Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  temmuz ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak

  1 ziyaretçi

  temmuz ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? Temmuz ayı ödemesi hakkında açıklama geldi! - GÜNCEL Haberleri

  Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? Temmuz ayı ödemesi hakkında açıklama geldi! - GÜNCEL Haberleri

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 4 Temmuz 2021 tarihinde Twitter hesabından yaptığı ilk açıklamada, "Haziran ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini 5 Temmuz'da yapıyoruz şeklinde açıklama yapmıştı. Bakan tekrar açıklama yaptı. Sosyal medyada yer alan haberlere göre Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanan çoğu vatandaş, ödemelerin hala yatırılmadığını ve ne zaman yatırılacağının bilgisini araştırıyor. Peki Temmuz ayı KÇÖ ne zaman yatacak?

  2021 (Temmuz-Aralık) Kıdem Tazminatı Ne Kadar? Kıdem tazminatı hesaplama ve şartları neler?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Haziran ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini 9 Temmuz'da yapacağız. Ödemeler vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlarımız ise ödemelerini PTT üzerinden alabilirler." açıklamasında bulundu.

  KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN BİTECEK?

  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 30 Haziran 2021’e kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar, 1 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

  IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerini alıyor.
  İBAN numarası ödeneğin hesaplara yatması için büyük önem taşıyor. Açıklamaya göre; İşsizlik maaşı veya kısa çalışma ödeneğinin hesabına yatırılması için ilk önce https://esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Sayfaya girdikten sonra IBAN bilgilerinizi girmek veya güncellemek için tıklayınız.” Sekmesine giriş yapın. Açılan sayfanın en altında IBAN kutusu yazan yere paranızın yatmak istediği hesabınızın İBAN numarasını yazın. Bilgilendirme metnini okuyup kabul ettikten sonra kaydetme tuşuna basınız. Bu işlemler sonrasında ödeneğiniz hesabınıza yatacaktır.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) yattı mı, ne zaman yatacak? KÇÖ uzatıldı mı? Kısa Çalışma Ödeneği ödeme tarihi.. - Ekonomi Haberleri

  Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) yattı mı, ne zaman yatacak? KÇÖ uzatıldı mı? Kısa Çalışma Ödeneği ödeme tarihi.. - Ekonomi Haberleri

  Binlerce çalışanın faydalandığı Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) haziran ayı ücreti ve süresiyle ilgili detaylar gündemde. Haziran ayı itibariyle sona erecek olan Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili iş dünyası sürecin 2021 sonuna kadar uzatılmasını talep ederken son gelişmeler merak ediliyor.

  KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ (KÇÖ) NE ZAMAN YATACAK?

  Bakan Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alan kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemelerinin hesaplara geçeceği tarihi paylaştı. Buna göre, haziran ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri 5 Temmuz 2021 tarihinde yapılacak. Ödemeler vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlar ödemelerini PTT üzerinden alabilecekler.

  KÇÖ BİTTİ Mİ, UZATILDI MI?

  Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 30 Haziran 2021’e kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Henüz uzatıldığına dair resmi açıklama yapılmadı.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Kısa çalışma ödeneği uzadı mı, Temmuz’da yatacak mı?

  Kısa çalışma ödeneği uzadı mı, Temmuz’da yatacak mı?

  Maaşın bir kısmını patron yerine İşsizlik Fonu'nun yatırdığı kısa çalışma ödeneği, işsizlikteki artışı frenleyen en büyük desteklerden biri olmasına rağmen 30 Haziran 2021 tarihinde sona erdi. İş dünyası ve sendikalar ise kısa çalışma ödeneğinin uzatılması için çağrıda bulunuyor.

  KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI MI?

  Pandemi döneminde istihdam kaybını önlemek amacıyla Nisan 2020’de başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması 31 Mart’ta sona ermişti. Sonrasında düzenleme 30 Haziran tarihine kadar uzatılmıştı.

  ASGARİ 2 BİN 530 TL

  Günlük ortalama brüt kazancının yüzde 60’ı olarak hesaplanan kısa çalışma ödeneği tutarı aylık asgari ücretin brüt tutarının yüzde 150’sini geçemiyor. Ocak ayındaki zamla kısa çalışma ödeneği asgari ücretli için 2 bin 530 TL’ye çıkarken kısa çalışma ödeneğinin tavan tutarı ise 5.325 TL olmuştu.

  ‘İŞTEN ATILANLARI ÇOĞU İŞSİZLİK MAAŞI DA ALAMAYACAK'

  Vergi uzmanı Dr. Nedim Türkmen, kısa çalışmadan yararlanan çalışan sayısının 1 milyon 200 bin, ücretsiz izinden yararlanan çalışan sayısının 2 milyon 600 bin olduğuna dikkat çekerek “Milyonlarca çalışan yarından itibaren sokağa atılabilir” dedi.

  Henüz pandeminin yaralarını saramayan binlerce işletmeye “1 Temmuz’dan itibaren sigorta primlerini ve maaşları yatır” dendiğini ancak bunun mümkün olmadığını belirten Türkmen, yarından itibaren işsiz kalacakların çoğunun işsizlik maaşı da alamayacağına dikkat çekti.

  Ücretsiz izin sırasında sigorta primlerinin yatırılmadığını ve kısa çalışmada da eksik yatırıldığını hatırlatan Türkmen, yarından itibaren iş sözleşmesi feshedilecek kişilerin çoğunun işsizlik maaşı için gerekli olan son 3 yılda 600 gün prim ödenmesi şartını yerine getiremeyeceklerini ve işsizlik maaşından mahrum kalacaklarını söyledi.

  Türkmen, kısa çalışma ve nakdi ücret desteğinin devam etmesi gerektiğini söyledi.

  ‘CİDDİ BİR İŞSİZLİK ARTIŞI BEKLİYORUM'

  Kocaeli Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden Doç. Dr Aziz Çelik, Cumhurbaşkanı’nın kısa çalışma, işten çıkarma yasağı ve nakdi ücret desteğini uzatma yetkisi olmadığını, yeni kanun gerektiğini, bu nedenle yarından itibaren bu desteğin sona ereceğini hatırlattı.

  İşsizlik maaşları için normal düzene dönüleceğini, yani son 3 yılda 600 gün prim yatırılması şartı olacağını belirten Çelik, ücretsiz izin döneminde iş sözleşmesi askıya alındığı için önceki dönem için 600 gün prim şartı aranacağını, işten atılan birçok kişinin işsizlik maaşından mahrum kalabileceğini söyledi.

  Çelik, pek çok işletmenin henüz belini doğrultamadığı için özellikle hizmetler sektöründe ciddi bir işsizlik artışı beklediğini belirtti.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap