Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tehlikeli yürüyüş filmi gerçek mi

  1 ziyaretçi

  tehlikeli yürüyüş filmi gerçek mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  the walk

  Tehlikeli Yürüyüş filmi gerçek hikaye mi?

  Tehlikeli Yürüyüş filmi gerçek hikaye mi?

  Tehlikeli Yürüyüş filmi gerçek hikaye mi? SHOW TV ekranlarında yayınlanan Tehlikeli Yürüyüş filminde işlenen konunun gerçek olup olmadığı merak ediliyor. Tehlikeli Yürüyüş filminde işlenen konu yaşanmış bir hikayedir. Bu hikayenin baş kahramanı da Fransız sanatçı Philippe Petit'dir.

  Philippe Petit, 17 yaşındayken bir magazin dergisinde yer alan İkiz Kulelerin yapımıyla ilgili gördüğü haberle kararını daha çocukken verir.

  Gençliğinde inşaat bölümünü okuyan Petit New York yapıları, denge sistemleri, yer çekimi ve fizik gibi konuları 6 yıl boyunca araştırır. 7 Ağustos 1974 tarihinde New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'yle İkiz Kuleler arasında bir çelik halat üzerinde yürümüştür.

  İllegal bir şekilde düzenlediği bu gösteriden dolayı mahkemeye çıksa da kendisine Central Park’taki çocuklar için bir gösteri düzenleme cezası verilir

  Yazı kaynağı : www.fotospor.com

  Philippe Petit: Tehlikeli Yürüyüş- The Walk

  Philippe Petit: Tehlikeli Yürüyüş- The Walk

  Hayatınız pahasına yapmak istediğiniz neler oldu? Bunların kaçını gerçekleştirdiniz? Tutku ile kaç nefes aldınız? Kaç adım attınız?

  Philippe Petit’in gerçek hikayesinden sinemaya uyarlanan gerçeküstü bir yürüyüş…

  Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt), Fransız asıllı bir gençtir. Her genç gibi onun da tutkuları vardır. O sadece pek azımız gibi, bu tutkusunun arkasından koşar. Normal bir hayatı seçerek, toplumun ve ailesinin yapmasını istediklerini gerçekleştirmek yerine sadece kalbinin sesini dinler. Phillippe Petit’in tutkusu nedir? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Onun tutkusu, gördüğü her iki ağaç ya da bina arasına ipini bağlamak ve onun üzerine yürümektir. İp cambazı değildir ve kesinlikle sirklerde yer almaz. O kendisini bir sanatçı olarak tanımlamıştır.

  Film boyunca, Philippe Petit’in bu tutkusu uğruna öncelikle feda ettiği ailesi ile tartışmasını ve onlardan ayrılış sahnesini izliyoruz. Daha sonra ise, gerçek hayattaki akıl hocası olan bir sirkte akıl hocası olan Papa Rudy ( Ben Kingley) ile tanışıyoruz. Papa Rudy, Phillippe Petit’in tüm yürüyüşlerindeki beyindir. Philippe Petit, küçücük bir grup insan ve akıl hocası sayesinde 7 Ağustos 1974 günü, bir ilki başarmıştır.

  Aya on iki kişi çıkmış ve ayak basmış olsa da Philippe Petit, dünyada tektir! Ondan başka hiç kimse Dünya Ticaret Merkezi kuleleri arasında bir ip geçirerek, yürümemiştir.

  Yönetmen koltuğunda ise Robert Zemeckis yer alıyor. Kendisini  Forrest Gump, Cast Away, Back to the Future, Polar Express ve Flight, gibi olağanüstü yapımlardan tanıdığımız yönetmen bu filmde bir 3D harikasının ötesini gerçekleştirerek seyirciyi de filme dahil ediyor. Her seyirci film boyunca, kalbi çarparak Philippe Petit’in hikayesini izliyor

  NOT: Petit’in hikayesi ile ilgilenenler için, aşağıdaki linkte Phillippe Petit’in gerçek hikayesi ve ipini, Dünya Ticaret Merkezinin kuleleri arasındaki boşluktaki yürüyüşünün gerçek görüntüleri yer alıyor.

  Her yaştan çocuğun izlemesi gereken en iyi animasyon filmler

  Yazı kaynağı : indigodergisi.com

  Tehlikeli Yürüyüş filmi hikayesi gerçek mi, oyuncuları kim, hangi kitaptan uyarlama?

  The Walk

  Tehlikeli Yürüyüş konusu nedir? Tehlikeli Yürüyüş oyuncuları ve Tehlikeli Yürüyüş özeti!

  Tehlikeli Yürüyüş konusu nedir? Tehlikeli Yürüyüş oyuncuları ve Tehlikeli Yürüyüş özeti!

  İzleyenleri ekrana bağlayan Tehlikeli Yürüyüş filmi, beyaz perdeden sonra televizyon ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Tehlikeli Yürüyüş filmini izleyecek olanların merak ettiği Tehlikeli Yürüyüş konusu nedir, Tehlikeli Yürüyüş oyuncular kimler ve Tehlikeli Yürüyüş özeti gibi konuları inceliyoruz.

  TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ İNTİKAMI KONUSU NEDİR?

  Yönetmenliğini Robert Zemeckis'in üstlendiği, başrollerinde Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley ve Charlotte Le Bon'un yer aldığı film, 1974 yılında, Dünya Ticaret Merkezi'nin İkiz Kuleleri arasında gerilen tel üzerinde yürümek isteyen, Fransız artist Philippe Petit'in gerçek hikayesini konu alıyor.

  TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ OYUNCULARI VE KADROSU

  Tehlikeli Yürüyüş Yönetmen: Robert Zemeckis

  Tehlikeli Yürüyüş Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, James Badge Dale, Ben Schwartz Tür: Macera, Biyografi, Drama

  Tehlikeli Yürüyüş Yapım Yılı: 2015 (123 dk)

  Tehlikeli Yürüyüş Vizyon Tarihi: 9 Ekim 2015 Cuma

  Tehlikeli Yürüyüş Senaryo: Robert Zemeckis, Christopher Browne

  Tehlikeli Yürüyüş Yapımcı Firma: ImageMovers, Sony Pictures Entertainment (SPE)

  Tehlikeli Yürüyüş Yapım Ülkesi: ABD

  Tehlikeli Yürüyüş Orijinal Adı: The Walk

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap