Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  teknoloji kullanan insanların başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmalıyız

  1 ziyaretçi

  teknoloji kullanan insanların başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmalıyız bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız

  Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapılmalı?

  Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapılmalı?

  Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. Yazdıklarınızı destekleyen bir resim yapınız.

  Teknolojik cihazları kullanırken başka insanlara ve canlılara zarar vermemek için teknolojiyi sınırlı kullanmalı ve bu konudaki sınırlarımızı bilmeliyiz. Şehir yapılanmaları sağlanırken doğaya ve canlılara zarar verilmemesi adına kurallara uyulmalı ve korunması gereken yerler korunmaya alınmalıdır. Her yere sınırsız derecede binalar yapmak yeşillikleri azaltarak mesela kuş türlerinin azalıp bizim hayatımızdan uzaklaşmasına neden olmaktadır. Hem kuşların hem de insanların yaşam alanı olan ağaçlar yok edilmeyerek şehir yapılanmaları oluşturulmalıdır.

  Teknoloji bazen de insanların asosyal olmasına neden olmaktadır. Bunun olmaması için oyun saatlerimiz ya da internette, bilgisayarda geçireceğimiz vakitler sınırlı ve kontrol altında tutulmalıdır. Sosyalleşemeyen kişilerin çevreye ve topluma bir yararı olmadığı gibi zararları olmaktadır.

  Kullanılan akıllı telefonları henüz gelişimini tamamlamamış, savunmasız bebeklere ya da çocuklara daha çok zararı vardır. Onlara bir şeyler izletmek, erken yaşlara telefon ya da tabletlerle tanışmalarını sağlamak topluma yararı olmayan bireylerin yetişmesine neden olacaktır.

  Ulaşım teknolojisi, çevreye zararlı gazların salınmasına neden olarak ekolojik sistemi bozarak iklim değişikliklerine neden olmaktadır. Bu da eskiden yediğimiz sağlıklı yiyecekleri, içtiğimiz suları kirletmektedir.

  Şehrin ortasına kurulan baz istasyonları da sürekli olarak radyasyon yayar ve bu da insanların ölümcül hastalıklara yakalanmasına neden olmaktadır.

  Kısacası insanlar tüm teknolojik cihazları sınırlı derecede kullanır ve gereksiz yere kullanmazlarsa zararından çok yararından faydalanabilirler.

  Yazı kaynağı : www.tumdersler.net

  Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.

  “Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.” hakkında söz edeceğiz.

  Benim konuyla ilgili düşüncelerim şunlardır. Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için çevreye duyarlı olmaları gerekiyor. Yani sadece kendilerini değil çevredeki canlıları da düşünerek hareket etmeleri gerekir. Zira insan sağlığı her şeyden daha önce gelmektedir. Bundan dolayı kullandığımız teknolojik ürünlerin sağlığımıza olumsuz etki etmemesi için gereken özeni göstermeliyiz.

  Teknoloji kullanan birinin, ben bunu kullanırken etrafımdaki insanlara veya başka canlılara zarar veriyor muyum diye kendine bir sorması gerekir. Bu aynı özgürlük gibi bir şeydir. İnsanlar elbette özgürdür fakat birinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter. Her şeyin bir sınırı olduğu gibi özgürlüğün de sınırı vardır. Teknoloji kullanmak da aynı buna benzer.

  Mesela ben teknolojik araç olan bilgisayarımı kullanırken, şarkı dinlediğimi farz edeyim. Yüksek sesle dinlersem çevremdeki insanları rahatsız etmiş olurum. Bu durumda onlara bir şekilde zarar vermiş olurum. Bunun gibi üretilen her teknolojik ürünü kullanırken çevremizdeki canlılara zarar vermeden kullanmaya dikkat edersek çok daha güzel olur.

  Sonuç olarak başkalarına zarar vermeye de hakkımız yoktur. Elbette teknoloji hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Ancak burada sağlık konusunu es geçmemek lazımdır. Bütün insanların bu konuda duyarlı olması gerekir. İşte teknoloji kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerim böyledir.

  Yazı kaynağı : www.turkceders.site

  Forum Sayfa Cevapları

  2. Sınıf Türkçe Teknolojiyi kullanan insanların, başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi için neler yapmaları gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

  Cevap : Teknolojiyi kullanan insanların Başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi açısından teknolojinin sürekli olarak geliştirilerek daha sağlıklı verilerin sağlanması kişisel verilerin korunması ve baz istasyonlarından gelen sinyallerin insanların bedenine ve Zihnine zararının minimum seviyeye indirilmesi gerekmektedir.

  Cevap : Gelişen teknoloji bizlere birçok yarar sağladığı gibi var olan teknolojinin belli kısımları da sağlığımıza zarar verdiğini ifade etmek gerekir.

  Gelişen teknoloji ile beraber teknolojiyi kullanan insanların Başka insanlara ve canlılara zarar vermemesi açısından sürekli olarak bu teknolojinin en sağlıklı bir şekilde geliştirilmesi gerekmektedir.

  Sağlıklı teknoloji açısından fosil yakıtlarından Uzak durulmalı Bunun yerine Devamlı olan güneş enerjisi ve rüzgar gibi enerjilerin kullanılması gerekmektedir.

  Ayrıca var olan radyoaktif ve karbondioksit salınımı nedeniyle insanlara zarar veren bu teknolojilerin enerji sağlayan maddeleri bilim insanları tarafından ortadan kaldırılması ve yaşanılabilir. Dünyanın devamı için çok büyük bir önem arz etmektedir.

  Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap