Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  toki ne zaman teslim edilecek 2022

  1 ziyaretçi

  toki ne zaman teslim edilecek 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ sosyal konut teslim tarihi belli oldu mu, konutlar ne zaman bitecek? 2022 TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek?

  TOKİ sosyal konut teslim tarihi belli oldu mu, konutlar ne zaman bitecek? 2022 TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek?

  TOKİ EVLERİ NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

  81 ilde inşa edilecek TOKİ konutlarının teslim tarihi net olarak belirlenmedi. Ancak TOKİ sosyal konut projesi kapsamında inşa edilen 250 konutun 2 yıl içerisinde teslim edilmesi hedefleniyor.

  Başkan Erdoğan konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

  Sosyal konut projesinin ilk temelini yılbaşında atıyoruz. Yatay mimari esasıyla, zemin artı 5, depreme dayanaklı şekilde inşa edeceğimiz bu projeler ülkemizin her yerinde devam edecektir.

  Bu kampanyanın vatandaşımızı çok çok olumlu istikamette etkileyeceğine inanıyoruz. Burada sadece konut değil, aynı şekilde arsa projemiz var. 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsası içeriyor. İcabında vatandaş, 'Ben kendim yapacağım' diyorsa onlara da 'Buyur kardeşim, 100 bin arsa var, kendin de yapabilirsin' diyoruz.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  TOKİ evleri ne zaman, hangi tarihte teslim edilecek? İşte TOKİ 2+1 ve 3+1 dairelerin teslim tarihi

  TOKİ evleri ne zaman, hangi tarihte teslim edilecek? İşte TOKİ 2+1 ve 3+1 dairelerin teslim tarihi

  TOKİ EVLERİ NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

  TOKİ sosyal konut projesi kapsamında inşa edilecel konut, konut arsası ve iş yerlerinin 2 yılda tamamlanması hedefleniyor.

  Ayrıca TOKİ sosyal konut projesi ile ilgili detayları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu bilgileri verdi:

  "Sosyal konut projesinin ilk temelini yılbaşında atıyoruz. Yatay mimari esasıyla, zemin artı 5, depreme dayanaklı şekilde inşa edeceğimiz bu projeler ülkemizin her yerinde devam edecektir.

  Hedefimiz 81 ilimizde 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut. 250 bin konut amaçlı arsa. Vatandaş der ki bana altyapısı yapılmış arsa verin, ben kendim yapacağım. 50 bin iş yeri yaparak milletimizin istifadesine sunmaktır."

  TOKİ taksitleri ve ödeme planı nasıl? TOKİ sosyal konut peşinat ücreti ne kadar, belli oldu mu?

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  TOKİ evleri ne zaman, hangi tarihte teslim edilecek 2022? TOKİ ilk ödemeleri ne zaman başlar? TOKİ teslim tarihi!

  TOKİ evleri ne zaman, hangi tarihte teslim edilecek 2022? TOKİ ilk ödemeleri ne zaman başlar? TOKİ teslim tarihi!

  Sosyal konut projesi başvuruları başladı. TOKİ evleri ne zaman teslim edileceği ve TOKİ ilk ödemeleri ne zaman başlar vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bakan Kurum konuya ilişkin açıklamada bulundu. TOKİ evleri ne zaman, hangi tarihte teslim edilecek 2022? TOKİ ilk ödemeleri ne zaman başlar? TOKİ teslim tarihi! Detaylar haberimizdedir…

  Yüzyılın konut projesinin detaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından bugün ilk başvurular başladı. E- devlet ve bankalar aracılığıyla alınan başvurulara kısa süre içerisinde yüz binlerce kişi başvurdu. Son rakamlara göre 705 bin kişi, konut projesi için işlemlerini tamamladı. Başvuruların yanı sıra teslim tarihleriyle ilgili detaylar da merak ediliyordu.

  Başvuruların başlamasının ardından bir günde 705 bin kişinin başvurduğu sosyal konut projesinin teslim tarihi netlik kazandı. Bakan Kurum canlı yayında yaptığı açıklamada, konutların anahtarlarının 2 yıl içerisinde sahiplerine verileceğini belirtti.

  TOKİ HANGİ TARİHTE TESLİM EDİLECEK?

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında anahtar teslim tarihleriyle ilgili soru işaretlerini giderdi. Kurum, "Başvuruların akabinde kura süreci başlayacak. 10 Ekim'de ihalelerimizi yapmaya başlayacağız. 2 yıl içerisinde de vatandaşlarımıza teslim etmeyi planlıyoruz. Bu projenin ilk etabının maliyeti 422 milyar lira. Maliyetten yüzde 40 indirim yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

  Bakan Kurum'un açıklamalarından diğer satır başlıkları ise şu şekilde: "Son durum programa çıkmadan önce 705 bin rakamına ulaştık. Sürekli artıyor. Yine burada TC No'ları sonu 0 ile olanlar başvuruyor şu an. Büyük bir ilgi var. Dün Cumhurbaşkanımız yüz yılın konut kampanyasını tüm Türkiye ile paylaştı. 609 ilçede 81 ilde... Tüm Türkiye'den bize teşekkür yağdı.

  2023-2028 yıllarını içeren hem sosyal devletin vatandaşa yapacakları, hem istihdam adına 5 yıllık süreçte ortaya konmuş hedef. İlk etabı dün lansmanını gerçekleştirdiğimiz süreçte 250 bin sosyal konut yapacağız. 100 bin arsayı vatandaşlarımıza sunuyoruz, yine bu kapsamda 10 bin adet iş yerini sunmuş oluyoruz.

  Konut arsası ile iş yeri başvurusu henüz başlamadı. 10 Ekim ile 7 Kasım arasında başlayacak. 705 bin rakamı 250 bin sosyal konuta yapılan başvuru. 31 Ekim'de sosyal konutla ilgili başvurular sona erecek.

  TOKİ evleri ne zaman, hangi tarihte teslim edilecek 2022? TOKİ ilk ödemeleri ne zaman başlar? TOKİ teslim tarihi!

  TOKİ İLK ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLAR?

  TOKİ ilk ödemeleri, ilk taksit ödemesi sözleşme imzalama tarihini takip eden 4. ay itibariyle başlar.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap