Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  toki bursa karacabey kura sonuçları

  1 ziyaretçi

  toki bursa karacabey kura sonuçları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BURSA TOKİ KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 24 Ocak 2023 TOKİ Bursa (Karacabey) kura çekimi sonucu ve isim listesi T.C kimlik no ile sorgulama ekranı

  BURSA TOKİ KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 24 Ocak 2023 TOKİ Bursa (Karacabey) kura çekimi sonucu ve isim listesi T.C kimlik no ile sorgulama ekranı

  TOKİ BURSA KURA SONUCU SORGULAMA

  TOKİ kura sonuçları kura çekiminin ardından TOKİ resmi sorgulama sayfası üzerinden T.C. kimlik numarası ile yayınlanıyor. Çekilişi gerçekleşen tüm illerin kura sonuçlarını aşağıdaki ekrandan öğrenebilirsiniz.

  TOKİ BURSA KURA SONUCU SORGULAMA EKRANI

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  TOKİ BURSA KARACABEY MERKEZ kura sonucu T.C. Kimlik no ile sorgulama! 2023 TOKİ Bursa kura sonuçları isim listesi

  TOKİ BURSA KARACABEY MERKEZ kura sonucu T.C. Kimlik no ile sorgulama! 2023 TOKİ Bursa kura sonuçları isim listesi

  TOKİ Bursa kura sonuçları isim listesi 3316 konut için belli oldu. 2+1 ve 3+1 konutlar için hak sahipleri çekilişle duyuruldu. 23-24 Ocak TOKİ Bursa kura çekiliş sonucu merak edilen konulardan birisi olmuştu. TOKİ’nin güncellenen kura takvimine göre Bursa çekilişi 23-28 Ocak’ta gerçekleşecek. İlk çekiliş Karacabey Yenikaraaçağ Mahallesi’nde 3 bin 316 konut oldu.

  TOKİ BURSA KARACABEY KURA SONUÇLARI

  TOKİ Bursa Karacabey kura çekiliş sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bağlantıya tıkladıktan sonra T.C. Kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapabilir ve kura sonucu hak sahiplerini görüntüleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

  TOKİ BURSA KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

  TOKİ BURSA KURA CANLI YAYIN

  Saat 10.00’da başlayan çekiliş TOKİ YouTube kanalından canlı yayınlanıyor. Çekilişe aşağıdaki ekrandan takip edebilirsiniz.

  HAK SAHİPLERİ BELLİ OLDU

  Bursa Merinos AKM’de gerçekleşen kura töreni, noter huzurunda düzenlendi. Karacabey’de Karakoca ve Taşlık mahallelerinde inşa edilecek 4 bin 316 konutluk projeye için 10 bin 978 başvurunun yapıldığı açıklanırken, projeye başvuran 9 şehit yakınının da kurasız hak sahibi olduğu belirtildi.

  Törende konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, "Kıymetli hemşehrilerim, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi çerçevesinde Bursa’daki hak sahiplerini belirlemek için kura programındayız. Bu çerçevede de 'güzellikler şehri' olarak tarif ettiğimiz Karacabey’de de 3 bin 316’sı Karakoca’da, bin tanesi de Taşlık Mahallemizde olmak üzere 4 bin 316 konut için kura çekimi gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi bölgemizde TEKNOSAB yatırımı var, Türkiye’nin en büyük yatırımı. 50 bin kişiye istihdam sağlayacak devasa bir proje. Dolayısıyla da bu çekilişte en büyük payı Karacabey almış gözüküyor. Ama bu Bursa’nın planlanmasıyla alakalı Karacabey’in planlanmasıyla alakalı bir öngörü. Hem Karacabey’in bu noktada sunacağı arazilerin olması hem de oradaki bundan sonraki nüfus yoğunluğunun artacağı öngörüsüyle böyle bir çalışma gerçekleşti. İnşallah bu projeler çerçevesinde, Bursa’nın trafik yoğunluğu, nüfus yoğunluğu da bir miktar azalmış olacaktır. Ben bu proje çerçevesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, değerli bakanlarımıza, milletvekillerimize, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan’a ve Bursa’nın, Karacabey’in planlanması için her zaman yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, Karacabeyliler olarak şükranlarımı sunuyorum. Bu çekilişlerin bütün hak sahiplerine hayırlara vesile olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

  TOKİ BURSA KURA TAKVİMİ

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde Toplu Konut İdaresi tarafından başlatılan "Yüzyılın Sosyal Konut Hamlesi" çerçevesinde Türkiye çapında ilk olarak 250 bin, Bursa'da ise 8 bin 650 sosyal konutun hayata geçirileceği duyurulmuştu.

  TOKİ’nin Bursa’da inşa edeceği konutlar Karacabey, Nilüfer, Orhangazi, Kestel, İnegöl, Gürsu, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, Orhaneli, Keles, Harmancık ve Büyükorhan ilçelerini kapsayacak.

  23 Ocak

  Karacabey (TEKNOSAB) Yenikaraağaç Mahallesi 3 bin 316

  25 Ocak

  Nilüfer 1400 konut
  Orhangazi Arapzade Mahallesi 150 konut

  26 Ocak

  Kestel Seymen Mahallesi 750 konut
  İnegöl Karalar Mahallesi 480 konut
  Gürsu Dışkayaköyü Mahallesi 360 konut

  27 Ocak

  Mustafakemalpaşa Yalıntaş Mahallesi 40 konut
  Yenişehir Subaşı Mahallesi 140 konut
  Karacabey Taşlık Mahallesi 1000 konut

  28 Ocak

  Orhaneli 268 konut
  Keles 140 konut
  Harmancık 150 konut
  Büyükorhan Orhan Mahallesi 96 konut

  GÜNCEL TOKİ KURA TARİHLERİ

  23-24 Ocak 2023: Isparta

  23-28 Ocak 2023: Bursa

  25 Ocak 2023: Burdur

  26-27 Ocak 2023: Denizli

  8 MİLYON KİŞİ BAŞVURDU

  Yüzyılın en büyük sosyal konut hamlesi ''İlk Evim İlk İşyerim'' projesinde ilk aşama sona erdi. 2+1 ve 3+1 seçenekli evler için TOKİ başvuruları, 31 Ekim'de sona ermişti.

  İlk Evim projesine 1,5 ayda 8 milyon vatandaşın başvurduğunu belirten Bakan Kurum, geçerli başvuru sayısının ise 5 milyon 135 bin 324 olduğunu açıklamıştı.

  TOKİ TAKSİTLERİ NE KADAR OLACAK?

  Toplam 608 bin lira fiyata sahip, 2 artı 1 konutlarda aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitler olacak. Bu taksitlerin miktarı inşa edilecek konuta ve daireye göre değişiklik gösterecek. Ayrıca taksit miktarı yıldan yıla artacak.

  850 bin fiyata sahip 3+1 konutlar 3 bin 780 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile satışa sunulacak. Aynı değişiklik ve artış bu konutlar için de olacak

  İlk dönemsel artış sözleşme tarihine göre İdarece belirlenecektir. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

  TOKİ TAKSİTLERİ SABİT Mİ DEĞİŞKEN Mİ?

  Kura çekilişi sonucunda ev almaya hak kazanan kişiler sözleşme sonrası taksitleri ödemeye başlayacak. 240 ay vade yani 20 yılda ödenecek konutlarda taksitler değişiklik gösterecek. Sözleşmede yazan maddelere göre, memur maaşına yapılacak zam göz önüne alınarak TOKİ taksitleri her yıl zamlanacak. Ocak ve Temmuz aylarında memur maaşlarına zam geldiği düşünülürse, TOKİ taksitleri sabit olmayacak ve 20 yıl boyunca artış gösterecek.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  TOKİ KARACABEY KURA SONUÇLARI | Nilüfer, Orhangazi...TOKİ Bursa 3.316 konut kura çekilişi NİHAİ ve YEDEK İSİM LİSTESİ!

  TOKİ KARACABEY KURA SONUÇLARI | Nilüfer, Orhangazi...TOKİ Bursa 3.316 konut kura çekilişi NİHAİ ve YEDEK İSİM LİSTESİ!

  TOKİ BURSA İLÇE KURA TARİHLERİ

  Karacabey Yenikaraağaç Mahallesi 23.01.2021 10.00

  Nilüfer İlçesi 25.01.2021 10.00

  Orhangazi İlçesi Arapzade Mahallesi 25.01.2021 10.00

  Yazı kaynağı : www.ahaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap