Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  telefonum kulaklık modunda kaldı

  1 ziyaretçi

  telefonum kulaklık modunda kaldı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Kulaklık Modundan Telefon Nasıl Çıkarılır?

  Kulaklık Modundan Telefon Nasıl Çıkarılır?

  Kulaklık Modundan Telefon Nasıl Çıkarılır?

  Kulaklığınızı telefondan çıkarmış olsanız bile, telefonunuz kulaklık modundan çıkmamış olabilir. Günümüzde kullanılan akıllı telefonların bazılarında 3.5 mm kulaklık bağlantısı bulunmadığı için, kullanıcılar USB Type C’yi kulaklık bağlantısına dönüştüren adaptörleri ya da Bluetooth kulaklıkları kullanmak durumunda kamaktadırlar. Elbette piyasada hala kulaklık bağlantısı olan birçok akıllı telefon modeli de bulunmaktadır.

  Telefonunuzdan kulaklığı çıkarmanıza rağmen kulaklık modundan çıkmıyorsa, bu sorunu çözmenize yardımcı olacak kulaklık modundan telefon nasıl çıkarılır bu yazımızın konusu.

  Kulaklık modundan telefonu çıkarmanın birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bunları deneyerek cihazınızdaki sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

  Telefonu Yeniden Başlatmak

  Cihazı yeniden başlatmak özellikle akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda birçok sorunun üstesinden gelmenin en hızlı ve en basit yoludur. Genellikle bu durum yazılımsal sorunlarda geçerli olmaktadır. Telefonunuzdan kulaklık simgesi gitmiyorsa telefonu yeniden başlatmak sorunu çözmenizi sağlayabilir. Bu sebeple kulaklık modundan telefonu çıkarmak için ilk yapmanız gereken telefonu yeniden başlatmak olmalıdır.

  Telefon Pilini Çıkarmak

  Artık akıllı telefonların birçoğunda pili çıkarma imkanı olmasa da eğer telefonunuzun arka kapağını açıp pilini çıkarabiliyorsanız, bunu yaparak kısa bir süre bekleyin ve sonra pili tekrar takarak telefonunuzu açın. Şayet telefonunuzun kapağını açarak pili çıkarma şansınız yoksa, cihazın pilini sonuna kadar bitirin ve ardından şarj ederek telefonu açın.

  Fabrika Ayarlarını Sıfırlamak

  Yukarıda anlattığımız yöntemler telefonunuzu kulaklık modundan çıkarmak için işe yaramadıysa cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak yöntemini deneyebilirsiniz. Yalnız bu işlemi yapmadan önce telefonunuzdaki verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Ardından Settings – System – Reset / Factory Reset adımlarını izleyerek telefonunuzun fabrika ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemin adımları telefondan telefona değişebilmektedir.

  Kulaklık Soketini Temizlemek

  Telefonunuzdaki kulaklık soketinde kulaklık bağlantısını sağlayan küçük bir parça bulunmaktadır. Bu parçaya toz, kir ya da kıyafetlerdeki pamuk benzeri parçacıklar girerse telefonunuzdan kulaklığı çıkarmanıza rağmen, cihaz hala kulaklık bağlıymış gibi algıladığı için kulaklık modundan çıkamayabilir. Bu parçadaki yabancı maddeleri nazik bir şekilde temizleyerek, telefonun kulaklık modundan çıkmasını sağlayabilirsiniz.

  Kulaklık Soketini Değiştirmek

  Telefonun kulaklık modunda kalmasının nedenlerinden biri de kulaklık soketinin oksitlenmesidir. Kulaklık soketinin oksitlenmesinin sebebi sıvı teması veya telefonun nemli ortamda bulunmasıdır. Bu durum karşısında sorunu çözmenin tek yolu profesyonel müdahale ile kulaklık soketi değişimidir.

  Telefonunuzun kulaklık soketi değişimi için Cep Market’te başvurabilirsiniz.

  iPhone kulaklık takılı kaldı, iPhone kulaklık modunda kaldı ne yapmalıyım ?

  Kulakık Soketi Değişimi Fiyatları

  Yazı kaynağı : cepmarket.com.tr

  Kulaklık Modundan Çıkmak İçin Ne Yapmalı?

  Kulaklık Modundan Çıkmak İçin Ne Yapmalı?

  Kulaklık takılı değil ama takılı gibi görünmesi telefonun kulaklık modunda takılı kaldığını gösterir. Telefonda takılı kalan kulaklık modundan çıkmak için yazımızdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

  Telefonumuza bir kulaklığı taktığımızda üst tarafta bulunan bildirim çubuğunda Kulaklık simgesi bulunur. Bu simge telefona bir kulaklığın bağlı olduğunu gösterir. 

  Kulaklık Modundan Çıkma Nasıl Yapılır? Kulaklık Modunda Kalan Telefon Nasıl Düzelir?

  Bazı durumlarda kulaklık takılı olmadığı halde takılı görünmesi sorunu ortaya çıkıyor.

  Android yada iPhone’unuz kulaklık modunda takılı kaldıysa ve görüşmelerinizi telefon ahizesinden yapamıyorsanız telefonu kulaklık modundan çıkmak için yazımızdaki adımları uygulamanız yeterli.

  Telefon neden kulaklık modunda kalıyor?

  Telefonda sıvı teması, tozlanma ve düşme gibi durumlarda kulaklık modunda takılı kalma sorunu ortaya çıkar.

  Bunların yanı sıra kulaklığın çok hızlı bir şekilde çıkarılması, kulaklığın cihaz hala işlem yaparken çıkarılması, kalitesiz kulaklıkların kullanılması gibi durumlar cihazınızın kulaklık modunda kalmasına neden olabilmektedir.

  Telefon kulaklık ayarları nerede bulunur?

  Telefon kulaklık ayarlarına ulaşmak için kulaklıkların telefona bağlanmış olması gerekiyor.

  iPhone kulaklık ayarlarına ulaşmak için;

  Android kulaklık ayarlarına ulaşmak için ise;

  Kulaklık modundan çıkma nasıl yapılır?

  Telefonu kulaklık modundan çıkarmak için;

  Şimdi kulaklık modundan çıkmak için yapılacaklara ayrıntılı olarak bakalım.

  Kulaklık girişlerinin temiz olmasına dikkat edin.

  İşe ilk olarak kulaklık girişini temizlemekle başlayın. Telefonu sürekli cebimize koyduğumuz için, cebimizdeki yoz veya parçacıklar zamanla kulaklık girişini doldurabilir. Telefonun kulaklık jak’ını kürdan yardımıyla titiz bir şekilde temizleyin ve her temizlemeden sonra girişi sert bir şekilde üfleyin.

  Farklı bir kulaklık takarak sorunun devam edip etmediğini test edin.

  2.ci olarak farklı bir kulaklık takarak tekrar deneyin. Kulaklığınızda sorun olup olmadığını anlamak için farklı bir kulaklık takarak telefonunuzu test edin. Kulaklığınızın girişinde bir sorun varsa, telefonunuza da zarar verebilir.

  Sıvı teması olup olmadığına bakın.

  Telefon suyla temas etmiş olabilir! Suya ve toza karşı dayanıklı olmayan telefonlarda bu sorun ile karşılaşmak çok kolaydır. Eğer sıvı teması sonrası sorun yaşadıysanız buradaki yazımızda anlattığımız yöntemleri kullanarak sıvı teması sorununu halledebilirsiniz.

  Donanım sorunu var mı bakalım.

  Telefonunuzun ana kartında bir problem meydana gelmiş olabilir. Telefonunuzun ana kartında bir sıkıntı meydana gelmiş olabilir. Bunun için telefonunuzu servise götürmeniz gerekiyor.

  Takılı kalan kulaklık modundan çıkmak için bu işlemleri yapmanız yeterli.

  Yazı kaynağı : www.zoomtekno.com

  iPhone Kulaklık Modunda Kaldı, Ne Yapmalıyım?

  iPhone Kulaklık Modunda Kaldı, Ne Yapmalıyım?

  iPhone kulaklık modunda kaldı hatası, kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. Peki, iPhone neden kulaklık modundan çıkmıyor? Bu sorunla karşı karşıya kalan kullanıcılar için bir rehber hazırladık.

  Hoparlör veya kulaklığın çok hızlı şekilde çıkarılması, kulaklık veya hoparlörün cihaz işlem yaparken çıkarılması, uyumlu olmayan veya düşük kalite, bilinmedik markaların hoparlörünün kullanılması veya kulaklık girişindeki bir sorun, kulaklık modunda kalma hatasına sebebiyet verebilmektedir.

  Meydana gelen sorun donanım kaynaklıysa cihazınızı resmi Apple Store ya da yetkili bir teknik servise götürülmelidir. Karşı karşıya kalınan sorun yazılımdan kaynaklanıyorsa hazırladığımız rehberde yer alan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  iPhone Kulaklık Modunda Kaldı Sorunu Nasıl Çözülür?

  Yukarıdaki maddelerde yer alan yöntemler, cihazınızda meydana gelen hatanın çözülmesine yardımcı olabilir. Bunların nasıl yapılacağını ise aşağıdan öğrenebilirsiniz.

  1. Kulaklığı Birkaç Kez Takıp Çıkarın

  Bu yöntem her ne kadar basit olsa da yaşadığınız sorunu ortadan kaldırabilir. Bu nedenden dolayı kulaklığı ya da hoparlörü birkaç kez çıkarıp takmayı deneyin. Bu yöntemi uyguladıysanız ancak işe yaramadıysa bir sonraki adıma geçin.

  2. Başka Bir Kulaklık Takıp Çıkarmayı Deneyin

  Yaşadığınız sorunun kaynağı, sahip olduğunuz kulaklık olabilir. Elbette orijinal EarPods’lardan bahsetmiyoruz. Yurt dışından oldukça düşük bir fiyata satın aldığınız bir kulaklık iOS’te bir soruna yol açmış olabilir.

  Meydana gelen problemin kulaklığınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit etmek için farklı bir kulaklık deneyin. Bu yöntemi denediyseniz ve sorununuz hâlâ devam ediyorsa bir sonraki adıma geçin.

  3. Telefonu Uçak Moduna Alın

  Cihazınız hâlâ kulaklığın takılı olduğunu zannediyor olabilir. Bu sebepten ötürü iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonunuzu uçak moduna almayı deneyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için yalnızca birkaç adım uygulamanız yeterli.

  Söz konusu yöntemi uygulayabilmek için ilk olarak Denetim Merkezi’ni açmanız gerekiyor. Face ID özelliğine sahip olan iPhone modellerinde sağ üst kenardan aşağı doğru kaydırarak, home butonu olan cihazlarda ise alt kenardan yukarı doğru kaydırma işlemini yaparak Denetim Merkezi arayüzüne ulaşabilirsiniz.

  Denetim Merkezi’nde yer alan uçak simgesine dokunun. Bu işlemi uyguladıktan sonra birkaç saniye bekleyin. Daha sonra aynı simgeye bir kez daha dokunmanız gerekiyor. Böylelikle telefonunuzun uçak modunu aktif edip tekrar devre dışı bırakmış olacaksınız.

  4. Cihazınızı Yeniden Başlatın

  Yeniden başlatma, iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda meydana gelen pek çok sorunu çözebilmektedir. Cihazı yeniden başlatmak, ses çıkış ayarlarını da yeniler. Dolayısıyla cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun hâlâ devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun devam ediyorsa diğer yönteme geçin.

  5. Telefonun Su ile Temas Edip Etmediğini Kontrol Edin

  En sevdiğiniz şarkıları dinlerken koşmayı veya egzersiz yapmayı seviyorsanız teriniz kulaklık jakı ile temas etmiş olabilir. Bunun yanı sıra özellikle yaz aylarında telefonunuz cebindeyken bile yüksek nemden ötürü port, su ile temas edebilir.

  Su ile temas eden kulaklık jakı, söz konusu problemin yaşanmasına yol açabilir. Bu sebepten ötürü iPhone’unuzun su ile temas edip etmediğini kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. IPhone modellerinin yan kısmında Sıvıyla Temas Göstergeleri (LCI) yer alır. LCI’ın kırmızı rengi göstermesi, telefonunuzun sıvı ile temas ettiği anlamına gelir.

  6. Kulaklık Girişini Temizleyin

  Kulaklık girişinde biriken toz ve su kalıntısı, söz konusu problemin yaşanmasına yol açabilir. El feneri yardımı ile kulaklık jakının içerisine bakıp oldukça dikkatli bir şekilde kürdan veya pamuk ile temizleyin. Bu yöntemi uygularken kulaklık girişine zarar vermemek için çok dikkatli olmalısınız.

  7. iOS'i Güncelleyin veya Geri Yükleyin

  Cihazınız jailbreak’li ise dikkat etmeden yüklediğiniz bir tweak, sistem dosyalarına zarar vermiş olabilir. Cihazı DFU moda alıp kurtarma veya güncellemeyi deneyin. Bu işlem uzun sürecek ancak neticede modifiye edilmiş sistem dosyaları yerini orijinal sistem dosyalarına bırakacak. Diğer deyişle cihazınız satın aldığınız ilk haline geri dönecek.

  8. Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

  Yukarıda yer alan yöntemleri uyguladıysanız fakat sorun hâlâ devam ediyorsa ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem hücresel veri, Wi-Fi ve Bluetooth’u sıfırlar. Bununla birlikte senkronize edilen cihazlar ve bağlı olunan ağlar kaldırılır.

  IPhone'da meydana gelen problemi ağ ayarlarını sıfırlayarak çözebilmek için ilk önce ayarlar sayfasını açmanız gerekiyor. Ayarlar sayfasında yer alan Genel kategorisine dokunun. Bu işlemi yapmanız halinde yeni bir sayfa açılacak. Açılan yeni sayfa üzerinden Sıfırla menüsüne basın. Son olarak "Ağ ayarlarını sıfırla" seçeneğini seçin.

  9. Apple Destek ile Iletişime Geçin

  İster Twitter üzerinden isterseniz de web tarayıcısından destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece meydana gelen sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu ortaya çıkacaktır. Uzaktan yardım da sorununuzu çözmediyse, bulunduğunuz şehirdeki Apple yetkili servis sağlayıcısını ziyaret edebilirsiniz.

  Telefon kulaklık modunda kaldı rehberi hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada yer verdiğimiz yöntemler sorununuzu çözdü mü? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

  Yazı kaynağı : www.tamindir.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap