Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  takdir belgesi alana devlet desteği

  1 ziyaretçi

  takdir belgesi alana devlet desteği bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Takdir, teşekkür alanlar dikkat: Başarı Teşvik Programı ile 5.104 TL'ye kadar karne ödülü devletten!

  Takdir, teşekkür alanlar dikkat: Başarı Teşvik Programı ile 5.104 TL'ye kadar karne ödülü devletten!

  KARNESİNİ GÖSTERENE ÖDEME

  20 milyona yakın öğrenci karnelerini aldı. Karnesini gösteren öğrencilere ne kadar teşvik verileceği ise merak ediliyor. Düzenlemeye göre sosyal yardıma ihtiyacı olup, devlet okullarında eğitim gören ve derece yapan öğrencilere 5.104 TL ödeme yapılacak.

  Yazı kaynağı : haberglobal.com.tr

  Karnesi iyi gelen öğrenciye yardım 2023! 5.104 TL karne hediyesi sizi bekliyor, paranızı hemen alabilirsiniz

  Karnesi iyi gelen öğrenciye yardım 2023! 5.104 TL karne hediyesi sizi bekliyor, paranızı hemen alabilirsiniz

  20 Ocak 2023 Cuma günü birinci dönemin son ders zili çaldı ve öğrenciler karnelerini alarak 15 günlük tatillerine başladı. Karne alan öğrencilerin yüzünü güldürecek bir haber de devletten geldi. Karnesi iyi gelen öğrenciye devlet tarafından para desteği verilecek. Öğrenciler için muhteşem bir karne hediyesi olan bu ödeme ile ilgili detaylar yoğun bir şekilde araştırılıyor. Peki, bunun için şartlar neler, ne yapılması gerekiyor? Kimler bu destekten yararlanabiliyor? İşte detaylar…

  DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDEME YAPILACAK

  2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi 20 Ocak Cuma günü sona erdi. Yarıyıl tatiliyle birlikte öğrenciler birinci dönem karnelerini de aldı. Karne alan öğrencilerin yüzünü güldüren müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Başarı Teşvik Programı kapsamında dereceye girmiş olan öğrencilere ödeme yapılacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklaması öğrencileri heyecanlandırdı. Cuma günü karnelerini alan milyonlarca öğrenci devletin vereceği karne ödemesi ile ilgili araştırmalara başladı.

  5.104 TL ÖDEME YAPILACAK

  Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başarı Teşvik Programı kapsamında yapılacak ödemeler hakkında detaylı bilgi verdi. Erdoğan’ın açıklamaları kapsamında devlet okullarında okuyan ve dereceye girmiş olan ilk ve ortaöğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar, yükseköğretim öğrencilerine ise net asgari ücret kadar dönemler arasında ödemeler yapılacak. Ayrıca 4 yıllık örgün eğitim kapsamında yükseköğretim kurumlarını kazanmış olan aynı kapsamdaki öğrencilere de aylık 100 TL destek ödemesi yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu duyurusu kapsamında net asgari ücretin yüzde 60’ı kadar yapılacak olan ödeme 5.104 TL olarak belirlendi.

  BAŞARI TEŞVİK PROGRAMINDAN KİMLER YARARLANACAK?

  Başarı Teşvik Programından sosyal yardım derneklerinde kayıtlı olan ve sosyal yardım alan çok sayıda ailenin çocuğu yararlanabilecek. Başarı Teşvik Programı kapsamında yapılacak olan ödemeler ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek. Konu hakkında bir açıklama da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Konuyla ilgili detayları aktaran Bakan Yanık, ‘İlkokul, ortaokul ve lisede ilk üçe beşe girenlere asgari ücretin yüzde 60’ı kadar teşvik ödemesi yapılacaktır.’ dedi. Başarı teşvik ödemeleri, birinci ve ikinci dönem olmak üzere yılda iki defa yapılacaktır.

  Yazı kaynağı : www.tum-haberler.com

  Karneyi getirene büyük ödül Takdir, teşekkür alanlar hemen başvurun Başarı Teşvik Programı ile 5.104 TL karne hediyesi verilecek - Ekonomi Haberleri - TV100

  Karneyi getirene büyük ödül Takdir, teşekkür alanlar hemen başvurun Başarı Teşvik Programı ile 5.104 TL karne hediyesi verilecek - Ekonomi Haberleri - TV100

  Eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle 20 milyona yakın öğrenci cuma günü karnelerini aldı. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet okullarında eğitim gören başarılı öğrencilere teşvik verileceğini açıklamıştı. 

  Derece yapan öğrencilere 5.104 TL ödeme yapılacak. Verilecek olan 5.104 TL ise asgari ücret üzerinden hesaplanırken yükseköğretimde öğrenim gören öğrencilere ise aylık 100 TL destek sağlanacağı kaydedildi.

  BU DESTEKTEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda tutarı duyurulurken aynı zamanda kimlerin bu ödemeden faydalanabileceği açıklandı. Bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklamalarına göre bu ödemeler, ihtiyaç sahibi ailelerin başarı sağlamış çocuklarına verilecek. İlkokul, ortaokul ve liselerde ilk 3 sıralamaya dahil olan okul genelinde ise ilk 5’te yer alan öğrencilere asgari ücretin yüzde 60’ı kadar ödeme sağlanacak.

  BAŞARI TEŞVİK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Bu ödemelerin ikinci döneme ait başvuruları önümüzdeki hafta başlayacak. Başvurular ise bulunulan ilin sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden gerçekleştiriliyor.

  İKİNCİ DÖNEM BAŞARI TEŞVİK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Her yıl iki kez ödenecek olan başarı teşvik paketinde ilk dönem sonunda ve yaz tatili döneminde ödemeler yapılacak. İkinci dönem için yapılacak olan başarı teşvik başvuruları ise önümüzdeki hafta başlayacak.

  Yazı kaynağı : www.tv100.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap