Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tezol halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  tezol halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Tezol Kağıt halka arz sonuçları açıklandı

  Europap Tezol Kağıt’ın halka arzına 30 kat talep

  Europap Tezol Kağıt’ın halka arzına 30 kat talep

  Europap Tezol Kağıt’ın halka arzı tamamlandı. Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da TEZOL koduyla işlem görecek olan Europap Tezol Kağıt’ın halka arzına 30 kat talep gelirken, halka arzda toplam 121 bin 838 yatırımcıya satış gerçekleştirildi. Europap Tezol Kağıt’ta, halka açıklık oranı yüzde 24 ve halka arz büyüklüğü 333 milyon TL oldu.

  1.001 adet ve üzeri başvuruya 102.3 kat talep

  Halka arzda 1.000 adet ve altındaki başvuru grubuna satılan 14 milyon pay için 3.3 kat talep toplandı ve yaklaşık yüzde 30 oranında karşılanma gerçekleşti. 1.001 adet ve üzerindeki başvuru grubuna satılan 6 milyon paya karşın 102.3 kat talep toplandı ve yaklaşık yüzde 1 oranında karşılanma gerçekleşti. Kurumsal Yatırımcılara satılan 4 milyon paya karşılık 14.1 kat talep toplandı. Bu şekilde halka arzın yüzde 58’ini 1.000 adet ve altında başvuru yapan 110 bin 816 yatırımcı aldı.

  Halka arz sonuçlarını değerlendiren DenizBank Özel Bankacılık ve Yatırım Grubu Genel Müdür Yardımcısı Cem Önenç  “İstikrarlı karlılığı, güçlü finansal görünümü ve yüzde 50’ye yakın ihracatı ile yüksek ilgi gören Europap Tezol Kağıt’in halka arzına aracılık etmekten büyük gurur duyduk” diye konuştu. 

  Önenç “Halka arz edilen 20 milyon adet paya gelen yüksek talep nedeniyle, ek satışa konu 4 milyon pay da dahil ederek 24 milyon adet pay satıldı. Halka arzda temel hedeflerimiz yaygınlık ve güçlü talep idi. Bu amaçla DenizYatırım tarafından tasarlanan dağıtım sistemini kullandık ve gösterilen ilgi sayesinde iki hedefimize de ulaştık. Europap Tezol Kağıt’a ve ortaklarına bize duydukları güven, yatırımcılara da gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum” dedi. 

  Europap Tezol Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Tezol, “Şirketimizin faaliyetleri, iş modeli ve finansal sonuçlarını beğenerek bize ortak olan binlerce ortağımız oldu. Düzenli olarak büyüyen ve önemli karlılığa sahip şirketimizin artık yüz bini aşan yeni ortağı olmasının heyecanını yaşıyoruz. Her zaman yatırımlarla büyüdük, büyürken istikrarlı karlılığımızı ve finansal yapımızı da koruduk. Artık yeni ortaklarımız ile birlikte büyüyeceğiz” diye konuştu.

  Yazı kaynağı : www.dunya.com

  Tezol Kağıt halka arz sonuçları borsada ne zaman işlem görecek?

  Tezol Kağıt halka arz sonuçları borsada ne zaman işlem görecek?

  8-9-10 Eylül tarihlerinde Tezol Kağıt halka arz oldu. Talep toplam işlemlerinin tamamlanmasının ardından halka arza katılan yatırımcılar sonuçları araştırıyor. Peki, Tezol Kağıt halka arz sonuçları açıklandı mı, borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

  Sermaye Piyasası Kurulu, Tezol Kağıt’ın halka arzına onay vermişti. Şirket de bu onay işleminin ardından 8-9-10 Eylül tarihlerinde talep toplama ve halka arz oldu. Payların büyük kısmının bireysel yatırımcılara ayrıldığı halka arz işlemi tamamlandı. Şimdi yatırımcılar, sonuçları merakla bekliyor. Peki sonuçlar açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

  Türkiye’de en çok ihracat yapan ilk bin firma arasında yer alan ve sadece saf selülozdan değil, aynı zamanda geri dönüşümlü kağıttan da üretim yapabilen az sayıdaki şirketten biri olan Europap Tezol Kağıt’ın halka arzına, Deniz Yatırım liderliğinde 33 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum aracılık etti.

  Şirketin 100 milyon TL çıkarılmış sermayesinin yüzde 20’si satışa sunulurken, ek satış hakkının tamamının kullanılması durumunda halka açıklık oranının yüzde 24 olacağı duyurulmuştu. Europap Tezol Kağıt, halka arzın tamamlanmasının ardından “TEZOL” işlem koduyla işlem görecek. Güçlü finansal yapıya sahip, yeni yatırımları için harcadığı 46 milyon TL’ye karşın 25 milyon TL nakit fazlası bulunan Europap Tezol Kağıt’ın halka arzdaki öncelikli amaçları, halka açık şirket statüsüyle uluslararası iş birliklerini güçlendirmek ve mevcut kurumsallaşma sürecinin daha da kuvvetlendirilmesi olarak öne çıkıyor.

  Tezol Kağıt halka arz sonuçları açıklandı mı?

  Yatırımcıların merakla beklediği sonuçlar internette sıkça aranmaya başladı. Ancak Tezol oransal dağıtım yöntemini tercih ettiği için sonuçların açıklanması birkaç günü alacak. 10 Eylül Cuma günü talep toplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından sonuçların 13 Eylül Pazartesi günü ya da en geç 14 Eylül Salı günü açıklanması bekleniyor. Şirket, sonuçları açıklamasının ardından satılan payların borsada ne zaman işlem görmeye başlayacağını da kamuoyuna duyuracak.

  Tezol ile birlikte birçok şirketin halka arzına dair tüm haberleri (talep toplama tarihleri, halka arz tüm detayları ve sonuçları ile birlikte borsada işlem göreceği tarih) Play Store’da yer alan Halka Arz Hisseler uygulaması ile kullanıcılara anlık bildirimler aracılığı ile duyuruyoruz. Siz de uygulamayı mobil cihazınıza yükleyebilir ve tüm halka arz gelişmelerini anlık bildirimlerle alabilirsiniz. Uygulamaya BURADAN erişebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.kamuilan365.com

  TEZOL Halka Arz Sonuçları 30 Kat Fazla Talep Geldi

  TEZOL Halka Arz Sonuçları 30 Kat Fazla Talep Geldi

  Halka arz süreci tamamlanan Europap Tezol Kağıt, son dönemlerin en yüksek talebini topladı. Şirketin halka arzına 131.480 kişi talepte bulundu.

  Bireysel yatırımcı sayısı 119.139 olup, toplam dağıtılan nominal tutara oranı %58,33

  Yüksek başvurulu yatırımcı sayısı 12.213 olup, toplam dağıtılan nominal tutara oranı %25

  Yurt içi kurumsal yatırımcı sayısı ise 128 olup, toplam dağıtılan nominal tutara oranı %16,67

  Halka arza katılarak 1000 lot emir giren bir yatırımcı, 4.161 TL karşılığında 300 adet pay almış oldu.

  Şirketin, halka arza ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde;

  Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzında 8-9-10 Eylül 2021 tarihlerinde 1 TL nominal değerli pay için 13,87 TL’den talep toplanmıştır.

  Halka arzda toplanan talep değerlendirilerek 4.000.000 TL nominal değerli payların ek satış hakkı kullanılmıştır. Bu kapsamda ortak satışı yoluyla halka arz edilen 20.000.000 TL ile ek satış kapsamında halka arz edilebilecek 4.000.000 TL olmak üzere toplam 24.000.000 TL nominal değerli payların tamamı satılmıştır.

  Bireysel Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 3,3 katı, Yüksek Başvurulu Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 102,3 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 14,1 katı talep gelmiştir. Halka arz fiyatı üzerinden gelen talep ve dağıtım tutarları yatırımcı grubu bazında aşağıdaki tabloda sunulmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.halkaarz.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap