Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  the walking dead 12. sezon oyuncuları

  1 ziyaretçi

  the walking dead 12. sezon oyuncuları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  The Walking Dead Oyuncuları Kimlerden Oluşuyor, Konusu Nedir?

  The Walking Dead Oyuncuları Kimlerden Oluşuyor, Konusu Nedir?

  The Walking Dead oyuncuları, karakterleri ve konusu, popüler zombi dizisine başlamak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konular arasında yer alıyor. TWD oyuncuları ve karakterleri de dahil olmak üzere merak edilen tüm soruları bu yazıda cevaplayacağız.

  Tony Moore, Robert Kirkman ve Charlie Adlard'ın aynı isimli çizgi romanına dayanan The Walking Dead (TWD), 2010 yılının ekim ayında AMC kanalı üzerinden yayımlanmaya başladı. Yayımlandığı ilk bölümden itibaren büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. Hatta bu diziyle beraber zombi oyunları sayısı da arttı.

  Kısa süre içerisinde dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan TWD, En İyi Televizyon Dizisi dalında Altın Küre ve Writers Guild of America ödüllerine aday gösterildi. Bu zamana kadar çeşitli rekorlar kırarak büyük bir başarının altına imza atan dizi, toplamda on bir sezondan oluşuyor.

  Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından beğenilen The Walkind Dead’e başlamak istiyorsanız, popüler zombi dizisi ile ilgili kafanızda bazı soru işaretleri olabilir. Bu soruların başında TWD oyuncuları, karakterleri ve konusu gelebilir. Hazırladığımız rehberde merak edilen birçok soruyu yanıtladık.

  The Walking Dead Oyuncuları ve Karakterleri Listesi

  Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından büyük bir beğeni toplayan The Walking Dead isimli dizide pek çok başarılı isim yer alıyor. Peki, büyük bir popülerliğe sahip çizgi romana dayanan başarılı dizinin oyuncu kadrosu kimlerden oluşuyor?

  Dram, korku ve gerilim ögelerini içeren zombi dizisinin oyuncu kadrosunda Emily Kinney, Andrew Lincoln, Norman Reedus, Danai Gurira, Melissa McBride, Lauren Cohan, Steven Yeun, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand ve Chandler Riggs dahil olmak üzere birçok isim mevcut.

  Özellikle The Walking dead dizisi ile birlikte dünya genelinde büyük bir popülerlik elde eden Emily Kinney, zombi dizisinde Beth Greene karakterini canlandırdı. Beth, veteriner ve çiftçi olan Hershel Greene karakterinin kızı, Maggie karakterinin ise kız kardeşidir.

  1985 doğumlu olan Kinney, bu zamana kadar birçok film ve dizinin oyuncu kadrosunda yer aldı. Kinney, oyunculuğun yanı sıra aynı zamanda şarkıcı ve söz yazarıdır. Emily Kinney Hold On, Expired Lover ve Be Good dahil olmak üzere pek çok şarkıyı seslendirdi.

  Andrew Lincoln de tıpkı Emily Kinney gibi özellikle The Walking Dead dizisiyle beraber tüm dünyada çok popüler hâle geldi. Bu zamana kadar pek çok dizi ve filmin oyuncu kadrosunda yer alan Lincoln, TWD dizisinde Rick Grimes isimli karakteri canlandırdı.

  Başarılı zombi dizisinde Daryl Dixon karakterini canlandıran Norman Reedus, 2009 yılında vizyona giren The Boondock Saints II: All Saints Day,2012 yapımı Hello Herman, 2013 yılında vizyona giren Pawn Shop Chronicles ve 2016 yapımı Triple 9 dahil olmak üzere pek çok yapımda yer aldı.

  TWD dizisinde Michonne rolüyle tanınan Danai Gurira, 2013 yılında vizyona giren Mother of George, 2018 yapımı Avengers: Infinity War, 2019 yılında vizyona giren Avengers: Endgame ve daha pek çok yapımın oyuncu kadrosunda yer aldı.

  Bu zamana kadar birçok ödül alarak büyük bir başarının altına imza atan Melissa McBride, TWD’nin yanı sıra pek çok yapımda yer aldı. McBride, dünya genelinde çok büyük bir popülerliğe sahip olan zombi dizisinde Carol Peletier karakterini canlandırdı.

  Invincible animasyon dizisinde bir bölümde Holly karakterini seslendiren Lauren Cohan ayrıca Whiskey Cavalier, 2016 yapımı Batman v Superman: Dawn of Justice ve 2018 yılında vizyona giren Mile 22 gibi çeşitli yapımlarda yer aldı. TWD’de Maggie Rhee karakterini canlandıran Cohan, iki ödül kazandı.

  Crysis oyununda seslendirme yapan Steven Yeun, Crysis’in yanı sıra Final Space animasyon dizisinde Little Cato, 3Below: Tales of Arcadia animasyon dizisinde ise Steve Palchuk karakterini seslendirdi. Seslendirmeliğin yanı sıra birçok yapımın oyuncu kadrosunda da yer alan Yeun, TWD dizisinde Glenn Rhee karakterini canlandırdı.

  The Walking Dead 1. Sezon Oyuncuları

  Dünya genelinde çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizinin ilk sezonunun ana kadrosu 7 oyuncudan oluşuyor. Bunlar arasında Andrew Lincoln, Sarah Wayne Callies, Crandler Riggs, John Bernthal, Steven Yeun, Jeffrey DeMunn ve Laurie Holden bulunuyor.

  The Walking Dead 2. Sezon Oyuncuları

  Başarılı zombi dizisinin ikinci sezonunda ana kadroya Norman Reedus da Daryl Dixon rolü ile dahil oluyor. Dixon, popüler dizinin en çok sevilen karakterlerinden bir tanesidir.

  The Walking Dead 3. Sezon Oyuncuları

  Üçüncü sezonda bazı yeni karakterler diziye dahil oluyor. Bu sezonun ana kadrosunda Andrew Lincoln, Sarah Wayne Callies, Chandler Riggs, Steven Yeun, Laurie Holden, Norman Reedus, Danai Gurira, Michael Rooker, David Morrissey, Lauren Cohan Melissa McBride ve Scott Wilson bulunuyor.

  The Walking Dead 4. Sezon Oyuncuları

  Dizinin ana kadrosu dördüncü sezonda da genişlemeye devam etti. Bu sezonda Emily Kinney, Chad L. Coleman, Scott Wilson, Lauren Cohan dahil olmak üzere pek çok başarılı isim yer alıyor.

  The Walking Dead 5. Sezon Oyuncuları

  Popüler zombi dizisinin beşinci sezonunda Emily Kinney, Michael Cudlitz, Danai Gurira, Norman Reedus, Andrew Lincoln, Lauren Cohan dahil olmak üzere birçok isim bulunuyor.

  The Walking Dead 6. Sezon Oyuncuları

  Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oldukça beğenilen TWD'nin altıncı sezonunda Sonequa Martin-Green, Lennie James, Melissa McBride, Andrew Lincoln ve Lauren Cohan dahil olmak üzere pek çok isim yer alıyor.

  The Walking Dead 7. Sezon Oyuncuları

  Yedinci sezonda tıpkı diğer sezonlar gibi bazı yeni karakterler diziye dahil oluyor. Bu karakterlerin başında Negan geliyor. Bu sezonda Jeffrey Dean Morgan, Alanna Masterson, Josh McDermitt ve Christian Serratos dahil olmak üzere pek çok isim mevcut.

  The Walking Dead 8. Sezon Oyuncuları

  Sekizinci sezonda TWD oyuncuları arasında Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Josh McDermitt, Lennie James dahil olmak üzere pek çok isim bulunuyor.

  The Walking Dead 9. Sezon Oyuncuları

  Dokuzuncu sezonun ana kadrosunda Samantha Morton, Katelyn Nacon, Khary Payton, Tom Payne, Christian Serratos ve Jeffrey Dean Morgan dahil olmak üzere pek çok isim yer alıyor.

  The Walking Dead 10. Sezon Oyuncuları

  Onuncu sezonda TWD oyuncuları arasında Ryan Hurst, Samantha Morton, Khary Payton, Christian Serratos, Ross Marquand, Norman Reedus ve Lauren Cohan dahil olmak üzere birçok isim bulunuyor.

  The Walking Dead 11. Sezon Oyuncuları

  Popüler zombi dizisinin 11. sezonunun ana kadrosunda Callan McAuliffe, Cooper Andrews, Khary Payton, Christian Serratos ve Josh McDermitt dahil olmak üzere pek çok isim yer alıyor.

  The Walking Dead Konusu Nedir?

  Zombi salgınının ortaya çıkmasının ardından insanlar hayatta kalma mücadelesi vermek zorunda kalır. Milyonlarca kişi tarafından oldukça beğenilen dizide hayatta kalabilmeyi başaran insanların zombilere karşı verdiği mücadeleye tanık oluyoruz.

  The Walking Dead 10. Sezon Nasıl İzlenir?

  The Walking Dead dizisini Netflix isimli popüler dijital yayın hizmeti üzerinden izleyebilirsiniz. Dijital yayın platformunun içerik kütüphanesinde TWD’nin ilk 10 sezonu yer alıyor. Diziyi izleyebilmek için Netflix aboneliğine sahip olmanız gerekiyor.

  Netflix üç farklı abonelik planı sunuyor. İhtiyacınıza bağlı olarak üç plandan bir tanesini seçerek belirli bir ücret karşılığında dijital yayın hizmetine abone olabilirsiniz. Böylelikle The Walking Dead dahil olmak üzere içerik kütüphanesinde yer alan yapımları kolayca izleyebilirsiniz.

  Bu yazıda dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oldukça beğenilen zombi dizisi TWD oyuncuları, karakterleri ve konusu ile ilgili merak edilen soruları cevapladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

  Yazı kaynağı : www.tamindir.com

  Walking Dead'in final sezonu çıkış tarihi ve oyuncu kadrosu açıklandı

  Walking Dead'in final sezonu çıkış tarihi ve oyuncu kadrosu açıklandı

  Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

  Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

  Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

  Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

  Yazı kaynağı : www.merlininkazani.com

  The Walking Dead Hakkında 12 Şaşırtıcı Bilgi

  The Walking Dead Hakkında 12 Şaşırtıcı Bilgi

  The Walking Dead, bundan 11 yıl önce yayınlanan 1. sezonu ile herkesi ekran başına kilitlemeyi ve milyonlarca hayran edinmeyi başarmıştı. The Walking Dead, son derece klişeleşmiş konu olan zombi felaketini, insanların ve toplumun gözünden anlatmaya devam ediyordu. 7. sezondan itibaren ağır eleştiriler alsa da başka hikayeleri aktaran spin-off dizileri çekilmeye devam ediyor.

  Gelin, 11 sezonluk serüvende dizi ekibi ve oyuncular neler yaşamış beraber bakalım.

  1. Dizide her karakter için bütün ekip toplu bir akşam yemeği veriyor:

  The Walking Dead’i diğer popüler dizilerden ayıran en önemli şeylerden biri de ana karakterlerin hiç acımadan sürekli ölmesi. Zombi uğruna ne isimler geldi geçti diziden... Kimi oyuncular kısa süreli kaldı dizide, kimileri de çok uzun süre rol aldı. Sonradan öğrenildi ki diziden ayrılan tüm ana karakterler için ekip son bir kez bir araya gelerek akşam yemeği yiyorlarmış.

  2. Karaktere adapte olmak için iç çamaşırını bile değiştirmeyen Andrew Lincoln:

  Dizide karakterlerimiz hayatta kalmak için sürekli sağlık, gıda ve farklı araçlar arıyorlar. Yani bir bakıma giyim, The Walking Dead karakterleri için en son düşünülecek şey. Bu yüzden baş karakterimiz Rick de uzun süre aynı ceketi giydi. Ancak söylenenlere göre Rick sadece ceketi değil iç çamaşırını da hiç değiştirmedi. The Walking Dead 1. sezon ilk bölümünde gördüğümüz mavi iç çamaşırıyla oyuncu 9 sezonu devirmiş durumda. 

  3. Tek görevi zombi canlandırmak olan figüranlar için 'Nasıl zombi olunur?' eğitimi:

  Dizideki zombilerin ne kadar gerçekçi olduğu tartışılmaz. En uzaktaki zombiden en yakındakine kadar her sahnede ürkütücü ve korkunç olmayı başarıyorlar. Aslında bunun sırrı zombi okulunda yatıyor. Diziye zombi olarak katılan tüm oyuncular, rol almadan önce mutlaka zombi okulunda eğitim görmek zorundalar. Ardından korku makyajları konusunda bir efsane olan Greg Nicotero’nun sınavından da başarıyla geçmeleri gerekiyor.

  4. Dizinin logosu ve introsu her geçen sezon eskiyor:

  The Walking Dead 1. sezondan beri takip edenlerin bile belki farkına varamadığı bir detay. Dizide her geçen sezon başlangıç introsu ve dizinin logosu daha da yıpranmış ve eskimiş olarak karşımıza çıkıyor. The Walking Dead 9. sezon logosu yeşillik içeriyor. Hikayedeki değişikliği, yeniden başlangıcı ve doğanın geri dönüşünü işaret ediyor.

  5. Zombilerin nefeslerini silmek için bile özel efekt kullanılıyor:

  Dizinin çekimleri her zaman sıcak havalarda yapılmıyor. Soğuk havalarda dış çekimlerin sayısı da bir hayli fazla. Bu çekimlerde doğal olarak zombiyi canlandıran oyuncuların ağızlarından nefes dumanları çıkıyor. Zombiler ölü ve tamamen buz gibi oldukları için böyle bir şeyin olması dizinin doğasına ters. Bu nedenle bunun önüne geçmek için tek tek bilgisayar ortamında nefes dumanları siliniyor.

  6. Dizide zombiler tarafından ısırılamayan Norman Reedus'un bir hayranı tarafından ısırılması:

  Dizide birçok kez zombilerin saldırısına uğrayan Norman Reedus, bunun gerçek hayatta da başına geleceğine inanamazdı. Bir Comic-con kapsamında düzenlenen hayran buluşması sırasında, hayranı tarafından göğsünden ısırılmıştı. Reedus hayranından şikayetçi olmadı ama ısıran kişi, ömür boyu dizinin hayran toplantılarından uzaklaştırıldı.

  7. Dizi boyunca aslında hiç "zombi" kelimesi kullanılmıyor:

  Hiç dikkat ettiniz mi? Dizide ölüler için hiçbir zaman zombi ifadesi kullanılmadı. Bunun yerine aylaklar, yürüyenler, ölüler, deri yiyiciler gibi ifadeler kullanılıyor. Aslında çizgi romanda birkaç kez zombi ifadesi geçiyor. Buna rağmen The Walking Dead, bu gerçeklikten kaçarak onları çok daha farklı isimlerle çağırıyor. Konusu tamamen zombi olan bir dizide hiç zombi kelimesi geçmemesi de bir garip doğrusu.

  8. Dizi setini gerçek bir SWAT ekibinin basması:

  Bu garip olay dizinin 1. sezonunda gerçekleşti. Çekim sırasında Merle karakteri bir binanın çatısından ateş ediyordu. Bu silah seslerini gerçek bir çatışma zanneden çevre sakinleri hemen polise haber verdi. Bunun üzerine dizi setine bir SWAT ekibi baskına geldi. Neyse ki gerçek kısa sürede anlaşıldı.

  9. Zombileri oynayan oyuncular, diğer oyunculardan ayrı yerde yemek yiyorlar:

  Aslında buna şaşırmamak gerek. Kim önünde bağırsakları akan, yüzü birbirine girmiş korkunç makyajlı insanlarla yemek yiyebilir ki? Kimileri de bunun zombileri insanlardan ayırarak havayı bozmamak için yapıldığını söylüyor. Sebebi ne olursa olsun kesinlikle doğru alınmış bir karar.

  10. Rick’in oğlu Carl'ın dublörü, uzun bir süre boyunca 30 yaşında bir kadındı:

  Duyunca şaşıracağınız en garip bilgilerden biri bu olabilir. Chandler Riggs'in canlandırdığı Carl karakteri için zorlu sahnelerde kendisi yerine oynayan dublörü tam 30 yaşında ve aynı zamanda bir kadın. Hatta yukarıdaki fotoğraf bir dönem sosyal medyada da çok konuşulmuştu. Böyle bir şey kimin aklına gelebilirdi ki?

  11. Zombiler, dizideki saldırı sahnelerinde aslında jambon yiyor:

  Bu konu hâlâ birçok kişi tarafından tartışılıyor. 11 sezondur sağda, solda insan yiyen bu zombi oyuncuları aslında ne yiyor? Aslında oyuncular ilk başta midelerine inmesi daha kolay olsun diye barbekü soslu jambon yiyorlarmış. Ancak sostaki sirke makyajlarını bozduğu için şu an sadece sahte kanlı jambon yiyorlar.

  12. Dizinin ilk bölümünde Rick’in vurduğu küçük kız, 8. sezonda geri gelmişti:

  The Walking Dead Rick için kötü başlamıştı ve daha ilk bölümde, zombiye dönüşmüş küçük kızı vurmuştu. Aynı kız The Walking Dead 8. sezon ilk bölümde geri geldi. Hatta bu küçük kızı vurması, Rick’in vahşileşme sürecinin başlangıcı olarak görülüyor. Çünkü bunu yaparken gerçekten çok zorlanmıştı. Bu süreçten uzun zaman sonra geri dönen küçük zombi, Rick ile yine bir cadde üzerinde karşılaştı.

  Sona eren The Walking Dead efsanesinin sizde nasıl anıları var?

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap