Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tentürdiyot ve batikon aynı şey mi

  1 ziyaretçi

  tentürdiyot ve batikon aynı şey mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Tentürdiyot

  'Yaraya tentürdiyot sürmeyin'

  Tentürdiyot

  Tentürdiyot

  Tentürdiyot

  Antiseptik bir ilaç olan tentürdiyot, zararlı bakteri ve mikropların oluşmasını engeller ve var olan zararlı bakteri ve mikropları yok etmeye yardımcı olur. Tıpta sıkça kullanılan bu iyotlu tentür enfeksiyon oluşumunu engellemeye yarar. Deri üzerinde düşme, kesilme, yarılma gibi vakalarda sıkça kullanılan tentürdiyotlar yapısı bakımından iyot, sodyum iyodür ve etil alkol içerir. Uygulandığı bölgedeki bakterilerin %99.88'ini azaltır. Ulaşması oldukça kolay olan bu ilaç neredeyse her ecza dolabında bulunur. Ayrıca her evde rastlanabilecek düzeyde yaygın kullanılan bu ilacın kullanım alanları oldukça geniş. Doktorlar tarafından cerrahi operasyonlar öncesi operasyonun uygulanacağı bölgenin hazırlanmasında, alçı yerinin hazırlanmasında, yanık tedavilerinde, doğum esnasında, biyopsi uygulamalarında, kan alma, aşı yapma esnasında ve daha birçok alanda sıkça kullanılır. En yaygın ve basit olarak derideki yaralara uygulandığı görülür. Yaranın üzerine direkt olarak dökmek yerine bir pamuk yardımıyla dairesel hareketlerle uygulanması tavsiye edilir. Güçlü formülü nedeniyle dikkatli kullanılması gerekir. Gözle direkt temasından kaçınılmalı böyle bir durumda bol su ile yıkanıp bir sağlık ekibine danışılması gerekir. 

  Tentürdiyot Çeşitleri

  Ciltteki yara dezenfeksiyonların ve tedavilerinde sıkça kullanılan tentürdiyot çeşitleri bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olur. Genellikle sıvı olarak karşımıza çıkan bu ilaçlar tek kullanımlık ampuller içinde olabilir ya da daha büyük ilaç şişeleri içinde olabilir. Bu tip olanları cilt üzerindeki hasar ve yaralarda kullanımı kolaylaştırır. Kolay bir şekilde pamuğa nüfuz ettirilerek uygulanacağı bölge üzerinde etkili sonuçlara ulaştırır. Yaraların mikrop kapmasını engellemek amacıyla kullanılan tentürdiyotlar farklı şekillerde kullanıcılara sunulur. Uygulanabileceği bölgeye ve duruma göre farklı özellikler taşıyan tentürdiyotlar bulunur. Bunlar sprey tentürdiyotlar, solüsyon tentürdiyotlar olarak adlandırılır. Bu tentürdiyot çeşitleri içerik olarak farklılık taşımaz. Kullanım olarak bazı durumlar için kolaylık sağlamak amacıyla başlık tipiyle üretilir. Belirli bir bölgeye kolayca kullanılabilecek sprey tentürdiyot şişeleri bulunur. Kolayca çıkarılıp takılabilen başlıklarıyla ister sprey ister akışkan olarak kullanılmaya imkan tanırlar. Sprey başlık hassas bölgeler için kullanımda kolaylık sağlar. aynı zamanda miktar olarak istenilen miktarda kullanım için kolaylık sağlar. İçeriği aynı olan fakat muhafaza ediliş biçimine göre farklılıklar taşıyan tentürdiyot çeşitleri bulunur. Cam şişelerde ve plastik kutularda kullanıcılara sunulan tentürdiyotlar bulunur. Cam şişeler uzun süreli koruma sağlaması ve sağlıklı bir malzeme olmasından dolayı kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen şişeler arasında yer alır. Cam şişeler ve plastik şişeler farklı miktarlarda kullanım imkanlarıyla kullanıcılara sunulur. Tentürdiyotların bir diğer kullanım amacı da gargaralar olarak bilinir. Bazı boğaz ağrısı durumlarında tentürdiyot gargaralar kullanılarak rahatlama ve tedavi amaçlanır. Boğazdaki bakteriler ve enfeksiyona karşı suyla belirli bir oranda karıştırılarak kullanılabilen gargaralar bulunur. Ağız içinde bulunan aflarda, boğaz kemik ve diş eti iltihaplarında da tentürdiyotu gargara şeklinde kullanmak mümkün olur. Diğer tentürdiyot kullanımları gibi gargara tentürdiyotlar da doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Tentürdiyotlar kullanılırken mutlaka doktora danışmak ve doktor kontrolünde kullanmak gerekir. 

  Tentürdiyot Fiyatları

  Tentürdiyot fiyatları ürünün özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Farklı miktarlarda şişelerle kullanıcılara sunulan tentürdiyotlar bulunur. Tentürdiyot 1000 ml fiyatı miktarı fazla olması dolayısıyla yüksek olur. Ancak 1000 ml bir tentürdiyot fiyatı 100 ml olana göre daha ekonomik olabilir. Büyük şişeler uygun fiyatlarla kullanıcılara sunuluyor olabilir. Yoğun bir kullanım için büyük boy ekonomik bir tentürdiyot tercih edilebilir. Kullanım sürelerini göz önünde bulundurarak küçük boy tentürdiyotlar da bulabilmek mümkün. Tentürdiyot 50 ml fiyatı, uygun olarak kullanıcılara sunulur. Plastik şişe veya cam şişeyle kullanıcılara sunulan tentürdiyotlar bulunur. Üretim maliyeti yüksek, sağlıklı ve uzun süre muhafaza etmeye uygun özellikler taşıyan cam şişeler yüksek fiyatlı olur. Set halinde satılan tentürdiyotlar da bulunur. Farklı ihtiyaçlarla beraber uygun fiyatlı setlere ulaşabilmek mümkün olur. Farklı kullanım tiplerine uygun tentürdiyotlar bulunur. Bu tentürdiyotlar her bütçeye uygun şekilde kullanıcılara sunulur. Cimri.com’un kullanıcılar için sunduğu hizmetlerden faydalanarak uygun bir tentürdiyot seçmek mümkün olur. 

  Tentürdiyot Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Bir çok noktada ilk yardım ürünü olarak kullanabileceğimiz tentürdiyotlar her evde, okulda, kurum ve kuruluşta bulundurulması faydalı olabilecek bir madde olarak bilinir. Bilinçsiz kullanılmasına dikkat edilmesi gereken tentürdiyotların özellikle son kullanım tarihleri, açıldıktan sonra ne kadar süre içerisinde kullanılabilir olacağı, hangi ortamlarda ve hangi koşullarda muhafaza edilebileceği bilgisi hayati önem taşır. Bu bilgileri öğrenerek tentürdiyot almak uygun olur. Farklı boyutlarda şişelerle kullanıcılara sunulan tentürdiyotlar bulunur. Kullanım yoğunluğuna ve ihtiyaca göre farklı ebatlara sahip olması seçim yaparken tercihi kolaylaştırır. Tentürdiyot kullanımı bazı kişilerde iyota karşı bulunan duyarlılıktan ötürü istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu sebeple bu insanların mutlaka doktor kontrolünde kullanması önerilir. Satın alırken de doktora danışmak önem taşır. Aynı zamanda yeni doğanlarda, anne sütü emen bebeklerde, hamilelerde, kronik rahatsızlığı bulunan ve ilaç tedavisi gören hastalarda ve özellikle guatr sorunu olan kişilerde mutlaka doktora danışıp, doktor uygun bulduğu takdirde kullanılması gerekir. Bu noktalara dikkat ederek tentürdiyot almak uygun olur. Farklı markalar tarafından üretilen tentürdiyotlar bulunur. Tentürdiyot markaları kullanıcılar için çeşitlilik sunar. Farklı marka tentürdiyotlar arasında istenilen özellikteki ürünü seçmek kullanıcı için rahat olur. 

  Yazı kaynağı : www.cimri.com

  batticon

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap