Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  toki parasını yatırmayı unuttum ne yapmalıyım

  1 ziyaretçi

  toki parasını yatırmayı unuttum ne yapmalıyım bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ Para İadesi Şikayetleri - Şikayetvar

  e devlet TOKİ başvurusu yaptım süre bitmeden vazgeçebilir miyim? TOKİ başvuru iptali nasıl yapılır? - Yeni Şafak

  e devlet TOKİ başvurusu yaptım süre bitmeden vazgeçebilir miyim? TOKİ başvuru iptali nasıl yapılır? - Yeni Şafak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrıntılarını açıkladığı sosyal konut projesi kapsamında 500 bin sosyal konut, 250 bin konut arsası ve 50 bin iş yeri yapılacak. Projenin ilk etabında yapımına başlanacak 250 bin sosyal konut, 2 yıl içinde tamamlanacak.

  E devlet TOKİ başvurular "şehit aileleri, terör, harp ve vazife malulleri", "en az yüzde 40 engelli vatandaşlar", "emekliler", "18-30 yaş arasındaki gençler" ve "diğer alıcı adayları" olmak üzere 5 kategoride kabul edilecek. Başvurular 14 Eylül 2022 Çarşamba günü bankalar aracılığıyla ve e-devlet aracılığıyla alınmaya başlandı. TOKİ sosyal konutları son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2022. TOKİ'nin sosyal konut projesine yoğun ilgi devam ediyor.

  E devlet TOKİ başvurusu: Milyonları buldu

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Saat 09.00 itibarıyla başvuru sayısı tam olarak 3 milyon 466 bin 250" açıklamasında bulundu. TOKİ sosyal konut başvuru şartlarını yerine getiremeyen vatandaşlar ise TOKİ başvurusunu iptal etmek istiyor. Peki TOKİ başvuru iptali nasıl yapılır? TOKİ başvurusu iptal edilince para iadesi yapılır mı?

  TOKİ başvurusu iptal edilebilir mi, TOKİ başvuru iptali nasıl yapılır?

  TOKİ başvuru yaptıktan sonra vazgeçersem ne olur? Başvuru ücretini geri alabilir miyim?

  Haklarınız iptal edilir. Başvuru bedeli ödeyenlere bu bedel geri ödenir. Ancak, talep örgütlenmesi çerçevesindeki uygulamalarda ihale işlemleri talebe göre başlatılacağı için başvuruda bulunduktan sonra vazgeçenlere başvuru bedeli geri ödenmemektedir. Yine talebin fazla olduğu bazı projelerde de vazgeçenlere başvuru bedelinin geri ödenmeyeceğine dair hüküm sözleşmeye konulabilmektedir.

  TOKİ’nin emekliler için satışa sunacağı konutlara sadece Bireysel Emeklilik ile emekli olan vatandaşlar başvuru yapabilir mi?

  Hayır. TOKİ’nin emekliler için satışa sunacağı konutlara başvuru yapabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olma şartı aranır.

  TOKİ başvuru işlemlerini benim adıma başkası yapabilir mi?

  Sizin adınıza bir başkası vekaletname yoluyla başvuruda bulunabilir.

  TOKİ vekaletnamesinde hangi konuların yer alması gerekiyor?

  TOKİ Başkanlığı’nca satışa sunulan konutlardan satın almak üzere başvuruda bulunmaya, Konut seçmeye, Gayrimenkul satış sözleşmesi imzalamaya, Satın almış olduğum konutun peşinatını ödemeye ve borçlanmaya, Taksitlerini yatırmaya, Konutu teslim almaya, Damga Vergisi, KDV, banka komisyonu ve diğer masrafları yatırmaya, Konut seçim, konut teslim tutanağı, konut tespit föyünü ve bu husustaki tüm evrakları imzalamaya yetkilidir hükümlerinin bulunması gerekir.

  TOKİ'den satın alacağım konutu seçebilecek miyim?

  Konut hakkı ve konut belirleme kurası birlikte yapılmaktadır. Ancak başvuruların konut sayısından fazla olmaması halinde kuraya gidilmemekte, konut seçim hakkı, başvuru sırasına göre kullandırılmaktadır.

  Başvuracağım/satın aldığım konut inşaat aşamasında ise konutların bitmiş haliyle ilgili nasıl bilgi edinebilirim?

  Konut tipi, kat planları, blok ön görünümleri ve yerleşim planı, İdarenin internet sitesinde, duyurularla birlikte yayınlanmaktadır.

  TOKİ başvuru şartları neler?

  Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  TOKİ’ye başvurdum mesaj gelmedi ne yapmalıyım? TOKİ başvuru mesajı neden gelmedi, sosyal konut başvuru SMS ne zaman gelir? - Yeni Şafak

  TOKİ 2022 başvuru ücreti yatırma nasıl yatırılır, nereye 2022? Halk Bankası, Ziraat internetten TOKİ para yatırma ve ödeme!

  TOKİ 2022 başvuru ücreti yatırma nasıl yatırılır, nereye 2022? Halk Bankası, Ziraat internetten TOKİ para yatırma ve ödeme!

  TOKİ Sosyal Konut Projesi başvuruları başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından ev sahibi olmak isteyenler kamu bankalarına yöneldi. Başvuru sayısı şimdiden itibarıyla 2 milyona yaklaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Amacımız, ilk etap konutlarını azami 2 yıl içinde bitirip hak sahibi vatandaşlarımıza teslim etmektir. Hedefimiz tüm il ve ilçelerimizde 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin iş yeri yapmak." ifadelerinde bulundu. Buna göre, konut projesinde ilk etap konutlarının 2 yıl içerisinde bitmesi planlanıyor. Projenin de 5 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Peki, TOKİ ödemesi nasıl yapılır, TOKİ Halk Bankası, Ziraat 500 TL ödeme nasıl yapılır? İşte TOKİ başvuru ücreti yatırma ve ödeme hakkında merak edilenler…

  Halk Bankası, Ziraat TOKİ ödemesi nasıl yapılır, TOKİ 500 TL nereye yatacak?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının devamında 2+1 ve 3+1 konutların aylık ödemeleriyle ilgili detay verdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Vatandaşlarımız toplam 608 bin lira fiyata sahip, 2 artı 1 konutlarımıza aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle sahip olabilecekler.

  Toplam 850 bin liralık 3 artı 1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle yapılabilecektir" ifadelerinde bulundu.

  Proje kapsamında satışa sunulacak 100 bin arsa, elektrik, su ve doğal gaz altyapıları tamamlanmış, imar planları bulunan ve inşaat yapmaya hazır şekilde teslim edilecek.

  Başvuru bedeli 500 lira olarak belirlenen kampanyadan faydalanmaya hak kazananlar bu arsalar üzerine kendi evlerini yapabilecek.

  Konutlar hak sahiplerine %10 peşinat ve 240 ay vade ile satılacak.

  Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı dikkate alınarak İdarece tespit edilen oranda artırılacaktır. İlk dönemsel artış sözleşme tarihine göre İdarece belirlenecektir. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

  Başvuru şartlarını taşıyanlar arasında kura çekilecek.

  TOKİ başvuru ücreti yatırma ve 500 TL ödeme

  Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir. Başvuru için vatandaşlardan istenen şartlar şu şekildedir:

  T.C. vatandaşı olması,

  Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması,

  Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,

  İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),

  Bir hane halkı adına, tek başvuru yapılması,

  Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,

  Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap