Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  toki başvuru reddedildi ne yapmalıyım

  1 ziyaretçi

  toki başvuru reddedildi ne yapmalıyım bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ Sosyal Konut Başvurusu Red Hatası Hak

  TOKİ Başvuru Şikayetleri - Şikayetvar

  TOKİ BAŞVURUNUZ REDDEDİLMİŞTİR Ne Demek? TOKİ 2+1 3+1, Arsa ve İş Yeri İçin e-Devlet Üzerinden İptal Başvurusu!

  TOKİ BAŞVURUNUZ REDDEDİLMİŞTİR Ne Demek? TOKİ 2+1 3+1, Arsa ve İş Yeri İçin e-Devlet Üzerinden İptal Başvurusu!

  TOKİ başvurunuz reddedilmiştir mesajı birçok vatandaş tarafından araştırılıyor. TOKİ başvurularının başlamasından sonra 2+1 ve 3+1 evler için ilk iki gün içerisinde gelen başvuru sayısı 2 milyona yaklaştı. Birçok vatandaş, TOKİ başvurusu için Halkbank veya Ziraat Bankası'na ücreti yatırdı ve işlemleri gerçekleştirdi. Ardından TOKİdurum sorgulama işlemi için e-Devlet hesabını kontrol edenler TOKİ başvurunuz reddedilmiştir yazısı ile karşılaştı. Peki TOKİ 2+1, 3+1 ev, arsa ve iş yeri için e-Devlet üzerinde neden TOKİ başvurunuz reddedilmiş mesajı bulunuyor? İşte ayrıntılar...

  TOKİ BAŞVURUNUZ REDDEDİLMİŞTİR NE DEMEK?

  TOKİ başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından e-Devlet kapısında vatandaşların karşısına çıkan TOKİ başvurunuz reddedilmiştir mesajının detayları belli oldu. Ev sahibi adaylarını endişeye sokan TOKİ mesajı, Halbank ödemesi gerçekleştirildikten sonra e-Devlet başvuru ekranı kısmına yandsıdı.

  Hal böyle olunca TOKİ konut, arsa ve iş yeri maliki adayları endişeye kapıldı. Bu mesaj şartların karşılanmaması durumunda ortaya çıkabilir. Fakat TOKİ başvurunuz reddedilmiştir mesajının yanlış olduğunu düşünüyorsanız TOKİ İletişim sayfasından arayarak durumu anlatmanız gerekmektedir. 

  TOKİ BAŞVURUNUZ DEĞERLENDİRİLİYOR MESAJI

  e-Devlet TOKİ durum sorgulama ekranı ekranı üzerinde TOKİ başvurunuz değerlendiriliyor mesajı gördüyseniz başvurunuz kabul edilmiş demektir.

  Eğer bu ekranda hem TOKİ başvurunuz değerlendiriliyor hem de TOKİ başvurunuz reddedilmiştir mesajı görürseniz yine ALO TOKİ hattını arayarak bilgi almanızda fayda bulunmaktadır. Bu durum TOKİ başvuru şartları nedeniyle ortaya çıkmış olabilir. 

  TOKİ SOSYAL KONUTTA BANKA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

  TOKİ başvuru yapılacak taşınmaza ve il/ilçeye göre banka da değişir. e-Devlet haricinde Halkbank ya da Ziraat Bankası üzerinden TOKİ banka işlemlerini gerçekleştirebilirsini.z
  Başvuru malikleri;

  • Nüfus Cüzdanı ile beraber; Projenin yer aldığı ildeki sorumlu Banka Şubelerinde "Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi" imzalayacaktır.

  • Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri, TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden "Hak Sahipliği" kabul edilenler, yalnızca sorumlu banka şubelerinden başvuru gerçekleştirebileceklerdir.

  • Engelli ev sahibi adayları, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce tesis edilen kimlik kartının fotokopisi ya da tam teşekküllü bir devlet hastanesinden elde edilmiş (en az % 40 engelli olduğuna dair geçerli sağlık heyet raporuna ait "Belge" ile başvuru yapabilecektir. 18 yaşından küçük engelli çocuğu olan anne veya baba kendi adına Engelli kategorisinden başvuru yapabilecektir. (e-Devlet üzerinden başvuranlar kimlik kartı fotokopisi veya belgeyi sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)

  • Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren "Belge" ile başvuruyapabilecektir. Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. (Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan kızları hariç) (e-Devlet üzerinden başvurulanlar sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  TOKİ Başvurunuz Reddedilmiştir Ne Demek? 2. Kez TOKİ Başvurusu Yapılabilir Mi?

  E-Devlet TOKİ başvurusu yapıldıktan sonra Red mesajı geldi sebebi nedir? İşte yanıtı...

  E-Devlet TOKİ başvurusu yapıldıktan sonra Red mesajı geldi sebebi nedir? İşte yanıtı...

  Sosyal konut projesine başvurular hızla devam ederken, başvuru sayısı 4 milyon seviyesine ulaştı. Sayının hızla yükselmesinin ardından başvuru yapan vatandaşlar bir takım soruların yanıtlarını arıyordu. TOKİ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla soruların sorulara yanıt verdi. 

  E-Devlet TOKİ başvurusu yapıldıktan sonra Red mesajı geldi sebebi nedir?

  TOKİ sosyal medya hesabından konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde;

  250 bin sosyal konut projelerinde başvurularda yoğunluk yaşandığından bu tür sorunlar yaşanmakta olup, konuya ilişkin yazılım güncellemeleri devam etmektedir. denildi...

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  TOKİ sosyal konut başvurum reddedildi tekrar başvurabilir miyim?

  TOKİ Başvurunuz Reddedilmiştir ne demek? TOKİ Başvurum neden reddedildi?

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2022 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap