Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  toki başvuru bedeli ödenmezse ne olur

  1 ziyaretçi

  toki başvuru bedeli ödenmezse ne olur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ taksit ödemeleri ödenmezse ne olur

  TOKİ taksit ödemeleri ödenmezse ne olur

  İptal edilen toki sözleşmesi!

  Mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olma imkanı bulunmayan yoksul, alt, dar ve orta gelir gruplarına yönelik konut üreten TOKİ'den konut alanlara tapuları borçlarının bitiminden sonra teslim ediliyor. TOKİ'den ev alma hakkına sahip olan vatandaşlar, bir takım sorunlar yaşayabiliyor.


  TOKİ'den ev sahibi olanların yaşadığı sorunlar arasında taksitlerin ödenememesi ve dolayısı ile sözleşmenin feshedilmesi yer alıyor. Peki, TOKİ sözleşmesi iptal edilirse ne olur?


  TOKİ taksitlerin gecikmesi halinde, sözleşmede yazılı olan oranda gecikme faizi ödeniyor. 


  Alıcının, ödemekle yükümlü olduğu taksitlerden birbirini izleyen en az iki taksitini ödeyememesi ve ödenmeyen taksit toplamının satış bedelinin onda birinden fazla olması halinde; sözleşmede yer alan hükümler doğrultusunda alıcının sözleşmesi, iki ihtarname çekildikten sonra idare tarafından feshedilebiliyor.


  TOKİ sözleşmenin feshi halinde taksitler iade edilebilir mi?

  Sözleşmenin feshi halinde, başvuru...

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  TOKİ Peşinat Şikayetleri - Şikayetvar

  TOKİ Başvuru ve Başvuru Ücreti Şikayetleri - Şikayetvar

  TOKİ Online Taksit Sorgulama

  Sıkça Sorulan Sorular

  Konut satış sonrası işlemleri Gayrimenkul Satış Sözleşmesi hükümlerine göre yürütülmektedir. Lütfen öncelikle İdaremiz ile imzalamış olduğunuz Gayrimenkul Satış Sözleşmesini inceleyiniz.

  Sistemde yer alan bilgilerinizde değişiklik olması durumunda temerküz şubenize müracaat ederek bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

  Artış endeksleri ile ilgili olarak; Uygulamalarımızda esas alınan oranlar, yorumlara sebebiyet vermemek amacıyla İdaremizce hesaplanmamakta olup, ilgili ve yetkili Kurumlar olan Maliye Bakanlığı (Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü) ve Başbakanlık Türkiye İstatistik Kurumu (Yayın ve Bilgi Dağıtım Daire Başkanlığı)’ndan talep edilmekte, yazılı olarak temin edilen oranlar hiçbir değişiklik yapılmaksızın aynı şekilde kullanılmaktadır.

  İdaremizin üretmiş olduğu ve kredilendirmek yoluyla karşılıklı imza altına alınan "Gayrimenkul Satış Sözleşmesi" karşılığında satışa sunduğu gayrimenkullerden İdaremizle borç ilişiği kalmayan ve kat mülkiyeti tesis edilmiş (Tapuları bankaya gönderilen) gayrimenkul ALICI'larının (peşin bedelle satın alan veya borcunu bitiren) tapu tescil işlemleri için bir an önce banka şubesine başvurmaları ve adlarına tapu tescil işlemlerinin yapılmasını mağduriyet olmaması açısından önemle bildiririz.

  Yazı kaynağı : taksit.toki.gov.tr

  TOKİ başvuru ücreti geri alınıyor mu? TOKİ başvuru peşinatı ne zaman ödenecek?

  TOKİ başvuru ücreti geri alınıyor mu? TOKİ başvuru peşinatı ne zaman ödenecek?

  TOKİ başvuru ücreti geri alınıyor mu? TOKİ başvuru peşinatı ne zaman ödenecek?

  TOKİ 81 ilde sosyal konut başvurularının bugün başlamasıyla birlikte pek çok detay meral ediliyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında vatandaşlar, konut, iş yeri ve arsa sahibi olabilecek. Peki, TOKİ başvuru ücreti geri alınıyor mu? TOKİ başvurusu için bankaya ne kadar para yatırılıyor? İşte detaylar…

  TOKİ konut projesiyle ilgili tüm detayları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan başvuruların 14 Eylül’de başlayacağını ve ekim ayı sona kadar sürecini aktardı. Başvuru yapmak isteyenler için TOKİ başvuru ücreti, başvurunun tamamlanmasının akabinde hesaplara yatırılacak. e-devlet kanalıyla başvurularda SMS ile iletilecek başvuru sahibi adına açılmış IBAN hesabına başvuru ücretinin belirlenen süre içerisinde EFT, havale, ATM vb. ile yatırılması gerekecek. Aksi halde mevcut başvuru iptal edilecek. Kurada ev çıkmayanların ya da vazgeçenlerin TOKİ başvuru ücretleri geri alınacak mı sorusu da bu nedenle gündemde yer alıyor.

  Hak sahiplerine konutlar;

  Konutlar %10 peşinat ve 240 ay vade ile satılacaktır. Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı dikkate alınarak İdarece tespit edilen oranda artırılacaktır. İlk dönemsel artış sözleşme tarihine göre İdarece belirlenecektir. 

  • Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdarece tespit edilen tarihte "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.
  • Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ'nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

  Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin tespit edeceği ve ilan edeceği tarihlerde Bankada (Sözleşme imzalanacak Şubeler ilan edilecektir.) Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemlerini gerçekleştireceklerdir. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

  TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR, GERİ ALINIYOR MU?

  81 ilde 608 bin TL'ye sahip 2+1 fiyatlı konutlara aylık 2 bin 280 TL taksitle 240 ay vadeyle sahip olunabilecekken, 3+1 konut fiyatı 850 bin lirada 3 bin 187 TL taksitle 240 ay vadeyle sahip olunabilecek. TOKİ'nin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre; Başvuru bedeli 500 lira olup kurada, hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şubeleri ve ATM'lerinden geri alabilecektir.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap