Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tema nın çalışmaları diğer canlı türlerinin yaşamını nasıl etkiler

  1 ziyaretçi

  tema nın çalışmaları diğer canlı türlerinin yaşamını nasıl etkiler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TEMA'nın çalışmaları, diğer canlı türlerinin yaşamını nasıl etkiler?

  Tema Vakfı'nın Çalışmaları Diğer Canlı Türlerinin Yaşamını Nasıl Etkiler?

  Tema Vakfı'nın Çalışmaları Diğer Canlı Türlerinin Yaşamını Nasıl Etkiler?


  Türkiye erozyonla mücadele ağaçlandırma ve doğal varlıkları koruma vakfı olarak TEMA Vakfı öne çıkıyor. 11 Eylül 1992 yılında kurulmuş olan Vakıf, doğayı korumak ve yaşamın devam edebilmesini sağlamak için farklı çalışmalar yürütmektedir. Özellikle tüm canlı organizmaları korumak, doğal varlıkları korumak ve erozyonla mücadele üzerinden ağaçlandırma gerçekleştirmek en önemli çalışmalar içerisinde yer alır.

  Tema Vakfı'nın Çalışmaları Diğer Canlı Türlerinin Yaşamını Nasıl Etkiler?

  Dünya üzerindeki canlı yaşamın sürebilmesi için, doğanın bütünüyle korunması gerekir. Eğer TEMA Vakfı olmasaydı o vakit bitki ve hayvanlar, mantar ve birçok canlı organizmanın yaşamını sürdürmesi mümkün olmazdı. Bu da mikro çeşitliliğin azalması ile beraber ekosistem döngüsüne önemli oranda zarar verirdi. Hatta suya erişim üzerinden temiz suya ulaşım imkanını dahi olumsuz yönde etkilerdi. Doğal olarak böylece dünya yüzeyindeki canlı yaşam ciddi oranda tehdit altına girerdi.

  Bunun önüne geçebilmek için ise TEMA Vakfı her sene ülke çapında önemli çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar hem kurumsal olarak hem de gönüllüler eşliğinde gerçekleşir. Ekosistem ne kadar korunursa dünya üzerinde bulunan yaşam daha uzun yıllar devam eder.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Temanın çalışmaları diğer canlı türlerinin yaşamını nasıl etkiler

  Forum Sayfa Cevapları

  5. Sınıf Sosyal Bilgiler TEMA’nın çalışmaları, diğer canlı türlerinin yaşamını nasıl etkiler? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

  Cevap :

  Temanın çalışmaları birçok mikroorganizmanın mantarın ve hayvan türlerinin yok olmasını engeller. Ekosistem döngüsünün olumsuz yönde etkilenmesin azaltır.

  Tatlı su kaynaklarının bozulmasını engeller. Temanın yaptığı ağaçlandırma çalışmaları sayesinde erozyon afetinin önüne geçilmiş olur. İnsan ve doğadaki diğer canlıların yaşam alanlarının korunmasına önemli faydalar da bulunur.

  Cevap :

  Temanın çalışmaları olmasaydı bir çok mikroorganizma, mantar, bitki, hayvan türü yok olacaktı. Çünkü tema ağaçlandırma ve bitkilere verdiği önemle bu canlıların yaşama ortamlarının varlığını sürdürmeleri sağlamaktadır. Mikro çeşitliliğini azalması eko sistem döngüsüne zarar verir.

  Tatlı su kaynaklarını olumsuz etkiler. Ayrıca temanın yapmış olduğu ağaçlandırma çalışmaları erozyon afetinin önüne geçmektedir. Diğer canlılarında yaşam ortamının korunmasını sağlar.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  temanın çalışmaları diğer canlı türlerinin yaşamını nasıl etkiler​ - Eodev.com

  temanın çalışmaları diğer canlı türlerinin yaşamını nasıl etkiler​ - Eodev.com

  Soru : Temanın Çalışmaları Diğer Canlı Türlerinin Yaşamını Nasıl Etkiler?

  TEMA Vakfının Çalışmaları Nelerdir?

  "Tema vakfının yaptığı işler" cevabı için : eodev.com/gorev/8445456

  Başarılar.

  #team1

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap