Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  türkiye hayat emeklilik bes iptal etme

  1 ziyaretçi

  türkiye hayat emeklilik bes iptal etme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?

  Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?

  Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) için ilk kez 28 Mart 2001 tarihinde kişilerin emeklilik hayatında daha refah bir hayat sürmesini sağlamak amacıyla kanun çıkarılmıştır. Söz konusu kanun 7 Ekim 2001’de yürürlüğe girdi ve BES 27 Ekim 2003’te fiilen başladı. BES’e katılmak zorunlu değildir. 18 yaşını geçen herkes dilerse bu sisteme katılabilir. BES’ten çıkmak isteyenler isterse iptal işlemi yapabilirler.

  Bireysel Emeklilik İptali

  Bireysel Emeklilik kişilerin çalışma hayatında yaptıkları tasarrufun yatırıma dönüştürülerek emeklilik dönemlerinde refah bir yaşam sürmek için gelir sağlayan özel bir emeklilik sistemedir. Yüzde 25 oranında devlet katkısı bulunur. Sistemden çıkmak isteyenler için iptal işlemi yapılabilir. İstenilen zamanda yapılabilen BES iptali sistem için başvurulmuş olan banka ya da sigorta şirketi ile irtibata geçerek yapılabilir. Her şirketin kendine özel iptal etme süreci bulunur. Telefon, SMS veya müşteri hizmetlerinden tuşlama yaparak iptal süreci başlatılabilir.

  Garanti BES İptali Nasıl Yapılır?

  BES iptali mobil bankacılık yöntemi, telefon ile, SMS yolu ile veya Garanti şubesine giderek yapılabilir. BES’i telefondan iptal etmek istiyorsanız saat 17:00'a kadar 444 0 336 numarayı arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti BBVA Emeklilik Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek uygulamaya girin. T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi doğru bir şekilde giriniz. Sağ üst kısımda yer alan menü kısmına tıklayın. Menüden BES ayarlarını seçiniz. BES sözleşmeden ayrılma butonuna tıklayınız. İptal etme işleminize devam edin.

  AvivaSa BES İptali Nasıl Yapılır?

  AvivaSa BES iptali 444 11 11 numaralı çağrı merkezini arayarak süreç başlatılabilir. AvivaSa müşteri temsilcileri, BES cayma hakkını kullanmak isteyen müşterinin adresine çeşitli evraklar gönderir. Kişinin, gönderilen bu evrakları eksiksiz bir şekilde doldurması ve imzalayıp AvivaSa'ya geri göndermesi gerekir. Sistemden çıkmak isteyenler, kendileri BES iptal dilekçesi yazabilir veya AvivaSa şubelerindeki müşteri temsilcilerinden alacakları AvivaSa BES iptali formunu doldurabilirler.

  Yapı Kredi BES İptali Nasıl Yapılır?

  Yapı Kredi BES iptali için yapılacak işlemlerden birincisi, bir banka şubesine gitmek. Yanınızda götürdüğünüz kimliğiniz ve verilen iptal formu doldurup teslim ettiğinizde iptal süreciniz başlamış olur. Bir diğer yöntem ise SMS yoludur. Bunun için 2202'ye kısa mesaj yollayarak işlemler başlatılabilir. Ancak telefon numaranızın güncel olması da gerekir. Mesaj T.C kimlik numaranız ve doğum tarihinizi içeren bilgilerden oluşmalıdır. Bir diğer yöntem ise müşteri hizmetleridir. Yapı Kredi 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralarını aramalısınız. Sesli yanıt sistemi yönlendirmelerine uyarak bir müşteri temsilcisine ulaşabilir dilediğimiz işlemi yaptırabilirsiniz.

  Ziraat Bankası BES İptali Nasıl Yapılır?

  Ziraat Bankası BES iptal iletişim numarasını arayarak Ziraat BES iptal işlemi talebinizi iletin. Bunun için 0850 202 20 20'yi aramalısınız. Diğer yöntem ise internet şubesinden iptal yöntemidir. Bunun için öncelikle Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesine giriş yapmanız ve "Online İşlemler" menüsüne tıklayarak "Bireysel" işlemleri seçmeniz gerekir. Ardından açılan sayfada bireysel emeklilik hesabı sorgulaması yaptıktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden de BES iptal işlemi yapılabilir. Ana menü üzerinden "Değişiklikler ve Talepler" menüsüne tıklayın ardından Otomatik katılımlı sözleşmeler sayfasına gelerek BES Cayma Talebi menüsü üzerinden iptal işleminizi başlatın.

  Akbank BES İptali Nasıl Yapılır?

  Akbank BES iptali için 0216 444 11 11'i arayarak işlemleri başlatabilirsiniz. En yakın Akbank şubesine kimlik belgenizle giderek Akbank AvivaSa bireysel emeklilik iptali gerçekleştirebilirsiniz. BES iptal dilekçesini Akbank şubesinde doldurduktan sonra çağrı merkezinden iptal talebinde bulunabilirsiniz.

  Halkbank BES İptali Nasıl Yapılır?

  Halkbank BES iptal etme işlemlerini SMS üzerinden yapmanız mümkün. Bunun için 2560'a "AYRILMA TCKN" şeklinde mesaj oluşturup gönderin. Mesajın iletildiğine dair bir geri dönüş alacaksınız. Bu mesaja "EVET" cevabı verdiğinizde işleminiz tamamlanacaktır. Telefonla iptal etmek için 0850 800 44 00 ve 0850 800 44 01 numaralarından bir tanesini aramanız gereklidir. Ya da Halkbank Emeklilik sitesinden istenen bilgileri girmeniz gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra Otomatik Katılım sekmesinde gidin. Değişiklik Talepleri" menüsüne tıklayarak ilerleyiniz. Daha sonra "Ayrılma Talebi" menüsüne tıklayarak kaydetme işlemini yapın.

  Bireysel Emeklilik İptalinde Para İadesi Kaç Günde Yapılıyor?

  Bireysel emeklilik iptalinde para iadesi ortalama 10-15 iş gününde yapılmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Türkiye Hayat Emeklilik

  Bireysel Emeklilik

  Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin 10 uncu fıkrasında belirtilen şartları aktarım tarihinden sonra sağlayan katılımcıların ilk aktarım tarihinden itibaren 3 yıl içinde emeklilik gelir planına dahil olması, 3 üncü yanıtta bahsedilen koşulları da sağlaması halinde mümkündür. Bu kapsamda, 3 üncü sorunun (b) şıkkının yanıtı kapsamında, ilk aktarım tutarının yanısıra, varsa sonradan yapılan ek aktarım tutarları da hesaba dahil edilir. Aktarım tutarları haricinde, katkı payı ödemeleri ise ilgili hesaba dahil edilmez.

  Bununla birlikte, aynı anda hem birikim hem de gelir amaçlı sözleşmeye sahip olmasının düzenlemenin amacına uygun olmaması nedeniyle katılımcının, ilk aktarım tarihinden itibaren 3 yıl içinde aktarımla kurulan bir sözleşmesi için emeklilik gelir planına dahil olabilmesi için;

  a) Varsa, aktarım ile kurulan diğer birikim amaçlı sözleşmelerini de sonlandırmış olması veya aktarımla kurulmuş tüm sözleşmeleri için emeklilik gelir planına geçiş talebinde bulunması gerekmektedir. Şirketler, katılımcının tüm sözleşmeleri için emeklilik gelir planına geçiş talebinde bulunduğuna dair katılımcıdan ekte örneği yer alan yazılı beyanı alır.

  b) Varsa, 12 inci soruya verilen yanıtta yer alan tablonun 2 nolu kategorisi kapsamında yer alan koşulu yerine getirmesi gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.turkiyesigorta.com.tr

  Bireysel Emeklilik ve Otomatik Katılım Sistemlerinde Devlet Katkısı Sorgulama

  Türkiye Hayat ve Emeklilik Kampanyası

  TÜRKİYE HAYAT EMEKLİLİK

  TÜRKİYE HAYAT EMEKLİLİK

  VakıfBank ile geleceğiniz emin ellerde!

  Türkiye Hayat Emeklilik, birikimlerinizi değerlendirerek emeklilik döneminde ek gelir elde edebileceğiniz çeşitli ürünler sunuyor.

  Bireysel Emeklilik Ürünleri, Kaza Sigortası ve Hayat Sigortası ile sahip olduğunuz yaşam standardını emekliliğinizde de sürdürebilir, karşılaşacağınız olaylara karşı geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.

  Ferdi Kaza Sigortası ve Yıllık Hayat Sigorta’nızı VakıfBank Mobil,İnternet Bankacılığı ya da şubelerimiz aracılığı ile alabilirsiniz.

  BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) için şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Türkiye Hayat Emeklilik’i daha yakından tanımak için tıklayın.

  Yazı kaynağı : www.vakifbank.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap