Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tek petek çalıştırmak kombiye zarar verir mi

  1 ziyaretçi

  tek petek çalıştırmak kombiye zarar verir mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Tek yaşayan biri için evde 1 yada 2 petek - TeknoSeyir

  lütfen yardım! evde tek petek çalışırsa kombiye zarar verirmi?

  Kış döneminde tek bir peteği kullanmak tasarruf yaşattırır mı?

  Evde tek peteği çalıştırsam kombiye zarar verir miyim? En az üç petek diyorlar ama bilgisi olan var mı?

  Kompanzasyon Bileşenleri

  Tek petek çalıştırmak kombiye zarar verir mi? Bunun kombiye bir zararı olur mu? Sadece yattığım odayı ısıtmam yeterli. Bir metreden uzun bir petek var. Ama zararli tek petek calistirmak diyorlar fikri olan var mi?

  Bende hep odayı calıstırıyorum senedir sadece petegi yakıyorum hic bir sıkıntı yok senedir haylada petek yanıyo. Bi tanıdığım evdeki tüm petekleri yakınca fatura farkının az olduğunu söylemişti biz hep kullandığımız odaların peteklerini açarız acaba tüm petekleri. Matematik derslerindeki klasık havuz problemlerini hatırlattın bana cevap basit faturanı ikiye böl tek petek faturasını bul bes ile carp tabi ısınma dısında kullandıklarını . Oda termostatını ya da termostatik radyatör vanalarını tek odaya mı yoksa her odaya mı koymamız gerekir? Termostatik radyatör vanaları tüm.

  Kullanmadığınız odaların vanalarını. Lambaları ve diğer elektrikli . Petekler , örtüldükleri takdirde yüzde yakıt tüketimi artıyor. Bu uygulama, peteklerdeki suyun ve evin tamamen soğumasını engellediğinden akşam eve geldiğinizde daha az yakıtla daha kolay bir ısınma elde edebilirsiniz. Son Gaz Yakmak Zorundayız Çok Soguk Kol Gibi Fatura Gelecek Bu Ay :). Uzmana Sor Havaların soğuması ile birlikte gerek mailler ile gerek yorumlarınız ile gelen soruları cevaplamak istedik her konuda sorularınızı bize iletiniz.

  Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. En üst kattaki daireler için çatı izolasyonu yaptırmak ısıtılan ortam havasının dışarı çıkmasına azaltacağından, ortam ısısını muhafaza etmek için daha az kombi yakmak veya kaloriferleri daha düşük ısılarda çalıştırmak yeterli olacaktır. Mevcut penceleriniz PVC ve çift cam olsa da, izolasyonu muhafaza etmek . Isıyı düşürdüğünüzde iç ortam soğumamamış olur.

  Sabah kalktığınızda iç ortamı, dairenizi ısıtma ihtiyacı duymazsınız. Böylelikle sabah kalktığınızda sıcak bir ortamla karşılaştığınız için yakıt sarfiyatını da . Valla şekil biraz karışık amma bu şekilde bağlandığında peteklerden birinin vanasını kapattığınızda devirdaim tamamen kesilir kapattığınız tarafta, mecburen gidişide dönüşü de bağımsız ana hatlardan tek tek dağıtmak lazım. Bir petekten diğerine geçirerek yaptığınız da tüm peteklerin açık olması lazım ki . Yaz konumu sadece şofben yani sıcak su konumu anlamındadır.

  Kış konumu ise kalorifer ayarının açıldığı kaloriferlerin çalıştığı ayardır. Eğer daire dubleks ya da tripleks ise tek bir kombi ile ısıtma sağlanabilir. Kombide Yaz-Kış Konumu Nedir?

  Bende en asgari olan peteği çalıştırıyorum geçen yıl.

  Yazı kaynağı : elektrik.xuso.ru

  Kaç Petek Kullanmalıyım?

  Kaç Petek Kullanmalıyım?

  Dairede Kaç Petek Kullanılmalı?

  Oda kapısı kapalı olmak şartı ile petek vanasını kapalı tutabilir ve çalıştırmayabilirsiniz. Kullanmadığınız odaların petek vanaları kapalı ise ve kapısı açık ise ısıtılan odalardan bu odaya, bu odadan da ısıtılan odalara hava akışı sağlanır. Odanızı bu sayede beklediğiniz şekilde ısıtamazsınız. Bu durum yakıt tüketiminde sarfiyata neden olur. Tasarruf için kullanmadığınız odalarınız var ise oda kapısını kapatabilir, petek vanasını kapalı tutabilir hatta hava akışını kesmek adına kullanılmadan oda kapısının altındaki eşiği bir malzeme ile kapatabilirsiniz.

  Bu durumda yapılması gereken tüm odalardaki petek vanalarını açmak ve oda kapılarını da açık tutmaktır. Kullandığınız ya da gün içinde kullanmak zorunda kaldığınız odalardaki petek vanaları kapalı olursa; oda kapısı açıldıkça diğer odalara soğuk hava akışı sağlanır. Bu da tasarruf yerine sarfiyat demektir. Bu şekilde kullanmak yerine petek vanasını açmalı ve oda kapısını da açık tutmalısınız.

  Günümüzde her daire aynı büyüklükte değildir. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 daireler bu şekilde büyüyerek gider. Her dairede yer alan petek adedi de kesinlikle aynı değildir. Büyük olan dairelerde petekler normal dairelere göre daha büyüktür ve daha fazladır.

  Bu durumda kullanmadığınız katta yer alan tüm petek vanalarını kapatabilirsiniz. Ancak kullandığınız kata soğuk hava akışı sağlanmaması adına araya bir kapı yaptırabilirsiniz. Bu sayede daireniz yaz kış kullanım olarak ikiye ayrılır sizler de bu sayede hem iyi şekilde ısınarak beklentinize yanıt alırsınız hem de tasarrufu yaşamış olursunuz.

  Tasarruf sağlamak ve daha iyi ısınmak amacı ile dairenizde yer alan tek bir odadaki petek vanasını açarak da kullanım sağlayabilirsiniz. Bu tamamen sizlere kalmış bir durumdur. Fakat bu durum kombi kullanımı açısından yanlış ya da hatalı kullanımdır. Bir kombinin daha sağlıklı ısıtma sağlarken sorun yaşattırmaması amacı ile en azından 3 peteğin kullanılması gerekmektedir. Özellikle de kombilerde meydana gelen aşırı ısınma sorunlarının temel sebeplerinden biri daire içinde 3 petekten az kullanımdır. Bu sayede pompasürekli tek bir petek üzerinden devir daim yapacağı için arızalanabilir ya da cihazın farklı parçalarında sorun oluşabilir. Aşırı ısınma sorunları ile karşılaşmamak adına en azından 3 petek kullanın önerisinde bulunabiliriz.

  Yazı kaynağı : kombitamircisi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap