Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tekirdağ kiraz festivali 2022

  1 ziyaretçi

  tekirdağ kiraz festivali 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ 2022

  TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ 2022

  TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ 2022
  Tekirdağ Kiraz Festivali 2022 hangi sanatçılar gelecek? Kiraz Festivali ne zaman? etkinlik takvimi, kiraz festivali programı, kimler gelecek?

  Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde geleneksel olarak her yıl kutlanan Tekirdağ Kiraz Festivali şehir için büyük önem taşımaktadır. 

  56. KİRAZ FESTİVALİ TARİHLERİ BELLİ OLDU
  Süleymanpaşa Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında alınan karara göre 56. Kiraz Festivali 2022 9-10-11-12 Haziran tarihlerinde düzenleneceği belirtildi.

  Açıklanan takvime göre Kiraz Festivali 9 Haziran Perşembe günü başlayacak ve 12 Haziran Pazar günü sona erecek.
  1. gün 9 Haziran Perşembe
  2. gün 10 Haziran Cuma
  3. gün 11 Haziran Cumartesi
  4. gün 12 Haziran Pazar


  FESTİVAL SANATÇILARINI TEKİRDAĞLILAR BELİRLEYECEK
  Süleymanpaşa Belediyesinden yapılan açıklamadaya göre kiraz festivalinde sahne alınacak sanatçılar için bir anket düzenlendi.

  9-12 Haziran tarihleri arasında şehrimizde düzenleyeceğimiz 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivalimizde yer almasını istediğiniz sanatçılar için önerilerinizi bize yazın!
  Aşağıdaki linki tıklayarak 5 isim önerisini bize iletebilir, festival coşkusuna katkı sağlayabilirsiniz.

  Oy vermek için tıklayın-> https://kayit.suleymanpasa.bel.tr/festival/


  TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ 2022 NE ZAMAN ?
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Tekirdağ Kiraz Festivali 2022 ne zaman sorusunun cevabı Süleymanpaşa Belediyesi tarafından açıklandı.

  Süleymanapaşa Belediyesi 2022 Tekirdağ Kiraz Festivalin 9-10-11-12 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılmasını kararlaştırdı. Kiraz Festivali programı ve etkinlik takvimi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

  56. TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ 2019 PROGRAMI
  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu sene 56.'sı düzenlenecek Tekirdağ Kiraz Festivali tarihleri belli oldu. 

  2022 Tekirdağ Kiraz Festivali Haziran tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Tekirdağ'a uygun bir konsept hazırlanırken, festival boyunca Türk müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış sanatçılar yer alacak.

  2022 KİRAZ FESTİVALİ NE ZAMAN?
  Tekirdağ Kiraz Festivali 9-10-11-12 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.

  TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ 2022 NEREDE? FESTİVAL NEREDE YAPILIYOR?
  Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Tekirdağ Kiraz Festivali her sene olduğu gibi bu sene de Süleymanpaşa Sahil dolgu alanında düzenleniyor.

  TEKİRDAĞ SAHİL DOLGU ALANI NEREDE? NASIL GİDİLİR?
  Tekirdağ Kiraz Festivali'nin düzenlendiği Süleymanpaşa Sahil dolgu alanı, İstanbul Tekirdağ e5 karayolu üzerinde yer almaktadır. E5 karayolunun deniz kenarı tarafında yer alan Tekirdağ Sahil Dolgu alanı Tekirdağ Otogarı ile başlamakta ve 1-2 km mesafeyi kapsamaktadır.


  KİRAZ FESTİVALİ STAND NEREDEN KİRALANIR?
  Tekirdağ Kiraz Festivali stand nasıl kiralanır?
  Tekirdağ Süleymanpaşa Zabıtası tarafından organize edilen festival standlarını kiralamak için detaylı bilgiyi 0850 459 59 59 no'lu telefondan alabilirsiniz. Kiraz festivali stand fiyatları, Tekirdağ Kiraz Festivali pazar standı nasıl kiralanır gibi soruların detaylarına ulaşabilirsiniz.

  tekirdağ kiraz festivali 2022 sanatçıları, tekirdağ kiraz festivali ne zaman 2022, tekirdağ kiraz festivaline hangi sanatçılar gelecek, tekirdağ kiraz festivali 2022 hangi sanatçılar gelecek, tekirdag 55.kiraz festivaline hangi sanatcilar gelecek, kiraz festivali 2022 kimler gelecek, tekirdag 2022 kiraz festivaline kimler gelecek, 2022 kiraz festivaline kimler gelcek, 2022 tekirdag kiraz festivalinin sanatcilari, 2022 yıl kiraz festivali tekirdağ, kiraz festivali 2022 kimler gelecek, tekirdağ kiraz festivali 2022, kiraz festivali 2022

  Gundemtekirdag.com bir DHA abonesidir.
  DHA tarafından geçilen tüm Tekirdağ haberleri, bu bölümde gundemtekirdag.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Tekirdağ Haberleri alanında yer alan DHA imzalı haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

  Yazı kaynağı : www.gundemtekirdag.com

  Tekirdağ Kiraz Festivali | 2022 Etkinlik Takvimi Ne Zaman?

  Tekirdağ Kiraz Festivali | 2022 Etkinlik Takvimi Ne Zaman?

  Geleneksel bir şekilde yılın çeşitli zamanlarında düzenlenen Tekirdağ Kiraz Festivali Etkinliği, genellikle Haziran ayında düzenlenmektedir.

  Tekirdağ halkının eğlenmesi için önemli bir festival olan Kiraz Festivali, yoğun bir şekilde talep görmektedir. Kiraz Cümbüşü olarak da bilinen Tekirdağ Kiraz Festivali, bu yılda Haziran ayında yapılacaktır.

  Tekirdağ Kiraz Festivali Tarihçesi

  Bu festivalin son derece köklü bir geçmişi vardır. 1964 yılından beri düzenlenen festivalin temeli ilk olarak Naip Köyü’nde kirazın üretilmesi ile temeli atılmıştır.

  1961 yılında ilk kirazın üretimi ile birlikte Kiraz Cümbüşü adı altında bu festival düzenlenmeye başlamıştır. Bu doğrultuda  o günden beri festivalin her yıl Haziran ayında düzenlendiğinden bahsedebiliriz.

  Tekirdağ Kiraz Festivali Kapsamına Neler Var?

  Tekirdağ Kiraz Festivali geleneksel bir şekilde her yıl kutlanmakta olup geniş bir kültürel çerçevede düzenlenmektedir. Bu noktada birbirinden farklı eğlence programları ile festivalin hemen herkesi eğlendirebilecek bir yapıda olduğundan bahsedebiliriz.

  Kutlama kapsamında programların her biri Kutlama Komitesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir. Genellikle Haziran ayının 2.haftası ya da ilk haftasında yapılan festival 4 gün kadar sürmektedir.

  Bu 4 gün boyunca kortejler, çeşitli gösteriler, sergiler, konserler, fener alayları, kiraz yarışmaları, güzellik yarışmaları, yelken yarışmaları ve piknikler gerçekleştirilmektedir.

  Gösteri ve diğer yarışmaların kapsamı her yıl farklı şekillerde olmaktadır. Kiraz festivalinin olduğu hafta boyunca Tekirdağ’da turistik açıdan bir hareketlenme söz konusudur. Bu da Tekirdağ’ın turistik gelirleri için büyük bir katkı sağlamaktadır.

  Binlerce Tekirdağ’lı ve festival için Tekirdağ’a gelen kişiler sahile inerek festival boyunca şehrin tadını çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra dünyanın çeşitli yerlerinden ziyaretçi ve göstericileri ağırlayan festival de birçok özel gösteri gerçekleştirilmektedir.

  Özellikle ünlü sanatçıların konserlerinin düzenlendiği festivalin çok eğlenceli olduğundan bahsedebiliriz. Festival kapsamında eğlence parkları ve havai fişek gösterileri de yer almaktadır.

  Son olarak çeşitli firmaları açtığı stantlar da bulunmaktadır. Bu sayede firmalar ürünlerini tanıtabilme imkanı elde etmektedir. Eğlenceli ve geleneksel bir şekilde gerçekleştirilen bu festivalin Tekirdağlıların baş tacı olduğundan bahsedebiliriz.

  Son derece hareketli bir festival olan Kiraz Festivali’nde organik ürünler ve kiraz satışı gerçekleştirilmektedir.

  Kiraz Festivali 2022 Ne Zaman?

  2022 Kiraz Festivali, her yıl olduğu gibi bu yılda Haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilecektir. Ancak henüz kesin bir tarih belli değildir.

  Festivalin bu yıl 3 gün kadar sürmesi beklenmektedir. Eğer festivalin olacağı tarihlerde Tekirdağ’a yolunuz düşerse festivale uğramayı unutmayın.

  Dipnot: Festivaller ve Etkinlik Takvimi hakkında daha fazla bilgi için Seyahat Bilgileri sayfamızı mutlaka ziyaret edin.

  Yazı kaynağı : gezilmesigerekenyerler.com

  Tekirdağ Kiraz Festivali 2022 – Festival Tarihi Ne Zaman?

  TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ 2022 YILI TARİHLERİ BELLİ OLDU

  TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİ 2022 YILI TARİHLERİ BELLİ OLDU

  Başkan Cüneyt Yüksel sosyal medyadan duyuru yaptı. Festival sanatçıları seçimi Süleymanpaşa da yaşayanlara bırakıldı. Bunun için bir anket başlatılıdı.

  Burada 9-12 Haziran tarihleri arasında şehrimizde düzenleyeceğimiz 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivalimizde yer almasını istediğiniz sanatçılar için önerilerinizi bize yazın!denildi.

  Böylece Tekirdağ Kiraz Festivalinin 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacağı netlik kazandı.

  https://kayit.suleymanpasa.bel.tr/festival/

  Yazı kaynağı : www.tekirdagyenihaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap