Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  thiocilline krem ne işe yarar

  1 ziyaretçi

  thiocilline krem ne işe yarar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Thiocilline nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar? Thiocilline krem 2021 fiyatı

  Thiocilline nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar? Thiocilline krem 2021 fiyatı

  Cilt üzerinde kullanılan ve antibakteriyel özelliklere sahip olan Thiocilline krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

  Thiocilline krem tüp içerisinde 5 gram beyaz renkli pomad olarak kullanıma sunulmuş olan ve gözdeki çeşitli iltihabi ve mikrobik durumları ve yaralanmaları kontrol etmek için kullanılan bir göz pomadıdır. Etken maddesi Basitrasin ve Neomisin olan bu krem birçok bakteriye karşı etkili birer antibiyotiktir. Hassas mikroorganizmaların neden olduğu yüzeysel oküler enfeksiyonların tedavisi için kullanılan topikal bir antibakteriyel ajandır. Bu ilaç genel olarak enfekte yaralar, yanıklar, aşılar, ülserler, piyoderma, deri ve doku iltihabı, impetigo, uyuz, pediküloz, tinea pedis yani ayak mantarı, kontakt dermatit ve alerjik dermatitinin ikincil enfekte cilt lezyonlarında kullanılır. Eğer ilacın içindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise, kullanmayınız.

  Bu ürünü ciddi cilt yaralanmaları (derin yaralar veya delinmeden dolayı oluşan yaralar, hayvan ısırıkları, ciddi yanıklar gibi) için kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bu tip durumlar için farklı bir tedavi gerekebilir.

  THİOCİLLİNE KREM NASIL KULLANILIR?

  Bu ilaç sadece ciltte kullanım içindir. Bu kremi mutlaka doktorun talimatlarına uyarak uygulayın.

  THİOCİLLİNE KREM FİYATI

  Bu kremin güncel fiyatı 16.70 TL’dir.

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  Thiocilline krem bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Her evde bulunması gereken Thiocilline krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

  Thiocilline Krem Etken Maddesi

  Bu kremin etken maddeleri basitrasin ve neomisin sülfat adlı maddelerdir.

  Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

  Bu ilaç, küçük kesikler, sıyrıklar veya yanıkların neden olduğu küçük cilt enfeksiyonlarını önlemek için kullanılır. Ayrıca, impetigo, egzama, kıl kökü iltihabı, çıban, apse, dolama ve tırnak eti iltihabı gibi hastalıkların iyileştirilmesi için kullanılır. Bu krem, bazı bakterilerin oluşmasını durdurarak çalışır. Antibiyotik olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir.

  Thiocilline Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  Thiocilline Krem Kullanımı

  Bu ilaç sadece cilt üzerinde haricen kullanım içindir. Eğer bu ilacı kendi kendinize kullanıyorsanız prospektüsünde yazan tüm talimatları izleyin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

  Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Daha sonra, genellikle günde 1 ila 3 kez veya doktorunuz tarafından belirtildiği gibi, ince bir tabaka halinde az miktarda kremi etkilenen bölgeye uygulayın. Bu kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

  Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. Böyle bir durumda ilacı silin ve bu bölgeyi suyla iyice durulayın.

  Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatlerde kullanın. Bu ilacı doktorunuzun belirttiğinden daha fazla miktarda uygulamayın, daha sık kullanmayın veya talimatlardan daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmeyecek. Aksine yan etki riski artabilir. Doktorunuz aksini belirtmediği sürece bu ürünü 1 haftadan daha uzun süre kullanmayın.

  Durumunuz birkaç gün sonra devam ederse veya kötüleşirse veya kızarıklık veya alerjik reaksiyon geliştirirseniz, bu ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza bildirin. Ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım isteyin.

  Thiocilline Krem Faydaları

  Bu krem, topikal olarak kullanılır ve öncelikle gram pozitif bakterilere karşı etkilidir. Genel olarak bu krem ciltteki bakteri enfeksiyonları, kesikler, sıyrıklar ve yaraların tedavisi için kullanılan güçlü bir antibiyotiktir.

  Thiocilline Krem Yan Etkileri

  Bu ilacın genellikle hiçbir yan etkisi yoktur. Olağandışı etkileriniz varsa, derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

  Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

  Nadiren, bu ilacın uzun süreli veya tekrarlanan sürelerde kullanılması, diğer cilt enfeksiyonlarına (mantar veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar gibi) neden olabilir. Olağandışı etkiler, rahatsızlık ya da yan etkiler fark ederseniz veya durumunuz düzelmezse doktorunuza danışın.

  Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı, yüz, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı da dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal ilacı kullanmayı bırakın ve hemen tıbbi yardım alın.

  Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen başka yan etkiler fark ederseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

  Thiocilline Krem Ne İşe Yarar, nasıl kullanılır, muadili ve fiyatı hakkında bilgiler verdik. Bizi https://www.youtube.com/c/begonyakadin takip edebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.begonya.com

  Thiocilline Krem Nedir? Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

  Thiocilline Krem Nedir? Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

  Thiocilline krem, göz pomadı olarak adlandırılsa da gözdeki çeşitli iltihaplanmaların yanı sıra bakteri kaynaklı tüm cilt rahatsızlıklarında kullanılıyor.

  Yüzeysel oküler enfeksiyonların tedavisi için kullanılan topikal bir antibakteriyel ajan olan Thiocilline kremin başlıca kullanım alanları ve amaçlarını şöyle listeleyebiliriz:

  Thiocilline Krem Nedir?

  Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A. Ş. tarafından piyasaya sunulan Thiocilline kremin etken maddeleri olan basitrasin ve neomisin sülfat, bakterileri öldüren birer antibiyotik. Bakterilerin oluşmasını durdurarak çalışan formül, 5 gramlık alüminyum tüpler içerisinde beyaz renkli bir pomad olarak satılıyor.

  Yalnızca deri üzerine uygulanabilen topikal bir ilaçtır ve doktor tavsiyesi ve onayı ile kullanılmalıdır. Doktorunuz farklı bir kullanma şekli önermediyse, sorunlu bölgeye parmağınızla sürün ve hafifçe ovalayın. Genellikle günde 1 ile 3 defaya kadar uygulanabilir. Sonrasında bölgeyi temiz bir bez ya da bandaj kullanarak kapatabilirsiniz.

  Düzenli uygulamayı aksatmamaya ve tüm antibiyotikler gibi mümkün olduğunca aynı saatlerde kullanmaya özen göstermelisiniz. Son olarak, doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece kremi 1 haftadan daha uzun süre boyunca kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

  Thiocilline kremin genellikle yan etkisi görülmese de uzun süreli veya tekrarlanan kullanım, mantar veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar gibi cilt enfeksiyonlarına neden olabilir. Bunun yanı sıra, döküntü, kaşıntı, yüz, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

  Hamileler ve emzirme döneminde bulunan kadınlar tarafından Thiocilline krem kullanılması sakıncalı olabilmektedir. Bu yüzden doktor onayı veya tavsiyesi almadan kullanmamalıdır.

  Thiocilline krem tedarik edilemediği takdirde, hastaya aşağıdaki muadilleri önerilebilir:

  Tüm eczanelerde satışa sunulan ve reçetesiz de satın alınabilen ancak doktor tavsiyesi olmadan kullanılması tavsiye edilmeyen Thiocilline kremin 2021 güncel fiyatı 16.71TL’dir. Doktor tarafından reçete edildiğinde, ücreti devlet tarafından karşılanmaktadır.

  Thiocilline Krem Kullananlar

  User 1: Koşmaktan ayağım su toplayıp yara olmuştu ve Thiocilline sayesinde hemen iyileşti. Sadece bir günde etkisini gösterdi ve iyileşti, mucize gibi!  Gerçekten çok etkili. Bu kremi yanında taşıyan ultra maratoncular biliyorum. Kesinlikle öneririm.

  User 2: Thiocilline benim kurtarıcım, o her şeyin ilacı! Annemi, köpek ısırmıştı ve bu vesileyle tanıştık. O koca yarığı nasıl dikişsiz yapıştırdı, ayak sadece birkaç gün içinde kendini nasıl toparladı inanamıyoruz! Ayrıca ağda sonrası sivilcelere ve güneş yanıklarına iyi geldiğini de deneyimledim, herkese öneririm.

  User 3: Annemin başucu ilacı! Parmağım yandı diyorum, Thiocilline sür diyor; diken battı, Thiocilline sür, sivilcem geçmiyor, Thiocilline sür! Artık sormadan sürüyorum ve gerçekten işe yarıyor.

  Bu içerik de ilginizi çekebilir: Madecassol Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır? Nasıl Kullanılır?

  Yazı kaynağı : zevosis.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap