Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tarim bakaninin bugunku aciklamasi

  1 ziyaretçi

  tarim bakaninin bugunku aciklamasi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Tarım Ve Orman Bakanı Haberleri - Son Dakika Tarım Ve Orman Bakanı Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

  Tarım ve Orman Bakanlığı Haberleri | TRT Haber

  Tarım ve Orman Bakanlığı Haberleri

  Bakan Kirişçi Venezuelalı mevkidaşı ile görüştü, Datça’daki yangın kontrol altına alındı, kullanılmayan köy okulları yaşam merkezlerine dönüşecek, Bakanlıktan kurban rehberi, TMO hububat alım fiyatları güncellendi ve bunun gibi birçok Tarım ve Orman Bakanlığı haberlerini sitemizde rahatlıkla takip edebilirsiniz. 

  Tarım ve Orman Bakanlığı haberleri ile ilgili TRT Haber sitemizde oku

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmaris yangınında görev yapan ekiplere teşekkür etti, Marmaris’teki orman yangını kontrol altında, gece görüş helikopterleri OGM envanterine giriyor, Marmaris yangınında 3.gün, sulak alanların belirlenmesinde yeni düzenleme, tarıma 15 milyar liralık ek bütçe, OGM orman yangınlarına karşı teyakkuzda bekliyor, 20 helikopter ve 14 uçakla yangına müdahale ediliyor ve bunun gibi birçok Tarım ve Orman Bakanlığı haberlerini TRT Haber’de kolaylıkla inceleyebilirsiniz 

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

  Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'den ilk açıklama

  Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'den ilk açıklama

  İRFAN DONAT

  Tarım ve Orman Bakanlığında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan çiçeği burnunda bakan Vahit Kirişçi, sektöre ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Tarım Bakanlığının bugünkü haliyle neredeyse dokunmadığı bir alan bulunmadığının altını çizen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, "Küresel iklim değişikliğinin güncel bir başlık haline geldiği bir dönemde tarımın ne kadar hayati öneme haiz olduğu, vazgeçilmez bir sektör olduğunu hepimiz görmüş olduk. Maalesef çok önceleri 'Ya bu ülke bunları üretmese de olur, bunlar ithal edilebilir ve ithal edildiğinde de bunun mali tutarı şu olur' deyip tarımı ihmal edenler bu ülkede çok oldu" dedi.

  Kirişçi, "stratejik" kavramının çok önemli olduğuna vurgu yaparak, "Eğer bir şeye stratejik diyorsanız aynı zamanda onun vazgeçilmezliğinden de söz etmiş olursunuz. Vazgeçilmez ve stratejik olan bir şeyi de mutlak suretle bulunurlukla eşleştirmemiz lazım. Yani bir şeye stratejik ve vazgeçilmez diyeceksiniz ama bulunulurluk konusunda eksiğimiz, noksanımız..." diyerek olası risklere dikkat çekti.

  "SU ZENGİNİ GİBİ HAREKET EDİYORUZ"

  Tarımsal sulama konusunda da açıklamalarda bulunan Kirişçi, "Türkiye su zengini bir ülke değil ama su zenginiymiş gibi hareket eden bir halimiz var. Dolayısıyla hükümetimizin sulama sistemleri konusunda bu zamana kadar uyguladığı politikalar daha da geliştirilmeli ve güçlendirilmeli" diye konuştu.

  İngiltere'de doktarısını yaptığı 1990 yılında toprak dinamiği konusunda çalışırken danışmanların o dönemde otonom araçlara odaklanmasını istediklerinden bahseden Kirişçi, bugün gelinen noktada artık tarımda teknoloji kullanımının her geçen gün yaygınlaştığından bahsetti. Kirişçi, "Tarıma yönelik teknolojiyi desteklememiz lazım" açıklamasında bulundu.

  "GURUR VE KİBİRDEN RABBİMİZE SIĞINIRIZ"

  Vahit Kirişçi, konuşmasını sonlandırıken, "Tarım ve Orman konusunda hizmetlerin en yücesini, standartların en üstünü mutlaka kendi sektörümüzde inşallah uygulayacağız. Gururdan ve kibirden Rabbimize sığınırız. Bunların hepsinin geçici olduğunu hiç aklımızdan çıkarmayız. Şayet aklımızdan çıkardığımız bir gün olursa da buradaki hazirunun ve basın mensubu arkadaşlarımızın da hatırlatmasını isteriz. Bu ülkenin her şeyi var" dedi.

  Konuşmaların ardından Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı görebini Vahit Kirişçi'ye devretti.

  Yazı kaynağı : m.bloomberght.com

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap