Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  toki ilk evim kura sonuçları istanbul

  1 ziyaretçi

  toki ilk evim kura sonuçları istanbul bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI CANLI İZLE | 2+1, 3+1 Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri, Tuzla TOKİ İstanbul kura çekilişi isim listesi canlı yayın izle ekranı

  TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI CANLI İZLE | 2+1, 3+1 Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri, Tuzla TOKİ İstanbul kura çekilişi isim listesi canlı yayın izle ekranı

  TOKİ KURA ÇEKİMİ NASIL İZLENİR?

  TOKİ kura çekimi canlı yayını, TOKİ'nin resmi Youtube kanalından canlı olarak yayımlanmakta. "Canlı" sekmesi üzerinden konutların kura çekimini izleyebilirsiniz.

  Aynı zamanda; internet üzerinden TOKİ'nin resmi televizyonundan da canlı izleyebilirsiniz.

  TOKİ TUZLA KURA ÇEKİMİ CANLI YAYIN

  İŞTE İLÇE İLÇE TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİMİ TARİHLERİ TAKVİMİ!

  Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında TOKİ İstanbul Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla, Silivri ilçelerinde toplam 50.000 konut inşa edecek.

  Çekiliş, Tuzla ilçesi ile başlayacak.

  İşte ilçe ilçe TOKİ İstanbul kura tarihleri takvimi şöyle:

  16-29 Mart 2023: Tuzla 20 bin 920 konut

  30 Mart 2023: Çatalca 540 konut

  30 Mart 2023: Silivri Selimpaşa 200 konut

  1-19 Nisan 2023: Arnavutköy, Başakşehir, Esenler 28 bin 340 konut

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  TOKİ 2023 İstanbul TUZLA kura çekimi CANLI YAYIN İZLE! TOKİ Tuzla kura sonuçları sorgulama e-devlet

  TOKİ 2023 İstanbul TUZLA kura çekimi CANLI YAYIN İZLE! TOKİ Tuzla kura sonuçları sorgulama e-devlet

  TOKİ 2023 İstanbul TUZLA kura çekimi CANLI YAYIN İZLE! TOKİ Tuzla kura sonuçları sorgulama e-devlet

  TOKİ İstanbul kura çekimi için beklenen açıklama geldi. TOKİ İstanbul Tuzla kura çekimi tarihleri açıklandı. Aynı zamanda Çatalca, Silivri Selimpaşa, Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler TOKİ kuraları tarihleri de duyuruldu. Peki, İstanbul Tuzla TOKİ kura çekimi ne zaman, saat kaçta? TOKİ İlk Evim sosyal konut Tuzla kura sonuçları sorgulama e-devlet sayfası!

  TOKİ İstanbul kuraları için başvurularını tamamlayan binlerce adayın beklediği açıklama Bakan Murat Kurum’dan geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bakan Kurum Tuzla, Çatalca, Silivri Selimpaşa, Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler TOKİ kura tarihlerini açıkladı.

  TOKİ İSTANBUL TUZLA KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  20 bin 920 hak sahibinin belirleneceği İstanbul Tuzla TOKİ kura çekimi 16-29 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak. Kura çekilişi TOKİ’nin Youtube sayfasından canlı olarak izlenebilecek. Çekilişler 16 Mart 2023 tarihinde saat 10.00’da başlayacak, 29 Mart'a kadar devam edecek.

  TOKİ YOUTUBE SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  TOKİ ÇATALCA, SİLİVRİ, ARNAVUTKÖY, BAŞAKŞEHİR, ESENLER KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

  Bakan Kurum’un sosyal medya hesabından paylaştığı bilgilere göre Çatalca için 30 Mart’ta, Silivri Selimpaşa için 30 Mart’ta ve Arnavutköy, Esenler, Başakşehir içinse 1-19 Nisan tarihleri arasında kura çekimi yapılacak.

  İSTANBUL TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA

  Kura çekimini canlı olarak izleyemeyecek olan kişiler ise çekiliş tamamlandıktan sonra TOKİ’nin resmi internet adresi üzerinden sorgulama yapabilecekler.

  TOKİ KURA SONUCU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  E-DEVLET TOKİ SONUCU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  BAŞVURU ÜCRETİ İADESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

  "Başvuru dönemi içinde" başvuru bedelini alarak başvurusunu iptal edebilir. Daha sonra asil hak sahibi olmayanların başvuru bedelleri kuradan sonra 5 işgünü sonra iade edilecek. Başvurusu iptal edilenler de kurayı beklemeden başvuru bedelini iade alabilecekler.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  İSTANBUL TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2023 | İstanbul TOKİ Kura Çekilişleri Ne Zaman? TOKİ İstanbul Kura Çekimi Tarihleri (Takvim)

  İSTANBUL TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2023 | İstanbul TOKİ Kura Çekilişleri Ne Zaman? TOKİ İstanbul Kura Çekimi Tarihleri (Takvim)

  İstanbulTOKİ kura sonuçları isim listesi 2023 sorgulamaları başladı. Yeni TOKİ kura çekimi takviminin açıklanmasından sonra İstanbul TOKİ kura çekilişleri için geri sayım başladı. TOKİ İstanbul kazananları isim listesini sorgulamak içine-Devlet toki.gov.tr duyurular sayfası kullanılabilir. Toplamda 50 bin konutun yükseleceği ve 2 yıl içerisinde anahtar teslim yapılması planlanan İstanbul TOKİ evleri için geçtiğimiz aylarda Tuzla Aydınlı Mahallesi kura çekimi yapılarak TOKİ başvurusu kabul edilenler listesi açıklanmıştı. Gözler artık TOKİ İstanbul Arnavutköy, , Başakşehir, Esenler, Çatalca, ve Silivri kura çekimine çevrildi. 250 bin sosyal konut projesi kapsamında 2+1 3+1 İstanbul TOKİ kura çekim takvimi ise kısa bir süre içerisinde gün yüzüne çıkıyor. TOKİ İstanbul sonuçları kura listesi TOKİ'nin YouTube kanalı üzerindeki canlı yayın ekranı üzerinden de anlık olarak izlenebiliyor. Başvuruların tamamlandığı ve büyük bir merakla beklenen İstanbul TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak, TOKİ İstanbul çekilişi hangi tarihte yapılacak? İşte 2023 TOKİ İstanbul Kura Çekimi Tarihleri!

  İSTANBUL TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2023 

  Sosyal konut projesinde sıra İstanbul'a geliyor. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Bugüne kadar TOKİ başvurusu kabul edilenler Ankara, Konya, Samsun, Adana, Mersin, Balıkesir, Bursa, Trabzon, Ordu, Giresun ve Erzurum gibi illerde belli oldu. Tüm illerde TOKİ kura çekilişi işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul TOKİ kura çekiminin gerçekleştirilmesi bekleniyor. TOKİ İstanbul Arnavutköy, Esenler, Başakşehir, Çatalca ve Silivri TOKİ sonuçları kura çekilişi sonrasında T.C no ile giriş yapılarak e-Devlet duyurular sayfasından öğrenilebilir. TOKİ sıra no ve başvuru numarası ile İstanbul TOKİ kura listesi sorgulaması yapılabilir. 

  İSTANBUL TOKİ BAŞVURU KABUL LİSTESİ

  İstanbul TOKİ kura listesi kabul edilenler açıklandı. Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler için TOKİ konut başvurusu kabul edilenlerin isimleri TOKİ'nin resmi internet adresi üzerinden paylaşıldı. Avrupa Yakası 28 bin 340 sosyal konut için başvuru yapıldığı görüldü. İstanbul TOKİ başvuru kabul listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİLİŞLERİ NE ZAMAN?

  TOKİ kura çekimi takvimi her haftanın başında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayınlanıyor. Bu kura takvimine göre canlı yayında belirlenen iller için kura çekilişi gerçekleştiriliyor. Bugüne kadar Kayseri, Malatya, Isparta, Antalya, Muğla, Artvin, Çorum, Kütahya, Van ve Manisa gibi iller için TOKİ kura çekimigerçekleştirildi. Yeni TOKİ kura çekilişi takvimine göre de İstanbul kura tarihleri belli olacak. Hali hazırda İstanbul TOKİ kura çekim tarihi açıklanmadı. Ancak 2+1 3+1 50 bin konutun inşa edileceği İstanbul'da TOKİ çekilişlerinin başlamasına sayılı günler kaldı diyebiliriz. 

  İlk Evim İlk İş Yerim adlı 250 bin sosyal konut hak sahibi belirleme kurasında sıra İstanbul'a geldi. İstanbul için kura çekilişlerinin yapılacağı tarih açıklandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmi sosyal medya hesabından TOKİ İstanbul kura tarihleri takvimini paylaştı. Bakan Kurum, açıklamasında ''İlk Evim'de İSTANBUL zamanı! 50 bin sosyal konutumuz için 16 Mart'ta kuraları çekmeye başlıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

  BAŞAKŞEHİR, ARNAVUTKÖY, ESENLER, ÇATALCA, SİLİVRİ TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

  Türkiye'de TOKİ tarafından en çok konut yapılacak illerin başında 50 bin ile İstanbul geliyor. Yeditepe'yi Ankara 18 bin konut, İzmir ise 12 bin konut ile izliyor. İstanbul'da geçtiğimiz aylarda Tuzla Aydınlı Mahallesi'ndeki 508 adet TOKİ konutunun kazanaları açıklandı. Sıra İstanbul'un diğer ilçelerine geldi. Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca ve Silivri TOKİ çekimi tarihleri henüz belli olmadı ama Bakan Murat Kurum çok önemli bir ipucu verdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Mart ayı içerisinde tüm TOKİ kura çekimlerinin tamamlanacağını aktardı. Bu da demek oluyor ki İstanbul TOKİ kura çekilişi Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Silivri ve Tuzla için oldukça yaklaştı. İşte İstanbul TOKİ evlerinin yapılacağı ilçeler ve konut sayıları:

  TUZLA TOKİ İSİM LİSTESİ 2023

  İstanbul'da merakla beklenen gün geldi çattı. Sosyal konut projesi kapsamında kura çekimleri İstanbul için başladı. Toplamda 50 bin adet inşa edilecek TOKİ evler İstanbul için ilk olara Tuzla isim listesi belirleniyor. Canlı yayında TOKİ Tuzla sonuçları açıklanıyor. Böylelikle sonuçlar gelmeye başladıkça Tuzla TOKİ isim listesi haberimizde isim isim olacak. 

  Nesrin Çelik, Beyhan Ulaş, Fatma Işıldar, Hurşit Kelsoy, Şevkiye Karacaoğlu, Kaya Fidan, Adile Yılmaz, Necmi Şen, Emre Şengün, Melek Dinçkul, Ahmet Çim, Fehmi Er, Muhteber Tablaoğlu, Miray Çalışkan, Emre Sarıkaya, Yalçın Kılıç, Kamile Öner, Kıymet Zirek, Bahriye Demir, Burcu Yabalak, Hasan Sarıbaş, İlhan Yüksek, Filiz Türemiş, Zübeyde Aslanhan, Bülent Hür, Halim Ayvalıoğlu, Tahsin Gör,

  Zafer Yılmaz, Türkan Kaplanpınar, Meral Şen, Emrullah Gürdaş, Reyhan Kocatürk, Aydoğan Çamoğlu, Hüseyin Demir, Hikmet Akıncı, Vedat Arıcı, Uğur Taşyumruk, Murat Özçelik, Necla Özaytekin, Musa Öztürk, Yusuf Nurlu, Fatma Çelebi, Şerife Köylü, Hidayet Çam, Nuşen Kayaklı, Hayriye Onay, Ertuğrul Emre Hüsrev, Fatime Derince, Nebahat Karaman, Mehmet Şükrü Şaşmaz, Özcan Köse, Belgin Durmuş, Hamza Kara, Cemalettin Bozkurt, Dudu Aydemir, Cihan Odabaşı, Mercan Özel, Yusuf Ziya Karaçevirgen, Engin Laçin, Mustafa Yılmaz, Selim Yılmaz, Bayram Karakaya, Ayhan Polat

  Osman Göktuğ Çetinkaya, Metin Çoban, Şahin Ercan, Eyyüp Tulgar, Fedakar Bilicioğlu, Sabiha Korkmaz, Kurtuluş Aras, Muhammet Bayrak, Cengizhan Yağcı, Emine Kaya, Kerem Acar, Öznur Budaklı, Hasret Kara, Satı Serap Karlı, Ercan Akay, Özgür Halezeroğlu, Hüseyin Boyraz, Abdulkadir Ustaal, Osman Birlik, Turgut Çakmakçı, Cansu Yücel, Ayhan Yılmaz, Mualla Özcaner, Zeki Işın, Elif Öglü, Barış Koç, Ali Sümeli, Nazif Çukadar, Samer Serdar Akyalçın, Sevda Demir, Beril Özcan, Gökhan Gülen, Ersin Solmaz, Ümran Cankaya, Şeyda Emire, Asiye Turan, Hasan Işık, Mine Nur Tatar, Mustafa Kukuş, Hasan Ortaç, Yusa Altıntaş, Cemile Özdemir

  TOKİ İSİM LİSTESİ TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

  TOKİ İLK ARSA ÇEKİLİŞİ ZAMAN İSTANBUL?

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İlk Evim, İlk Arsam, İlk İş Yerim Projesi kapsamında başvuruların tamamlandığı TOKİ ilk arsam kura çekilişine başladı. 1 Şubat 2023 tarihinde başlayan TOKİ arsa çekilişinde kura takvimi de belli oldu. Buna göre, 1 Şubat 2023 Çarşamba günü Bitlis, Bilecik, Kırıkkale, Bayburt ve Yozgat illerinde TOKİ arsa kura çekimi tamalandı. 2 Şubat Perşembe ve 3 Şubat Cuma günlerinde ise Burdur, Siirt, Kastamonu, Muş, Osmaniye, Mardin ve Niğde TOKİ arsa çekimi gerçekleştirildi. 6 Şubat 2023 tarihinde ise Ankara TOKİ arsa kura çekilişi yapılacak. Henüz İstanbul için arsa çekiliş tarihi resmiyet kazanmadı.

  TOKİ ÖDEME PLANI 2023

  TOKİ konutlarının fiyatları 2+1 evler için 608 bin TL, 3+1 evler içinse 850 bin TL olarak belirlendi. Buna göre TOKİ ödeme planı açıklandı ve aylık taksit oranları ortaya çıktı. 2 bin 280 liradan başlayan taksitler, 3 bin 562 liraya kadar çıkıyor. %10 peşinat ve 240 ay vade ile satılacaktır. TOKİ 2+1 evler için taksitler 2 bin 280 lira, 3+1 konutlar içinse 3 bin 562 lira olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Ancak bu taksit oranları memur maaşları ve enflasyon rakamları da göz önüne alınarak değişebilir. 

  TOKİ BAŞVURUSU KABUL EDİLENLER NE YAPACAK?

  250 bin sosyal konut projesinde TOKİ başvurusu kabul edilenler listesinde olanlar, bazı adımları gerçekleştirmek zorunda. Öncelikli olarak TOKİ kura çekilişinde ismi bulunan vatandaşlar, e-devlet kapısından ya da SMS ile bilgilendirme edinebilir. TOKİ çekilişinde adı çıkan ev sahibi adaylar, her şeyden önce sözleşme imzalamak zorunda. Ardından tespit edilen tarihlerde TOKİ konut peşinatı olan %10'luk kısmı bankaya yatırmalı. Konut projelerinde malik adayları sözleşme imzalandıktan sonra borçları bitene kadar devir işlemi yapamayacak. 

  TOKİ başvurusu kabul edilenler ortaya çıktı. Toki.gov.tr projeler kısmında yayınlanan liste ile başvurusu kabul edilenler ve reddedilenler açıklandı. Artık sadece gözler TOKİ kura sonuçlarına çevrildi. 

  TOKİ BAŞVURUSU KABUL EDİLENLER LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

  TOKİ 29 OCAK-8 ŞUBAT KURA TAKVİMİ

  Muğla’da 2 bin 600 konutun kura çekimi 28-29 Ocak’ta, Balıkesir’de 3 bin 975 konutun kura çekimi 29-31 Ocak’ta, Aydın’da 3 bin 72 konutun kura çekimi 30-31 Ocak’ta, Çanakkale’de 1.290 konutun kura çekimi 1 Şubat’ta, Manisa’da 4 bin 94 konutun kura çekimi 1-3 Şubat’ta, Uşak’ta 1.050 konutun kura çekimi 4 Şubat’ta, Kütahya’da 2 bin 280 konutun kura çekimi 5-6 Ocak’ta ve son olarak Afyonkarahisar’da 3 bin 125 konutun kura çekimi 7-8 Şubat 2023 tarihlerinde çekilecek.

  TOKİ KURALARI ERTELENDİ Mİ?

  TOKİ 250 bin sosyal konut projesi kapsamında gerçekleştirilen kura çekimlerinde yeni TOKİ kura takvimine göre İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Edirne gibi illerde kura çekilişi gerçekleştirilecekti. Ancak Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerden sonra TOKİ kura çekilişlerinin ertelendiği açıklandı. İkinci bir duyuruya kadar TOKİ ilk evim, ilk arsam kura çekimleri ertelendi.

  TOKİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

  Kahramanmaraş depreminin ardından TOKİ'den şu açıklama geldi:

  "250 Bin Sosyal Konut Kampanyası Kapsamında Hak Sahibi Belirleme Kura Töreni Yaşanan Doğal Afet Sebebiyle İleri Tarihe Ertelenmiştir. Kura Tarihi ve Saati İdaremizce Belirlenerek Web Sayfasında Yayınlanacaktır."

  İSTANBUL TOKİ KURASI NE ZAMAN?

  TOKİ çekilişleri takvimi kapsamında 7 şubat - 14 Şubat 2023 tarihleri arasınadaki iller belirlenmişti. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı projesi çerçevesinde yapılacak TOKİ kura çekimi, Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan'da meydana gelen iki büyük depremin ardından ertelendi. Bu tarihler içerisinde İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde TOKİ kura çekilişlerinin yapılması planlanıyordu. Yaşanan deprem felaketiyle beraber İstanbul TOKİ kura çekilişi de ilerleyen günlere ertelendi.

  TOKİ BAŞVURUSU KABUL EDİLENLER VE REDDEDİLENLER

  TOKİ'nin İstanbul konutları için gerçekleştireceği kura çekimleri öncesinde TOKİ başvurusu kabul edilenler ve reddedilenler açıklandı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ resmi internet sitesi üzerinde projeler sekmesinde duyurulan liste ile İstanbul TOKİ kura çekimine hak kazanıp kazanamadığınızı öğrenebilirsiniz.

  İSTANBUL TOKİ BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN İSİM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

  AVRUPA YAKASI BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ŞEHİT VE GAZİ BAŞVURULARI

  TOKİ İSTANBUL BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ENGELLİ BAŞVURULARI

  ARNAVUTKÖY, BAŞAKŞEHİR, ESENLER, ÇATALCA, SİLİVRİ BAŞVURUSU KABUL EDİLEN EMEKLİ BAŞVURULARI

  İSTANBUL TOKİ BAŞVURUSU KABUL EDİLEN GENÇ BAŞVURULARI LİSTESİ

  2023 TOKİ İSTANBUL BAŞVURUSU KABUL EDİLEN DİĞER BAŞVURULAR

  TOKİ İSTANBUL KONUT BAŞVURUSU KABUL EDİLMEYENLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

  TOKİ BAŞVURU SONUÇLARI İSTANBUL

  İstanbul ve tüm Türkiye geneli TOKİ başvuru sonuçları ve kuraları hakkında önemli açıklamalar yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "81 ilimizde ayrı ayrı kuralarımızı noter huzurunda çekeceğiz. Dijital ortamda bu kurallar yayınlanacak. Vatandaşlarımızın gözleri önünde kuralar çekilecek ve hak sahipleri belirlenecek" ifadelerini kullanmıştı.

  İSTANBUL TOKİ BAŞVURUSU REDDEDİLENLER

  TOKİ'nin İstanbul'da inşa edeceği 50 bin konut için başvuruda bulunan yüz binlerce kişinin çeşitli şartları karşılamadığı için TOKİ başvurusu reddedildi. Bu kişiler, bankalara başvururak başvuru ücreti olan 500 TL'yi tahsil edebilir. TOKİ İstanbul başvurusu reddedilenler isimlerini bu bağlantıya tıklayarak öğrenebilir. 

  Diğer taraftan henüz TOKİ Başkanlığı, 250 bin sosyal konut projesi için yarıda kalan kura çekilişlerinin ne zaman başlayacağını henüz açıklamadı. Kısa süre içerisinde bu açıklamanın yapılması ve İstanbul, İzmir, Tekirdağ gibi illerde kura çekilişlerinin tamamlanması bekleniyor. 

  TOKİ KURA ÇEKİMİ BEKLENİYOR

  Kahramanmaraş depremlerinden sonra tek bir TOKİ binasının bile yıkılmamasından sonra TOKİ konutlarına oluşan rağbet, kura çekimlerinin de hangi tarihte yapılacağı sorularını beraberinde getiriyor. Özellikle İstanbul ve İzmir TOKİ kura çekimleri için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yeni TOKİ kura takvimini kısa bir süre sonra açıklaması öngörülüyor. 

  İLK EVİM SÜRECEK

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremden sonra TOKİ ilk evim projesinin iptal olup olmaması söz konusu olmuştu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bu tartışmalara son vererek, "Malatya Battalgazi’de ilk kazmayı vurduk. İlk etapta 1.073, devamında ise 750 yuvamızı inşa edeceğiz. Hemen yanı başında. İlk Evim projemizdeki sosyal konutlarımız da devam ediyor. İlk Evim de sürecek, afet konutlarımız da hızla yükselecek!" dedi.

  İZMİR BAŞLADI, SIRA İSTANBUL'DA

  TOKİ 250 bin sosyal konut projesinde yarım kalan kura çekilişleri yeniden başladı. Bu kapsamda TOKİ kura çekimi İzmir'de 9 Mart tarihinde başladı. İzmir merkezde tamamlanan kura çekimleri 13 Mart tarihinde ilçelerle birlikte son bulacak. Afyonkarahisar, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ile sona erecek. 8-14 Mart TOKİ kura takvimi bittiğinde ise sıra İstanbul'a gelecek. Toplamda 50 bin konutun hak sahipleri belli olacak. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul TOKİ başvurusu kabul edilenler açıklanmıştı. 

  İZMİR TOKİ KURA ÇEKİMLERİ DEVAM EDİYOR

  İzmir TOKİ kura çekimleri devam ediyor. 8 Mart 2023 tarihinde başlayan İzmir TOKİ kura çekimlerinde merkezdeki 3479 konut ve Menemen'deki 1500 konutun hak sahipleri belli oldu. Toplamdaki 12 bin 400 konut için kura çekimleri devam ediyor. Bu kura çekilişinin sona ermesinden sonra İstanbul TOKİ kura çekimleri başlayacak. 

  İSTANBUL KURA ÇEKİLİŞİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

  İstanbul TOKİ kura çekimi için zaman daralıyor. Ertelenen TOKİ kura çekilişlerinin yeniden başlamasıyla birlikte 8-14 Mart kura takviminin bitmesi bekleniyor. Bu takvim sona erdiğinde ise Çevre, Şehirclik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yeni TOKİ kura takvimini açıklaması ve bu takvimin içerisinde de İstanbul'un yer alması öngörülüyor. Bilindiği üzere İstanbul'da 50 bin konut inşa edilecek. Kura çekilişlerinin de en azından 1 hafta sürmesi söyleniyor.

  İSTANBUL TUZLA TOKİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İstanbul'da yapılacak 50 bin konut için tarihleri resmi olarak duyurdu. Ertelenen TOKİ kura çekimlerinin yeniden başlamasıyla birlikte İzmir başta olmak üzere birçok ilin daha sonuçları açıklandı. Sıra İstanbul'a geldi. Etap etap kura çekilişlerinin gerçekleştirileceği İstanbul için ilk olarak Tuzla TOKİ kura çekimi yapılacak. 20 bini aşkın TOKİ konutu için ilk olarak 16 Mart tarihinde kura çekimleri başlıyor. Bildiğiniz üzere Tuzla'nın ilk etabı olan Aydınlı Mahallesi'ndeki kura sonuçları geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. İstanbul TOKİ kura takvimi ise şu şekilde:

  İZMİR TOKİ KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap