Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  telefonunuzda yüklü tarayıcı uygulaması bulunamadı

  1 ziyaretçi

  telefonunuzda yüklü tarayıcı uygulaması bulunamadı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü . İnternet kullanıcıları bazı durumlarda birçok sorunla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunların kısayoldan çözümlerinin olması en azından süreci daha kolay hale getiriyor. Bu yayınımızda URLyi açacak uygulama bulunamadı ne demek sorusunun yanıtını vererek çözümleri sizlere anlatacağız.

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

  URL’yi açacak uygulama bulunamadı sorunu telefonlarda tarayıcı kullanırken karşılaşılan en önemli sorunlardan biridir. Bu hatanın karşımıza çıktığı zaman içerisinde herhangi bir şekilde istediğimiz uygulamaya giremez, internet tarayıcılarında arama yapamayız. Bu hatanın sebebi açıkçası URL ile alakalıdır. Burada verilen adımları yerine getirerek sorunun çözümüne dair işlem yapabilirsiniz.

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Telefon

  URLyi Açacak Uygulama İndir

  Bilgisayarınızdan telefonunuza bir internet adresi gönderdiğinizde o internet adresine giriş yapmak için telefonunuzda tarayıcı uygulaması yüklü olmalıdır. Bu tarayıcıları kaldırdıysanız URLyi açacak uygulama bulunamadı hatası ile karşılaşmanız mümkün olacaktır. Bu uygulamaları indirmek için aşağıdaki indirme bağlantılarını kullanabilirsiniz. Her biri direkt olarak mağazaya yönlendirecek ve kolayca indirme işlemini başlatabileceksiniz. Bu sorunun çözümü aslında burada anlatıldığı kadar kolaydır.

  Google Chrome İndir

  Yandex Browser İndir

  Edge İndir

  Yazı kaynağı : biricerik.com

  Çalışmayan yüklü bir Android uygulamasını düzeltme

  Google Play'de uygulamaları nasıl indireceğinizi ve dijital içerikleri kullanabileceğinizi öğrenin!

  Yazı kaynağı : support.google.com

  Url yi açacak uygulama bulunamadı[çözüm]

  URL'yi Açacak Uygulama Bulunamadı ▷ ➡️ Creative Stop ▷ ➡️

  URL'yi Açacak Uygulama Bulunamadı ▷ ➡️ Creative Stop ▷ ➡️

  Durum buysa, bugünün rehberinde bundan bahsedeceğimi bilmekten mutluluk duyacaksınız. "url'yi açacak uygulama bulunamadı" nasıl düzeltilir, bir bağlantıyı açmaya çalıştığınızda ekranda görüntülenen mesaj.

  Nasıl düzeltilir? "URL'yi açacak uygulama bulunamadı"

  Android'de hata nasıl düzeltilir

  İle ilgili hatayı düzeltmek istiyorsanız URL'yi açacak uygulama bulunamadı Cihazınızda teléfono móvil bir tablet androidSonraki bölümlerde size bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları vereceğim.

  Cihazınız android bir URL'yi açmazsa, sorun muhtemelen bağlantıları başlatmak için URI protokolü ile göz atılacak uygulama arasındaki ilişkinin kaldırılmış olması olabilir. Internet.

  Android'de URL'lerin hangi uygulamayla açılacağını seçmek mümkündür, ancak bazı durumlarda bu ilişkilendirme eksik olabilir veya bazı hatalar nedeniyle yalnızca seçilen uygulama artık başlamaz.

  Bu durumlarda, en acil çözüm, İnternet tarama uygulamasını başka bir uygulama ile değiştirmeye çalışmak veya seçenek boşsa cihazda zaten yüklü olanı belirtmektir.

  Her durumda, sorunun daha önce kullandığınız İnternet tarama uygulamasında olup olmadığını anlamaya çalışmak için başka bir web tarayıcısı yüklemeyi denemenizi tavsiye ederim.

  Bununla birlikte, uygulamayı başlatın konfigürasyonları (ana ekranda veya uygulama çekmecesinde bulabileceğiniz dişli simgesi) ve öğeleri seçin Uygulamalar> Varsayılan Uygulamalar> Tarayıcı açılır menüde.

  Bu noktada, web tarayıcısı listelenenler arasında ve bir URL'yi yeniden açmayı deneyin.

  "URL'yi açacak uygulama bulunamadı" hatasını gidermeye devam edelim.

  Uygulamaya koyabileceğiniz diğer bir çözüm, bazı sistem uygulamalarının yanlışlıkla devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol etmektir.

  Varsayılan web tarayıcısını kullanıyorsanız, kontrol paneline gidin konfigürasyonlarıana ekranda veya çekmecede bulacağınız ve Uygulama> Uygulama> Chrome (veya varsayılan web tarayıcısının adı) size önerilen menüde.

  Bu noktada, düğmenin uygulama sekmesinde olup olmadığını kontrol edin etkinleştirmek, yukarı. Öyleyse, tarayıcının devre dışı bırakıldığı ve bu nedenle yeniden etkinleştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

  Sonra düğmesine basın etkinleştirmek, tarayıcının işleyişini geri yüklemek için.

  Bölümün içinde Uygulamaayrıca uygulamayı bulun Hizmetleri Google OYNA ve ikincisinin de aktif olduğundan emin olun (cep telefonunuzda Google hizmetleri olduğu sürece). Bir sonraki bölümde yazılı olarak göreceğiniz gibi uygulamayı güncellemeniz ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmeniz yeterlidir.

  Cep telefonunuzda veya tabletinizde bir URL açamıyorsanız ve önceki bölümlerde izlediğiniz adımlar sorunu çözmediyse, büyük olasılıkla URL'lerin açılmasını engelleyen bir web tarayıcısı hatasıdır.

  Bu durumda, yapabileceğiniz tek şey web tarayıcısını kaldırıp yeniden yüklemektir. Ancak, yalnızca İnternet tarayıcınız Android'e önceden yüklenmişse bu işlem mümkün değildir.

  Bu uygulama, varsayılan işlev kullanılarak kaldırılamaz. işletim sistemi ve geçici çözümler kullanarak yapmanız önerilmez (çünkü bu, sistem kararlılığını tehlikeye atabilir)

  Bu nedenle, alabileceğiniz tek çözüm, uygulamayı başlangıç ​​ayarlarına geri yüklemek, o noktaya kadar alınan tüm güncellemeleri silmek ve ardından mevcut en son sürüme güncellemeye çalışmaktır.

  Bunu yapmak için uygulamayı başlatın Ayarlar>   Uygulama> Uygulama> Chrome (veya önceden yüklenmiş web tarayıcısının adı) sonraki menüde ve tuşuna basın. devre dışı. Bu noktada, onay düğmesi Uygulamayı sıfırlamak için aşağıdaki mesajda.

  Tamamlandığında, açın Google Play Store Android'de ve sol üstteki ☰ simgesine basın.

  Bu noktada, gördüğünüz menüde seçin Uygulamalarım ve oyunlarım ve kartta Güncellemeler>   güncelleştirme web tarayıcısının yanında bulunur.

  Bunu yapmak, uygulamayı mevcut en son güncellemeyle geri yükleyecektir.

  Önceki bölümlerde bahsedilen çözümler size hiçbir şekilde yardımcı olmuyorsa, deneyebilirsiniz. sistem tercihlerini sıfırla.

  Bu uygulama, en sevdiğiniz web tarayıcısıyla bir URL'yi açmak gibi komutları yürütmek için belirli protokollerin uygulamalarla ilişkilendirildiği tüm sistem tercihlerini sıfırlamanıza olanak tanır.

  Bunu yapmak için uygulamayı başlatın konfigürasyonları ve öğelere dokun Uygulama> Uygulama.

  Bu noktada, sağ üstte bulunan ⋮ simgesine basın ve görünen kutuda öğeyi seçin Uygulama tercihlerini sıfırlayın.

  Ardından düğmesine basarak gerçekleştirdiğiniz prosedürü onaylayın. reboot aşağıdaki mesajda bulacağınız, böylece karşılaştığınız sorunu çözebilirsiniz.

  Hala düzeltemiyorsanız, cihazı sıfırlamayı deneyebilir veya android'i güncelle. Her iki durumda da şunu yapmayı unutmayın yedekleme önce verilerinizi saklayın, böylece hiçbir şey kaybetme riskine girmezsiniz.

  İPhone'da hata nasıl düzeltilir

  En iPhoneyanı sıra iPad, bir URL'yi açarken hata bulmak zordur, çünkü uygulamanın başlatılmasının yönetimi ve için bahsettiğim tüm durumlar Android OS doğrudan kullanıcı tarafından yönetilemezler.

  Ancak bu, Apple cihazınızın böyle bir hataya karşı bağışık olabileceği anlamına gelmez: doğrudan kullandığınız uygulama içinde veya Safari ile bir URL açamazsanız, sorun kesinlikle bir uygulama yazılımı veya işletim sistemi hatasıdır. .

  Peki bu durumlarda ne yapabilirsiniz? Elbette, App Store'daki web tarayıcısı güncellemelerini veya mevcut yeni bir iOS / iPadOS sürümü olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

  PC'de hata nasıl düzeltilir

  PC'de bir URL'yi bir şekilde açamıyorsanız, muhtemelen protokoller HTTP URIHTTPS URI İnternet tarama yazılımıyla olan ilişkilerini kaybettiler. Bu, sistem hatalarıyla karşılaşırsanız ortaya çıkabilecek olası bir durumdur.

  Bu durumda sorunu çözmek için PC'yi formatlamak gerekli değildir. Tek yapmanız gereken web tarayıcısını yeniden yapılandırın PC'nizde kurulu işletim sisteminde varsayılan.

  URL'yi açmak için varsayılan web tarayıcısını sıfırlamak için , Windows 10, tek yapmanız gereken düğmeye basmak başlatma (ekranın sol alt köşesinde bulunan bayrak simgesi) ve dişli simgesini açılan menüde bulduğunuz.

  Bu noktada, görünen yeni ekranda Uygulama ve sekmeye tıklayın Varsayılan uygulamalar, kenar çubuğunda bulacağınız.

  Bu noktada, web tarayıcısı ve düğmesine basın Varsayılan bir ayar seçin, herhangi bir tarayıcı belirtilmemişse veya önceden yapılandırılmış olanı tıklayın.

  Tamamlandığında, görünen kutuda web tarayıcısı işlemi onaylamak için kullanmak istediğiniz.

  Varsayılan olarak belirtilenden farklı bir tarayıcı kullanmak istiyorsanız ( Microsoft Kenar o internet tarayıcısı ), bu kılavuzda size verdiğim talimatları izleyerek başkalarını indirebilirsiniz.

  Alternatif olarak, hala bu kontrol paneli ekranında konfigürasyonları , Windows 10tıklayabilirsin Protokole göre varsayılan uygulamaları seçin (aşağıda), gördüğünüz yeni bölümü kaydırın ve metni bulun HTTPS.

  Sadece düğmeye basmanız yeterli Varsayılan bir ayar seçin yan tarafta, web tarayıcısını yapılandırmak için, tarayıcı zaten belirtilmişse, üzerine tıklayın ve başka bir tane seçin.

  Her durumda, karşılaştığınız sorunun geçici olup olmadığını, bir hatadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek için tarayıcınızı da güncellemeyi deneyin.

  Eğer varsa Mac, macOS ayarları panelinden çalışarak URL'leri açmak için yapılandırılmış web tarayıcısını değiştirebilirsiniz. Nasıl? Size kısaca açıklayacağım.

  İlk önce paneli başlatın Sistem Tercihleri macOS'tan, dişli simgesini Dock çubuğunda bulduğunuz. Ardından öğeyi seçin genel ve görünen ekranda metni bulun Varsayılan web tarayıcısı.

  Bu noktada, yanındaki açılır menüyü tıklayın ve web tarayıcısı (örneğin safari ) İnternette gezinmek ve URL'leri açmak için kullanılacak.

  Hala sorun yaşıyorsanız, deneyin Safari'yi güncelle bazı hataları düzeltebilecek en son kararlı sürüme sahip olduğunuzdan emin olmak için.

  Yazı kaynağı : paradacreativa.es

  Android URL'yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü - SosyoBilgi.Com

  Android URL'yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü - SosyoBilgi.Com

  Bu markaların telefonları android kullandıkları için karşıdan yükleme yaptığınız da yani .APK indirdiğiniz de bu dosyayı genel de tarayıcı ile açmaya ayarlı telefonlarınız direk açınca URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası ile karşılaşıyorsunuz ve hiç bir web sitesini veya google da gezdiğiniz anlar da karşınızdaki web sitesini açamıyor, bu yolun çözümü de oldukça basit ama bilmediğiniz hiç bir çözüm pek sizi güzel sona yaklaştırmaz.

  Gelelim çözüm yoluna;

  Google Play store‘a giriyoruz, ve sol tarafdaki menüden Ayarlar‘a giriyoruz, daha sonrasında aşağıdaki adımları yapıyoruz.

  Hesaplar ve gizlilik >>>>

  Web sayfalarını google uygulamasında aç seçeneğini kapatıp tekrar açınız.

  Son işlem ise, google chrome uygulamasını mağazadan yükleyin, eğer ki yüklü ise kaldırın ve baştan indirin problem bu şekilde çözüme kavuşuyor 🙂

  Yazı kaynağı : www.sosyobilgi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap