Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  togg engelli araç fiyatları 2023

  1 ziyaretçi

  togg engelli araç fiyatları 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TOGG ENGELLİ İNDİRİMİ ARAÇ FİYAT LİSTESİ 2023! Togg’da engelli indirimi var mı, olacak mı? Togg engelli indirimi ne kadar? - Galeri - Takvim

  TOGG ENGELLİ İNDİRİMİ ARAÇ FİYAT LİSTESİ 2023! Togg’da engelli indirimi var mı, olacak mı? Togg engelli indirimi ne kadar? - Galeri - Takvim

  TOGG FİYAT LİSTESİ 2023!
  Togg'un fiyatı belli oldu.

  Araç iki donanım seviyesi ve iki batarya seçeneği satışa sunulacak.

  160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  TOGG ENGELLİ İNDİRİMİ VAR MI? Yerli otomobil Togg’da engelli indirimi ne kadar? Togg engelli araç fiyatları 2023

  TOGG ENGELLİ İNDİRİMİ VAR MI? Yerli otomobil Togg’da engelli indirimi ne kadar? Togg engelli araç fiyatları 2023

  İşte T10X’in fiyat listesi

  V1 RDW Standart Menzil 953 bin TL

  V2 RDW Standart Menzil 1 milyon 55 bin TL

  VR RDW Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL

  ÖN SİPARİŞLER 16 MART’TA BAŞLIYOR

  Heyecanla beklenen yerli otomobil TOGG için ön siparişler 16-27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden alınacak.

  Togg araç satın almak isteyen her bir tekil kullanıcı kredi kartı ya da nakit olarak cüzdanlarına aktardıkları 60 bin TL ön ödeme yaparak çekilişe katılmaya hak kazanacak. Çekilişe katılan kullanıcılar, ön ödemeyi yapmadan önce araçlarını renginden modeline kadar konfigüre edebilecek.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  TOGG 2023 Engelli Araç Fiyatları İle Alınabilecek mi?

  TOGG FİYAT LİSTESİ (MART 2023) | ÖTV Matrahı Değişti: Togg Fiyatı Belirginleşti! Togg Fiyatı Belli Oldu Mu, Kaç Para, Ne Kadar Olacak?

  TOGG FİYAT LİSTESİ (MART 2023) | ÖTV Matrahı Değişti: Togg Fiyatı Belirginleşti! Togg Fiyatı Belli Oldu Mu, Kaç Para, Ne Kadar Olacak?

  Gürcan Karakaş’ın CEO’su olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından 2019 yılında duyurulan ve 2022 yılında yollarda görülmesi planlanan Togg’a ilişkin yeni detaylar araştırılıyor. Aracı satın almak isteyenler ya da ilgi duyanlar Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahında yapılan ve elektrikli araçları ilgilendiren değişikliğin ardından Togg fiyatını araştırmaya başladı. ÖTV düzenlemesinin ardından Togg fiyatları az da olsa belirginleşti. İşte, Togg fiyatı belli oldu mu, kaç para, ne kadar olacak? Togg fiyatı ne zaman belli olacak? sorularının yanıtları ve detaylar…

  ÖTV MATRAHI DEĞİŞTİ: TOGG’UN FİYATI BELİRGİNLEŞTİ!

  Gece yarısı yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan karara göre Özel Tüketim Vergisi’nde (ÖTV) matrah düzenlemesine gidildi. Elektrikli araçları ilgilendiren düzenleme kapsamında matrah artırıldı.

  Gerçekleştirilen ÖTV matrah düzenlemesine göre motor gücü 160 kW (217 HP) ve altı araçlar ÖTV Matrahı 1.250.000 ₺’yi aşmayan %10, Motor gücü 160 kW (217 HP) ve altı ÖTV Matrahı 1.250.000 ₺’yi aşan %40, Motor gücü 160 kW (217 HP) üstü ÖTV Matrahı 1.350.000 ₺’yi aşmayan %50, Motor gücü 160 kW (217 HP) üstü ÖTV Matrahı 1.350.000 ₺’yi aşan %60 olarak arttırıldı. Geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlayan yeni elektrikli araç ÖTV sisteminde temel ayrım motor gücüne göre yapılıyor. 160 kW (271 HP) ve altında kalan modeller en avantajlı fiyata sahip oluyor. Motor gücü 160 Kilowatt'ı (kW) geçmeyen elektrikli araçların vergi oranları yüzde 10 ile 40 arasında, motor gücü 160 Kilowatt'ın (kW) üzerinde olan elektrikli araçların vergi oranları ise yüzde 50 ila 60 arasında değişiyor.

  TOGG FİYATI NE OLDU?

  Türkiye'nin merakla beklediği ilk yerli ve milli otomobil Togg'un fiyatına ilişkin söylemler arttı. Piyasaya sürüldüğünde büyük talep görmesi beklenen Togg cihazların tahmini satış fiyatları şöyle:

  TOGG FİYAT LİSTESİ (MART 2023)

  Togg’un fiyatına ilişkin şirket tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Mart ayı sonuna kadar yollarda görülmesi ve satışa sunulması beklenen Togg’un geçtiğimiz haftalarda ön siparişi temsil eden NFT satışları açık artırma ile gerçekleştirilmişti. ÖTV matrahında yapılan düzenlemenin Togg fiyatlarına yönelik olduğu ve ithal araçlarla rekabetçi olması için gerçekleştirildiği belirtildi. 

  Togg T10X'in fiyatı 953 bin lira, 1 milyon 55 bin lira ve 1 milyon 215 bin lira seviyesinde gerçekleşti. 

  Togg 2023 fiyat listesi şöyle:

  TOGG FİYATI BELLİ OLDU MU, KAÇ PARA, NE KADAR OLACAK?

  Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Togg’u da kapsayan düzenlemenin; 160 kW motor gücünü ve ÖTVmatrahı 1.250.000 lirayı geçmeyen araçları ilgilendirdiği öğrenildi. Bu çerçevede yerli ve milli otomobilimiz Togg için netleşmeye fiyat beklentisi oluştu. Togg 2023 fiyat listesine ilişkin güncel rakamlar şirket tarafından yapılan açıklamanın ardından haberimizde yerini alacak.

  Resmi Gazete’de yer alan karar şöyle:

  TOGG ÖZELLİKLERİ NELER?

  Doğuştan elektrikli rakiplerine göre cazip fiyatlarla satışa sunulması beklenen Togg’un özellikleri ise dikkati çekiyor. 150 kW (200 bhp) güce sahip olan doğuştan elektrikli Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili C Suv Togg’un özellikleri şu şekilde:

  TOGG NE ZAMAN ÇIKACAK?

  Mart ayında satışa çıkması ve yollarda görülmesi beklenen Togg için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Mart ayının sonuna doğru da artık otomobilleri Türkiye'nin yollarında görmeye başlayacağız." ifadelerini kullandı. Mart ayında yollarda olması beklenen Togg'un çok sayıda test videosu yayımlanırken vatandaşlar bilhassa yollarda görüntülediği test araçlarının bulunduğunu açıkladı. Öte yandan geçtiğimiz aylarda ön satışı kapsayan NFT satışları yapılan Togg'un Mart ayı içerisinde çıkması bekleniyor. 

  TOGG RENKLERİ NELER?

  Türkiye, yıllarca hayalini kurduğu yerli ve milli otomobilne kavuşmak için gün sayıyor. Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ön satışları ertelenen ve günler sonra ön satış anlamına gelen NFT'lerin satışının açık artırmayla yapıltığı Togg'da soru işaretleri dağılmaya başlandı. ÖTV matrah düzenlemesiyle fiyatına ilişkin bazı noktaların belirlginleştiği Togg Anadolu, Gemlik, Oltu, Kula, Kapadokya ve Pamukkale renkleriyle satışa çıkacak.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap