Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  teflon simya döneminde mi bulundu

  1 ziyaretçi

  teflon simya döneminde mi bulundu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Teflonu simyacılar mı bulmuştur?.... Idea question from @Kaandemirok

  Simyacıların Bulduğu Maddeler Nelerdir?

  Simyacılar Tarafından Keşfedilen Maddeler Nelerdir?

  Simyacılar Tarafından Keşfedilen Maddeler Nelerdir?

  Simyacılar farklı yüzyıllarda yaşamış en önemli bilim insanları içerisinde yer alır. Aynı zamanda onlara kimyacı ifadesi kullanmak da mümkündür. Yaşamları süresince birçok farklı madde keşfetmiş ve bunları insanlığa sunmuşlardır. Üstelik bu maddeler günümüzde hala yaygın şekilde ve farklı amaçlar altında kullanılıyor.

  Simyacılar Tarafından Keşfedilen Maddeler Nelerdir?

  En çok merak edilen ve internet üzerinden araştırılan konular içerisinde, simyacılar tarafından keşfedilen maddeler geliyor. Bu doğrultuda simyacıların keşfettiği maddeleri ise şu şekilde sıralamak mümkün;

   - Metallerin işlenmesi

   - Mürekkep

   - Barut

   - Boya üretimi

   - Cam ve seramik üretimi

   - Esans üretimi

   - Kozmetik

  Birçok farklı amaç doğrultusunda çalışmalar gerçekleştiren simyacılar, bu şekilde değişik maddeleri keşfetmiştir. Yaşam için önemli bir potansiyeli teşkil eden bu maddeler, günümüzde değişik alanlarda kullanılmaya devam ediyor.

  Simyacılar Tarafından Keşfedilen Maddelerin Amacı Nedir?

  Simyacılar genel olarak keşfettikleri maddeler kapsamında iki temel amaç için çalışmalar yapmıştır. Bunlardan biri sonsuz hayat veren suyu keşfetmektir. Yapılan kimyasal çalışmalar ile beraber, insan yaşamının sonsuza kadar devam ettirmek için çalışmalar gerçekleşmiştir. Aynı zamanda her maddeyi altına dönüştüren bir yapıyı elde etmek de yine çalışmalar arasında yer alıyor. Elbette ne kadar bu gerçeği yansıtmasa bile, böylesi amaçlar doğrultusunda simyacılar çok önemli maddeleri keşfetti.

  Aynı zamanda kurşun, bakır, antimon, mangan ve yemek tuzu ile beraber alzarin gibi daha birçok farklı maddenin keşfedildiğini söylemek mümkün. Tabi hala yeni maddeler keşfedilmeye günümüzde devam ediliyor. O yüzden kimyacılar ve simyacılar yaşam için büyük bir öneme sahip kişilerdir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap