedenle sık sık kontrol yapmakta fayda bulunuyor. Aşağıdaki yayını takip ederek TOKİ İstanbul Tuzla kura sonucunu öğrenebilirsiniz.

  TOKİ İSTANBUL TUZLA KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  İSTANBUL’DA 50 BİN KONUT ÇEKİLİŞİ YAPILACAK

  "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesinde, konut ve arsalar için 7 Kasım 2022'de Ardahan ve Şırnak'la başlayan kura çekimleri, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ertelenmişti.

  Ara verilen kura çekimlerine İstanbul ile devam edilecek.

  İstanbul için 50 bin sosyal konutun kurası Tuzla, Çatalca, Selimpaşa, Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçeleri için 16 Mart-19 Nisan tarihlerinde noter huzurunda çekilecek.

  Tuzla'daki 20 bin 920 hak sahibi için 16 Mart'ta, Çatalca'daki 540 ve Selimpaşa'daki 200 hak sahibi için 30 Mart'ta, Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçelerindeki 28 bin 340 hak sahibi için ise 1-19 Nisan tarihlerinde çekiliş yapılacak.

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İlk Evim'de İstanbul zamanı. 50 bin sosyal konutumuz için 16 Mart'ta kuraları çekmeye başlıyoruz. 250 bin sosyal konut projesi kura çekimleri, 81 ilde 3,5 ayda tamamlanarak İstanbul ile son bulacak." ifadelerine yer verdi.

  ÖDEMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  TOKİ taksitleri sözleşme imzalama sürecinin akabindeki ay itibariyle başlayacak. Sözleşme, kura sonrası imzalanacak. Kura çekiminin Kasım ayında gerçekleşmesi durumunda, talihliler sözleşme imzalama süreci için bankalara çağrılacak. Sonraki ay ise taksit ödemeleri başlayacak.

  Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin tespit edeceği ve ilan edeceği tarihlerde Bankada (Sözleşme imzalanacak Şubeler ilan edilecektir.) Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

  Sözleşme imzalama aşamasında; Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

  Hane halkı gelirinin (Kendisi, eşi ve 18 yaş altı çocukları) en fazla net 16.000₺ (İstanbul için 18.000₺) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri (Başvuru tarihi itibariyle),

  Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) "Belgeyi"

  Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren "Belgeyi"

  Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

  TUZLA’DA HAZIRLIKLAR YAPILDI

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliğiyle hayata geçirilen "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında Tuzla'da yapılacak konutlar için 16 Mart'ta başlayacak kura çekimlerinin hazırlıkları Tuzla Belediyesince yapılıyor.

  Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Noter huzurunda 20 bin 920 konut için çekilecek ve 29 Mart'ta sona erecek kuralar öncesinde Tuzla Marina'ya belediye ekipleri tarafından kurulan çadırlar havadan görüntülendi.

  Açıklamada görüşlerine yer verilen Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, depreme hazır olabilmenin en önemli tedbirlerden olduğunu belirtti.

  Yazıcı, 1970'lerde ve daha eski zamanlarda yapılan tüm bina stoklarının tamamını yenileyip fay hattına en yakın ilçe olarak depremi hazır bir şekilde karşılamak istediklerini kaydederek, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bir kişinin bile canını kaybetmeyeceği bir gelecek inşası için hep birlikte başladık. Deprem bölgesinde yaralarımızı sararken geleceğe yönelik 'İlk Evim, ilk İş Yerim' projesiyle ev sahibi olabilmek, depreme hazır bir bina stoku ile depremi karşılamak için hep birlikte bir ve beraber olacağız." ifadelerini kullandı.

  İstanbul'da yapılacak 50 bin sosyal konutun kurası Tuzla, Çatalca, Silivri (Selimpaşa), Arnavutköy, Başakşehir, Esenler'de 16 Mart-19 Nisan'da noter huzurunda çekilecek. Proje kapsamında Tuzla'ya yapılacak 20 bin 920 konutun kura çekilişine Tuzla Belediyesi ev sahipliği yapacak.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap