Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  toki istanbul kura ne zaman 2022

  1 ziyaretçi

  toki istanbul kura ne zaman 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İl il TOKİ kura çekimi takvimi güncel 2022: İzmir, Ankara ve İstanbul TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak, sonuçlar nasıl açıklanacak?

  İl il TOKİ kura çekimi takvimi güncel 2022: İzmir, Ankara ve İstanbul TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak, sonuçlar nasıl açıklanacak?

  Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde;

  13-14-15-16 Kasım Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba: Şanlıurfa 7 bin 100 konut için kura çekimi yapılacak.

  14 Kasım: Ağrı

  15 Kasım: Hakkari

  16 Kasım: Bitlis

  17 Kasım: Muş, Kilis

  18 Kasım: Bingöl, Gaziantep

  19-20 Kasım: Erzurum

  19-20-21-22-23 Kasım: Gaziantep

  NOT: Erzurum Tekman ve Şenkaya Avşar'da başvuru sayısı az olduğu için 110 konutta kura çekimi yapılmayacak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Ankara ve İstanbul TOKİ kura çekilişi ne zaman 2022? Noter huzurunda Youtube üzerinden canlı izlenecek

  TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2022? İstanbul TOKİ 2+1, 3+1 kura sonuçları ve isim listesi açıklandı mı?

  TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2022? İstanbul TOKİ 2+1, 3+1 kura sonuçları ve isim listesi açıklandı mı?

  TOKİ İstanbul kura sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu başvuru yapan vatandaşlar tarafında takip ediliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ, binlerce vatandaşı ev sahibi yapacak. İnşa edilecek olan 250 bin sosyal konuta başvurular, 14 Eylül- 31 Ekim tarihlerinde Halk Bankası, Ziraat Bankası veya e-Devlet üzerinden gerçekleşti. 5 milyon 135 bin 324 kişinin başvurduğu TOKİ'de, kura çekim tarihleri dört gözle bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilk kura çekimleri Şırnak ve Ardahan’da başladığını duyurdu. 7-16 Kasım tarihlerinde 22 bin 57 konutun kura çekim işlemleri ise devam edecek. Peki,  İstanbul TOKİ 2+1, 3+1 kura sonuçları ve isim listesi açıklandı mı? İstanbul TOKİ kura sonucu nasıl, nereden öğrenilir? İşte sonuç ekranı...

  TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN? 

  İstanbul TOKİ çekilişi ile ilgili net bir tarih paylaşılmazken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yaptığı açıklamaya Şırnak ve Ardahan’daki çekilişlerin ardından Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 5 il, Doğu Anadolu Bölgesi’nde 7 ilde olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ildeki 22 bin 57 konutun kura çekimleri gerçekleştirilecek.

  2023’ün ilk çeyreğine kadar konut ve arsalar için tüm kuraların çekilmesi ve hak sahiplerinin belirlenmesi planlanıyor.

  Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum, etap etap yapılacak TOKİ sosyal konut projesi kura çekiminin kasım ayında başlayacağını, 2023 mart ayında sona ereceğini duyurdu.

  TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Kasım'ın ilk haftası başlayacak kura çekimlerinin ilk etapta 250,000 konutu kapsayacağını açıkladı.

  Noter huzurunda ve canlı yayında gerçekleştirilecek kura çekilişi, TOKİ’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilecek. Kura sonrası ev sahibi olmaya hak kazanan talihlilerin isim listesine TOKİ'nin resmi adresinden ulaşılabilecek. 

  Bakan Kurum’un paylaştığı tabloya göre;

  9 Kasım’da 550 konut için Iğdır ve 1850 konut için Batman’da TOKİ kura sonuçları belli olacak.

  10 Kasımda 1480 konut için Ağrı’da,

  10-11 Kasımda 2 bin 550 konut için Mardin’de,

  11-12 Kasımda 2 bin 800 konut için Van’da,

  13-14-15-16 Kasımda 7 bin 100 konut için Şanlıurfa’da,

  15 Kasımda 804 konut için Hakkari’de

  16 Kasımda 1250 konut için Bitlis’te kura çekimi yapılacak. Kura çekimi noter huzurunda yapılacak ve canlı yayınlanacak. 

  TOKİ KURA SONUÇLARI CANLI İZLE

  TOKİ IĞDIR KURA SONUÇLARI SAAT KAÇTA, CANLI YAYIN NASIL İZLENİR?

  Iğdır için TOKİ kuraları 10 Kasım tarihinde saat 09.00’da başlayacak. TOKİ kura çekimi Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak. TOKİ kura canlı yayını www.toki.tv adresinde veya resmi YouTube kanalından izlenilecek.

  TOKİ BATMAN KURA SONUÇLARI SAAT KAÇTA, CANLI YAYIN NASIL İZLENİR?

  Batman TOKİ kura çekimi 9 Kasım tarihinde saat 09.00’da başlayacak. TOKİ kura çekimi Batman 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'nde yapılacak. TOKİ kura canlı yayını www.toki.tv adresinde veya resmi YouTube kanalından izlenilecek.

  TOKİ VAN SONUÇLARI SAAT KAÇTA, CANLI YAYIN NASIL İZLENİR?

  Van TOKİ kura çekimi 11-12 Kasımda saat 09.00’da başlayacak. TOKİ kura canlı yayını www.toki.tv adresinde veya resmi YouTube kanalından izlenilecek.

  TOKİ ŞANLIURFA VAN SONUÇLARI SAAT KAÇTA, CANLI YAYIN NASIL İZLENİR?

  Şanlıurfa TOKİ kura çekimi 13-14-15-16 Kasımda saat 09.00’da başlayacak. TOKİ kura canlı yayını www.toki.tv adresinde veya resmi YouTube kanalından izlenilecek.

  SİİRTTE TOKİ KURA ÇEKİMİ YAPILDI

  Siirt’te TOKİ ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında 950 konut için kura çekimi yapıldı.

  ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında Siirt merkez ile ilçeleri Baykan, Tillo ve Eruhta 950 konut için kura çekimi yapıldı. Siirt Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekiminde Vali Osman Hacıbektaşoğlu, TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca ve başvuruda bulunanlar yer aldı.

  Vali Hacıbektaşoğlu burada yaptığı konuşmada, Siirt il genelinde yapılacak olan 950 adet konuta, 5 bin 107 vatandaşımız başvuru yapmıştır. İlimiz merkez ilçesinde 629 konuta 4 bin 643 başvuru, Baykan ilçesinde 150 konuta 267 başvuru, Tillo ilçesinde 124 konuta 164 başvuru ve Eruh ilçesinde 47 konuta 33 başvuru gerçekleşmiştir dedi. DHA

  TOKİ SOSYAL KONUT ÖDEME PLANI NASIL OLACAK?

  500 bin konut ve 250 bin konutluk arsa ile 50 bin işyerinden oluşacak projenin detayları önceki gün açıklanmıştı.

  Konutların maliyeti üzerinden yüzde 40 indirim yapılacak projede, 2+1 dairelerin bedeli 608 bin TL idi. Aylık taksitler ise 240 ay vade ile 2 bin 280 TL olarak belirlendi. 3+1 dairelerin fiyatının ise 851 bin TL olduğu projede, bu dairelere de aylık taksit 3 bin 187 TL olarak belirlenmişti.

  Peşinat oranını fazla ödeme imkanı bulunmakta olup, tamamen de kapatılabilir. Vadede kısaltma imkânı bulunmuyor.

  TOKİ ÖDEMELERİNDE YÜZDE 25 İNDİRİM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ ödeme planı hakkında açıklamada bulundu.
  “TOKİ'den ev veya iş yeri alıp, geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları faydalanabilecek. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim'e kadar sürecek. Orada da inşallah kolaylaştırıcı olacağız.”

  TOKİ TAKSİTLERİ SABİT Mİ?

  Hak sahiplerine konutlar;

  %10 peşinat ve 240 ay vade ile satılacak.

  Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı dikkate alınarak İdarece tespit edilen oranda artırılacak. İlk dönemsel artış sözleşme tarihine göre İdarece belirlenecek.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 2022 || TOKİ İstanbul, Ankara, İzmir kura çekimi ne zaman, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

  TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 2022 || TOKİ İstanbul, Ankara, İzmir kura çekimi ne zaman, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

  TOKİ kura çekilişinin ardından sonuçlar https://a.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden paylaşılıyor. Adaylar T.C. Kimlik No ile sonuçlara ulaşabiliyor.

  TOKİ KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap