Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  tapu ve kadastro parsel sorgulama

  1 ziyaretçi

  tapu ve kadastro parsel sorgulama bilgi90'dan bulabilirsiniz

  PARSEL SORGULAMA UYGULAMASI

  Parsel Sorgulama Uygulaması

  Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) kapsamında ülke genelinde işlem yapan 957 tapu müdürlüğünün tamamı 1 Mayıs 2012 tarihi itibari ile işletime alınmış ve vatandaşlarımızın tüm tapu işlemlerinin bu sistem üzerinden yapılması sağlanmıştır.

  Ayrıca kadastro müdürlüklerimiz tarafından üretilen kadastro bilgilerinin, tapu verileri ile uyumlaştırılması ve kurum, kuruluş ve belediyeler ile paylaşılması amacıyla kurumumuz tarafından geliştirilen Mekânsal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS) 2011 yılı içerisinde hayata geçirilmiştir.

  Bu süreç zarfında ülke genelinde yer alan yaklaşık 56.5 milyon parselin %93.5 oranında uyumlaştırma çalışmaları tamamlanmış olup, kontrol ve iyileştirme çalışmaları kadastro müdürlüklerimiz tarafından sürdürülmektedir.

  Yapılan bu çalışmalar ile günümüz kamu yönetimi anlayışının en önemli gerekliliklerinden olan şeffaf ve bilgiyi paylaşan bir kurumsal anlayış ile taşınmaza yönelik temel bilgilerin tüm vatandaşlarımıza sunulması hedeflenmektedir.

  Bu amaçla kişisel bilgilerin dışında kalan ve taşınmazın temel bilgilerini oluşturan hususların, sahtecilik işlemlerinin önlenmesi başta olmak üzere, gayrimenkul sektöründe yer alan tüm kurum ve kuruluşların kullanımına sunulması gerektiği düşünülmektedir.

  Ülkemizde yılda yaklaşık 2 milyon satış işleminin gerçekleştiği gayrimenkul sektöründe, yatırım ve satın alma süreçlerinde taşınmaza ait bilgilerin ve konum bilgilerinin paylaşılması en büyük ihtiyaçlardan biri olarak ortaya çıkmaktadır.

  Bu amaçla temel tapu bilgileri ile kadastro bilgilerinin yurtiçi ve yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımıza ve gayrimenkul sektörüne sunulması amacıyla Parsel Sorgulama Uygulaması geliştirilmiş ve kurumuz web sayfası olan http://www.tkgm.gov.tr adresinde kullanıma açılmıştır.

  Yazı kaynağı : www.tkgm.gov.tr

  ‎TKGM Parsel Sorgu App Store’da

  2022 ​Tapu kadastro parsel sorgulama nedir? Tapu kadastro parsel sorgulama nasıl yapılır? - Yeni Şafak

  2022 ​Tapu kadastro parsel sorgulama nedir? Tapu kadastro parsel sorgulama nasıl yapılır? - Yeni Şafak

  Tapu Kadastro parsel sorgulama ile ilgili vatandaşlarımız tarafından oldukça soru mevcut. Tapu Kadastro parsel sorgulama işlemi ile hem bir taşınmazın tapudaki yerini öğrenebilir, hem de haritadaki bir taşınmazın ada ve parsel numaralarına ulaşabilirsiniz. Cep telefonlarından ve bilgisayar aracılığıyla ulaşılan TKGM parsel sorgulama sayfası ile bir konuta dair elinizdeki bilgileri de teyit edebilirsiniz. 2022 Tapu Kadastro parsel sorgulama nedir? Tapu Kadastro parsel sorgulama nasıl yapılır? İşte haberimizin detayları sizlerle...

  Tapu Kadastro parsel sorgulama nedir?

  Tapu Kadastro parsel sorgulama nasıl yapılır?

  Tapu parsel sorgulama işlemini birkaç şekilde yapmak mümkündür.

  İlk olarak sorgulama işlemi için taşınmazın kayıtlı olduğu belediyeye başvuru yapılarak gerçekleştirilebilir.

  Tapu parsel sorgulaması, ikinci olarak TKGM’nin internet sitesi üzerinden yapılabilir.

  Parsel sorgulama son olarak mobil uygulama üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

  İnternet üzerinden tapu kadastro parsel sorgulama nasıl yapılır?

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Tapu Bilgileri Sorgulama

  Parsel Sorgulama Ne Demek ve Nasıl Yapılır?

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap