Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  togg engelli indirimi olacak mı

  1 ziyaretçi

  togg engelli indirimi olacak mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TOGG engelli indirimi olacak mı? TOGG kaç tane üretildi?

  TOGG engelli indirimi olacak mı? TOGG kaç tane üretildi?

  Togg’un Gemlik’te bulunan üretim tesisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açıldı Üretimi devam eden TOGG'un fiyatı da belli oldu. Banttan inecek ilk model elektrikli C-SUV, 5 aylık testlerin ardından Mart 2023’te satışa sunulacak. Peki, kaç tane TOGG üretildi? 

  TOGG KAÇ TANE ÜRETİLDİ?

  Yerli üretim fabrikasının kurulmasının ardından üretime hızlıca geçilen TOGG, özellikleri ve görünümüyle beğeniye sunuldu. TOGG satış fiyatları ile ilgili açıklama geldi.  Ancak TOGG otomobillerde engelli indirimi olup olmadığına dair henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. 

  TOGG ÖZELLİKLERİ

  88,5 kWh kapasiteli batarya seçeneğinin tüketim değeri 16,9 kWh/100 km (WLTP)olacak. 

  TOGG, yüzde 20'den yüzde 80'e batarya doluluk seviyesineulaşabiliyor. 

  T10X, verileri işleyerek yapay zekâ ile geliştirilebilen, sürekli gelişen bir akıllı cihaz olarak yollara çıkıyor. 

  Uçak kokpitini anımsatan formuyla vites ve elektronik park freni fonksiyonlarını barındıran konsol ekranın kontrolüne yardımcı oluyor. 

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  ÖTV

  TOGG Fiyat Listesi 2022 Yerli Otomobil

  TOGG Fiyat Listesi 2022 Yerli Otomobil

  TOGG fiyat listesi 2022 yılında yayınlanacak mı? 2022 yılında TOGG marka ilk yerli ve milli otomobilin çalışmaları devam etmektedir. Sektöründe yeni bir akım yaratması beklenen bu araçlar oldukça yoğun bir ilgi ile takip edilmektedir. Şu ana kadar TOGG marka iki farklı model bulunmaktadır. Bu modeller SUV ve Sedan modelidir. Bu modeller ocak ayının ilk haftasında CES 2022 tanıtım fuarında tanıtıldı.

  Özellikle sedan modeli oldukça yoğun bir ilgi gördü ve piyasaya çıkma tarihleri araştırılmaya başlandı. Ancak piyasaya ne zaman gireceği ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. Öte yandan bu markanın modelleri ile ilgilide bir fiyat açıklaması henüz gelmedi. Ancak fiyatların benzer modellerden daha uygun olacağı hakkında açıklama yapılmıştı. Çalışmalar Bursa Gemlik ilçesinde devam etmekte olup yıl sonunda tamamlanması beklenmektedir.

  2022 yılının son çeyreğinde TOGG fiyat listesi 2022 olarak yayınlanması beklenmektedir. Ancak Sedan modelinin SUV modelinden daha pahalı olacağı tahmin edilmektedir. Bunun nedeni ise modeller arası özellik farklarıdır. Sedan modeli SUV modeline oranla beygir gücünün fazla olduğu bir modelidir. Ayrıca tasarım olarak diğer modelden daha sportif bir görünüme sahiptir. Ayrıca bu modelin garanti kapsamı diğer modellere göre daha uzun olacağı beklenmektedir.

  TOGG Engelli Araç Fiyatları

  Ülkemizde engelli vatandaşlar için araç fiyatları normal fiyatlarından daha uygun olmaktadır. Engel durumunda göre vatandaşlara bazı ek indirimler yapılmaktadır. Bu durum TOGG engelli araç fiyatları içinde geçerli olacaktır.  Engelli vatandaşların indirimli araç alabilmesi için en az yüzde 40 engelli raporuna sahip olması gerekmektedir.

  Genel olarak yüzde 40 ile 89 arasında engeli bulunan vatandaşlar ile yüzde 90 ve üzeri engeli olan kişiler için şartlar farklıdır. Yüzde 90 altında engeli olan kişiler TOGG araç indiriminden faydalanabilmesi için araçları kendi üzerlerine almaları gerekmektedir. Öte yandan yüzde 90 üzeri engelli kişilerde herhangi bir akrabası araç indirimden faydalanabilmektedir. Ancak engelli kişiler araç alırken belirli özelliklerde araçları satın alabilirler.

  Genel olarak araç alım şartları şu şekildedir. Motor hacmi 1.6 ve altı olan araçlar. Ayrıca motor silindir hacminin 2800’ü geçmediği araçlar. TOGG markasında tüm bu özelliklere ait araçlar bulunmaktadır. Ayrıca bu özelliklerde ki araçlar diğerlerine oranla daha uygun fiyatlarda olması beklenmektedir. Dolayısıyla Engelli araç fiyatları oldukça cezbedici fiyatlarda olacaktır.

  Uzmanların açıklamalarına göre bu markanın en uygun engelli araç modelinin ise kısa menzil 2 çeker MPV modelidir. TOGG fiyat listesi 2022 fiyatlarının çok daha uygun fiyatlı bir şekilde gelişeceğine dair etkili bir algı oluşmuş durumdadır. Bu sayede TOGG piyasaya çıktığında etkili bir müşteri talebiyle karşılaşabilecektir. Bununla birlikte TOGG ÖTV muafiyetli bir şekilde satın alınabilirse fiyatların da çok daha uygun fiyatlı olacağını rahatlıkla ifade edebiliriz.

  ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi

  TOGG markasının üretimini yaptığı otomobillerde ÖTV muafiyetinin olup olmayacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bazı haberlere göre ÖTV muafiyetli fiyat listesi yakın zamanda duyurulacağı dile getirilmiştir. ÖTV yani özel tüketim vergisi belirli mallardan alınan harcama vergisine verilen isimdir. Tanımda geçen malların içinde otomobillerde bulunmaktadır.

  Otomobilin özelliklerine özellikle motor hacmine göre bu vergi belirlenmektedir. Tüketim vergisinden muaf olunabilmesi için mal sahibinin bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Bu şartlar ise şu şekildedir. En az yüzde 90 engel raporunu ve engelli ehliyetinin olması gerekmektedir.

  TOGG araçları elektrikli araçlar olduğundan dolayı ÖTV muafiyet fiyatları diğer araçlarda ki kadar fazla olacağı düşünülmemektedir. Öte yandan bu araçlardan sadece 4 modelin ÖTV indirimden yaralanması beklenmektedir. Bu modeller ise 1.6 2000 sedan ve 1.6 MPV’dir. Bu modeller ile ilgili toplamda 4 aracın muafiyetli fiyat listesinde olacaktır. Muafiyetli araç listesinin en uygun modeli ise 300 km menzile sahip olan model olması beklenmektedir.

  Ayrıca özel tüketim vergisinden muaf olarak araç almak isteyen kişileri bekleyen bir başka şart daha bulunmaktadır. Bu şart ise belirli bir değere kadar olan araçlardır. Bu değer ile ilgili tartışmalar devam etmektedir. Henüz en üst limit fiyatı belirlenmemiştir. TOGG fiyat listesi 2022 farklı platformlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı TOGG fiyat listesine farklı platformlar vasıtasıyla ulaşmak da mümkün olmaktadır.

  Yerli Otomobil Güncel Fiyatları

  2019 yılında üretime başlanan yerli otomobil TOGG, ön sipariş özelliği ile ek indirimler sunmaktadır. Ön sipariş indirim miktarları henüz belirlenmemiştir. Bu nedeni ise modellerin tanıtımı yapılmasına karşın henüz tamamlanmamasıdır. Ancak piyasa çıktıktan sonra indirim fiyatları da belirlenecektir. Ön sipariş özelliği TOGG markasının kendi web sitesinden yapılmaktadır.

  Ancak TOGG fiyat listesi 2022 sahibinden henüz ön sipariş miktarı ve araç fiyatları hakkında bilgi vermemiş durumdadır. Bu siteyi kullanarak TOGG markasının tüm modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ön sipariş verebilirsiniz. Yapılan bazı açıklamalara göre ön sipariş ile bu modellerin alınması yaklaşık yüzde 15’ e yakın kar avantajı sunmaktadır. Resmi sitesi üzerinden ön sipariş ile alınacak araçların bir kısmı hemen 2. el TOGG marka araç olarak ilana verilecektir. Bu durumda da sıfır ayarında ancak 2. el araç sahibi olabilirsiniz.

  TOGG Fiyat Listesi Nasıl Belirleniyor?

  TOGG marka araçlara ilgisi olan kişilerin en çok araştırdığı konuların başında TOGG fiyat listesi nasıl belirleniyor? Sorusu gelmektedir. TOGG marka araçların fiyatları bazı kriterlere göre belirlenmektedir. Bu kriterler ise şu şekildedir. Araç özellikleri, elektrik yapısı, hızlı şarj özelliği ve motor özellikleridir.  Bu araçların araç gücü lityum piller ile sağlanmaktadır. Bu özellik ise fiyatları arttıran en temel unsurların başında gelmektedir.

  Modeller genel olarak 300 km ile 500 km arası mesafe menziline sahiptir. Menzil özellikleri ise fiyatlar ile orantılıdır. Yani 500 km menzile sahip model 300 km menzile sahip modelden daha pahalı fiyatlara sahiptir. Ayrıca modeller genel olarak 200 HP yani 2 çekişli ve 400 HP yani 4 çekişli olarak üretilmektedir. Bu özelliklerde fiyatlar arasında değişikliğe yol açmaktadır. Öte yandan araçların hızlanma süreleri ise 4,8 saniye ise 7 saniye arasında değişiklik göstermektedir.

  Modellerin tamamında 4G ve 5G bağlantı bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde arıza durumunda otomatik müdahale ve online güncelleme için tasarlanmıştır. Tüm bu özellikler yine fiyat listelerinde değişikliğe neden olmaktadır. Genel olarak Sedan modeli fiyat listesinde en yukarı da olan modeldir. Bunun nedeni ise tüm özelliklerin en üst düzeyde olmasıdır. Öte yandan MPV modeli ise özellikleri bir nebze az olmasından dolayı fiyat listesinin en altında bulunan modeldir.

  Yazı kaynağı : www.konuaraba.com

  TOGG 2023 Engelli Araç Fiyatları İle Alınabilecek mi?

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap