Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  türk telekom internet neden yok

  1 ziyaretçi

  türk telekom internet neden yok bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Türk Telekom İnternet Kesintisi Şikayetleri - Şikayetvar

  Hakkımızda

  DİJİTALDE HAYAT KOLAY

  Türk Telekom, kadınların dijital yetkinliklerini artırarak hayata daha eşit katılmalarını desteklemek üzere yürüttüğü çalışmalara, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile devam ediyor. Bi​rleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Habitat Derneği iş birliği ile yürütülen projede, 10.000 kadına dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri verilmesi hedeflenmektedir.

  Eğitimlerde; dijital pazarlama nedir, pazarlama stratejisi nasıl belirlenir, risk analizi nasıl yapılır, sosyal medyada başarılı olmanın ipuçları nelerdir, internette nasıl reklam verilir, e-ticaret ve mevzuatı, pazar yeri platformlarına giriş, risk yönetimi, müşteri ilişkileri gibi başlıklar uygulamalı olarak aktarılmaktadır.

  Eğitimlerden yararlanan kadınlarla ayrıca tasarım odaklı düşünme atölyeleri düzenlenecek, projenin iki fazında da yer alan katılımcılar arasından belli kriterler doğrultusunda belirlenenlere de mentorluk desteği sunulacaktır.

  Projenin sonunda ayrıca büyüme potansiyeli olan girişimci kadınlara hibe desteği sağlanacaktır.

  TELEFON KÜTÜPHANESİ

  Türk Telekom, bilgiye erişimde fırsat eşitliği ilkesinden hareketle, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) iş birliği ile Türkiye'nin ilk telefonda sesli kitap hizmeti ‘’Telefon Kütüphanesi’’ projesini 3 Aralık 2011 Dünya Engelliler Günü'nde hayata geçirmiştir. Görme engelliler için ücretsiz sesli kitap ve içerik hizmeti sunan Telefon Kütüphanesi'nde şiirden romana, tarihten kişisel gelişime, deneme sınavlarından, tasavvufa 50'den fazla kategoride 2 biden fazla sesli kitap, 30 adet dünyaca ünlü tablonun betimlemesi ve Anadolu Ajansı tarafından servis edilen anlık haberler bulunmaktadır.

  Uygulamaya 2017 yılında Türkiye’de yine bir ilk olan para tanıma ve , 2020 yılında ilaç barkodu okuma ve prospektüslere sesli erişim özellikleri eklenmiştir.Para tanıma özelliği sayesinde kullanıcılar, kağıt paraları telefon kamerasına tutarak 1 saniye içinde paranın değerini sesli olarak öğrenebilmekte; aynı yöntemle RxMediaPharma İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı iş birliği ile 6.000’den fazla ilacın kullanım talimatlarına sesli erişilebilmektedir. Uygulamadaki bu fonksi​​yonlar sayesinde kullanıcılar bir başkasına ihtiyaç duymadan güvenle alışveriş yapabilmekte ve ilaçların kullanımı ile ilgili temel bilgilere ulaşabilmektedirler.

  Görme engelliler, Telefon Kütüphanesi uygulamasını telefonlarına ücretsiz indirerek ve GETEM’den temin edecekleri şifrelerle kayıt yaparak tüm bu hizmetlere ulaşabilmektedirler.

  Telefon Kütüphanesi ve GETEM e-Kütüphanesi’ne gönüllü katkıda bulunarak görme engellilerin daha çok kitaba ve bilgiye ulaşmasını sağlamak isteyen herkes, Türk Telekom’un geliştirdiği "Kitaplara Ses" uygulamasını iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlara ücretsiz indirerek kolayca kitap seslendirebilir.

  GETEM: 0212 - 359 76 59 / 0212 359 75 38

  www.getem.boun.edu.tr

  Günışığı​

  Türk Telekom, 2014 yılında, sağlık kurulu raporu ile total kör tanısı konulmuş ancak %1 ile %10 arası görme yetisi olan çocuklara erken müdahale eğitimleri kapsamında görme yetilerini kullanabilir hale geldikleri ‘‘Günışığı’’ projesini hayata geçirmiştir.

  Türk Telekom’un teknoloji desteği ile oluşturulan özel bir eğitim programına sahip Günışığı projesine bu güne kadar 81 ilden az gören 1000 çocuk katılmıştır. Projeye dahil olan çocuklar verilen eğitimlerle, 7 ay gibi kısa bir sürede algıladıkları ışığı ve görme yetilerini kullanmayı öğrenmiştir.

  Engelsiz Yaşama Derneği (EyDer) işbirliği ile gerçekleştirilen proje sayesinde, az gören çocukların bağımsız hareket eden ve engelsiz akranları ile birlikte kaynaştırma eğitimine devam edebilen bireyler haline gelmesi sağlanmıştır. Erken müdahale eğitiminin teknolojiyi kullanarak yaygınlaştırılmasını amaçlayan projeye, uzaktan eğitim imkanı ile her yıl farklı illerden yeni çocuklar eklenmektedir.

  Dünyada ilk defa uzaktan eğitim imkanı sağlayan projeyle ailelerin bilgi ve bilinç düzeyini arttıracak çalışmalar sürdürülmüş ve bu sayede somut kazanımlar gözlemlenmiştir.

  Günışığı projesi mezunu çocukların engelsiz akranlarıyla aynı okullara devam etmeye başlaması ile birlikte yeni bir ihtiyaç alanı doğmuştur. Söz konusu okullardaki eğitimcilerin az gören eğitimi hakkında bilgilendirilmesi için 2018 yılında projenin ‘’Okulumda Günışığı’’ ayağı başlatılmıştır. Okulumda Günışığı çalışmaları kapsamında, 2018 yılından bu yana yaklaşık 5000 eğitimciye farkındalık seminerleri verilmiştir.

  Engelsiz akranlarıyla aynı sıraları paylaşan Günışığı çocuklarının dersleri takip etmekte yaşadıkları sorunları aşabilmeleri için Türk Telekom Ar-Ge birimi tarafından ‘’TahtAPP’’ yazılımı geliştirilmiştir.

  TahtApp yazılımı, sınıf tahtasında yer alan içerikleri bir kamera ile algılayarak, çocuklara temin edilen tabletlere gerçek zamanlı olarak iletmektedir. Uygulamaya aktarılan bu içerikler, tabletlerde görüntü işleme teknikleri ile düzenlenerek öğrencilerin dersi takip edebilecekleri formata dönüştürmektedir.

  TahtApp sayesinde, okuma ve ışık algılamada farklılıkları olan çocukların sınıfta ders takibinde ihtiyaç duydukları standardizasyon başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca öğrencilerin engelsiz akranlarından ayrışma hissi ortadan kaldırılarak, derslere aktif olarak katılmaları sağlanmıştır.

  Yine proje kapsamında, Türk Telekom’un Ar-Ge birimi tarafından tasarlanan ‘’Günışığı Oyunları’’ ise az gören çocukların eğitimlerine destek olmak amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Dünyada ilk ve tek olma özelliğine sahip uygulama az gören çocukların işlevsel olarak görme becerilerini artırmalarına, el-göz koordinasyonlarını geliştirmelerini desteklemektedir. Aynı zamanda uygulama görme yetileri zayıflayan yaşlı bireyler tarafından da kullanılmaktadır.

  Proje kapsamdaki eğitimler, pandemi süresince de çevrimiçi olarak devam etmiştir. Yine bu dönemde, İstanbul Modern Sanat Müzesi iş birliğiyle çocuklara çevrimiçi sanat atölyeleri ve etkinlikleri de gerçekleştirilmiştir. Projenin yeni döneminde ise, görme yetersizliği yaşayan gaziler, yaşlılar gibi 18 yaş üzeri az görenler ve eğitimciler de dahil edilerek, projenin kapsamı genişletilmiştir. Yeni dönemde proje dahilinde çevrimiçi düzenlenen haftalık eğitim programlarıyla 5 bin kişiye ulaşılması hedeflenmektedir. Herkese açık ve ücretsiz gerçekleşecek bu eğitimlerin katılım bilgilerine EyDer web sitesinden (https://ey-der.com/) ulaşılabilir.

  Sesli Adımlar

  Türk Telekom, görme ve işitme engellilerin karmaşık yapılarda yardım almadan hareket edebilmelerini sağlamak amacıyla 2014 yılında "Sesli Adımlar" projesini başlatmıştır. Dünyada ilk kez Türkiye’de geliştirilen proje ile engelli vatandaşların sosyal hayatın içinde daha fazla yer alabilmelerine katkıda bulunulmaktadır. Sesli Adımlar uygulaması, operatör bağımsız ve ücretsiz, görme ve işitme engellilere bulundukları mekânlarda, akıllı telefonları üzerinden sesli ve işaretli yönlendirme sağlamaktadır.​

  Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay

  Türk Telekom, kadınların bilgi ve iletişim teknolojileri, e-hizmetler ve e-ticaret gibi konularda bilgilerini artırarak dijital yetkinliklerini geliştirmek üzere 2019 - 2022 yılları arasında ‘’Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay’’ projesini yürütmüştür.

  Türk Telekom, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği ortaklığında yürüttüğü proje ile kadınlara online platformları daha etkili kullanmayı öğreterek dijital yetkinliklerini geliştirmeyi desteklemiştir.

  ​Proje ile 81 ilde 5.000 kadına ‘Dijital Pazarlama eğitimleri verilmiş, 500 kadın ile “Tasarım Odaklı Düşünme” atölyesi düzenlenmiş ve 100 kadına mentorlük desteği sunulmuştur.

  İnternetle Hayat Kolay

  Türk Telekom, 2014 – 2019 yılları arasında yürüttüğü İnternetle Hayat Kolay projesi ile internetin sunduğu olanakları yeterince tanımayan, bu olanaklardan faydalanamayan bireylere internet okuryazarlığı eğitimleri vermiş, bilgiye erişimde dezavantajlı kesimleri online dünya ile buluşturmuştur.

  Türk Telekom’un Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ile yürüttüğü proje kapsamında bölgesel ve ekonomik eşitsizliklerin ortadan kaldırılması, herkesin bilgiye erişiminde eşit olanaklardan faydalanması amaçlanmıştır. Projenin hedef grubunu, kalkınmada öncelikli iller ve başta kadınlar olmak üzere 81 ilde yaşayan, 25 yaş üstü, internet kullanma becerileri olmayan ya da çok sınırlı olan yetişkinler oluşturmuştur.

  Proje kapsamında katılımcılara güvenli internet kullanımı, e-posta kullanımı, e-devlet uygulamaları, görüntülü haberleşme, online bankacılık ve bilinçli sosyal medya kullanımı konularında yüz yüze eğitimler verilmiş, 5 yılda %61’ini kadınların oluşturduğu 50.000 kişiye ulaşılmıştır.

  Yeni Nesil Gelecek

  Türk Telekom, Sanayi 4.0 sürecine Türkiye’nin adaptasyonunu hızlandırmak, ülkemizde yazılım sektörünün büyümesi ve inovasyonun gelişmesine hizmet etmek, aynı zamanda akıllı teknolojiler üretecek insan kaynağına yatırım yapmak amacı ile 2018-2020 yıllarında "Yeni Nesil Gelecek" projesini hayata geçirmiştir.

  Habitat Derneği iş birliği ile yürütülen proje kapsamında 14 ilde 35 gönüllü eğitmen tarafından meslek yüksekokulları ve meslek liselerinde okuyan 426 gence IoT kitleri kullanılarak 16 saatlik yüz yüze eğitimler verilmiştir. Eğitimlerin ardından düzenlenen ‘Akıllı Teknolojiler IoT Hackathonu’na Türkiye’nin farklı illerinden, çeşitli bölümlerde okuyan 352 öğrenci, 88 proje ile başvurmuştur. Ön elemeyi geçen 16 takım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ev sahipliğinde düzenlenen 48 saatlik Hackathon yarışmasının sonunda projelerini jüriye sunmuş, değerlendirme sonucu seçilen en başarılı ilk 3 proje ödüllendirilmiştir.

  Yazı kaynağı : www.turktelekom.com.tr

  Türk Telecom: Güncel arızalar, sorunlar ve hatalar | Downdetector

  Türk Telecom: Güncel arızalar, sorunlar ve hatalar | Downdetector

  Yazı kaynağı : downdetector.web.tr

  Türk Telekom internet çöktü mü? Türk Telekom internet ne zaman gelecek? Türk Telekom internet neden yok? Türk Telekom arıza!

  Türk Telekom internet çöktü mü? Türk Telekom internet ne zaman gelecek? Türk Telekom internet neden yok? Türk Telekom arıza!

  Türk Telekom çöktü mü? Türk Telekom internet kullanıcıları İstanbul'daki son günlerde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle internete bağlanamıyor. Peki, Türk Telekom çöktü mü? Türk Telekom internet ne zaman gelecek? Türk Telekom arıza sebebi ne? Eski adıyla TTNET çöktü mü? TTNET internet yok! TTNET arıza ne zaman düzelir? Detaylar haberimizde...

  TÜRK TELEKOM ÇÖKTÜ MÜ?

  Türk Telekom sabit internet kullanıcıları son günlerde internete giremediklerini ve bağlantı sorunu ile karşılaştıklarını sosyal medyadan dile getiriyorlar. Downdetector verilerine göre anlık kesintiler şu şekildedir:

  Türk Telekom internet çöktü mü? Türk Telekom internet ne zaman gelecek? Türk Telekom internet neden yok? Türk Telekom arıza!

  Türk Telekom kullanıcıları tarafından en çok bildirilen sorunlar:

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap