Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  taksim patlaması video telegram link

  1 ziyaretçi

  taksim patlaması video telegram link bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Videonun 13 Kasım 2022 Taksim patlamasından olduğu iddiası - Teyit

  Taksim’de bomba patlatıldı: En az altı ölü, 81 yaralı

  İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi’nde bomba patladı. En az altı kişi hayatını kaybetti, 81 kişi yaralandı.

  İçişleri Bakanı Soylu, bombayı bırakan kişinin yakalandığını açıkladı. Soylu, “Eylemin talimatının Kobani’den geldiği, eylemi yapanın Afrin’den geçtiği konusunda değerlendirmemiz var” dedi.

  Pazar günü dolayısıyla kalabalık caddede Mis Sokak’ın İstiklal Caddesi’ne açıldığı bölgedeki Mango mağazasının önünde 16:20 sularında patlama meydana geldi.

  Caddede panik yaşanırken patlama noktasına çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

  Bir yurttaşın patlama anını kaydettiği video sosyal medyada dolaşıma girdi.

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın ilk açıklamasında can kaybı ve yaralılar bulunduğu yazıldı. Yerlikaya, sayı vermedi. Valinin daha sonraki açıklamasında dört kişinin öldüğü, 38 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’ysa ‘korku ve paniğe yol açabilecek paylaşımlardan uzak durulması gerektiğini’ söyleyerek “İlgili tüm ekipler bölgede, sağlıklı bilgilendirme yapacağız” dedi.

  İstanbul başsavcılığı, patlamayla ilgili sekiz savcı ve iki başsavcı vekili görevlendirdi.

  Patlama nedeniyle yaralanan bazı kişiler, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalelerinin ardından çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı.

  Bazı yaralıların getirildiği Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Olayı duyan yaralı yakınları da bilgi almak için hastaneye geldi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aktardığına göre 81 kişiden 50’si taburcu oldu, yatırılarak tedavi edilen 31 hastadan beşi yoğun bakımda, ikisinin durumu ciddi.

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 18:10’da yaptığı açıklamada patlamanın bombalı saldırıdan kaynaklandığını söyledi. Erdoğan ölü sayısını altı, yaralı sayısını 53 olarak duyurdu.

  Erdoğan, “Kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur ama ilk gelişmeler, valimin bize aktardığı ilk bilgi burada bir terör kokusu var” dedi.

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 20:30 sularında yaralı sayısını 81 olarak verdi. Oktay: “Kadın olduğunu değerlendirdiğimiz bir saldırganın bombayı patlatması sonucu oluşan bir terör eylemi olduğunu değerlendiriyoruz” dedi.

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İstanbul’daki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirdi. Karar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başvurusu üzerine alındı.

  Akabinde sosyal medya platformlarına erişim kısıtlandı. Siber güvenlik ve internet gözlemevi NetBlocks’un aktardığına göre patlamanın ardından Twitter, Instagram, YouTube ve Facebook’a erişim kısıtlandı. NetBlock’sun paylaştığı kısıtlanan canlı ağ verilerinin hepsi Türk Telekom’a ait. Şİrket ise ‘problemin kendilerinden kaynaklanmadığını’ öne sürdü.

  Bunun yanında İstanbul başsavcılığı İstiklal Caddesi’ndeki patlamaya ilişkin ‘olumsuz paylaşımlar’a yönelik olarak soruşturma başlattı.

  Yazı kaynağı : www.diken.com.tr

  Yazı kaynağı : t.me

  Taksim canlı bomba faili terörist Ahlam Albashir İLK İFADESİNDE NE DEDİ? SALDIRIYI KİM ÜSTLENDİ? İstiklal caddesi patlamayı yapan kadın KONUŞTU!

  Taksim canlı bomba faili terörist Ahlam Albashir İLK İFADESİNDE NE DEDİ? SALDIRIYI KİM ÜSTLENDİ? İstiklal caddesi patlamayı yapan kadın KONUŞTU!

  İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

  Beyoğlu İstiklal Caddesi'ne bomba bıraktıktan sonra kaçan terörist kadının gece yapılan operasyonla Küçükçekmece'de yakalandığı ortaya çıktı.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap