Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  thy kabin memuru mülakat soruları

  1 ziyaretçi

  thy kabin memuru mülakat soruları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  THY, İngilizce Mülakat için 20 Örnek Soru

  THY, İngilizce Mülakat için 20 Örnek Soru

  Türk Hava Yolları, yeni kabin memuru alımı ilanı yayınladı. İlan sonrası birçok kişi Türk Hava Yolları mülakatlarında sorulacak soruları merak ediyor.  Türk Hava Yolları, havacılık sektöründe çalışmayı düşünenlerin ilk tercih ettiği adreslerden. Ancak THY’de işe girmek için, şirketin belirlediği kurumsal standartlara sahip olmak en önemli koşul. 5 binin üzerinde kabin memurunun çalıştığı Türk Hava Yolları’nda çalışmak için iyi bir İngilizce bilgisi gerekmekte.


  Yazılı ve sözlü olarak İngilizce testine tüm başvuranlar tabiidir. Peki İngilizce sözlü mülakat soruları hakkında ne biliyoruz? Bu mülakata nasıl hazırlanılır? Türk Hava Yolları İngilizce sözlü mülakat soruları ile ilgili daha önce bu sınava girmiş kişilerin tavsiyeleri ve görüşleri ile, ulaşılabilen bilgileri derledik.

  Havacılığın dili İngilizce

  Eğer THY ya da diğer havacılık firmalarında, hizmet departmanlarında yer almak istiyorsanız İngilizce olmazsa olmaz. Zira havacılığın dili İngilizce. Her kabin memuru, yolculara gerektiğinde İngilizce de hizmet vermeli.

  Türk Hava Yolları’nın kabin memuru alım sınavında, İngilizce noktasında iki sınav karşımıza çıkıyor. Yazılı ve sözlü mülakat.

  İlk sınav bilgisayar üzerinden yazılı mülakat

  Yazılı mülakat, İngilizce sınavının ilk aşaması. Bilgisayarda yapılan bu sınavda bilmeniz gerekenler, kelime ve gramer, yani dilbilgisi düzeyinizin ölçüleceği. Bu sınavda sorulan soru tiplerinde aşağıdaki modelleri görebilirsiniz:

  -Cevapları sürükleyerek boşluk doldurma
  -Ses dosyasını dinleyip cevabı bulma
  -Görsel olarak yanıtlanabilecek soruların olduğu testler.

  Bu aşamada pre intermediate İngilizce seviyesinin yeterli olduğu söylenebilir, yani orta seviyeye yakın İngilizceniz bu aşama için yeterli olabilir. Ancak yazılı mülakat sınavında verilen şıkların değiştirilemediği söylenmektedir, bundan ötürü cevabınızı verirken dikkatli olmalı, stresten uzak şekilde cevabı vermelisiniz.

  KABİN MEMURU SÜRECİ NASIL İŞİLİYOR? İŞTE 7 ADIMLIK SÜREÇ

  İngilizce sözlü mülakat aşamasında nelere dikkat edilmeli?

  Yazılı mülakatın ardından sıra geldi sözlü mülakata. Gün olarak yazılı mülakattan farklı bir zamanda olan bu aşama için bugüne kadar adayları inceleyen uzmanların bazı önerileri var! Sözlü mülakatta, Türk Hava Yolları’nda karşınıza çıkacak olan jüri üç konuya dikkat ediyor:

  -Akıcı şekilde konuşma,
  -Konuşma esnasında gramer, yani İngilizce dilbilgisi kurallarına dikkat etme.
  -Uzmanlar, gramer ve kelime konusunda çok iyi olan adayların dahi, sözlü mülakat aşamasında iyi konuşamadığını, bu iki durumun tamamen farklı olduğunu söylüyorlar.

  THY, İngilizce Mülakat için 20 Örnek Soru

  Kaynak: (Konuşarak Öğren)

  Yazı kaynağı : havahaber.com

  Kabin Memuru Mülakat Soruları | Kariyer.net

  THY İngilizce Sınavı ve İngilizce Mülakat Soruları

  THY İngilizce Sınavı ve İngilizce Mülakat Soruları

  İngilizce; 2022 yılında olduğumuz şu günlerde neredeyse her sektör için vazgeçilmez bir özellik kazanmıştır. Bir başka deyişle, İngilizce bilmeyen birinin iş bulması oldukça zordur. Y ve Z kuşağı gençleri son yıllarda havacılık sektöründe çalışmak istiyorlar. Ancak, bu sektördeki rekabet şartlarının çetin olduğunu söylemek gerekir. İleri seviyede İngilizce bilmeyenlerin havacılık sektöründe çalışması imkansıza yakındır.

  Havacılığın Küresel Dili İngilizce

  İngilizce; havacılık sektörünün ortak dilidir. Bilhassa kaptan ve ikinci kaptanın yer aldığı kokpit ekibinde olmak; her gencin hayalidir. Ancak, kokpit ekibinde bulunmak isteyenlerin İngilizce bilgisi en üst seviyede olmalıdır.

  Kabin memurluğu; uçak yolcularının iyi bir şekilde ağırlanmasından sorumlu olan kişilerdir. Bu görevi yerine getirenlerin bilhassa yabancı yolcular ile doğrudan iletişim kurduklarını hatırlatmak gerekir. Bir başka deyişle, kabin memurları; çok iyi seviyede İngilizce bilmek zorundadırlar.

  Birçok kişinin aklında hava trafik kontrolörü ne iş yapar sorusu bulunuyor. Bu noktada, hava trafik kontrolörünün hava araçlarının hem havadaki hem de havaalanındaki trafiğinin düzeninden sorumlu olduğunu ifade etmek gerekir.

  THY İngilizce Sınavı Hakkında Genel Bilgiler

  Yeni mezun birçok gencin çalışmak istediği kurumların başında THY geliyor. Üniversitelerin farklı bölümlerinden mezun olan kişiler; THY İngilizce mülakat sürecine hazırlanıyorlar. Google’da THY İngilizce sınav soruları araştırılıyor.

  THY; iki adet yazılı sınavın yanı sıra bir de sözlü mülakat yapar. Adaylar; yazılı sınavdan iyi bir puan aldıkları takdirde sözlü mülakata girmeye hak kazanırlar. Bir başka deyişle, adayların ilk olarak yazılı sınava hazırlanmaları gerekir.

  THY İngilizce Sınavında İlk Aşama: Yazılı Mülakat

  THY’de çalışmak isteyenler ilk olarak genel yetenek sınavına girerler. Temel matematik, mantık, grafik yorumlama, şekil yeteneği ve Türkçe becerilerinden oluşan ve sayısı 45 ila 60 arasında değişen soruları cevaplarlar. Söz konusu sınav; 20 dakika sürmekle beraber bilgisayar ortamında gerçekleştirilir.

  THY İngilizce mülakat sınavı; adayları en çok zorlayan kısımdır. Bu sınavı geçmek isteyenlerin İngilizce seviyesi en az B1 veya B2 olmalıdır. THY İngilizce mülakat sınavında adaylara 60 soru sorulur. Bu soruları 50 dakikada cevaplamaları istenir.

  İkinci Aşama Sözlü Mülakat

  THY İngilizce mülakat sürecinin ikinci kısmında sözlü sınav vardır. Adaylar; başvuru yaptıkları birimin yetkilileri ile karşılıklı görüşme halinde ilerleyen bir sürece dahil olurlar.

  THY Sözlü Mülakat Soruları

  THY İngilizce sınav soruları şu şekilde özetlenebilir:

       ·         Kişisel bilgiler

       ·         Kişinin önceki işiyle ilgili bilgiler

       ·         Kişinin geçmiş deneyimleri

       ·         Adayın kariyer süreci

       ·         Adayın gelecek planları

       ·         Adayın başvuru yaptığı pozisyonu neden seçtiği

  THY İngilizce Sözlü Mülakat İçerikleri Nelerdir?

  Aday; aşağıdaki sorulara cevap vermelidir.

       ·         Tell us about yourself.

       ·         What is your last job experience?

       ·         Why did you leave your last job?

       ·         Why did you apply to this position?

       ·         What do you know about THY? 

  Yazı kaynağı : ingilizcemulakat.com

  THY Örnek Mülakat soruları

  THY İngilizce Sınavı ve İngilizce Mülakat Soruları

  THY İngilizce Sınavı ve İngilizce Mülakat Soruları

  Türkiye’nin en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları, personel alımı sürecinde adaylar oldukça titiz bir eleme sürecinden geçiriliyor. Bu süreçte adaylar iki yazılı sınava ve bir de mülakata tabi tutularak üç sınavdan geçmek zorundadır. THY İngilizce sınavında iyi bir sonuç elde etmek adaylar için oldukça önemlidir.

  Yazılı sınavlar genel yetenek sınavı ve İngilizce sınavı olarak ikiye ayrılıyor. Genel yetenek sınavında adayların temel matematik, şekil yeteneği, mantık, grafik yorumlama ve Türkçe becerileri ölçülüyor. İngilizce yazılı sınavda ise adayların İngilizce bilgisi ölçülüyor. THY’de kabin memuru olarak çalışabilmek için ilk olarak DynED sistemi olarak tabir edilen bir sistemle bilgisayar üzerinden yapılan İngilizce yeterlilik sınavında boşluk doldurma, şekilli sorular, diyalog soruları ve cisim tanımlama gibi sorular yer alıyor. Bu sınav sisteminde dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise şu: Siz sorulara doğru cevap verdikçe sorular biraz daha zorlaşmaya başlıyor. Karşınıza çıkacak bir sonraki soru önceki soruya verdiğiniz yanıta göre belirleniyor. Yani İngilizce yazılı sınav sırasında telaşa kapılmadan soruları doğru cevaplamaya odaklanmak önemli. Bu aşamada İngilizce sınavının yanında kişilik envanteri olarak adlandırılan ve yine bilgisayar üzerinden gireceğiniz bir sınav daha olacak. İlk aşama olan yazılı İngilizce sınavından 1.0 ve üzeri puan aldığınız takdirde sözlü mülakata davet edileceksiniz.

  THY İngilizce mülakatta ilk olarak kendiniz hakkında basit bilgiler vermeniz istenecek. Nerede çalışıyorsunuz, geçmiş deneyimleriniz, bu pozisyonu neden seçtiğiniz, gelecek için planlarınız gibi sorular sorulacak. Bu aşamda rahat ve kendine güvenli şekilde yanıtlar vermek ve İngilizce becerilerinizi doğru şekilde sergileyebilmek oldukça önemli. Bu yazımızda THY İngilizce mülakat soruları örneklerini sizler için bir araya topladık. THY İngilizce mülakat soruları ve cevaplarını inceleyerek sınavda karşınıza çıkabilecek soru ve durumlara karşı hazırlıklı olabilir, eleme süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  THY İngilizce Mülakat Soruları Örnekleri ve Cevapları

  My name is Ayşe Yılmaz. I am 25 years old. I am currently doing a masters degree on English Language and Literature.

  Benim adım Ayşe Yılmaz. 25 yaşındayım. Şu anda İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine yüksek lisans yapmaktayım.

  I worked as an English Teacher in a private language school for two years after I graduated. After that I decided to do a masters degree and left this job to focus on higher education.

  Mezun olduktan sonra iki yıl boyunca özel bir dil okulunda İngilizce öğretmeni olarak çalıştım. Daha sonra yüksek lisans yapmaya karar verdim ve yüksek eğitime odaklanabilmek için işimden ayrıldım.

  I have always been interested in learning about new cultures. Also, I have always wanted to work in a field that would allow me to interact with people and experience teamwork. I enjoy helping and assisting people and this position offers all that I look for in a job. I intend to pursue it as a career path.

  Ben her zaman yeni kültürler tanımayı ilginç bulmuşumdur. Aynı zamanda farklı insanlarla iletişime geçebileceğim ve iş arkadaşlarımla takım çalışması yapabileceğim bir alanda çalışmak istemişimdir. İnsanlara yardımcı olmaktan ve onları yönlendirmekten keyif alıyorum ve bu pozisyon işte arayabileceğim her şeyi bana sunuyor. Bu sebeple kariyerime bu yönde devam etmek istiyorum.

  I have been playing tennis since I was 8. Last year I hurt my ankle and thought I would never be able to join a tournament ever again and that I would have to stop playing tennis. However, I really enjoyed playing it, so I strived to get better and put myself to the İstanbul International Tennis Tournament and I succeeded. In the end I came the 3rd in the tournament. This ranking was better than any of my previous years in playing tennis despite having hurt my ankle earlier that same year. I consider this to be one of my biggest achievements.

  8 yaşımdan beri tenis oynuyorum. Geçen sene bileğimi incittim ve bir daha asla bir tenis turnuvasına katılamayacağımı ve tenisi bırakmak zorunda kalacağımı düşündüm. Ancak tenis oynamaktan gerçekten çok keyif alıyordum bu sebeple daha iyi olmak için çok çabaladım ve kendimi İstanbul Uluslararası Tenis Turnuvasına sokmayı başardım. Sonunda turnuvanın üçüncüsü oldum. Bu sıralama aynı sene içindeki sakatlanmama rağmen daha önceki yıllardaki derecelerimden bile çok daha iyi bir başarıydı. Bu deneyimi önemli başarılarımdan biri olarak görüyorum.

  I try my best to stay calm. I keep my face straight and calm because I believe my expression affects my attitude. I try to think of the easiest and most practical way to ease the pressure. I try my best to keep everyone around me calm as well. I move quickly but calmly. I focus only on the next task I am obligated to do. I do not think too far into the future and focus on the moment.

  Sakin kalmak için elimden geleni yaparım. Yüz ifademi düz ve sakin şekle getiririm çünkü ifademin tüm tavrımı etkilediğini düşünürüm. Baskıyı azaltmak için yapabileceğim en kolay ve pratik yolu düşünürüm. Etrafımdaki insanların da sakin kalması için uğraşırım. Hızlı ancak soğukkanlı hareket ederim. Yalnızca yapmam gereken bir sonraki göreve odaklanırım. Gereksiz ileri aşamaları düşünmem ve o ana odaklanırım.

  I usually try to understand the opinion that contrasts with mine. I consider whether there is anything I can fix in my point of view. If I decide that I hold a more logical idea of how to deal with a problem, I calmly express it. I am not afraid to compromise when it’s necessary. Last year when I was working at the language school as a teacher for instance, we had a blind student in class. However, we did not have the appropriate material for him written in Braille alphabet when we were doing the yearly exam.

  My coworker suggested that we sent him home and gave him an exam later when we had the appropriate material. But I thought it would be unfair for all the other students and inconvenient for the disabled student himself and suggested that we take him to a different class and read him the questions out loud. My coworker refused and said that he had other things to do and could not read to the student and I had to stay in the same class to wait on all the other students who were taking the exam. In the end, I made the disabled student wait until the others were finished and after other students left I stayed with him and read to him all of the questions. This way, the student didn’t have to go home and come back again for another extra day, we didn’t need to wait for the appropriate material which would take ages to arrive and I compromised my time in order to not be a burden on my coworker.

  Genellikle benimkiyle çelişen fikirleri anlamaya çalışırım. Kendi bakış açımda düzeltebileceğim bir şeyler olup olmadığını kontrol ederim. Eğer kendi fikrimin daha mantıklı olduğuna karar verirsem bunu sakin bir şekilde ifade ederim. Taviz vermekten korkmam. Örneğin, geçen sene dil okulunda çalıştığım sırada sınıfımızda görme engelli bir öğrenci vardı. Sınav olunacaktı ancak görme engelli öğrencilere uygun Braille alfabesi ile yazılmış materyal elimizde yoktu.

  İş arkadaşım öğrenciyi eve göndermeyi ve kendisini gerekli materyal geldiğinde tekrar sınava sokmayı teklif etti. Ancak ben bunun diğer öğrencilere haksızlık olabileceğini ve ayrıca engelli öğrencinin kendisi için de daha zahmetli olacağını düşündüm ve öğrenciyi başka bir sınıfa alarak sınav sorularını kendisine yüksek sesle okumayı önerdim. İş arkadaşım kendisinin yapması gereken başka işler olduğunu ve benim de sınava giren diğer öğrencileri kontrol etmek üzere sınıfta beklemem gerektiğini söyleyerek önerimi reddetti. Sonuçta, ben diğer öğrencilerin sınavlarını bitirmesini bekledim ve engelli öğrenciyi de diğerleri gidene kadar beklettim. Diğer öğrenciler gittikten sonra ona soruları yüksek sesli olarak okudum. Bu sayede öğrenci eve gidip daha sonra tekrar gelmek zorunda kalmadı, gerekli materyal için ise uzun zaman beklemedik ve zamandan fedakarlık ederek iş arkadaşımın sırtına yük olmaktan kaçınmış oldum.

  Yazı kaynağı : www.wse.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap