Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  the walking dead rick kaçıncı bölümde öldü

  1 ziyaretçi

  the walking dead rick kaçıncı bölümde öldü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  The Walking Dead teorisi: Rick'in geri dönmemesinin asıl sebebi ne?

  The Walking Dead teorisi: Rick'in geri dönmemesinin asıl sebebi ne?

  Rick Grimes (Andrew Lincoln) The Walking Dead’in 9. sezonunda, dizinin evreninde 6 yıl önce siyah helikoptere bindirilip götürülmüştü, peki neden geri dönmedi?

  Bir köprünün üzerinde gerçekleşen ve Rick’i öldürdüğü zannedilen patlamanın ardından Andrew Lincoln diziden ayrıldı. Bölümün sonunda, Jadis’in (Polyanne McIntosh) Rick’i oradan helikopterle alarak sürpriz şekilde kurtardığı ortaya çıkmıştı.

  Karakterlerin çoğu Rick’in köprüde öldüğüne ikna olmuştu ama Daryl (Norman Reedus) ve Michonne (Danai Gurira) bir şekilde kurtulduğuna dair umutlarını korudu.

  Michonne dizideki son bölümünde Rick’in hala hayatta olduğunu öğrenip onu bulmak için yola koyuldu. Rick’i götürenlerin nasıl insanlar olduğuna dair daha fazla bilgiye Fear The Walking Dead’in bir bölümünde ulaştık. CRM diye bilinen bu topluluk, iki sezonluk dizi The Walking Dead: World Beyond’da daha derinden irdelenecek.

  Rick’e ne olduğuna gelince, bu soru muhtemelen karakter AMC’nin tarihleri hala açıklanmamış The Walking Dead filmleriyle geri dönene kadar cevapsız kalacak.

  Rick’in kimlerin yanında olduğu artık sır değil ama önemli bir soru hala ortada duruyor: Rick neden geri dönmedi?

  CRM, Rick’i kurtardı ve onu ülkedeki herhangi bir yere götürmüş olabilir. Dolayısıyla karakterle Alexandria arasında ne kadar mesafe olduğunu kestirmek mümkün değil.

  Öte yandan 6 yıl oldu. Rick’in eve geri dönmek için bolca zamanı vardı. Peki onu alıkoyan neydi?

  Screen Rant'ta yer alan habere göre Reddit kullanıcısı bir hayran son bölümde aldığı yaraların Rick’in Alexandria’ya dönmemesinin asıl sebebi olduğunu ortaya attı. Köprüdeki olaydan önce, atından düşmesi sonucu Rick’in karın boşluğuna bir inşaat demiri parçası saplanıp kalmıştı. Ayrıca Rick patlamanın sonucunda başka, daha ciddi yaralar da almış olabilir.

  The Walking Dead, Rick’i kötü bir noktada bıraktı ve sağlık durumu hayranların tahmininden çok daha kötü olabilir. Eğer Rick’in yaraları yeterince ağırsa bu karakterin tekrar yürümeden önce ciddi fizik tedavi ihtiyaç duyduğu anlamına gelebilir. Bazen iyileşme mümkünse bile tedavi yıllar alabilir. Rick’in CRM’yi terk etmesi fiziksel olarak mümkün olmamış olabilir. Rick eve dönebilmesi için iyileşmeyi ve gücünü yeniden toplamayı beklemeye karar vermiş olabilir.

  Rick’in kıpırdayamayacak derecede yaralı olması, karakterin tutsak tutulduğunu öngören alternatif fikre kıyasla daha mantıklı.

  CRM bir şekilde işlerine yarayabileceğini bilmese onu kurtarmazdı. Gereksindiği fizik tedavi için zaman ve imkan seferber etmeleri karakterin becerileri, deneyimi ve liderlik özelliğinin sarf edilen çabaya değeceğini düşünmelerinden kaynaklanmış olabilir.

  Screen Rant

  Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

  Yazı kaynağı : www.indyturk.com

  Rick Grimes, 'The Walking Dead'den neden ayrıldı?

  Rick Grimes, 'The Walking Dead'den neden ayrıldı?

  "The Walking Dead" dizisinin yıldızı Andrew Lincoln 9. sezonda diziden ayrılmıştı. AMC, tüm zamanların en çok izlenen TV serileri arasında yer alan diziyi 2010’da yayımlamaya başlamıştı. 

  Robert Kirkman’ın beğenilen çizgi roman serisinden uyarlanan dizide Lincoln, baş karakter Rick Grimes’ı canlandırmıştı.

  "The Walking Dead"in bu kadar büyük bir izleyici kitlesi kazanmasının ardındaki nedenlerden biri, zombi kıyameti hikayesi içinde baş karakterlerin sıklıkla ve beklenmedik şekillerde aniden ölmesiydi. Ancak Lincoln epey uzun süre dizide kalmıştı.

  AİLESİYLE VAKİT GEÇİREMEMİŞTİ

  Oyuncunun "The Walking Dead"den ayrılma sebebi ailesiydi. Lincoln iki çocuk babası ve ailesi İngiltere'de yaşıyor.

  Screen Rant'in haberine göre "The Walking Dead"in prodüksiyonu büyük ölçüde Atlanta’da gerçekleştiğinden ve Lincoln yapımdaki son aylarda ailesiyle istediği kadar vakit geçirememişti. Ailesiyle daha fazla vakit geçirmeye karar verdiğinde de "The Walking Dead"den ayrılma zamanının geldiğine karar vermişti.

  DİZİNİN DÖNÜM NOKTASI

  Oyuncunun "The Walking Dead"den ayrılma kararı dizi için bir dönüm noktası oldu. En önemli karakterinin yokluğunda dizi odağını başka yerlere kaydırıp hikayeyi yeniden kurmak zorunda kaldı. Lincoln’ın ayrılışının ardından 9. sezonda 6 yıllık bir zamansal sıçrama gerçekleşti, böylece "The Walking Dead" Rick ortada yokken çekirdek karakter ekibinin başından geçenleri anlatma fırsatı buldu.

  "The Walking Dead" bundan sonra son derece iyi değerlendirmeler aldı, 11. sezonda diziyi bitirme fikriyle de ortaya bir oyun sonu planı çıkmış oldu. Dizide Daryl karakterini canlandıran Norman Reedus, Lincoln’ın kendisine dizinin ne kadar iyileştiğini gördüğünde yanlış zamanda ayrıldığını söylediğini belirtti.

  'RICK'İN DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLACAK'

  Rick Grimes'ın hikâyesi geliştirilecek Walking Dead Evreni'yle beyaz perdede devam edecek. Rick Grimes'ı canlandıran Andrew Lincoln'ın karaktere hayat vermeye devam edeceği sinema projesinin senaryosunu, yapımcı Scott Gimple ve serinin yaratıcısı Robert Kirkman yazıyor.

  Gimple, üçleme olarak planlanan film serisiyle ilgili "Bu ilk filmlerde çok fazla bağlantı olmaması mümkün ama dediğim gibi, her şey değişiyor. Ve artık işler tahminimizden çok daha fazla zaman alıyor" demişti.

  Comicbook.com'un haberine göre Gimple, Rick'in dönüşünü mükemmel hale getirmeye çalıştıklarına dair şunu da eklemişti:

  "Yani belli açılardan hala laboratuvardayız. Üzerinde epeyce çalıştık ama an itibarıyla işi mükemmelleştirmeye çalışıyoruz."

  The Walking Dead'in 9. sezonunda Rick'i kaçıran ekip Sivil Cumhuriyet Ordusu'ydu (CRM). Gimple film serisinin, geniş nüfuzlu CRM'in "engin mitolojisini" keşfe çıkacağını da doğrulamıştı.

  ComicBook.com'a Temmuz'da konuşan Gimple, (Andrew) Lincoln'ın filmle yakinen ilgilendiğini ve Walking Dead Evreni'ne "dönmek için sabırsızlandığını" söylemişti.

  Kaynak: Independent Türkçe

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap